رفتن به مطلب

سیستم کامل در حدود 2 میلیون و 500

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان.

چند سیستم یکسان میخوام جمع کنم ، برای کار تدوین و افتر افکت. سیستم کامل

این سیستمها چون به هم وصل میشوند و باید رکورد هم بکنند، نیازه که یه هارد سریع داشته باشند ( البته با این بودجه نمیشه به سمت SSD رفت )

به نظر دوستان میشه برمبنای 2600K بست سیستمها رو؟

لینک به دیدگاه

پردازنده 2600K الان حدود 900 تومانه . کمی بیشتر . یک مادربورد مناسب هم برای این پردازنده حدود 500 در میاد . یعنی حدود 1400 برای این 2 تا قطعه میره . برای کیس و پاور مناسب هم باید حدود 500 بذاری کنار . میمونه 600 تومان برای گرافیک ، رم ، درایو نوری ، هارد . البته اگر مانیتور نخوای . یا باید قید 2600K رو بزنی و به 2120 راضی بشی و یا باید هزینه بیشتری کنی .

لینک به دیدگاه

پردازنده 2600K الان حدود 900 تومانه . کمی بیشتر . یک مادربورد مناسب هم برای این پردازنده حدود 500 در میاد . یعنی حدود 1400 برای این 2 تا قطعه میره . برای کیس و پاور مناسب هم باید حدود 500 بذاری کنار . میمونه 600 تومان برای گرافیک ، رم ، درایو نوری ، هارد . البته اگر مانیتور نخوای . یا باید قید 2600K رو بزنی و به 2120 راضی بشی و یا باید هزینه بیشتری کنی .

حامد جان، درست میفرمایید .

اما چرا یکباره رفتی روی 2120 ؟!

اینکه خیلی اومد پایین تر!

=================================

فکر میکنید، برای 2600 باید هزینه رو بیاریم تا چند؟

لینک به دیدگاه

شما برای سیستمی که میخوای جمع کنی نیاز به کارت گرافیک خوب ترجیحا از سری رادئون داری . به نظر من حداقل 6870 . برای این کارت هم حدود 600 فکر میکنم باید هزینه کنی . البته اگر 7870 بگیری خیلی بهتره . ولی 300 تومان گرونتره تقریبا . این قیمتهایی که میگم حدودی هستن . شاید تغییراتشون زیاد باشه . پس اون 600 تومانی که مونده بود حداقل برای گرافیک باید بره . حالا میمونه رم ، هارد و درایو نوری . البته بدون مانیتور و لوازم جانبی . شما بهتره که از حداقل 8 گیگ رم استفاده کنی که باس 1600 بگیری حدود 180 تومان و باس 1333 حدود 140 تومان در میاد . اگر هارد 1 ترای سیگیت با دور 7200 هم بگیری حدود 220 تومانه . درایو نوری معمولی هم الان حدود 60 تومانه . پس با توجه به اینها به مبلغی در حدود 500 تومان بیشتر نیاز پیدا میکنی . اختلاف قیمت 2120 با 2600 هم حدود 500 تومانه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

شما برای سیستمی که میخوای جمع کنی نیاز به کارت گرافیک خوب ترجیحا از سری رادئون داری . به نظر من حداقل 6870 . برای این کارت هم حدود 600 فکر میکنم باید هزینه کنی . البته اگر 7870 بگیری خیلی بهتره . ولی 300 تومان گرونتره تقریبا . این قیمتهایی که میگم حدودی هستن . شاید تغییراتشون زیاد باشه . پس اون 600 تومانی که مونده بود حداقل برای گرافیک باید بره . حالا میمونه رم ، هارد و درایو نوری . البته بدون مانیتور و لوازم جانبی . شما بهتره که از حداقل 8 گیگ رم استفاده کنی که باس 1600 بگیری حدود 180 تومان و باس 1333 حدود 140 تومان در میاد . اگر هارد 1 ترای سیگیت با دور 7200 هم بگیری حدود 220 تومانه . درایو نوری معمولی هم الان حدود 60 تومانه . پس با توجه به اینها به مبلغی در حدود 500 تومان بیشتر نیاز پیدا میکنی . اختلاف قیمت 2120 با 2600 هم حدود 500 تومانه .

راستش من تا اونجایی که برای نرم افزارهای تدوین فرقی ندارند گرافیک ها.

اما در افترافکت، cuda اهمیت داره.

برای همین شنیده بودم که nvidia بهتره.

اختلاف قیمت 2120 با 2600 هم حدود 500 تومانه .

خوب برای همین گفتم.

چون خیلی پایین اومد سی پی یو.

باید قوی تر باشه ...

