رفتن به مطلب

عکس های کیس و سیستم تون رو در این تاپیک قرار بدید !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 دقیقه قبل، rez4ward گفته است :

تو حالت عادی درست عمل میکنه و دما با سنسور مادربرد یکیه اما تو کارای سنگین کمتر نشون میده - بعضی از دوستان میکن چون از سنسور مادربرد استفاده نمیکنه اختلاف طبیعیه اما من تو تست هایی که داشتم اختلاف حتی  به ۲۰ درجه هم رسیده که خب خیلی زیاده.

موقع خرید انتظار خیلی بالایی نداشتم و با توجه به کیفیت ساخت و ... در کل میشه متوسط ارزیابیش کرد.

پس ارزش این محصول در برابر دیپ کول گیمر استورم  کمتره

لینک به دیدگاه

احتمالا تو لوله ای هست که از رادیات به سمت پمپ میاد.

چون کولانتی که از بلاک به سمت رادیات میره دماش قطعا از سی پی یو بیشتره.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

احتمالا تو لوله ای هست که از رادیات به سمت پمپ میاد.

چون کولانتی که از بلاک به سمت رادیات میره دماش قطعا از سی پی یو بیشتره.

دقیقا بر عکسه !

آب کلا دیر گرم می شه و امکان نداره دماش از بلاک مسی بیشتر بشه

اگه دمای کولانت 80 درجه باشه شلنگش رو به حدی داغ می کنه که بهش دست بزنی به شدت دست رو می سوزونه

حسگر دمای پردازنده درون خودشه و دمای داخلش رو نشون می ده، دمای داخل پردازنده هم بسیار داغ تر از بیرونشه

کولر هم نمی تونه دمای داخل پردازنده رو بفهمه، مگر اینکه با یو اس بی وصل بشه و نرم افزار داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

دقیقا بر عکسه !

آب کلا دیر گرم می شه و امکان نداره دماش از بلاک مسی بیشتر بشه

اگه دمای کولانت 80 درجه باشه شلنگش رو به حدی داغ می کنه که بهش دست بزنی به شدت دست رو می سوزونه

حسگر دمای پردازنده درون خودشه و دمای داخلش رو نشون می ده، دمای داخل پردازنده هم بسیار داغ تر از بیرونشه

کولر هم نمی تونه دمای داخل پردازنده رو بفهمه، مگر اینکه با یو اس بی وصل بشه و نرم افزار داشته باشه

والا تا اونجایی که من میدونم برای خنک کردن یه جسم جامد با مایع باید یه سیال با دمای کمتر رو بهش نزدیک کنی. حالا دمای اب 30 درجس سی پی یو 40 درجه اب میره نزدیک سی پی یو دماش حداقل باید 40 درجه بشه تا تونسته باشه کار مثبتی انجام داده باشه و دمای اون جامد رو کم کرده باشه. اگر با 30 درجه بره پیش 40 درجه و با 35 درجه بیاد یعنی از تمام توانش استفاده نشده و کامل خنک نکرده اون جسم رو.

اینم یه شات از کورسیر لینک دمای سی پی یو 24 و دمای واتر 29 درجه.

Untitleلd.jpg

در ضمن لوله های انتقال آب به رادیات در واتر کولینگ یک لوله بسیار کلفت هست که تقریبا رسانایی گرمایی نداره. دیگه قبول دارید که وقتی خاموش میکنید زیر 20 درجه میشه و میرید تو گیم بالای 50 درجه که؟؟ در هر دوی این حالت ها لوله رو لمس کنید تفاوت دما احساس نمیکنید. لااقل برای من که اینجوریه نه کورسیر نه گیگا واتر.

