رفتن به مطلب

کاستاریکا یا مالزی؟؟؟

291 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کیفیت ساخت سی پی یو (اینتل) کدام کشور بالاتر است؟

• کاستاریکا
      100
    • مالزی
      38
    • چین
      7
    • هیچ فرقی نمیکند
      146

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان

در چندین فروم خوندم که فروشنده هنگام فروش سی پی یو خود میگوید

که سی پی یو ساخت کاستاریکا میباشد و از کیفیت ساخت بهتری نسبت به چین و مالزی بهره میبرد.

میخواستم از اساتید جویا بشم آیا همچین حرفی درسته؟

ممنون

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

نظر سنجی کن دوست عزیز تا رای بدیم

من شخصاً به کاستاریکا رای میدم

چون نزدیک امریکا هست و نظارت بیشتری روی خط تولید هست

البته خیلی ها هم میگن که هیچ فرقی نداره و زیاد مهم نیست ولی برای من مهم هست

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من اولویت با :

1- کاستاریکا

2- مالزی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط در درجه اول چینی نباشه که از این کشور خیلی بدم میاد !

حالا بگذریم که همه چیز رو هم قبضه کرده ! و دومین قدرت

اقتصادی دنیا هم متاسفانه شده !!

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

با درود،

والا منطقا" وقتی اینتل از طراحی تا لیست مواد اولیه BOM رو به همه ی کارخونه هاش دیکته میکنه و اونها عینا موظف به اجرای اون طبق استاندارد های اینتل میکنن دیگه CPU مال هرجا میخواد باشه قاعدتا نباید تفاوتی کنه. تنها میزان حداکثر اوورکلاک معلوم نیست که اونم بستگی به خیلی موارد داره - که شانس هم دخیله. این داستان ها بیشتر تو ایران مد میشه که یه کالایی رو بیش از اونچیزی که ارزش داره نشون بدن.

به نظرم اگر این موارد واقعا مهم بود تو سایت Newegg و ریویو ها میگفتن مثلا 3770 مال چین فلانه، 3770 مال کاستاریکا فلانه، 3770 مالزی فلانه. بنابراین ساخت کجا بودن فاکتور تمییزدهنده ای نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود،

والا منطقا" وقتی اینتل از طراحی تا لیست مواد اولیه BOM رو به همه ی کارخونه هاش دیکته میکنه و اونها عینا موظف به اجرای اون طبق استاندارد های اینتل میکنن دیگه CPU مال هرجا میخواد باشه قاعدتا نباید تفاوتی کنه. تنها میزان حداکثر اوورکلاک معلوم نیست که اونم بستگی به خیلی موارد داره - که شانس هم دخیله. این داستان ها بیشتر تو ایران مد میشه که یه کالایی رو بیش از اونچیزی که ارزش داره نشون بدن.

به نظرم اگر این موارد واقعا مهم بود تو سایت Newegg و ریویو ها میگفتن مثلا 3770 مال چین فلانه، 3770 مال کاستاریکا فلانه، 3770 مالزی فلانه. بنابراین ساخت کجا بودن فاکتور تمییزدهنده ای نیست.

دوست عزیزم

فرمایش شما کاملا صحیح است و در کل هیچ فرقی بینشان نیست .

البته به نظر من . ولی اگر هر سه موجود باشد مسلما من چینی انرا

نخواهم خرید !!!

ببخشید راستی بین کاستاریکا و مالزی هم من مالزی رو انتخاب میکنم

که حداقل پولش تو جیب کارگرای " مسلمان " مالزی ایی بره .

پس اشتباه نکنید و در درجه اول ساخت مالزی را بخرید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا اونجایی که من دیدم اکثر cpu های رده High end ساخت کاستاریکا هستن

ولی خوب منم فکر نمی کنم تاثیر اون چنانی داشته باشه بلاخره تحت لیسانس و زیر نظر شرکت مادر تولید شدن و مراحل کنترل کیفیت رو می گذرونن

لینک به دیدگاه

ممنون از نظرات دوستان

البته بنده 2600k ساخت مالزی هم دیدم.

لینک به دیدگاه

با درود،

کاملا درست میگید آرمین عزیز.

این ذهنیت ما بر میگرده به شرایط مملکت خودمان . برای همین تمام دنیا را هم با این دیدگاه میبینیم. یک نمونه خیلی قشنگش، آمار اداره استاندارد در مورد کیفیت خود رو های داخلی هست که خیلی قشنگ بر میگرده میگه : نمره منفی تندر ساخت سایپا مثلا 70 هست و تندر ساخت ایران خودرو 85. یعنی دارم تایید میکنیم که کنترل کیفیت در 2 شرکت ، متفاوته و نظارت سلیقه ای هستش.

