رفتن به مطلب

نصب اکسس پوینت کنار فلکه خطرناکه؟

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان،

حقیقتش چند روزیه موفق شدم بالاخره از والدین گرامی مجوز سوراخ کردن دیوار با دریل و نصب اکسس پوینت در ارتفاع/محل مناسبی در خانه را بگیرم. منتها در این محل شیرفلکه گاز رد میشه، فک و فامیل یکی دو نفر اومدن دیدن گفتن وای وای چه کار خطرناکی! خلاصه تو دلمون رو خالی کردن - ما هم به شک افتادیم.

خواستم اساتید فن یه نظر بدن این کار خطرناکه؟ اصن ربطی داره؟ یا اینکه بعد از این هرکی همچین حرفی بزنه رو باید به سبک جشن های اسپانیایی با گوجه فرنگی له شده ازشون پذیرایی کنم؟ B)

post-10228-0-86199600-1354030920_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

چرا میگن خطر داره ؟ اولا مگه اونجا گاز نشتی داره ؟ دوما مگه اکسس پوینت جرقه ایجاد میکنه که اگر گاز نشت کرد آتش سوزی راه بیوفته ؟ اگر اینطوری باشه که شیر گاز رو که کنار اجاق گاز میذارن خطرناک تره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود آرمین جان .

فرکانس اکسس پوینت 2.4 گیگاهرتز هستش و قدرت خیلی پایینی داره . انرژی که به اشیاء اطراف وارد میشه فوقولعاده پایین هستش .

تلفن همراه شما که امواجی در محدوده ماکروویو با فرکانس 250 گیگاهرتز تولید میکنه که چندین برابر قوی تر از این اکسس پوینت هستش حتی با فاصله بیشتر . البته اون هم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه .

در ضمن گاز درون لوله هستش که نه اکسیژنی همراهش و جود داره نه محفظه ای برای احتراق .

این فک و فامیل خواستن جو بدن :lol: :D

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

ااین که فلکه هست اگر شاخه هم بود موردی نداره.

مرسی سعید جان :D

چرا میگن خطر داره ؟ اولا مگه اونجا گاز نشتی داره ؟ دوما مگه اکسس پوینت جرقه ایجاد میکنه که اگر گاز نشت کرد آتش سوزی راه بیوفته ؟ اگر اینطوری باشه که شیر گاز رو که کنار اجاق گاز میذارن خطرناک تره .

نه حامد جان، نشتی نداره. اصن حرفشون منطقی نبود. البته موقع سوراخ کردن با دریل باید مراقب بود که یه وقت به لوله ای چیزی تو دیوار نخوری. به قول شما شیر گاز کنار اجاق خطرناکتره.

درود آرمین جان .

فرکانس اکسس پوینت 2.4 گیگاهرتز هستش و قدرت خیلی پایینی داره . انرژی که به اشیاء اطراف وارد میشه فوقولعاده پایین هستش .

تلفن همراه شما که امواجی در محدوده ماکروویو با فرکانس 250 گیگاهرتز تولید میکنه که چندین برابر قوی تر از این اکسس پوینت هستش حتی با فاصله بیشتر . البته اون هم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه .

در ضمن گاز درون لوله هستش که نه اکسیژنی همراهش و جود داره نه محفظه ای برای احتراق .

این فک و فامیل خواستن جو بدن :lol: :D

ممنون محمد جان از توضیحات کاملتون. نگرانیم کاملا برطرف شد. فک و فامیلن دیگه ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارمین جان خواستن سر به سرت بزارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود

البته ارمین جان اون شیر یک شیر معمولی اب و یا گاز نیست و به ان شیر اصطلاحا " شیر قطع سریع گاز" واحد ساختمان میگویند!

و خدای نا کرده در مواقع اتش سوزی و همانگونه که از اسم ان پیداست در صورت نیاز فوری از ان شیر برای قطع فوری گاز واحد از ان

استفاده مینمایند و برای همین است که در طراحی صحیح ان خارج از واحد مسکونی تعبیه و نصب میگردد و بهتر انست که در مواقع لزوم

کاملا در دسترس بوده و چیزی در نزدیکی ان نصب نگردد . ارمین جان من در تصویر میبینم که کابلهای اکسس پوینت به زیر لوله گاز هدایت

و مهار گردیده اند !! و اگر در اثر سهل انگاری کم کم بدور HandWeel شیرقطع سریع جریان گازپیچیده شوند ممکن است خدای ناکرده موجب

عدم بسته شدن بموقع شیر در موقعیتهای اضطراری گردیده و ایجاد فاجعه نماید که خواهشمندم هر چه زودتر کابل هارا از ان حالت خارج نمایید و

کلا از شیر و لوله های گاز ان بمنظور مهار نمودن هیچ چیزی استفاده ننمائید :excl:

با تشکر : مهران

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

برای اطلاع از موارد امنیت عمومی که میتونه باعث آتش سوزی بشه شما میتونید به آتش نشانی زنگ بزنید و از اونها خواهش کنید راهنماییتون کنند ! شوخی نمیکنم این جور موارد را معمولا پاسخگو هستند ! یعنی باید باشند ، البته اگر دنده چپ از خواب بلند نشده باشند !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای اطلاع از موارد امنیت عمومی که میتونه باعث آتش سوزی بشه شما میتونید به آتش نشانی زنگ بزنید و از اونها خواهش کنید راهنماییتون کنند ! شوخی نمیکنم این جور موارد را معمولا پاسخگو هستند ! یعنی باید باشند ، البته اگر دنده چپ از خواب بلند نشده باشند !

