رفتن به مطلب

H.d.d

vandal
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

سال گذشته toms hardware یه مقایسه ای بین هارد های شرکت های مختلف گذاشته بود و کارایی اونارو در سال 2007 نشون میداد . این مقایسه ها تا حد زیادی انتخاب رو راحت میکنه.مثلا هارد های seagate , Hitachi در ظرفیت 160 از بهترینها بودند که تو کشور عزیزمون هم فروخته میشد و من چند تا از اونارو برای سیستم های مختلف خریدم و از انصاف نگذریم خوب عمل کردن.تو اون تست ها هاردها براساس پهنای باند مرتب شده بودند.همونطور که میدونید پهنای باند بیشتر سرعت بیشتری در اختیار قرار میده.با توجه به وجود هاردهای با ظرفیت بالا مثل500GB دوستان عزیز کمک کنند تا بتونم از این هاردها در سیستم های جدیدی که اسمبل میکنم استفاده کنم.

من قصد ندارم که از برندی بد بگم ولی کلا با مکستور و مشکلاتی که برام پیش اورده اونو کنار میگذارم.

برند های seagate , WD ,Hitachi و با ظرفیت های 250 تا 500 مد نظر هست.اون هم ساتا دو.

اگر دوستان پیشنهادی دارن که از عملکردش راضی هستن و یا بنچی دیدن بذارن تا استفاده کنیم.

با تشکر از دوستان خوب لیونی

معین

لینک به دیدگاه

درود

سال گذشته toms hardware یه مقایسه ای بین هارد های شرکت های مختلف گذاشته بود و کارایی اونارو در سال 2007 نشون میداد . این مقایسه ها تا حد زیادی انتخاب رو راحت میکنه.مثلا هارد های seagate , hitachi در ظرفیت 160 از بهترینها بودند که تو کشور عزیزمون هم فروخته میشد و من چند تا از اونارو برای سیستم های مختلف خریدم و از انصاف نگذریم خوب عمل کردن.تو اون تست ها هاردها براساس پهنای باند مرتب شده بودند.همونطور که میدونید پهنای باند بیشتر سرعت بیشتری در اختیار قرار میده.با توجه به وجود هاردهای با ظرفیت بالا مثل500gb دوستان عزیز کمک کنند تا بتونم از این هاردها در سیستم های جدیدی که اسمبل میکنم استفاده کنم.

من قصد ندارم که از برندی بد بگم ولی کلا با مکستور و مشکلاتی که برام پیش اورده اونو کنار میگذارم.

برند های seagate , wd ,hitachi و با ظرفیت های 250 تا 500 مد نظر هست.اون هم ساتا دو.

اگر دوستان پیشنهادی دارن که از عملکردش راضی هستن و یا بنچی دیدن بذارن تا استفاده کنیم.

با تشکر از دوستان خوب لیونی

معین

معین جان خیلی لطف کردین . ولی یک مسئله ای توی کشورمون وجود داره . خدا نکنه یک کالا اسم در کنه . مثلا همین مکستور . به طرف میگیم که مثلا هیتاچی میگه خوب نیست میگیم وسترن میگه این دیگه چیه . خلاصه ایرادها بنی اسرائیلی میگیرن . از این رو ما هم گفتیم که همون مکستور برای بعضیها کافیه . این یک واقعیته . همیشه اینجور مسائل تو مملکتمون رایجه و اگر کالایی جا بیافته مردم دیر به کالاهای دیگه عکس العمل نشون میدن .

در کل ممنون از شما

لینک به دیدگاه

سلام آقا یه سئوال داشتم کسی هارد seagate 7200.12 500 GB سراغ نداره نمیدونه می شه از کجا پیدا کرد اگر باشه می خوام بخرم ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام آقا یه سئوال داشتم کسی هارد seagate 7200.12 500 gb سراغ نداره نمیدونه می شه از کجا پیدا کرد اگر باشه می خوام بخرم ممنون.

