رفتن به مطلب

راهنمایی خرید فن کولر برای 3770K با شرایطی که به رم برخورد نکند

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به همه عزیزان

یک عدد فن کولر می خوام بخرم برای سی پی یو 3770K اما باید به اندازه ای باشد که به رم برخورد نکند.

مدل رمی که دارم ، Kingston HyperX Predator می باشد.

یک عدد کولر Noctua NH-D14 هم دارم که به خاطر اندازه رم قابل نصب نیست.

قیمت مهم نیست فقط می خوام بهترین کولر باشه ، یا مثل کولر خودم باشه یا بهتر.

اهل اورکلاک نیستم ، فقط می خوام دمای سی پی یو پایین تر باشه.

اگر کولری معرفی می کنید لطفا وضعیت بنچمارک رو هم بفرمایید.

پیشاپیش ممنون

لینک به دیدگاه

سلام

مادربوردتون چیه دقیقاً ؟

سلام

ممنون از توجهتون

ASUS P8Z77-V DELUXE

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر میخواید کولری در حد NH-D14 باشه و مشکل برخورد به رم هم نداشته باشه احتمالا بهترین گزینه استفاده از واترکولینگ های Pre-Filled یا آماده و از پیش اسمبل شده مثل مدل های Antec یا Corsair باشه. چون ایرکولینگی که کارایی در حد NH-D14 داشته باشه مطمئنا هم اندازه اون یا حتی بزرگتر هستش

لینک به دیدگاه

به نظرم زیاد لازم نیست دما رو تا اونجایی که ممکنه پایین بیارید ، یخچال که نیست ! :دی

وقتی اور نمیکنید ، دما رو تو محدوده مجاز نگر دارید کافیه . مدل silverarrow ترمالرایت ، اگه بجای فن کناری 14 سانتی از یه فن 12 استفاده کنی نباید مشکلی باشه ، واسه طمینان ارتفاع هیتسینک خننک کنده مدار تغذیه بورد که به سمته چپ پردازنده قرار داره رو از سطح بورد اندازه بگیرید و بگید . همینطور ارتفاع بالای هیتسینک رسطح بورد .

http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/silverArrow_sb-e.html

با اون تغییره فن که گفتم نباید مشکلی باشه ، حتی همون فن 14 خودش هم چون پیچی نیست ، میتونید با مثلاً بست پلاستیکی بالاتر از جایی که هست وصل کنید ، مشکلی نداره .

این مدل هم تقریباً هم سطح کولر خودتون هست ولی منم با واترکولینگ موافقم اگه مدل مناسبی پیدا شه !

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

اگر میخواید کولری در حد NH-D14 باشه و مشکل برخورد به رم هم نداشته باشه احتمالا بهترین گزینه استفاده از واترکولینگ های Pre-Filled یا آماده و از پیش اسمبل شده مثل مدل های Antec یا Corsair باشه. چون ایرکولینگی که کارایی در حد NH-D14 داشته باشه مطمئنا هم اندازه اون یا حتی بزرگتر هستش

ممنون از شما

NH-D14 تولید سال 2009 هست ، یعنی توی این چند سال یک فن کولری به اندازه کوچکتر نیومده که حداقل کمی ازش کمتر باشه.

یک فن می خوام که عرضش کمتر باشه تا به رم برخورد نکنه.

اگر کمی از NH-D14 کمتره ایراد نداره اما در سری خودش بهترین باشه.

لینک به دیدگاه

به نظرم زیاد لازم نیست دما رو تا اونجایی که ممکنه پایین بیارید ، یخچال که نیست ! :دی

وقتی اور نمیکنید ، دما رو تو محدوده مجاز نگر دارید کافیه . مدل silverarrow ترمالرایت ، اگه بجای فن کناری 14 سانتی از یه فن 12 استفاده کنی نباید مشکلی باشه ، واسه طمینان ارتفاع هیتسینک خننک کنده مدار تغذیه بورد که به سمته چپ پردازنده قرار داره رو از سطح بورد اندازه بگیرید و بگید . همینطور ارتفاع بالای هیتسینک رسطح بورد .

http://www.thermalri...Arrow_sb-e.html

با اون تغییره فن که گفتم نباید مشکلی باشه ، حتی همون فن 14 خودش هم چون پیچی نیست ، میتونید با مثلاً بست پلاستیکی بالاتر از جایی که هست وصل کنید ، مشکلی نداره .