لینک به دیدگاه

این معادله درسته فقط اینکه دمای آب 30 درجه نیست و خیلی کمتره

آب (در دمای عادی) حدود 10 تا 15 درجه داره و اگه بشه 35 یعنی حداقل 20 درجه از گرمای سی پی یو رو به خودش گرفته

در مدل هایی که رادیات بزرگ دارن گرما سریع تر رفع می شه اما کورسیر 140 من بلافاصله شلنگش گرم می شه

و جالب اینه که شلنگ بالایی که ظاهرا از پردازنده میاد گرمه و شلنگ زیری که از رادیات میاد خنکه

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

این معادله درسته فقط اینکه دمای آب 30 درجه نیست و خیلی کمتره

آب (در دمای عادی) حدود 10 تا 15 درجه داره و اگه بشه 35 یعنی حداقل 20 درجه از گرمای سی پی یو رو به خودش گرفته

در مدل هایی که رادیات بزرگ دارن گرما سریع تر رفع می شه اما کورسیر 140 من بلافاصله شلنگش گرم می شه

و جالب اینه که شلنگ بالایی که ظاهرا از پردازنده میاد گرمه و شلنگ زیری که از رادیات میاد خنکه

وقتی دمای محیط 25 درجس. یه جسم سیال چه طوری میتونه 10 درجه باشه دماش! وقتی خنک شدن اون سیال به وسیله هوایی هست که داره بهش فشار داده میشه و اون هوا هم دمای محیط و 25 درجس؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 57 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

وقتی دمای محیط 25 درجس. یه جسم سیال چه طوری میتونه 10 درجه باشه دماش! وقتی خنک شدن اون سیال به وسیله هوایی هست که داره بهش فشار داده میشه و اون هوا هم دمای محیط و 25 درجس؟؟

دوستان یکم بحث رو اینجا محدود کنید. ممون.

اما علی جان اگه این فرظیه ای که میگید باشه، تمام معادلات سیستم های واتر کولینگ به هم میخوره! مثل این:

wbplp95ch5zp14iu609.jpg

اگه اونجوری که شما گفتید باشه کولانت با ورود به کارت دوم، دمای لود کارت اول رو داره و نباید خنک کنندگی داشته باشه و حتی ممکنه کارت های بعد از خودشو گرم تر هم بکنه. که جور در نمیاد. البته الان مولتی گرافیک رو به صورت "موازی" می بندن و این روش "سری" رو دیگه کسی بدون دلیل انجام نمیده.

دلیل اینکه حتی این مدل با 4 گرافیک هم جواب میده (حتی با کارت های داغی مثل 580 قدیمی) ظرفیت گرمایی آبه نه دمایی که داره. یه چیز دیگه؛ در اینکه کولر های EVO گرین دمای دقیق CPU رو نشون نمیده که شکی نیست ممکنه دمای کولانت باشه ممکنه دمای سطح مس باشه. حتی دمای سطح IHS با دمای DIE پردازنده تفاوت چشم گیری داره برای همینه مردم CPU دلد میکنن. اما اگه میخواید دمای کمتر از محیط بگیرید کافیه کولر رو بدون اینکه روی پردازنده باشه با فنش روشن کنید مطمئنن در یک اتاق با دمای طبیعی 25 دمای زیر 20 میگیرید. دلیلشم علم و فیزیکه و همیشه اعداد و ارقام تئوریک حلال مشکلات و پاسخ سوالات نیستن. گاهی اوقات تجربه شخصی مورد نیازه.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، woooo639 گفته است :

D

این که خیلی زیاده فک کن دما رو 60 نشون بده ولی دما بالای 80 باشه 

پس بدرد من نمیخوره با پردازنده  fx 9590.

اره برای چنین سی پی یو ای باید دنبال گزینه بهتری باشی

در 7 ساعت قبل، ariiian گفته است :

همین که تو حالت عادی نشون میده هم خوبه 

خنک کنندگیش در چه حدیه؟

در حد هزینه ای که می کنید خوبه

در 6 ساعت قبل، ariiian گفته است :

پس ارزش این محصول در برابر دیپ کول گیمر استورم  کمتره

ارزش یه محصول رابطه ی مستقیم با قیمت اون داره و باید همه ی جوانب رو در نظر گرفت تا گفت ارزشش کمه یا زیاده و حتی نظر شخصی هم دخالت زیادی داره - اما منم تا حدودی با شما موافقم 

در 3 ساعت قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

اما علی جان اگه این فرظیه ای که میگید باشه، تمام معادلات سیستم های واتر کولینگ به هم میخوره! مثل این:

wbplp95ch5zp14iu609.jpg

اگه اونجوری که شما گفتید باشه کولانت با ورود به کارت دوم، دمای لود کارت اول رو داره و نباید خنک کنندگی داشته باشه و حتی ممکنه کارت های بعد از خودشو گرم تر هم بکنه. که جور در نمیاد. البته الان مولتی گرافیک رو به صورت "موازی" می بندن و این روش "سری" رو دیگه کسی بدون دلیل انجام نمیده.