ولی بر عکس در بقیه دنیا ( منظورم بورکینا فاسو یا ترانسیلوانیای سفلا نیست) این نظارت خیلی مهمه. و دقیقا و مو به مو اجرا میشه. دلیل تولش اینه که یک شرکتی مثل اینتل، وقتی میاد در کشوری مثل کاستاریکا سرمایه گذاری میکنه، خودش همه پول یا بخش عمده رو تامین میکنه به این ترتیب دلش برای هزینه ای که کرده میسوزه و تمام سعیش را میکنه که کیفیت کالا بالا باشه و از طرفی با کاهش هزینه کارگر و زمین کارخانه، درصد سودش را بالا ببره.

نتیجتا نمیاید سر خودش را کلاخ بگذاره. حالا اگر یک کارخانه که محصولات گران قیمتی اولید میکنه، اگر بخواهد در بازار کالا های ازان قیمت تر هم جایی برای خودش باز کنه، دیگه نمیاد از از کیفیت کالای با برند درست و حسابی خودش بزنه . بلکه میااد یک شرکت دیگه راه نیمندازه و اسم جدید انتخاب میکنه و محصولات ارزان تولید میکنه و بهدش هم از طریق رسانه یک سری تبلیغات خبری میزنه که مثلا محصولات شرکت X ، توسط شرکت Y طراحی شده و از اینجور موارد تا اینکه مارک جدید هم در بازار شناخته بشه.

حالا با توجه به اینکه تنها رقیب شرکت اینتل ) amd هست و شرکت دیگری نمی تونه با این دو تا رقابت کنه، اینتل اصلا دلیلی نمیبینه که بخواهد از کیفیت کالاش کم کنه تا با کاهش هزینه و به طبع آن کاهش کیفیت، با رقباش رقابت کنه. پس برای همین همیشه یک سری اصول داره که از ان نمیگذره.

لینک به دیدگاه

مالزی و کاستاریکا رو زیاد دیدم ولی چینی تا حالا ندیدم

من 1366 و 2011 و 1155 داشتم که همش کاستاریکا بود های اند مالزی کم دیدم

ولی فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه

ایرانخودرو سایپا نیست که ورقه خودرو رو نازک کنه تا ارزونتر در بیاد

سی پی یو مولکول به مولکولش مهمه به نظر من فرقی نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یکی نیست بگه فقط ایرانیا فهمیدن مثلا کدوم مدلش بهتره؟؟؟ :-B

اگه وافعا با هم فرق داشت مردم ما که فقط بلد نیستن بقیه هم می رفتن می گفتن اقا از اون مدلش بده که ساخت فلانه؟؟؟ من فکر می کنم توی سری ساخت شاید بشه گفت مثلا سری دومی که 2500k رو کارخونه زده یمفدار بهتر اور میشه نسبت به سری قبلو بعدش نه این که بگید ... این اختمال هم میره که شاید شرکت فلانجا گاهی درصد خطاش بیشتر تو کار مثلا خلوص طلای بکار رفته اش بیشتره، (البته باید توجه داشته باشید که تو اونجاها وقتی میگن +-یه چیزی، اکثرا + هست بر خلاف اینجا)...

در کل عقل میگه برو از شرکتی خرید کن که همه جنساش یجوره چون معلوم تکنولوژی پیشرقته تر ساخت داره که اشتباه کمتری توش می بینی! و در واقع اونهایی که دوستان میخرند جنسی غیر استاندارد هست از نوع + ... :D

(البته نظر شخصی خودم بود و اگه در نظرم دوستان فکر می کنن بی احترامی شده عذر خواهی می کنم) :-SS

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر نمی کنم فرقی داشته باشند. چون همشون تحت نظارت و کنترل مستقیم و بسیار دقیق خود اینتل تولید میشن

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم

فرمایش شما کاملا صحیح است و در کل هیچ فرقی بینشان نیست .

البته به نظر من . ولی اگر هر سه موجود باشد مسلما من چینی انرا

نخواهم خرید !!!

ببخشید راستی بین کاستاریکا و مالزی هم من مالزی رو انتخاب میکنم

که حداقل پولش تو جیب کارگرای " مسلمان " مالزی ایی بره .

پس اشتباه نکنید و در درجه اول ساخت مالزی را بخرید .

مهران جان،

عزيز درك ميكنم صحبت شما رو ولى چون صحبت از كيفيت ساخت CPU بود - حالا ميخواد CPU ساخته شده در يك كشور مسلمون باشه يا غير مسلمون - به نظرم فرقى ندارند، يه مدل كار ميكنه.

