رفتن به مطلب

اوورکلاک INTEL HD4000 - گرافیک داخلی پردازنده

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان عزیز و اساتید گرامی،

من از گرافیک داخلی پردازنده 3570K استفاده میکنم. چون مجبورم با همین وضع Most Wanted 2 بازی کنم میخوام حداقل گیر نکند. ظاهرا گرافیک آیوی بریج خیلی قویه. خواستم ببینم میشه اوورکلاکش کرد کاراییش بالا بره؟ چطوری این کار رو بکنم؟

ممنون از راهنمایی شما.

راستی مادربرد خود یک نرم افزار داره برای اوور. نمیدونم این به کار میاد یا نه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اره میشه اور کرد ولی دما رو بشدت افزایش میده . من کردم ولی همچین تعریفی نیست . باید بری تو بایوس تو قسمت igpu فرکانس رو ببری بالا کم کم . ولتاژ هم همینطور . ولتاژ igpu با cpu فرق داره ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آرمین جان اون GT Frequency همون فرکانس هسته گرافیک داخلی هستش و IGPU Voltage Offset هم برای کم و زیاد کردن ولتاژش هستش. اونطوری که من تجربه کردم تا حدود 1400MHz با افزایش ولتاژ جواب میده. البته باید کم کم فرکانس رو بالا ببری و تست بکنی. حواست به دما هم باشه. با GPU-Z میتونی دمای گرافیک داخلی رو مانیتور بکنی. حدودا میتونی 20 درصد افزایش کارایی داشته باشی

لینک به دیدگاه

بهمن جان؛

با چه نرمافزاری ثبات اوورکلاک رو چک کنم؟

از کجا بفهمم چقدر ولتاژ بدم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان؛

ولتاژ بایست کم کم بدی...بر حسب آزمون و خطا...

برای آزمایش ثبات هم از نرم افزار FurMark میتونی استفاده کنی.نباید پرش تصویر داشته باشی حدودا 15 دقه بذار تست کنه اگه مشکلی در تصویر نداشتی حله...البته به دما هم توجه داشته باش.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان؛

با همون بازی تست کن

روال کار به این صورته که مثلا 1150 رو میکنی 1200 بعد شروع به بازی میکنی، اگر مشکلی نداشت و فریز نشد 1250 رو امتحان میکنی، اگر دیدی مشکل داره کم کم ولتاژ رو زیاد میکنی و باز تست میکنی تا مثلا با x مقدار افزایش ولتاژ رو فرکانس 1200 پایدار میشه. بعد 1250 رو تست میکنی و .... همین طور با توجه به دما بالاترین فرکانس پایدار و ولتاژ لازم براش رو پیدا میکنی. بهتره دمای هسته گرافیک داخلی از 80 بالاتر نره ( برای استفاده طولانی و ایمن )

لینک به دیدگاه

دوستان دو تا گزینه برای افزایش ولتاژ هست. من روی کدوم باید کار کنم؟

IGPU Offset فقط 2 تا پله داره. یکی +50 میلی ولت و دیگری 1 میلی ولت.

ولی GT Overclocking Voltage چند تا پله 0.50 ولتی داره، 0.05 - 0.10 - 0.15 - 0.20 - 0.25 و الی آخر.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک نکته : آرمین جان سعی کن بهترین و بیشترین فرکانس رو با رمت بگیری که فکر کنم حدود 2000 رو باید بزنه.چون از رم اصلی سیستم به عنوان حافظه گرافیکی استفاده می کنه.

لینک به دیدگاه

یک نکته : آرمین جان سعی کن بهترین و بیشترین فرکانس رو با رمت بگیری که فکر کنم حدود 2000 رو باید بزنه.چون از رم اصلی سیستم به عنوان حافظه گرافیکی استفاده می کنه.

مادربردم از اين غلابى هاست معين جان. رو وب سايت رسميش نوشته رمها رو تا فركانس 2200 ساپورت ميكنه. ولى تو بايوس تا 1600 بيشتر نميره. منم گولش رو خوردم وگرنه ميرفتم يه چيز ديگه ميخريدم.

نكته عجيب اين بود كه وقتى تايمينگ رو پايين ميارم خوب Latency پايين مياد وليكن امتياز گرافيكم بدجور كم ميشه. از 6.5 مياد روى 5.4!!

لینک به دیدگاه

دوستان دو تا گزینه برای افزایش ولتاژ هست. من روی کدوم باید کار کنم؟

IGPU Offset فقط 2 تا پله داره. یکی +50 میلی ولت و دیگری 1 میلی ولت.

ولی GT Overclocking Voltage چند تا پله 0.50 ولتی داره، 0.05 - 0.10 - 0.15 - 0.20 - 0.25 و الی آخر.

؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ظاهرا باید گزینه دومی باشه که حالات زیادی داره. چون اولی که فقط 2 تا پله داره خیلی تعدادش کمه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...