رفتن به مطلب

اررور هارد

AmirMahmood
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان یه هارد توشیبا 2 ترابایت دارم که این اررور ها رو میده می خواستم بدونم چطوری باید رفعشون کنم .

post-11311-0-85521800-1353835172_thumb.png

post-11311-0-55761400-1353835110_thumb.png

لینک به دیدگاه

سلام

خداوند تا حدودی هاردتان را بیامرزد .

عزیز جان بد سکتور داری و کم هم نیست .

با برنامه HD Tune یه تست کامل ازش بگیر و شاتش رو برامون بزار . قسمت ارور اسکن و تیک Quick رو هم بردارید .

ویرایش شده توسط esthesist
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه !!! هنوز 2 هفته نشده که گرفتمش . الان دارم چک بد سکتور می گیرم . ولی یه بار که رو Quick گرفتم همه خونه ها سبز بود

لینک به دیدگاه

حالا تست رو بگیرین .

میگم که : چرا اسم هارد شما هیتاچیه بجای توشیبا ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توشیبا بخش هارد سازی هیتاچی رو بخاطر محصولات خوبی که داشت خریده . برای همین وقتی شما هارد رومی خری رو لیبل هارد زده توشیبا ولی در اصل همون هیتاچی می زنتش برای همین هم تو ویندوز نوشته هیتاچی

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

منم یک هارد دارم 2 تا بدسکتور داره ولیکن همه خونه هاش سبز میشن. به گمونم وقتی دیگه کار از کار بگذره اون خونه ها قرمز میشن. شما همچنان تا مدتی میتونید از این هارد استفاده کنید ولی فقط تا مدتی.

من هنوز یک ساله دارم استفاده میکنم و Data loss نداشتم. B) بزنم به تخته!!

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان از این که منو راهنمایی کردین ممنون ولی خب چرا اینطوری شده ؟ هنوز 2 هفته ازش استفاده نکردم

ویرایش شده توسط MZG
لینک به دیدگاه

ظاهرا بدسکتور دلایل زیادی داره، از دلیل فیزیکی گرفته مثل ضربه تا دلیل نرم افزادی مثل پارتیشن بندی اشتباه و فرمت اشتباه و نصفه کاره. مال خودم رو میدونم که پارتیشن بندی ناک اوتش کرد. وسط فرمت کردن خوابم میومد کنسل کردم بعدش فردا صبحش یادم نبود از اول پارتیشن بندی کردم و به جای فرمت اصلی، کویک فرمت کردم و این آش رو برای هارد خودم پختم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه گارانتی داره که ببرید گارانتی...

متاسفانه HDD ها کیفیتشون خیلی بد شده مخصوصا 7200 دورها ...پر صدا و میزان خرابی هم مثل هارد های قدیمی تر نیستن خیلی بیشتره

من خودم یه شب ساعت 3.5 داشتم دیفراگ میکردم دیدم طول میکشه ساعت داشت 4 هم رد میکرد.کنسل کردم که بخوابم .فرداش که سیستم روشن کردم هارد صدای جوجه گنجشک میداد! دوباره دیفراگ کردم و از کنترل پنل هم یه خوده انگولک کردم صداش خفه شد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بد سکتور شامل گارانتی نمیشه ها!

جداً ؟؟؟؟؟ :blink:

پس شامل چه چیزهایی میشه!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای کاش بد سکتور داشت . تا الان تست که همه چیز زو به راه بوده . بعضی اوقات هم یهو هنگ می کرد . این هنگ ممکنه به هارد ربط داشته باشه ؟ یه بار موقع نصب ویندوز یهو برق خونه نوسان کرد اون میتونه صدمه زده باشه بهش ؟؟؟

لینک به دیدگاه

جداً ؟؟؟؟؟ :blink:

پس شامل چه چیزهایی میشه!؟

:D اینکه - - - - - احتمالا مدار برقش :lol: یا مشکل پورت ساتاش؟! B) البته برای این دو مورد هم خودت گناه کاری مگر اینکه برای گارانتی خلافش ثابت بشه. اصولا هارد گارانتی نداره تو ایران.