منم مثل شما چينى دوست ندارم بخرم ولى ميترسم وقتى ميرم تو مغازه تا بگم CPU غير چينى دارين طرف 20 تومن بگزاره رو قيمتش بگه بفرما اينم غير چينى فلان تومن - اعتراض كنم هم ميگه چون غير چينيه. اگه 10 نفر هم مثل من بيفتن تو بازار همه دنبال CPU كاستاريكايى بگردند اتوماتيك وار قيمتش با cpu هاى هم سان ساخت ديگر كشورها تفاوت ميكنه - بعد حالا بيا و درستش كن - يه تلقى اشتباهى تو بازار جا ميفته كه تا زمانى كه من به عنوان خريدار خواهانش باشم درست بشو نيست.

بعدشم همه ميدونيم كه اصل همه ى اين پولها تو جيب سهامداران اينتل ميره.

حالا ميگم اينقدر كه ما به فكر مسلمونهاى مالزى هستيم - اونها هم به فكر برادران تحريم شده ى مسلمون خودشون تو ايران هستند؟

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

سلام این متن را در یک فروم دیدم دوستان اهل فن بی زحمت ترجمه کنند.

Just to clear something up, the markings on the back of the CPU refer to the packaging site - not the manufacturing site of the actual silicon chip itself. Intel has no fabs in either Malaysia or Costa Rica, they are packaging facilities. The silicon die/chips are manufactured elsewhere in the world and are shipped to either of these two packaging sites. In addition, Intel manufacturing has a goal of running a "virtual fab" - meaning that, among other things, products from one fab are statistically indistinguishable from those manufactured at another fab. So even if, for example using fake names, Malaysian packages used chips only from fab #1 and packages marked Costa Rica use chips from fab #2, there should be no difference statistically between these two.

I saw these discussions back in the Celeron days, and I commented back then, but this time around it seems a little different. I have started seeing some online retailers charging more for parts from a specific packaging site and this disturbs me. There is no difference between parts from these two packaging sites. Just as you can have 6 head/tails coin tosses come out heads, there may seem to be a correlation that heads is more likely than tails, but there isn't. In reality the odds are still approximately 50/50.

The silicon is what defines the speed of a CPU, not the package. And the silicon comes from multiple fabs scattered all over the place that are all supposed to be identical anyway.

If you are considering spending more, or buying from a shadier vendor, in order to get a specific package, I would urge you to reconsider. There is no difference and you are only wasting money, and or risking getting ripped off.

Patrick Mahoney

Microprocessor Design Engineer

Intel Corp.

There's been a lot of discussion about which Northwoods are better... Ones "made in Costa Rica", or the ones "made in Malaysia." The problem is, no Northwoods are manufactured overseas. All are made in the USA, with the vast majority coming from Fab20 in Hillsboro, OR. They are packaged (in the Socket 478) overseas, but that has no effect on the overclockability.

Normally, these discussions don't raise an eyebrow from me... But lately I've seen resellers charging more for "made in Malay" chips. And in my opinion, this is a ripoff. I just don't want to see people get taken.

Wingznut

.13µ Lithography Technician

Intel Corp

ویرایش شده توسط mjf
لینک به دیدگاه

دوستان مترجم کمک کنند تا بحث به نتیجه برسد.

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرانقدر

متن فوق مربوط به یک مقاله ایست که ظاهرا فقط نظر یکی از "تکنسینهای " ( حتی مهندس هم نبوده ! )پایین رتبه و ناشناس

اینتل Wingznut ؟؟؟ بوده است و روی حرفهای ا یشان هم ..... حالا یک نظر باسه خودش داده !!

معنی کدنش را هم خیلی راحت هر کسی با نرم افزار های مختلف مرحله به مرحله میتواند ترجمه ویا در سایت مربوطه بوسیله

گوگل ترجمه نماید ! حالا خیلی جاهاشم میتونه کاملا صحیح باشه !

و در این سایت بنده در حدی نمیباشم که در درجه اول ابراز نظر نمایم .

ولی دوست گرانقدرم میتوانم بپرسم نتیجه گیری شما از این مقاله چیست ؟

http://www.overclock...ad.php?t=222726

لینک به دیدگاه

دوست گرانقدر

متن فوق مربوط به یک مقاله ایست که ظاهرا فقط نظر یکی از "تکنسینهای " ( حتی مهندس هم نبوده ! )پایین رتبه و ناشناس

اینتل Wingznut ؟؟؟ بوده است و روی حرفهای ا یشان هم ..... حالا یک نظر باسه خودش داده !!