این مدل هم تقریباً هم سطح کولر خودتون هست ولی منم با واترکولینگ موافقم اگه مدل مناسبی پیدا شه !

این فن کولر هم بزرگه ، کمی جمع و جورتر می خوام باشه ، من فقط می خوام سی پی یو در حالت لود دماش زیاد بالا نره.

واترکولینگ هم قیمتش خیلی بالاست هم مدل های خوبش سخت پیدا میشه.

ویرایش شده توسط GIGABYTE-CASE
لینک به دیدگاه

شما میتونید از کولر ترمال رایت ماچو استفاده کنید . البته به پای کولر فعلی شما نمیرسه . ولی برای کارکردن پردازنده تو حالت عادی کاملا کافیه و مشکلی ایجاد نمیکنه . کولر تونیک تاور هم میتونه انتخاب خوبی باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

شما از هر 4 اسلات رم استفاده میکنید ؟

اگر از هر 4 تا استفاده میکنید تقریبا با نصب اکثر کولرهای نسبتا قوی بازار مشکل خواهید داشت چون چیدمان اسلاتهای پلتفرم 1155 اینگونه میباشد که اسلات سمت چپ با خود کولر یا فن همان سمت برخورد خواهد کرد .

به نظر من بهترین پیشنهاد را بهمن جان دادند و شما میتوانید از واتر کولینگ های موجود در بازار استفاده کنید که در آن صورت مشکلی با اسلات رمها نخواهید داست .

لینک به دیدگاه

شما میتونید از کولر ترمال رایت ماچو استفاده کنید . البته به پای کولر فعلی شما نمیرسه . ولی برای کارکردن پردازنده تو حالت عادی کاملا کافیه و مشکلی ایجاد نمیکنه . کولر تونیک تاور هم میتونه انتخاب خوبی باشه.

این مدل هم اتفاقاً اولین پیشنهاد خودم بود ، I5-2320 رو با خمیر تونیک 4 زیره 55 نگرمیداره ، خوبیش به طراحی غیر قرینش هست که کلاً فنس ها روی اسلات های رم قرار نمیگیره ، ولی از طرف مقابل علاوه بر اینکه نباید از نظر ارتفاع با هیت سینک بورد مشکلی داشته باشه ، حتی فن 12 پشت کیس هم باید برداشته شه .تو کیس X3 گرین امتحانش کردم و با درب بسته این دما رو بهم داد ، دسبت به قیمت کولر خیلی ممناسبیه !

لینک به دیدگاه

من در حال حاضر از دو اسلات رم استفاده می کنم ، اما نمیخوام اون دوتای دیگه از دست برن.

اگه راهی نیست و باید برم سراغ واترکولینگ ، خوب چه مدل و مارکی خوب هست و قیمت چنده و آیا در بازار هست ؟

عملکردش از NH-D14 بهترخواهد بود ؟

آیا استفاده از واترکولینگ مشکلی به وجود نمیاره ؟ من یک جا خوندم نوشته بود ممکنه نشتی داشته باشه ، اگه روی قطعات بریزه چه اتفاقی میوفته ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر فقط فن جلویی با رم ها برخورد میکنه و خود هیت سینک برخورد نمیکنه راحت ترین و کم هزینه ترین و بی دردسر ترین کار اینه که فن جلو رو به عقب منتقل کنید و در کارایی هم تاثیر محسوسی نخواهد داشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمال نشتی در واترکولینگ های Pre-Filled خیلی کمه و نگرانی خاصی از اون بابت ندارن. کارایی اونها هم در حالتی که دور فن ها رو پایین تنظیم کنید تا صدای فن هاشون هم اندازه NH-D14 باشه تقریبا یک مقدار بدتر از اون هستش. ولی در صورت بالا بردن دور فن ها و در نتیجه صدای بیشتر ، کارایی یه مقدار بهتری دارند