لینک به دیدگاه

برای تدوین کارتهای رادئون بهتر عمل میکنن . اینرو چند نفر که کارشون تدوین بوده به من گفتن . من هم روی همین حساب رادئون ها رو پیشنهاد کردم. حالا اگر شما میگی کودا مهمه ، پس باید انویدیا بگیری . 560 انویدیا الان بین 600 تا 700 تومانه . اگر ti بخوای که بالاتره .

اگر بخوای i5 بذاری بایئ حداقل 600-550 هزینه کنی براش . یعنی حدود 350 تومان کم میشه . اگر 2500K بگیری که حدود 700 در میاد . برای همین گفتم 2120 .

لینک به دیدگاه

به نظرم به دست دوم می تونن فکر کنن ...

هزینه خیلی میاد پایین تر

لینک به دیدگاه

به نظرم به دست دوم می تونن فکر کنن ...

هزینه خیلی میاد پایین تر

دوست عزیز، اولش گفتم که چند تا سیستمه.

باید یک دست باشند.

برای یک کلاس آموزشی و کارگاه تدوین و افتر هست.

برای تدوین کارتهای رادئون بهتر عمل میکنن . اینرو چند نفر که کارشون تدوین بوده به من گفتن . من هم روی همین حساب رادئون ها رو پیشنهاد کردم. حالا اگر شما میگی کودا مهمه ، پس باید انویدیا بگیری . 560 انویدیا الان بین 600 تا 700 تومانه . اگر ti بخوای که بالاتره .

اگر بخوای i5 بذاری بایئ حداقل 600-550 هزینه کنی براش . یعنی حدود 350 تومان کم میشه . اگر 2500K بگیری که حدود 700 در میاد . برای همین گفتم 2120 .

فکر کنم باید روی 2500K فکر کنم.

نباید ضعیف تر باشه.

حالا چه مادربردی رو پیشنهاد میدی؟

لینک به دیدگاه

اگر میخوای سیستم رو اورکلاک بکنی که مادربورد P8Z77-V با قیمت حدود 550 تومان میتونی بگیری . اما اگر قصد اورکلاک نداری ، هم میتونی پردازنده رو 2400 یا 2500 و یا حتی آیوی بریج 3470 بگیری که حدود 600 تومان هست و هم مادربورد رو میتونی Asus P8B75-V بگیری که حدود 300 تومان میشه . شاید کمی کمتر یا بیشتر .

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم شما چون قصدتون اورکلاک نیست میتونید از پردازنده های سری K

استفاده نکنید و صرفه جویی در هزینه بکنید . در ضمن برای کارهای گرافیکی و تدوین بهتره از کارت های AMD

استفاده کنید . خلاصه این سیستم برای شروع تدوین گری خوبه .

CPU:intel core i5 2500

main board:asus p8z77-v

ram:crucial balistix tactical 2*4gb 1600

vga:asus HD 6950 DCII

hdd:wstern digital caviar black 1 tb

ssd:ocz agility 3 60gb

power:cooler master gx 850

cpu cooler:thermalright macho

case:cooler master cm690 advance

در مورد سی پی یو و رم و کارت گرافیک میتونم کمکت کنم .

سی پی یو رو 2400 در حد آک دارم .

رم رو آکبندش رو دارم .

کارت گرافیک هم دست دوم در حد آکبند دارم .

در صورت تمایل بهم پ.خ دهید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من 3450 پیشنهاد میدم با حدود قیمت 550 تومان و برای مین هم Z77-G43 از شرکت MSI بتا قیمت 310 هزار تومان.حدود 850 تا 900 برای مین و پردازنده.

-100 برای رم

-حدود 800-900 برای 7870

لینک به دیدگاه

من 3450 پیشنهاد میدم با حدود قیمت 550 تومان و برای مین هم Z77-G43 از شرکت MSI بتا قیمت 310 هزار تومان.حدود 850 تا 900 برای مین و پردازنده.

-100 برای رم

-حدود 800-900 برای 7870

درود معین جان با نظرت موافقم ولی به جای مین MSI"میشه از اسوس مدل P8Z77-V استفاده کرد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود معین جان با نظرت موافقم ولی به جای مین MSI"میشه از اسوس مدل P8Z77-V استفاده کرد .

باور کنید MSI خیلی بهتر شده تو مین های چیپ سری 77 و تفاوت قیمتی حدود 200 تومان وجود داره.

من خودم مین های MSI سری 68 و 67 رو نمی پسندیدم...

لینک به دیدگاه

بله ولی نمیدونم یک جور طرفداری از برند دارم میکنم من بسیار به اسوس علاقه زیاد دارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله ولی نمیدونم یک جور طرفداری از برند دارم میکنم من بسیار به اسوس علاقه زیاد دارم .

در بهترین بودن اسوس شکی نیست ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...