دلیل اینکه حتی این مدل با 4 گرافیک هم جواب میده (حتی با کارت های داغی مثل 580 قدیمی) ظرفیت گرمایی آبه نه دمایی که داره. یه چیز دیگه؛ در اینکه کولر های EVO گرین دمای دقیق CPU رو نشون نمیده که شکی نیست ممکنه دمای کولانت باشه ممکنه دمای سطح مس باشه. حتی دمای سطح IHS با دمای DIE پردازنده تفاوت چشم گیری داره برای همینه مردم CPU دلد میکنن. اما اگه میخواید دمای کمتر از محیط بگیرید کافیه کولر رو بدون اینکه روی پردازنده باشه با فنش روشن کنید مطمئنن در یک اتاق با دمای طبیعی 25 دمای زیر 20 میگیرید. دلیلشم علم و فیزیکه و همیشه اعداد و ارقام تئوریک حلال مشکلات و پاسخ سوالات نیستن. گاهی اوقات تجربه شخصی مورد نیازه.

با نظر شما کاملا موافقم 

لینک به دیدگاه

http://www.green.ir/اخبار/tabid/91/ArticleId/294/.aspx

تو سایت خودشون نوشته دمای کولانته

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

wbplp95ch5zp14iu609.jpg

درود

هیچ موقع شما نمیتونید از دمای محیط  کمتر داشته باشید . در بهترین شرایط با چند رادیاتور بتونید با دمای محیط برابربشید مگر اینکه رادیاتور رو در جای خنک قراربدید مثل سرمای الان تازه اون هم با دمای بیرون یکی میشه نه خنکتر به عبارتی دلتا رو در بهترین شرایط بتونید به صفر برسونید که میشه با دمای محیط برابر که اون هم در لود سی پی یو و گرافیک یه چند درجه از محیط بیشتر میشه.من خودم در بهترین شرایط با دو تا رادیاتور با دمای محیط تو بیکاری برابر و در فول لود با افزایش 5 درجه رو دارم. محاسبات دقیق رو میتونید تو این سایت بخونید

http://www.notec.ir/content/tutorial/item/312-what-is-water-cooling-calculation-of-thermal-design-power-tdp-and-delta-t-in-water-cooling

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

بسیار ممنون از توضیحات عالی شما.
ولی یه سوال برای من به وجود اومده.
آب در حالت عادی دماش چند درجس؟؟ جز اینه که هم دمای محیطه؟؟
شما برای خنک کردن آب از فشار هوا استفاده میکنید که اونم هم دمای محیطه! پس چه جوری میشه که دمای اب از محیط کمتر بشه؟

فکر میکنم تنها هنر واتر کولینگ این هست که دلتا تی رو کم میکنه یعنی دما رو نزدیک به دمای محیط نگه میداره و نمیزاره به دمای بحرانی نزدیک بشه یا از یه حدی بیشتر بشه.

خیلی وقت بود که میخاستم سوال کنم راجب این قضیه و ببخشید ک در جای بدی داره صحبت میشه مدیران عزیز اگر انتقال بدن به جای مناسب لطف میکنن.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 45 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بسیار ممنون از توضیحات عالی شما.
ولی یه سوال برای من به وجود اومده.
آب در حالت عادی دماش چند درجس؟؟ جز اینه که هم دمای محیطه؟؟
شما برای خنک کردن آب از فشار هوا استفاده میکنید که اونم هم دمای محیطه! پس چه جوری میشه که دمای اب از محیط کمتر بشه؟

فکر میکنم تنها هنر واتر کولینگ این هست که دلتا تی رو کم میکنه یعنی دما رو نزدیک به دمای محیط نگه میداره و نمیزاره به دمای بحرانی نزدیک بشه یا از یه حدی بیشتر بشه.

خیلی وقت بود که میخاستم سوال کنم راجب این قضیه و ببخشید ک در جای بدی داره صحبت میشه مدیران عزیز اگر انتقال بدن به جای مناسب لطف میکنن.

