رفتن به مطلب

ی سوال مهم درباره مانیتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.ی سوال مهم داشتم.من ی مانیتور asus ms236h دارم که وقتی روی ریزولوشن 1920 قرار میگیره رفرش ریتش تا 60 هرتز بالا میره اما تو سایت مانیتور رو که خوندم تا 75 هرتز ساپورت میکنه.من اومدم به صورت دستی از تنظیمات انویدیا اینو گذاشتم روی 75 هرتز و واقعا کیفیت مانیتور در حد چشم گیری بهتر شد.حالا سوال اینجاست که این کار باعث نمیشه آسیبی به مانیتور وارد بشه؟؟یا باعث سوختن پیکسل بشه؟؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

داداش زمانی که تو سایت رسمی ایسوس زده ساپورت میکنه فکر نکنم آسبی وارد کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

خیر دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد .

چون اون 75 هرتز مربوط میشه به توانایی چیپ های مانیتور جهت رفریش کردن پیکسل های صفحه ؛ با سرعت 75 بار در ثانیه .

و اگر میبینید یه مانیتور فول اچ دی دیگه بیشتر 60 هرتز نمیره , مربوط میشه به توان تازه سازی توسط چیپ های مانیتور و الا کریستال مایع به کار رفته میتونه با فرکانس خیلی بالاتر از اینها صورت بگیره .

فقط ممکنه وقتی میگزارید روی 75 هرتز پردازنده مانیتور یک مقدار بیشتر داغ کنه . چون تفاوت 60 و 75 واسه یک صفحه FULL HD خیلی راحت میگیم 15 بار تفاوت داره . اما در عمل برای پردازنده مانیتور 2073600 پیکسل وجود داره که باید در هر ثانیه 15 بار بیشتر تازه سازی بشه :D البته سنگین ترین بخشش یعنی ساخت و کد گزاریش توسط کارت گرافیک انجام میشه ولی خوب نمایشش اون هم در این تعداد نیاز به پردازش سنگینی داره .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحهاتتون.به نظر شما این هرتز ربطی به فشار به پیکسل نداره و باعت سوختن اونها نمیشه؟ ببخشید یکم تخصصی بود جوابتون خوب نفهمیدم.و چرا تو سایتش زده 75 هرتز اما تا 60 بالا میره؟؟ من از داخل تنظیمات گرافیک اونو رو 75 میذارم و خیلی تو کیفیتش اثر میذاره به نظرتون این مثل اور کردن مانیتوره؟؟ از لحاظ گرافیک مشکلی ندارم ی GTX 480 Lightning رو سیستممه

http://www.asus.com/Display/LCD_Monitors/MS236H/#specifications

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از توضیحهاتتون.به نظر شما این هرتز ربطی به فشار به پیکسل نداره و باعت سوختن اونها نمیشه؟ ببخشید یکم تخصصی بود جوابتون خوب نفهمیدم.و چرا تو سایتش زده 75 هرتز اما تا 60 بالا میره؟؟ من از داخل تنظیمات گرافیک اونو رو 75 میذارم و خیلی تو کیفیتش اثر میذاره به نظرتون این مثل اور کردن مانیتوره؟؟ از لحاظ گرافیک مشکلی ندارم ی GTX 480 Lightning رو سیستممه

http://www.asus.com/...#specifications

خواهش میکنم وظیفه است .

همونطور که توی پست قبلی گفتم فشاری به پیکسلها نمیاد خیالتون راحت . اون 60 هرتز واسه اینه که ویندوز حد مجاز رفریش ریت مانیتور شما رو در اون حد شناسایی کرده .

خیر اورکلاک کردن نیستش . البته مقدار اطلاعاتی که باید توسط مانیتور دیکد بشه بیشتر میشه اما خوب چون دارید در حد تواناییش کار میکشید پس میتونه تحمل کنه .

لینک به دیدگاه

شما بزرگوارید عزیز.

به عنوان سوال آخر هم اگه مثلا در حد توانایی مانیتور نباشه بازم تصویر میده یا خاموش میشه؟؟میخوام بدونم 75 هرتز در حد توانایی این مانیتور هست یا نه؟؟

واقعا ممنون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما بزرگوارید عزیز.

به عنوان سوال آخر هم اگه مثلا در حد توانایی مانیتور نباشه بازم تصویر میده یا خاموش میشه؟؟میخوام بدونم 75 هرتز در حد توانایی این مانیتور هست یا نه؟؟

واقعا ممنون.

نمیتونه تازه سازی کنه و تصویر نمیده . یه پیغام میده مانیتور که فرکانس قابل تشخیص نیست یا بالاتر از توان هستش .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...