رفتن به مطلب

سوال فوری در مورد اضافه کردن رم لپ تاپ

R.Z
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ا عرض سلام

من در صدد خرید یک لپ تاپ سونی SVE 14114 کور ای 5 هستم که 4 گیگ رم داره که فکر کنم به شکل یک رم 4 نصب شده اما میخوام رمشو 8 کنم . سوالم اینه که ایا مثل کامپیوتر های دسکتاب باید 2 تا رم یکسان استفاده کنم تا رمهام دوال چانل بشه یا این قضیه دوال چانل تو لپ تاپ صادق نیست. اخه فروشنده میگفت دوال چانل فقط مال دسکتاب است و تو لپ تاپ های جدید نیست برای همین هم رم بعضی دستگاهها 6 گیگ یعنی یک 2 و یک 4 گیگ است.

منظورم اینه که ایا باید اون رمم هم بدم و 2 تا 4 گیگ یکسان بندازم یا فقط خرید یک 4 گیگ دیگه از هر برندی که تو بازاره و انداختن در اسلات خالی کار رو انجام میده.

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

ا عرض سلام

من در صدد خرید یک لپ تاپ سونی SVE 14114 کور ای 5 هستم که 4 گیگ رم داره که فکر کنم به شکل یک رم 4 نصب شده اما میخوام رمشو 8 کنم . سوالم اینه که ایا مثل کامپیوتر های دسکتاب باید 2 تا رم یکسان استفاده کنم تا رمهام دوال چانل بشه یا این قضیه دوال چانل تو لپ تاپ صادق نیست. اخه فروشنده میگفت دوال چانل فقط مال دسکتاب است و تو لپ تاپ های جدید نیست برای همین هم رم بعضی دستگاهها 6 گیگ یعنی یک 2 و یک 4 گیگ است.

منظورم اینه که ایا باید اون رمم هم بدم و 2 تا 4 گیگ یکسان بندازم یا فقط خرید یک 4 گیگ دیگه از هر برندی که تو بازاره و انداختن در اسلات خالی کار رو انجام میده.

با تشکر فراوان

عزيز اغلب لپتاپ هاى 4 گيگ، 2 تا 2 گيگ هستند. غير از اون شما بايد اول لپ تاپ رو بخرين. با نرم افزار CPUZ مدل و مشخصات و اسلات هاى خالى رمها رو ببينين.

اگر 2 تا 2 گيگ بود، كه بفروشين و 2 تا 4 بگيرين. اگر يك چهار داشتين كه بايد رمى تهيه كنين كه با اون رم داخل دستگاه حداكثر همخوانى و توازن رو از نظر فركانس و تايمينگ داشته باشه. عين همون مشخصات باشه. دوال كار ميكنه.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما دوست عزیز

خریدتون رو تبریک میگم

فروشنده اشتباه میکنه و رم ها باید باس و زمان تاخیر یکسانی داشته باشند تا به صورت دوال کار کنن .

شما یا یه رم با مشخصاتی که روی لپتاب هست تهیه کنید ؛ یا رم خودتونو بدید و یه کیت دوال 4*2 بگیرید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همیشه اینطور نیست که رمها یکسان باشند تا دوال چنل اتفاق بیفته...

فروشنده هم در مورد دستگاههای 6 گیگ رم درست بهتون گفته و یک ماژول 4 گیگ رو کنار یک ماژول 2 گیگ میذارن که میشه 6گیگ.شاید از لحاظ فنی خیلی درست نباشه ولی این کار رو انجام میدن.اکثر رمهای لپ تاپی که دیدم هاینیکس و سامسونگ هست.

بعضا خودم رم 1 گیگ باس 533 با چیپ هاینیکس کینگ استون رو کنار یک رم 1 گیگ باس 800 اپیسر گذاشتم و دوال شد!

ولی پیشنهاد من این هست که حتما وقتی خواستید رم بخرید به شرط دوال بخرید همونجا تستش کنید با برنامه CPU-Z چک کنید ببینید داخل ویندوز هم دوال هست یا خیر.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

همیشه اینطور نیست که رمها یکسان باشند تا دوال چنل اتفاق بیفته...

فروشنده هم در مورد دستگاههای 6 گیگ رم درست بهتون گفته و یک ماژول 4 گیگ رو کنار یک ماژول 2 گیگ میذارن که میشه 6گیگ.شاید از لحاظ فنی خیلی درست نباشه ولی این کار رو انجام میدن.اکثر رمهای لپ تاپی که دیدم هاینیکس و سامسونگ هست.

بعضا خودم رم 1 گیگ باس 533 با چیپ هاینیکس کینگ استون رو کنار یک رم 1 گیگ باس 800 اپیسر گذاشتم و دوال شد!

ولی پیشنهاد من این هست که حتما وقتی خواستید رم بخرید به شرط دوال بخرید همونجا تستش کنید با برنامه CPU-Z چک کنید ببینید داخل ویندوز هم دوال هست یا خیر.

موفق باشید

سلام دادا

بله حق با شماست ولی وقتی رم 4 رو کنار رم 2 گیگ میزارن دیگه دوال کار نمیکنه

در مورد اینکه فرمودید رم با باس 533 رو کنار رم با باس 800 گذاشتید و دوال کار کرده هم درست میفرمایید ولی نکته قابل توجه اینجاست که رمی که باس 800 داره در باس 533 کار خواهد کرد که خوش آیند نیست .

لینک به دیدگاه

نکته جالب این هست که خیلی از گمپانهی های تولید کننده لپ تاپ ، خودشان از ایتدا رم را 6 گیگ در نظر میگیرند. همیشه برای من جای سواله چرا 8 گیگش نمی کنند یا اینکه چرا به همان 4 گیگ بسنده نمی کنند. چون قاعدتا اگر از حالت dual channel خارج بشه ، راندمان، علی رغم اضافه کردن 2 گیگ رم ( مجموعا 6 گیگ ) کاهش پیدا میکنه.

لینک به دیدگاه

با توجه به مطلبی که در سایت tomshardware دیدم ، از قرار معلوم این تکنولوژی اینتل به flex mode معروفه و به این ترتیبه که در حالتی که 6 گیگ رم استفاده میشه 2 تا از رم ها با هم به صورت dual کار میکنند و یک رم به صورت سینگل.

لینک تامز

http://www.tomshardware.com/forum/316137-30-dual-channel

لینک اینتل در مورد تکنولوژی flex mode

http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/cs-011965.htm#flex

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...