در 13 ساعت قبل، mamalicool گفته است :

درود

هیچ موقع شما نمیتونید از دمای محیط  کمتر داشته باشید . در بهترین شرایط با چند رادیاتور بتونید با دمای محیط برابربشید مگر اینکه رادیاتور رو در جای خنک قراربدید مثل سرمای الان تازه اون هم با دمای بیرون یکی میشه نه خنکتر به عبارتی دلتا رو در بهترین شرایط بتونید به صفر برسونید که میشه با دمای محیط برابر که اون هم در لود سی پی یو و گرافیک یه چند درجه از محیط بیشتر میشه.من خودم در بهترین شرایط با دو تا رادیاتور با دمای محیط تو بیکاری برابر و در فول لود با افزایش 5 درجه رو دارم. محاسبات دقیق رو میتونید تو این سایت بخونید

http://www.notec.ir/content/tutorial/item/312-what-is-water-cooling-calculation-of-thermal-design-power-tdp-and-delta-t-in-water-cooling

من برای شما دو دوست عزیز یه مثال میزنم و بحث رو میبندم. گفتم تا چیزی رو شخصا تست نکنید نمیتونید دربارش نظر قطع بدید. به حرف دانشمندا هم نباشید!

چرا تو تابستون و دمای 40 درجه وقتی با ماشین میریم مسافرت با پایین دادن شیشه احساس خنکی میکنیم؟ چرا احساس دمای 40 درجه که وقتی ماشین استاده تا چای صرف کنیم رو بهمون نمیده؟ حتی جالب تر،  وقتی دستمون رو از پنجره بیرون میبریم بیشتر احساس خنک شدن میکنیم و حتی بعد از مدتی به قولی میگیم "دستم یخ کرد"؟ بنظرتون کولر های آبی چطوری کار میکنن که با مکش هوای گرم و خشک تابستون و "برخوردش با قطرات آب" هوایی به مراطب پایین تر از دمای اتمسفر تحویل میدن؟

هر دو یعنی آب "مایعات" و هوا یا همون اتمسفر "گاز" ناقلین خوبی برای دما نیستن. اما قابلیت گرمایگیری خوبی دارن. پس اگه پردازنده ای در کار نباشه میشه دمای زیر محیط گرفت. اما این دلیل نمیشه که CPU هم بسیار ایده عال خنک بشه.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

من برای شما دو دوست عزیز یه مثال میزنم و بحث رو میبندم. گفتم تا چیزی رو شخصا تست نکنید نمیتونید دربارش نظر قطع بدید. به حرف دانشمندا هم نباشید!

چرا تو تابستون و دمای 40 درجه وقتی با ماشین میریم مسافرت با پایین دادن شیشه احساس خنکی میکنیم؟ چرا احساس دمای 40 درجه که وقتی ماشین استاده تا چای صرف کنیم رو بهمون نمیده؟ حتی جالب تر،  وقتی دستمون رو از پنجره بیرون میبریم بیشتر احساس خنک شدن میکنیم و حتی بعد از مدتی به قولی میگیم "دستم یخ کرد"؟ بنظرتون کولر های آبی چطوری کار میکنن که با مکش هوای گرم و خشک تابستون و "برخوردش با قطرات آب" هوایی به مراطب پایین تر از دمای اتمسفر تحویل میدن؟

هر دو یعنی آب "مایعات" و هوا یا همون اتمسفر "گاز" ناقلین خوبی برای دما نیستن. اما قابلیت گرمایگیری خوبی دارن. پس اگه پردازنده ای در کار نباشه میشه دمای زیر محیط گرفت. اما این دلیل نمیشه که CPU هم بسیار ایده عال خنک بشه.

البته آقا ایمان اینو خدمتتون عرض کنم تک تک کلماتی که شما میفرماید دلیل فیزیکی داره و از روابطی که دانشمندا و فیزیکدانها میگن تبعیت میکنه.. حس ای که شما میگید هم ناشی از یه رخداد فیریکیه کاملا اثبات شده و فرمول بندی شده هست که اگر بهش اشراف داشته باشید میتونید ازش استفاده کنید..