معنی کدنش را هم خیلی راحت هر کسی با نرم افزار های مختلف مرحله به مرحله میتواند ترجمه

نماید و در این سایت بنده در حدی نمیباشم که در درجه اول ابراز نظر نمایم .

ولی دوست گرانقدرم میتوانم بپرسم نتیجه گیری شما از این مقاله چیست ؟

http://www.overclock...ad.php?t=222726

سلام

ممنون از شما

والا اون چیزی که حقیر به صورت دست و پا شکسته متوجه شدم

این بود که هیچ تفاوتی با هم ندارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیزم

اون اقا یک نظریه ای برای خو داده است و البته نظر ایشان میباشد و صد البته نظر هر شخصی نیز گرامی

میباشد . ولی ممکن است بعدا شخصی دیگر هم نظر خاص خود را بدهد !

البته من تجربیات و ازمایشهای ان اقا را اصلا نداشته ام ولی واقعیت اینست که هیچ فرقی بین سی پی یو این

کشور ها نمیباشد . بدلایل مختلف و بسیار محکم فنی که تعدادی از انها را دوستان گرانقدرم کاملا شرح داده ا ند .

و مطمئنا اگر تا کنون فرقی بین انها وجود داشت توسط سایتهای مختلف صدای ان تا هفت اسمان پیچیده بود !!!!

با تشکر : مهران

لینک به دیدگاه

ممنون آقا مهران گل

بنده هم به شدت با نظر شما موافقم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

ممنون از شما

والا اون چیزی که حقیر به صورت دست و پا شکسته متوجه شدم

این بود که هیچ تفاوتی با هم ندارند.

والا در مقاله ایشان بعضی جاها احساس میکنم به نعل و میخ زده . نمیدانم شاید استنباط

من کمی اشتباه میباشد و ...... نمیدانم شاید کلا اشتباه میکنم .

در هر صورت نظر شخصی خودم را خدمتتان عرض نمودم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون آقا مهران گل

بنده هم به شدت با نظر شما موافقم

تمنا میکنم دوست گرانقدر من .

البته ببخشید اول یک مهندس طراح انشرکت باسم Patrick Mahoney

نظریاتی داده است و ....

من اسم این اقا مهندس رو اول ندیدم . در هر صورت یه نظراتی باسه خوشون دادند !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

فکر کنم بارها در رابطه با این موضوع گفتنی ها گفته شده ولی چون یکی از دوستان از من خواستند باز هم نظر خودم را میگم .

اصولا این داستان کشور سازتده و داستان بچ نامبر در ادامه آن فقط در بعضی از پلتفرم ها قابل توجه هست آن هم برای کسانی که در زمینه اورکلاک فعالیت دارند .

اصولا برای مصارف عادی و روزمره و حتی اورکلاک تا مرز 30%-50% تمامی سی پی یو ها یک عملکرد ثابت دارند که فرقی نمیکند ساخت کدام کشور باشند .

ولی اخیرا در سی پی یو های آیوی بریج برای اورکلاکرها مقداری کشور سازنده مورد توجه قرار گرفت و گاها مشاهده شد که مثلا سی پی یو هائی که ساخت کشور کاستاریکا و مربوط به هفته 18 و 19 سال 2012 هستند شانس بیشتری برای دست یابی به فرکانسهای بالاتر از بقیه سی پی یو ها دارند و این چنین شد که این موضوع کشور سازنده مطرح شد و مورد توجه قرار گرفت .

ولی در بعضی موارد هم کاملا بر عکس بود و حتی از بین 4-5 سی پی یو مربوط به همین کشور و همین هفته ها حتی بالای 6300-6400 هم نرفتند و در مواردی هم مشاهده شد سی پی یو های ساخت مالزی به فرکانسهای بالاتری دست پیدا کردند ( مثلا من خودم حدود 7-8 تا 3770k تست کردم که بالاترین آنها که فرکانسش 6800 بود مربوط به کشورمالزی بود و 2-3 مورد کاستاریکا که مورد تست قرار گرفت حدود 6500-6550 بیشتر نرفتند .

پس اگر دوستان قصد استفاده عادی و اورکلاک معمولی را دارند اصلا به کشور سازنده توجه نکنند و ....

ولی اگر قصد اکستریم اورکلاک دارند 10% به کشور سازنده توجه کرده و 90% به شانس و اقبالشون تکیه کنند :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهران جان،

عزيز درك ميكنم صحبت شما رو ولى چون صحبت از كيفيت ساخت CPU بود - حالا ميخواد CPU ساخته شده در يك كشور مسلمون باشه يا غير مسلمون - به نظرم فرقى ندارند، يه مدل كار ميكنه.