لینک به دیدگاه

ای کاش بد سکتور داشت . تا الان تست که همه چیز زو به راه بوده . بعضی اوقات هم یهو هنگ می کرد . این هنگ ممکنه به هارد ربط داشته باشه ؟ یه بار موقع نصب ویندوز یهو برق خونه نوسان کرد اون میتونه صدمه زده باشه بهش ؟؟؟

پاور شما جلوی نوسانات رو میگره. ولی اگر حین پارتیشن بندی یا فرمت اساسی برقتون قطع و وصل شده باشه ممکنه بدسکتور بگیره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پاور شما جلوی نوسانات رو میگره. ولی اگر حین پارتیشن بندی یا فرمت اساسی برقتون قطع و وصل شده باشه ممکنه بدسکتور بگیره.

دیدم وقتی نوسان کرد یه لحظه تلوزیون خاموش شد ولی کامپیوتر مثل شیر داشت کار می کرد . موقع پارتیشن بندی هم نبود موقعی بود که داشت رجیستری را تنظیم میکرد . مرحله بعد کپی فایل و اپدیت ها . حالا که ما مشکل بد سکتور نداریم ( تا الان که 27 درصدش گذشته ) پس مشکل چیه ؟

لینک به دیدگاه

دیدم وقتی نوسان کرد یه لحظه تلوزیون خاموش شد ولی کامپیوتر مثل شیر داشت کار می کرد . موقع پارتیشن بندی هم نبود موقعی بود که داشت رجیستری را تنظیم میکرد . مرحله بعد کپی فایل و اپدیت ها . حالا که ما مشکل بد سکتور نداریم ( تا الان که 27 درصدش گذشته ) پس مشکل چیه ؟

بله من عاشق این خصوصیت پاورهای رده بالام که تا یکی دو ثانیه برق رو تو خودشون نگه میدارن. فقط بعضی از پاور ها این سیستم رو دارن. اسم این خصوصیت حالا نمیدونم چیه.

بگذریم. عزیز، اولا صبر کن تا 100% تموم بشه بعد ببین همش سبز شده یا نه. چون اگه حتی یک بلوک هم قرمز بشه دیگه فاتحه اش خونده شده.

من تو پیغام اولم هم عرض کردم. هارم منم هم بد سکتور داره ولی موقع تست همه بلوک ها سبز میشن این به این خاطر هست که هارد اتوماتیک قسمت های بد سکتور دار را جابه جا میکنه و روی اونها اطلاعات نمیریزه. پس همه بلوک ها هم اگر سبز شد نشون از سلامت هارد نیست، فقط این قابلیت هاردتون رو نشون میده که هنوز میتونه اطلاعات رو ذخیره کنه.

بد سکتور کم کم که زیاد میشه یا عمق فاجعه که بیشتر میشه دیگه وقتی تست میگیری اون بلوک های قرمز به جای سبز میان که دیگه یعنی هاردتون رفتن اون دنیا. برای همینه تا زمانی که تو تست همه بوک ها 100% سبز میشن همچنان میتوانید از هاردتون بهره ببرین.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه ضربه نخورده . کی جوات داره به این سیستم ضربه به زنه . من خودم از 2 متریش رد میشم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم 5 سال پیش وقتی سیستم گرفتم هارد اولم هیتاچی بود فقط 1 ماه کار داد.دادم به اونی که خریدم ازش یه سامسونگ گرفتم بعد 3 هفته لاستیک آب بندی دور هارد زد بیرون بعد یه هفته هم هلاک شد.وی این سیگیت واقعا منو شرمنده کرده 12000 ساعت کار کرده بزنم به کلم خوب مونده

یبار با HDD Regenerator اسکنش کن ببین چی میشه

الان دارم با همین نرم افزار و از رو بوت ایبل تست می گیرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادش بخیر عجب هارد هایی میساخت

MAXTOR

لینک به دیدگاه

یادش بخیر عجب هارد هایی میساخت

MAXTOR

خدا رحمتش کنه. ;)

