رفتن به مطلب

Intel® Rapid Storage Technology دقیقا چیه؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود به دوستان گل

Intel® Rapid Storage Technology چیه ؟؟ ایا اپدیت میشه؟؟؟ برای سرعت SSDخوبه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

فکر می کنم برای مادربورد های z68 به بالا هست که از ssd به عنوان کش هارد مکانیکی می تونه استفاده کنه بدون این که بخوایید raid کنید.

لینک به دیدگاه

فکر می کنم برای مادربورد های z68 به بالا هست که از ssd به عنوان کش هارد مکانیکی می تونه استفاده کنه بدون این که بخوایید raid کنید.

مرسی از پاسخ شما

ولی مین من X58 این سیستمم داره؟؟؟

لینک به دیدگاه

IRS تا جایی که میدونم یک سیستم اینتل هست برای کنترل RAID

یک نرم افزار داره که وقتی نصب می کنی میتونی تو ویندوز روی هاردهای RAID شدت کنترل داشته باشی

حد اقل توی مین های ایسوز اینطوره

شاید کاربردهای دیگه هم داشته باشه که من متوجه نشدم تا جایی که من از این سیستم دستیگرم شد اینه

لینک به دیدگاه

با درود به دوستان گل

Intel® Rapid Storage Technology چیه ؟؟ ایا اپدیت میشه؟؟؟ برای سرعت SSDخوبه؟؟؟؟

ظاهرا چیز خوبیه. فکر کنم مال تنظیمات RAID باشه. در هر صورت من که به چشم درایور بهش نگاه میکنم.

بله آپدیتش هر از چند گاهی میاد تو سایت اینتل.

چون مال پورت های حافظه و ساتا هستش قطعا اگر مفید نباشه - مضر نیست.

2 عدد فایله تو سایت اینتل یکی تو زیپ هستش دیگری فایل EXE هستش که بر اساس نوع سیستم عامل 64 یا 32 بیت هردورو باید دانلود کنی و EXE رو نصب کنی.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تست کردم آپدیت این درایور در رید تا حدی کارایی رو افزایش میده.

اینم لیست تمامی درایور ها و برای سری قدیمی هم هست مثل چیپ های p35.

http://www.station-drivers.com/page/intel%20raid.htm

لینک به دیدگاه

پس روی کارایی ssd منظورم سرعتش تا ثیری نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس روی کارایی ssd منظورم سرعتش تا ثیری نداره

این رو تست نکردم.دوستانی که هارد تک دارند تست کنند(یک درایور قدیمی نصب کنید و بعد با HDTUNE تست بگیرید و همین کار رو با درایور جدید انجام بدید) و احتمالا روی SSD هم همون نتیجه رو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کار اصلی این برنامه کنترل Raid هست که دوستان گفتن. در کل مدیریت هاردهای با رابط ساتا رو بر عهده میگیره و در مصرف انرژی صرفه جویی میکنه و عملکرد هارد هم مقداری افزایش پیدا میکنه.

این برنامه باعث میشه که خطلاهای هارد کمتر بشه و احتمال آسیب و گم شدن اطلاعات کمتر بشه.

لینک به دیدگاه

یکسری اطلاعات جالب هم در مورد سیستم بهت میده، مثلا کدوم هارد به کدوم پرت وصله، ورژن فیرمور هارد و SSD رو نشونت میده و این حرفا.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام خدمت دوستان عزیز

بنده با این نرم افزار مشکل دارم وقتی نصبش میکنم سرعت بوت ویندوز خیلی طولانی میشه وپس از چند روز سرو کله زدن با این نرم افزار و نصب ده ها بار ویندوز متوجه شدم مشکل از درایور raid هست که با نصب این نرم افزار ارتقا پیدا میکنه مال خود ویندوز برای سال 2010 هست و برای این نرم افزار 2014 پس از نصب مقداری رو سرعت تاثیر مثبت داره و بیشترین تغییر در نرم افزار hd tune در قسمت burst rate هست که از حدود 160m/s به حدود 2300 m/s میرسه تنها مشکل من با این نرم افزار دیر بالا اومدن ویندوز هست.

یک نکته دیگه اینکه موقع نصب ویندوز اگه با درایور خود ویندوز کار کنم مشکلی نیست ولی اگه موقع نصب از طریق load driver درایورهای رید رو از سی دی مین بورد نصب کنم کلا سیستم نه خاموش میشه نه ری استارت میکنه یعنی به جز درایورهای خود ویندوز که برای سال 2010 هست با هیچ درایوری نرمال کار نمیکنه

از دوستان خواهش میکنم راهنمایی بفرمایند

main asus z97 pro

cpu 4790k

hdd 2x samsung 160gb at raid 0

os windows 7 64

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...