اقای محترم

بنده خودم کارشناس ارشد تاسیسات مکانیکی و طراح نقشه های ایزومتریک گاز هستم و موضوع ابدا ربطی به اتش نشانی !!

نداره و به مهندسین اداره گاز مربوط میشود !

ارمین جان لطفا دقیقا پست من را مطالعه کن و منظور اصلی من را در یاب . اگر ابهامی

داشتی بمن پ .خ بده . در حال حاضر خطری ندارد .ولی بعدها ان شیر و دستگیره ان به

محلی برای اویزان و یا چرخاندن کابل و یا چیز های دیگری تبدیل نگردد! که یقینا بازرسان

شرکت گاز هم از شما ایراد خواهند گرفت .

لینک به دیدگاه

با درود

البته ارمین جان اون شیر یک شیر معمولی اب و یا گاز نیست و به ان شیر اصطلاحا " شیر قطع سریع گاز" واحد ساختمان میگویند!

و خدای نا کرده در مواقع اتش سوزی و همانگونه که از اسم ان پیداست در صورت نیاز فوری از ان شیر برای قطع فوری گاز واحد از ان

استفاده مینمایند و برای همین است که در طراحی صحیح ان خارج از واحد مسکونی تعبیه و نصب میگردد و بهتر انست که در مواقع لزوم

کاملا در دسترس بوده و چیزی در نزدیکی ان نصب نگردد . ارمین جان من در تصویر میبینم که کابلهای اکسس پوینت به زیر لوله گاز هدایت

و مهار گردیده اند !! و اگر در اثر سهل انگاری کم کم بدور HandWeel شیرقطع سریع جریان گازپیچیده شوند ممکن است خدای ناکرده موجب

عدم بسته شدن بموقع شیر در موقعیتهای اضطراری گردیده و ایجاد فاجعه نماید که خواهشمندم هر چه زودتر کابل هارا از ان حالت خارج نمایید و

کلا از شیر و لوله های گاز ان بمنظور مهار نمودن هیچ چیزی استفاده ننمائید :excl:

با تشکر : مهران

مهران جان،

ممنون از بررسی خوبتون. راستش من سیم رو از پشت شیر فقط رد کردم و جمع یا مهار نکردم. الانم رفتم اون اضافه هاشم دادم داخل کابل جم کن که صاف تر وایسه و تو چشم هم نباشه. مطمئنا الان که صافه دیگه به دور دستگیره جمع نخواهد شد چون کابل ها رو محکم به هم بستم - نه به شیر - و کابل اضافی هم آنچنان ندارم که دور شیر بپیچه!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی خطر ناک حسن................! :lol: کاش هرگز به اون مهمانی نرفته بودیم بیندگان عزیز. ............ :D

گفتنی ها رو دوستان گفتن. من هم تبریک میگم مودم نو مبارک باشه. ایشالله اینترنت 100 مگ بگیری. :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ارمین عزیز
من چونکه فیلد اصلی کاریم اینه و در اینرابطه متاسفانه موارد مختلفی رو دیدم برای همینه
که به این مسئله تاکید میکنم . چندی پیش تو اتیش سوزی که در لاله زار تهران روی داده بود
بخاطر اینکه تعدادی لباس رو برای خشک شدن روی دستگیره همون شیر قطع سریع گاز اویزان
کرده بودند نتونسته بودند بموقع جریان گازو خاموش کنند و اون فاجعه تو اون تاتر لاله زار رخ داد !!
خب بعضی از دوستان اصلا اینجور مسائل رو نمیتونند تجسم کنند !! من چونکه کارم در اینرابطه هست
و از اینجور چیزا زیاد دیدم باسه همینم میترسم . خلاصه از شیر قطع سریع گاز ابدا برای هیچ کاری استفاده
نکن عزیز . من اگه هیچی حالیم نباشه دیگه مطمئنا در رابطه با تاسیسات مکانیکی یه چیزائی حالیمه .