خواستم بگم بحث خنک کردن جسم و دمای محیط و نمیدونم موارد مشابه که با ابتدایی ترین اصول فیزیکی و ترمودینامیکی قابل توجیه هستن و با حس و متافیزیکی و معنویات قاطی نکنید.. همش قابل اثباته.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

عزیز اینکه شما میگی یه کوچولو بی ربط به حرف منه.
من میگم اب در دمای محیط به همون درجس. تو دمای 40 درجه تابستون اب 40 درجس اما بدن من 37 درجس اون 3 درجه رو میشه با خیس کردن بدن کم کرد حتی با اب 40 درجه چرا؟ چون فرایند تبخیر ایجاد میشه که تبخیر یه کار گرما گیر و از بدن من گرما میگیره تا بخار شه پس اون قسمت خنک میشه.

تو مسافرت اگر دمای بیرون از داخل خودرو بیشتر باشه شما دستتو بکنی بیرون گرمت میشه! اگر خنک تر باشه بدن شما داره با محیط هم دما میشه احساس سرما میکنی. اگرم هم دما باشه احساس میکنی داری خنک میشی به دلیل تعریق بدن و بخار شدن اب سطح پوست.
مکانیزم کولر آبی خیلی جالبه.
کولر آبی میاد اب میریزه رو پوشال که همون چوب هست. و با یک موتور به صورت دورانی هوا رو از بیرون این چوب ها مکش میکنه و با عبور از لابه لای چوب های خیس میاره تو که همین کار بازم با استفاده از همون بحث تبخیر و گرما گیر بودن این حرکت قابل تاییده و مهمتر اینکه کولر ابی از یه حدی نمیتونه دما رو کمتر کنه که مستقیما به دمای هوای بیرون در ارتباطه و هرچی دما بیشتر بشه خنکای کولر ابی کمتر میشه. اگر تو تابستون از زیر کولر ابی بری زیر کولر گازی متوجه حرف من میشی که در دمای بالای 45 درجه به راحتی میشه بالای 8 درجه اختلاف دما بینشون حس کرد!

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

دوست عزیز پس فکر کنم شماتا حالا واتر کولینگ نداشتی یا اطلاعاتتون کمه اینجور که شما میفرمایید واتر کولینگ غیر از سی پی یو باید محیط رو هم خنک کنه .فکر کنم واتر کولینگ رو با کولر اسپلیت اشتباه گرفتید هیچ کدوم از واتر کولینگها نمیتونن از دمای محیط خنکتر بشن چون رادیاتور و فن تو دمای محیطن 

لینک به دیدگاه

دوستان چندتا مقاله هست که کامل این موضوع رو با جزئیات بطور کامل توضیح داده
http://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/59858-آموزشی-واتر-کولینگ-چیست؟-نظرسنجی/

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/09, 16:33:26، Ali Subi گفته است :

حرکت هر گونه گازی منجر به یخ زدنش می شه !

هواپیمای جت هم با حرکت سریع گاز باعث یخ زدنش تو هوا می شه

sssss5.PNG

ssss2222.PNG

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

نمیدونم اینو رو چه حسابی میگید اما اون دود سفید پشت موتور هواپیما به دلیل اختلاف دمای بین گاز های خارج شده و دمای هوا هست و ربطی  به سرعتش نداره

کلا واتر کولینگ هم نمیتونه دما قطعات رو از دمای محیط کمتر کنه و فقط دلتا تی رو میتونه کنترل کنه، اگه بتونه همچین کاری کنه باید دمای هوای اطرافش رو هم کم کنه که عملا همچین چیزی غیر ممکنه

یکی از دوستان اشاره کرد که باید محیط رو هم خنک کنه که همونطور که گفتم غیر ممکنه! و فقط تو قسمت بلاک ها میتونه دما رو کاهش بده!

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

نمیدونم اینو رو چه حسابی میگید اما اون دود سفید پشت موتور هواپیما به دلیل اختلاف دمای بین گاز های خارج شده و دمای هوا هست و ربطی  به سرعتش نداره

کلا واتر کولینگ هم نمیتونه دما قطعات رو از دمای محیط کمتر کنه و فقط دلتا تی رو میتونه کنترل کنه، اگه بتونه همچین کاری کنه باید دمای هوای اطرافش رو هم کم کنه که عملا همچین چیزی غیر ممکنه

یکی از دوستان اشاره کرد که باید محیط رو هم خنک کنه که همونطور که گفتم غیر ممکنه! و فقط تو قسمت بلاک ها میتونه دما رو کاهش بده!

https://www.youtube.com/watch?v=VUbpb23yTK8

درضمن دود اگزوز منظورم نبود ! این چیزیه که تو ایران به اشتباه شکست دیوار صوتی شناخته می شه !

