رفتن به مطلب

مشکل با تعدادی از قطعات سیستمی قدیمی

Mohammad Mahdi
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گرانقدر و شیر ( لیون ) خودمون :D

من یک سیستم قدیمی دارم که از اون غنیمت هایی هست که نادر شاه از هند آورده :p

خب از شوخی بگذزیم دیگه

اینم مشخصاتش : :blink:

8-X

cpu: Intel Pentium Dual CPU E2200 2.20 GHz

main: Abit I-45C

vga: onboard

ram: Kingmax 2GB DDR2 800 MHz

( psu: elegance 700w (not real

case: elegance

hdd: maxtor 160gb sata 1

odd: ATAPI DVD RW iHAS124

(monitor: lg e2260v (full hd

حالا من یک کیبرد و یک دسته بازی با یو اس بی به سیستم وصل کردم. ولی چند وقته که هی کیبرد یا دسته بازی قطع و وصل میشه ( فکر کن مثلا وسط بازی کردن با دسته یه دفعه قطع شه فقط خودت تصور کن ) حالا من مشکلم او چطوری برطرف کنم؟

یه نفر کن گفت بایوس مادربردت رو آپدیت کن ولی فکر کنم ابیت چند ساله به تاریخ پیوسته و دیگه آپدیت بایوسش نیست.

جدیدا هم یه مشکل دیگه دارم ( دی وی دی رایترم و یه سی رام هم دارم و اونا هم کامل قطع شده ولی توی دیوایس منیجر هست ولی توی قسمت کامپیوتر نشونش نمیده و کار نمی کنه.

احتمالات خودم:

1: مشکل با پاور ( چون وقتی که هارد اکسترنال هم با یو اس بی وصل می کنم اصلا نمی خونه و انگار نه انگار که وصله. )

2: مشکل از یو اس بی 1 یا 2 مادبرد نیست؟ شاید به یو اس بی 1 وصلن.

لطفا راهنمایی کنید که بدجور گیرم

خیلی خیلی خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

احتمال زیاد مشکل از پاور هست . چون نمیتونه برق کافی برای قطعاتی که وصل میکنی فراهم کنه . شما کابل برق درایو ها رو جدا کن . هر چیز اضافه ای رو که وصل کردی جدا کن . بعد یکی یکی اضافه کن . ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

ممنونم

چشم- همین کار رو می کنم. نتیجه رو هم اعلام می کنم.

لینک به دیدگاه

مر30 آقا حامد :wub:

درست شد..... ^_^

اول اومدم همه کابل هایی که از پاور به قطعات وصل بود باز کردم و دوباره سرجاش گذاشتم. یک سی دی رام و یک فلاپی هم روی سیستم داشتم اونا رو از سیستم ورداشتم چون نیاز نداشتم بهشون ( خب توی پاور هم نتیجه خوبی داد و دیگه سیستم مشکل نداره و برق رسانی به خوبی انجام میشه :lol: )

خدا رو هزار مرتبه شکر

:D

:blink:

لینک به دیدگاه

این نشون میده که پاور راندمانش پایین اومده . بهتره که پاور جدیدی تهیه کنی . احتمالا ولتاژی که به قطعات میرسه پایینه الان . این باعث میشه که به مرور قطعات آسیب ببینن . بهتره یه فکری بر ای پاور بکنی.

لینک به دیدگاه

ای وای نگو آقا حامد

من تازه یک مانیتور ال ای دی جدید خریدم البته ( مرداد ماه 91 :دی ) ( LG E2260V ) نزنه اونو داغون کنه ها !!!!!

320 تومن خریدمش اون موقع ارزونی ها :دی خیلی لازمش دارم :دی

تا جایی که امکان داشت قطعاتی رو که لازم نداشتم از سیستم برداشتم.

الان برا اون سیستم چقدر پاور لازمه؟؟؟؟؟

اگه روش یه سی پی یو Q9400 و یه کارت گرافیک جی تی 440 و دوگیگ دیگه رم بزارم اون وقت چقدر پاور می خواد؟؟؟؟؟

ممنون

لینک به دیدگاه

به مانیتور کاری نداره . ولی کلا این پاور ها قابل اطمینان نیستن . طول عمرشون هم کوتاه تره . چون قطعاتی که توشون استفاده میشه بی کیفیت و یا با کیفیت پایین هستن . اگر این قطعاتی رو که گفتی بخوای بذاری روش مطمئنا اگر پاور آکبند هم بود به مشکل میخوردی . بهتره یک پاور درست و حسابی بگیری براش اول . اگر پاور آک بخوای بگیری با اون قطعات جدید ، 500 وات واقعی برات کافیه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...