7200 هستش حدودا 60 تومانه . اون 12 منظورتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

اون 12 منظور نسلشه یعنی نسل 12 ام من تو بازار اونائی که دیدم 7200.11 بود من دنبال 7200.12 هستم رو خوده هارد می نویسه که سری 11 است یا 12.ممنون

لینک به دیدگاه

در ضمن اگر نبود Western Digital Caviar Black 640 GB هم کارم رو را می اندازه البته اگه بتونید راهنمائی کنید که از کجا بخرم.ممنون

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز امروز براتون سرچی زدم و متاسفانه نه مدل 12 سیگیت و نه 640 وسترن رو نتونستم براتون گیر بیارم 640 که خیلی دنبالش بودم قبلا ولی نیست متاسفانه .

لینک به دیدگاه

آقا دستت درد نکنه الان خودت به جای این هاردا چی پیشنهاد می کنی؟

لینک به دیدگاه

هارد 500 وسترن واسه امروز میخام. موجوده ؟

میشه گیر اورد امید به خدا

لینک به دیدگاه

آقا سلام می شه مدل seagate 7200.11 که می گی حدودا 60 تومنه اینجا برام بنویسی مثلا مدل هارد من ST3500320AS است.

متشکر

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

هرکی در مورد هارد یه نظری میده یکی میگه هارد سامسونگ یکی میگه مکستور یکی میگه هیتاچی ما هم گیچ شدیم کدوم بهتره .

اینجا متخصص داریم که بگه بین هارد های 1 ترا بایتی کدوم از همه بهتره ؟

لینک به دیدگاه

هرکی در مورد هارد یه نظری میده یکی میگه هارد سامسونگ یکی میگه مکستور یکی میگه هیتاچی ما هم گیچ شدیم کدوم بهتره .

اینجا متخصص داریم که بگه بین هارد های 1 ترا بایتی کدوم از همه بهتره ؟

پیشنهاد من خرید 2تا هارد 500گیگابایتی هست وپیکره بندی رید0 و سرعت بالا .البته من از دسته کسانی هستم که مسکتور رو پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه

اگه یکی از هاردهای 500 گیگی بسوزه همه اطلاعات از دست میره ریسک هارد های 1 ترا بایتی کمتره .

من دیگه دارم دیوونه میشم هر مغازه ای میری یه چیزی میگه یکی با دلیل بگه کدوم هارد بهتره rating جهانی هاردها تو کدوم سایت زده میشه ؟

یکی فروشنده ها میگفت تو دنیا وسترن خوبه اما تو ایران رده سوم داره و به rating های جهانی تو ایران اطمینانی نیست

ویرایش شده توسط quantum
لینک به دیدگاه

بلی رید 0 هرکی پیکره بندی میکنه باید نترس باشه مثل خودم.عوضش به سرعت نوشتن وخوندنش میصرفه.درمورد رتینگ هم بله متاسفانه در ایران هیچ چیزی مثل محدوده جهانی نیست.اما هاردهای مکستور رو اگه به خاطر تعصبم کنار بزارم من سیگیت سری12 رو خیلی عالی دیدم

لینک به دیدگاه

اگه یکی از هاردهای 500 گیگی بسوزه همه اطلاعات از دست میره ریسک هارد های 1 ترا بایتی کمتره .

من دیگه دارم دیوونه میشم هر مغازه ای میری یه چیزی میگه یکی با دلیل بگه کدوم هارد بهتره rating جهانی هاردها تو کدوم سایت زده میشه ؟

یکی فروشنده ها میگفت تو دنیا وسترن خوبه اما تو ایران رده سوم داره و به rating های جهانی تو ایران اطمینانی نیست

سلام.

شما چه بخواهید چه نخواهید باید ریسک رو قبول کنید.چاره ی دیگه ندارید جز اینکه در حالت معمولی ببندید نه رید.