14723727580871.jpg

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، mamalicool گفته است :

دوست عزیز پس فکر کنم شماتا حالا واتر کولینگ نداشتی یا اطلاعاتتون کمه اینجور که شما میفرمایید واتر کولینگ غیر از سی پی یو باید محیط رو هم خنک کنه .فکر کنم واتر کولینگ رو با کولر اسپلیت اشتباه گرفتید هیچ کدوم از واتر کولینگها نمیتونن از دمای محیط خنکتر بشن چون رادیاتور و فن تو دمای محیطن 

دوست عزیز. اتفاقا به نظر من شما واتر کولینگ نداشتید. اگه به All in one های ساباب بازی که روی سیستم هاتون هست میگید "واتر کولینگ" که هیچی. اصلا بیخیالش شو. من نگفتم محیط رو خنک میکنه لطفا از خودتون حرف درنیارید بزارید رو حرف بنده.

شما فقط اینو به من بگو. یه تیکه آهن بزار تو یه اتاق یه واتر کولنگ از همین سیکل بسته ها هم بزار کنارش جوری که بشه سطح مسیشو دید، بعد کولر رو روشن کن و باز فعالیت کنه. بعد بیا به سطح مسی بلاک و اون آهن دست بزن به نظرت دمای جفتشون یکیه؟ صرفا چون توی اتاق با دمای مثل هم بودن؟ شما خودت جندت نمیگیره اگه یکی باشن! مشکل اجتماع ما اینکه اگه یه جا اشتباهی کنیم نمیخوایم بپذیریم که اشتباه کرد و سعی در وانمود کردن "من درست گفتم" داریم.

در 8 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

عزیز اینکه شما میگی یه کوچولو بی ربط به حرف منه.
من میگم اب در دمای محیط به همون درجس. تو دمای 40 درجه تابستون اب 40 درجس اما بدن من 37 درجس اون 3 درجه رو میشه با خیس کردن بدن کم کرد حتی با اب 40 درجه چرا؟ چون فرایند تبخیر ایجاد میشه که تبخیر یه کار گرما گیر و از بدن من گرما میگیره تا بخار شه پس اون قسمت خنک میشه.

تو مسافرت اگر دمای بیرون از داخل خودرو بیشتر باشه شما دستتو بکنی بیرون گرمت میشه! اگر خنک تر باشه بدن شما داره با محیط هم دما میشه احساس سرما میکنی. اگرم هم دما باشه احساس میکنی داری خنک میشی به دلیل تعریق بدن و بخار شدن اب سطح پوست.
مکانیزم کولر آبی خیلی جالبه.
کولر آبی میاد اب میریزه رو پوشال که همون چوب هست. و با یک موتور به صورت دورانی هوا رو از بیرون این چوب ها مکش میکنه و با عبور از لابه لای چوب های خیس میاره تو که همین کار بازم با استفاده از همون بحث تبخیر و گرما گیر بودن این حرکت قابل تاییده و مهمتر اینکه کولر ابی از یه حدی نمیتونه دما رو کمتر کنه که مستقیما به دمای هوای بیرون در ارتباطه و هرچی دما بیشتر بشه خنکای کولر ابی کمتر میشه. اگر تو تابستون از زیر کولر ابی بری زیر کولر گازی متوجه حرف من میشی که در دمای بالای 45 درجه به راحتی میشه بالای 8 درجه اختلاف دما بینشون حس کرد!

علی جان مثل اینکه شما هم متوجه عرایض بنده نشدید. پس فقط این رو توضیح بدید. چرا وقتی از ریه هایی ما که دمای 37 درجه دارن، فوت میکنی تو صورت طرف مقابل و یا روی دستت احساس خنکی میکنی؟ در اینکه تبخیر یه عمل گرما گیره که شکی نیست، اما آبم سیالاته و قوانین سیالات درش صدق میکنه. منظورمم از دانشمند، اساتید فیزیک نیستن؛ منظورم مهندساس که زیادن!