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

نرم افزار HDD Low Level Format Tool رو از این لینک دریافت کنید: لینک شما

حتما کرک کنید تا محدودیت سرعت فرمت نداشته باشه. بعد فول فرمت کنید. چند ساعتی طول می کشه. ولی به احتمال 70درصد بدسکتور رو از بین می بره (این نرم افزار بدسکتورهای نرم افزاری رو بطور کامل از بین می بره و بدسکتورهای سخت افزاری رو تا حدی) من خودم یه وسترن داشتم که بکمک این نرم افزار OK شد.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عزیز

نرم افزار HDD Low Level Format Tool رو از این لینک دریافت کنید: لینک شما

حتما کرک کنید تا محدودیت سرعت فرمت نداشته باشه. بعد فول فرمت کنید. چند ساعتی طول می کشه. ولی به احتمال 70درصد بدسکتور رو از بین می بره (این نرم افزار بدسکتورهای نرم افزاری رو بطور کامل از بین می بره و بدسکتورهای سخت افزاری رو تا حدی) من خودم یه وسترن داشتم که بکمک این نرم افزار OK شد.

موفق باشید.

ممنون . حتما بعد تمام شدن این تست برنامه رو امتحان می کنم . یعنی الان دیگه بد سکتوری رو هارد شما وجود نداره ؟
لینک به دیدگاه

رحمت نشده سیگیت گرفتش

بله واسه همین گفتم. چون نابودش کرد. :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان هم با hd tune و هم با HDD Regenerator تست شد و حتییییی یه بد سکتور هم نداشت . خوب الان مشکل از کجاس؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون . حتما بعد تمام شدن این تست برنامه رو امتحان می کنم . یعنی الان دیگه بد سکتوری رو هارد شما وجود نداره ؟

دوستان هم با hd tune و هم با HDD Regenerator تست شد و حتییییی یه بد سکتور هم نداشت . خوب الان مشکل از کجاس؟؟

سلام عزیز

من به عکس صفحه اول که گذاشتید نگاه نکرده بودم.

هر Errorی نشونه داشتن بدسکتور روی هارد نیست. بعلاوه اینکه پیغامی که شما دریافت کردید صرفا یک اخطار هست نه Error

و اما در مورد اخطار هارد شما:

اخطار Reallocated Sector Count زمانی داده می شه که در خواندن یا نوشتن روی صفحات هارد خطا ایجاد بشه. حالا این خطا به هر دلیلی می تونه باشه که فقط یکی از این دلایل وجود بدسکتور هست. یک علت دیگه ایراد در برد الکترونیکی هارد هست. یه ایراد هم مربوط به عملکرد هد هست. سکتوری که این خطا در موردش ایجاد می شه یا به عنوان سکتور خراب علامت گذاری می شه (بدسکتور) و یا مجددا آدرس دهی می شه (Reallocated). در خواندن یا نوشتن سکتوری که مجدد آدرس دهی شده اگه بازهم خطا ایجاد شه بعنوان سکتور خراب علامتگذاری می شه. سیستم SMART هارد هر بار که به این خطا برخورد کنه یک واحد به خطای Reallocated... اضافه می کنه.

این خطا در هاردهای ظرفیت بالا (مثل هارد شما) بیشتر دیده می شه. طبق اون چیزی که من از سایت techpowerup خوندم بعضی از هاردهای با کیفیت پایین (که متاسفانه این روزها به وفور در بازار ایران هست) حتی در ابتدای شروع طول عمرشون تعداد ثابتی از این خطا دارند.

اون چیزی که شما باید نگرانش باشید افزایش تعداد این خطا هست.

اگر با گذشت زمان تعداد این خطا بیشتر از 77 شد بهتره به فکر یک درایو دیگه باشید. اما اگه هیچ تغییری نکرد مشکلی وجود نداره و می تونین با خیال راحت از هاردتون استفاده کنید. بطور کلی افزایش تعداد خطای Reallocated نشونه از دست رفتن سلامت هارد هست که فقط یکی از دلایلش داشتن بدسکتوره.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Hamid Reza
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...