در مورد هارد هم وسترن هارد خیلی خوبیه ولی فعلا نظر من هم مثل سهیل جان روی هارد سیگیت سری 12 هستش.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

رفتم وسترن caviar green گرفتم و با فرمت NTFS پارتیشن بندی کردم نسبت به maxtor fat32 پنج سال قبل در cut و past از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه ضعیف کار میکنه . علتش نوع فرمته ؟ شنیدم NTFS سرعت کمتری نسبت به Fat32 داره .

لینک به دیدگاه

رفتم وسترن caviar green گرفتم و با فرمت NTFS پارتیشن بندی کردم نسبت به maxtor fat32 پنج سال قبل در cut و past از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه ضعیف کار میکنه . علتش نوع فرمته ؟ شنیدم NTFS سرعت کمتری نسبت به Fat32 داره .

به نظر من که NTFs فوق العاده سریعتر از Fat32 هست مخصوصا موقه دفراگم.

لینک به دیدگاه

در کل به نظر من سرعت fat32 بیشتر هست. ولی باید در نظر گرفت که امنیت فایل ها در ntfs خیلی بیشتر هسته.

لینک به دیدگاه

رفتم وسترن caviar green گرفتم و با فرمت ntfs پارتیشن بندی کردم نسبت به maxtor fat32 پنج سال قبل در cut و past از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه ضعیف کار میکنه . علتش نوع فرمته ؟ شنیدم ntfs سرعت کمتری نسبت به fat32 داره .

سلام ! محال اینطور باشه ! حتما یک مشکلی وجود داره ! شما یکی از بهترین و سریعترین هاردهای حال حاضر رو خریدید ! تبریک عرض میکنم واقعا عالی هستند ! از همه نظر ! چه سرعت و چه ....! بهتره سعی کنید عیب کار رو یافته و مرتفع کنید و از خصوصیات این هارد لذت ببرید !

بازنده

لینک به دیدگاه

سلام ! محال اینطور باشه ! حتما یک مشکلی وجود داره ! شما یکی از بهترین و سریعترین هاردهای حال حاضر رو خریدید ! تبریک عرض میکنم واقعا عالی هستند ! از همه نظر ! چه سرعت و چه ....! بهتره سعی کنید عیب کار رو یافته و مرتفع کنید و از خصوصیات این هارد لذت ببرید !

بازنده

من کلی گشتم تو ایران 2 تا مغازه داشتند که بالا میگفتند رفتم از رضا گرفتم اونجا هم دوتا مغازه داشتند. caviar black هیچ مغازه ای نداشت ولی در کل هارد خوبیه و واقعآ بی صداست . cut یک فایل 700 مگابایتی از یک پارتیشن به پارتیشن دیگه 30 ثانیه طول میکشه سریعه یا کند ؟

با چندتا کابل ساتا از گیگا و ازراک چک کردم هیچ فرقی تو سرعت نداره تو device manager هم قسمت انتقالات IDEataatapi چهار قسمت primary , secondary standard , intel R وجود داره که به نظر نورماله .

لینک به دیدگاه

سلام ! دوست عزیز شما یه بنچ با برنامه hd tun بگیرید تا همه چی معلوم شه ! موفق باشید ! بازنده

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بنج گرفتم نتیجه که عالی بود به نظر من مشکلی نداره یه بار دیگه هارد مکستورو گذاشتم وسترن خیلی سریعتره و مهمتر هیچ صدایی ازش در نمی اد .

benchmark.rar

لینک به دیدگاه

سلام ! خب خدا رو شکر ! در ضمن من فکر میکنم برای تست با برنامه HDTUNE بهتره از سربرگ BENCHMARK استفاده کنید و میتونید نتایجشو هم در لینک زیر قرار بدید !

لینک

با تشکر / بازنده

( راستی میشه بفرمایید چطوری این فایل رو در سایت اپلود کردید ؟ )

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

ببخشید این هارد های ssd چه هارد هاستن و چه قابلیت ها دارن

اگر یک توضیح بدید ممنون می شم

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...