در 4 ساعت قبل، Captain-Zakhar گفته است :

کلا واتر کولینگ هم نمیتونه دما قطعات رو از دمای محیط کمتر کنه

این حرفه درستیه که احمد جان زدند.

در 5 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

sssss5.PNG

ssss2222.PNG

دوست عزیز. این کلیپ که فیک بود. اگه دمای پردازنده منفی 7 تا منفی 20 درجه باشه. پس حتما دمای مایع هم زیر صفره. هر چقدر هم زد یخ داشته باشه (فرض محال) بالاخره مایع با وجود حرکتش در لوپ، یه جاهایی از رادیاتور یخ میزنه و کم کم مجعبه مسدود شدن مسیر حکت مایع و سوختن پمپ میشه. هیچ مایعی نمیتونه ظرفیت گرمایی رو بده که از نقطه انجماد خودش پایین تره!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، SaeedEminem2 گفته است :

sssss5.PNG

ssss2222.PNG

دوست عزیز این فیلمو در یوتوب من دیدم. فیک هست اعداد و ارقام. در برنامه یک آفست وجود داره شما هر دمایی که خواستی میتونی ست کنی. کاری به حرکت گازو اینا ندارم. فقط گفتم بدونید عکس و نتیجه کاملا فیک هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، ـ۞ Devileytion ۞ـ گفته است :

دوست عزیز. اتفاقا به نظر من شما واتر کولینگ نداشتید. اگه به All in one های ساباب بازی که روی سیستم هاتون هست میگید "واتر کولینگ" که هیچی. اصلا بیخیالش شو. من نگفتم محیط رو خنک میکنه لطفا از خودتون حرف درنیارید بزارید رو حرف بنده.

شما فقط اینو به من بگو. یه تیکه آهن بزار تو یه اتاق یه واتر کولنگ از همین سیکل بسته ها هم بزار کنارش جوری که بشه سطح مسیشو دید، بعد کولر رو روشن کن و باز فعالیت کنه. بعد بیا به سطح مسی بلاک و اون آهن دست بزن به نظرت دمای جفتشون یکیه؟ صرفا چون توی اتاق با دمای مثل هم بودن؟ شما خودت جندت نمیگیره اگه یکی باشن! مشکل اجتماع ما اینکه اگه یه جا اشتباهی کنیم نمیخوایم بپذیریم که اشتباه کرد و سعی در وانمود کردن "من درست گفتم" داریم.

علی جان مثل اینکه شما هم متوجه عرایض بنده نشدید. پس فقط این رو توضیح بدید. چرا وقتی از ریه هایی ما که دمای 37 درجه دارن، فوت میکنی تو صورت طرف مقابل و یا روی دستت احساس خنکی میکنی؟ در اینکه تبخیر یه عمل گرما گیره که شکی نیست، اما آبم سیالاته و قوانین سیالات درش صدق میکنه. منظورمم از دانشمند، اساتید فیزیک نیستن؛ منظورم مهندساس که زیادن!

این حرفه درستیه که احمد جان زدند.

دوست عزیز. این کلیپ که فیک بود. اگه دمای پردازنده منفی 7 تا منفی 20 درجه باشه. پس حتما دمای مایع هم زیر صفره. هر چقدر هم زد یخ داشته باشه (فرض محال) بالاخره مایع با وجود حرکتش در لوپ، یه جاهایی از رادیاتور یخ میزنه و کم کم مجعبه مسدود شدن مسیر حکت مایع و سوختن پمپ میشه. هیچ مایعی نمیتونه ظرفیت گرمایی رو بده که از نقطه انجماد خودش پایین تره!

روی تمام کولانت ها نقطه انجماد رو نوشته معمولا تا 20 - درجه هستند

لینک به دیدگاه

IMAG0291.jpgIMAG0314 (2).jpgسلام مجدد به همه دوستان .وقت سرویس مجدد سیستم شده به نظرتون این کیس که عکسشو میزارم چه رنگ کولانتی واسش بهتره همون ابی بریزم یا قرمزی سبزی نارنجی .راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، DjMoslemok گفته است :

وقتی کیس قدیمیه جای SSD نداره ? با مگنت فیکسش کردم

After Adding A 1*8 GB Hyperx 2400 DDR4 & SSD Evo 850 250g

دادا این همه فن داری.. روشن میکنی کیس از جاش بلند نیمشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...