منم مثل شما چينى دوست ندارم بخرم ولى ميترسم وقتى ميرم تو مغازه تا بگم CPU غير چينى دارين طرف 20 تومن بگزاره رو قيمتش بگه بفرما اينم غير چينى فلان تومن - اعتراض كنم هم ميگه چون غير چينيه. اگه 10 نفر هم مثل من بيفتن تو بازار همه دنبال CPU كاستاريكايى بگردند اتوماتيك وار قيمتش با cpu هاى هم سان ساخت ديگر كشورها تفاوت ميكنه - بعد حالا بيا و درستش كن - يه تلقى اشتباهى تو بازار جا ميفته كه تا زمانى كه من به عنوان خريدار خواهانش باشم درست بشو نيست.

بعدشم همه ميدونيم كه اصل همه ى اين پولها تو جيب سهامداران اينتل ميره.

حالا ميگم اينقدر كه ما به فكر مسلمونهاى مالزى هستيم - اونها هم به فكر برادران تحريم شده ى مسلمون خودشون تو ايران هستند؟

دوست گرانقدرم ارمین

من منظورم ان نبود که شما در بدو ورود به فروشگاه طلب سی پی یو غیر چینی را نمائید . خب معلوم استکه

بلا نسبت , خیلی از فروشندگان بمحض حس کردن جنس مورد نظرو علاقه خریدار حالا هرچه میخواهد باشد سریعا

بر قیمت کالای خود می افزایند . خب این مسئله خیلی ساده است و شما بایستی به نحو و با شیوه ای خاص

بقول معروف جنس مورد نظرتان را از فروشنده بقاپید !!! این متاسفانه واقعیتست در کشورمان که همگیمان بر ان

واقفیم . و در رابطه با خرید مالزی کالای فوق الذکر اولا شما به بنده بگوئید در جهان بغیر از سوریه ! دیگر کدام کشور

مسلمانی بفکر ما میباشد که مالزی نمیباشد ؟؟!! من منظور شما را کاملا درک میکنم . ولی بدان خاطر از مالزی حمایت

میکنم که موضوعش مفصل میباشد و اینجا جای بازگو نمودن ان نمیباشد . و من خود نیز چند روزی را در کوالامپور

گذرانیده ام و از پیشرفت فوق العاده این شهر بهمراه برجهای کمنظیرش بسیار لذت برده ام و دیده ام که بسیاری از هموطنانم

در انکشور مشغول به تحصیل , کار و زندگی میباشند . و واقعا وفور نعمت کالاهای الکترونیکی و ای تی در انجا خارج از تصور

میباشد ! البته این مسائل را همگیمان میدانیم . ولی با خرید کالای مالزیایی تا کاستاریکایی مقداری از ان پول بجیب کارگران

هموطن مشغول بکار خودمانهم میرود . پس قبول بفرمایید که خرید کالای مالزیایی نسبت به اندو در اولویت میباشد . و یکمقدار

پولمان بجای دوری هم نرفته است . ( ولی تا میتونی اصلا جنس چینی نخر ونخر که خیلی ازش بدم میاد :phbbbt: )

با تشکر : مهران

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان تکنولوژی ساخت سی پی یوبسیار پیچیده و پیشرفته هست و کاملا انحصاری این متد و تکنولوژی میتونه تو هر کشوری قرار بگیره و در اونجا تولید بشه تکنولوژی همونه فقط مکانش فرق کرده مطمئن باشید در فرآیند تولید نیروی کار خیلی مهم نیست چون تمام مراحل اولیه واصلی تولید توسط ابزارخاص و در شرایط ویژه انجام میشه اما بنظر من بین سی پی یو ها هیچ فرقی وجود نداره و فقط شانس و اقبال اونهم تو بخش اورکلاک دخیله بقول آقا بهزاد هر چی به مغز لایه های سیلیکونی نزدیک میشه درجه خلوص بالا میره احتمال خوش اور بودنش و پایداریش بهتره ولی همیشه توی فاصله زمانی سی پی یو ها کیفیت بهتری ((اونم تو بحث اوکلاک)) داشته اند که اونا تو اینکار هستند و اینو دنبال میکنند مثلا تو هفته 5-6 سال 2012 سی پی یو ها بهتر بودن شاید بخاطر درجه خلوص بالا بوده

ولی من میگم شانس شانس شانس

چون اونائی که اسپانسر دارند یه وقت میبینی 300 تا سی پی یو رو برای تست میبرن تا بهترین هاش رو انتخاب کنند پس قاعده نداره باید دنبالش باشی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...