در کل با توجه به تجربه استفاده خودم از NH-D14 باید بگم کولر خیلی خوبی هستش و با توجه به قیمت بالای واترکولینگ در حال حاضر حتی اگر مجبور بشید فقط فن وسط NH-D14 رو نصب کنید باز هم ارزشش رو داره و کارایی خیلی خوبی با توجه به صدای بسیار کمش داره

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

یعنی شدنی هست ؟ فقط از فن وسط استفاده کنم ؟ چه قدر کارایی کاهش پیدا می کنه ؟ مثل فن استوک نشه ؟ به رم برخورد نمی کنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگم حالا چرا اینقدر هزینه .کولری که توی امضام هست خیلی خوبه به رم هام گیر نمیکنه و دمای سی پی یوم در حالت عادی بین 35 تا 38 هست و در بازی ها هم بالاتر از 55 نیمره

لینک به دیدگاه

میگم حالا چرا اینقدر هزینه .کولری که توی امضام هست خیلی خوبه به رم هام گیر نمیکنه و دمای سی پی یوم در حالت عادی بین 35 تا 38 هست و در بازی ها هم بالاتر از 55 نیمره

من که نمی خوام خیلی هزینه کنم ، اگه فن خوب پیدا کنم می خرم و فن خودمو می فروشم.

دوستان نظرتون در مورد کولری که ایشون معرفی کرد چیه ؟

این هم لینکش :

http://www.green-case.com/products/fan/fan.php?model=transformer3

لینک به دیدگاه

توی این لینک بهترین فن کدومه ؟ و قیمتش چنده ؟ از فن خودم ارزونتره ؟

http://www.green-case.com/products/fan/index.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی شدنی هست ؟ فقط از فن وسط استفاده کنم ؟ چه قدر کارایی کاهش پیدا می کنه ؟ مثل فن استوک نشه ؟ به رم برخورد نمی کنه ؟

بله شدنیه. فرقش هم فوقش یکی دو درجه بیشتر نیست

لینک به دیدگاه

بله شدنیه. فرقش هم فوقش یکی دو درجه بیشتر نیست

غیر از این چه طور می تونم مطمئن بشم که با رم برخوردی نخواهد داشت.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

غیر از این چه طور می تونم مطمئن بشم که با رم برخوردی نخواهد داشت.

من الان Silver Arrow دارم که از NH-D14 هم بزرگتره و خود هیت سینکش با رم ها تداخلی ایجاد نمیکنه. مطمئنا NH-D14 هم مشکلی از بابت برخورد هیت سینک با رم نخواهد داشت

لینک به دیدگاه

از نظر بروز مشکل در نصب رم ها، همانطور که بهمن جان فرمودند، سیلور ارو وضعیت بهتری دارد.

دو تصویر از D14 و یک تصویر هم از سیلور ارو برای شما قرار می دهم تا خودتان بهتر مقایسه کنید. در مورد D14 با نصب فن دوم، هر چهار اسلات برای نصب حافظه رم با خنک کننده بلند به طور کامل مسدود خواهد شد. در حالت عدم نصب فن دوم هم اسلات اول مسدود می شود. زمانی که فن دوم را به پشت کولر منتقل کنید، تاثیر دما کمتر از یک درجه خواهد بود.

post-9270-0-70430600-1354009904_thumb.jpg

post-9270-0-18089600-1354009912_thumb.jpg

post-9270-0-78275000-1354009918_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خودت را اذیت نکن و یکراست برو سروقت واتر کولر مثل corsaire h100 در حد همون ایرکولر خودت هست اما کاملا جمع و جور

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خودت را اذیت نکن و یکراست برو سروقت واتر کولر مثل corsaire h100 در حد همون ایرکولر خودت هست اما کاملا جمع و جور

Corsair H100 قیمتش بالاست ، کولر بادی بهتره.

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد ENERMAX ETS-T40 چیه ؟ با توجه به اندازش ؟ قیمتش چنده و آیا در بازار موجوده ؟

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم ایر کولری که داری خیلی خوبه ولی مثل اینکه مشکل در نصب رم داری . گزینه ای که میتونی جایگزینش بکنی کولرZALMAN CNPS 12X هست که با دستکاری در بلاک پردازنده امکان نصب حافظه های با طول بلند هم فراهم شده . ولی مشکل اصلی پیدا کردن این کولر هست که یکم سخت پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...