باتشکر : مهران

لینک به دیدگاه

نظر کارشناسانه بنده اینه که شاید با هم دعواشون بشه ای بابا چه کاریه وردار بزار یجایی که سال به سال چشم تو چشم نشن یهو این میگه من سه شاخ دارم تو یک شاخ داری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر کارشناسانه بنده اینه که شاید با هم دعواشون بشه ای بابا چه کاریه وردار بزار یجایی که سال به سال چشم تو چشم نشن یهو این میگه من سه شاخ دارم تو یک شاخ داری

)))))) :laughing:((((((

لینک به دیدگاه

خیلی خطر ناک حسن................! کاش هرگز به اون مهمانی نرفته بودیم بیندگان عزیز. ............

گفتنی ها رو دوستان گفتن. من هم تبریک میگم مودم نو مبارک باشه. ایشالله اینترنت 100 مگ بگیری. :)

B) مرسی مجید جان؛ البته مودم رو پارسال گرفتم - فقط تا حالا روی میزم بودش، این اواخر هر از گاهی در برخی کنج های خونه و برخی نقاط مثل پارکینگ بردش کم و زیاد میشد. ظاهرا اخیرا چندتا از همسایه هامون هم وایرلس خریدن + اینکه یک BTS به چه گندگی همسایه رو به رویی هم گذاشته، خلاصه شب که میشه موج تو موجی میفته خفن. :blink:

در بعضی از نقاط خونه افت فرکانس داشتم. فکر کردم خراب شده، بردم گارانتی گفتن سالمه و وضعیت خونه رو که برای مسئول فنی شرح دادم گفتش هر مشکلی هست در محل مودمه. خلاصه نسخه پیچیدن باید در محل مرتفع و حتی الامکان وسط خونه بگذاری. ما هم گفتیم چشم.

این شد که این کارو کردم. ;)

ارمین عزیز

من چونکه فیلد اصلی کاریم اینه و در اینرابطه متاسفانه موارد مختلفی رو دیدم برای همینه

که به این مسئله تاکید میکنم . چندی پیش تو اتیش سوزی که در لاله زار تهران روی داده بود

بخاطر اینکه تعدادی لباس رو برای خشک شدن روی دستگیره همون شیر قطع سریع گاز اویزان

کرده بودند نتونسته بودند بموقع جریان گازو خاموش کنند و اون فاجعه تو اون تاتر لاله زار رخ داد !!

خب بعضی از دوستان اصلا اینجور مسائل رو نمیتونند تجسم کنند !! من چونکه کارم در اینرابطه هست

و از اینجور چیزا زیاد دیدم باسه همینم میترسم . خلاصه از شیر قطع سریع گاز ابدا برای هیچ کاری استفاده

نکن عزیز . من اگه هیچی حالیم نباشه دیگه مطمئنا در رابطه با تاسیسات مکانیکی یه چیزائی حالیمه .

بعضی هام فکر میکنن که اون شیر مال اونه که با عسل قاطی کنن و بزنن تو رگ =))

البته بعضی هام اون شیرو با ....... باتشکر : مهران

بله آقا مهران عزیز، در مورد فیلد کاری خاطرم هست که کولینگ یک کیسی رو به صورت حرفه ای بررسی می کردین. اممم.. راستش باشه، میگردم ببینم جای دیگه ای بهتر پیدا میشه. باید یه مدت صبر کنم وگرنه با خشم صاحب خونه مواجه میشم که ببینه هر شب هر شب دیوارهاشو دریل میکنم . :lol:

:lol: :lol:

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

داداش پیشنهاد می کنم داکت رو از روی اکسس پوینتت شروع کنی یه تیکه کوچولو بگذار که کابلها هم دیده نشه خوشکل تره و فنی تر

اگر من جای شما بودم از بالای فلکه داکت کشی می کردم سیم ها هم دیده نشه چون بیشتر به خاطر دیدن سیم یه ذره آدم نگران میشه

البته که جای نگرانی نیست فقط اگر دیدی خیلی گیر میدن یه ورق آلومینیوم روی لوله ها بپیچ که دیگه کسی چیزی نگه

اگر دیدی باز هم گیر دادن یه سطل شن + ماسه هم زیرش بگذار عمرا کسی حرف بزنه !! ;)

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

داداش پیشنهاد می کنم داکت رو از روی اکسس پوینتت شروع کنی یه تیکه کوچولو بگذار که کابلها هم دیده نشه خوشکل تره و فنی تر

اگر من جای شما بودم از بالای فلکه داکت کشی می کردم سیم ها هم دیده نشه چون بیشتر به خاطر دیدن سیم یه ذره آدم نگران میشه

البته که جای نگرانی نیست فقط اگر دیدی خیلی گیر میدن یه ورق آلومینیوم روی لوله ها بپیچ که دیگه کسی چیزی نگه

اگر دیدی باز هم گیر دادن یه سطل شن + ماسه هم زیرش بگذار عمرا کسی حرف بزنه !! ;)

واسه 20 سانت داكت بايد حداقل 2 متر بخرم. يعني طرف زير 2 متر نميفروشه. ولى راست گفتى اونطورى خوشكلتره. B)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...