رفتن به مطلب

**کدوم برند از تولید کنندگان قطعات کامپیوتر نسبت به قیمتش بهتره؟***

اشتراک گذاری

130 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام برند تولید گرافیک را بیشتر می پسندید؟

2. 2. کدام برند تولید مادربورد را بیشتر می پسندید؟

Recommended Posts

با سلام خدمت همه دوستان خوب لیونی خودم

والا هدف از ایجاد این تاپیک اینه که بدونیم کدوم برند تولید قطعات کامپیوتری نسبت به پولی که بابتش میده آدم کارایی بهتری داره.

واسه خیلیا مثله من سواله که چرا مثلا گرافیک ایسوس یا گیگا خیلی فاصله قیمت دارن با برندهایی مثل پالیت یا....

لطفا تو نظر سنجی هم شرکت کنین با تشکر.

توجه : این قطعات مد نظر هستند بیشتر (مادربورد، کارت گرافیک )

یه امتیاز مثبتم به ما بدین بد نی : دی

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

یه نکته در مورد پالیت

من گرافیک 2600 پرو پالیت داشتم همون موقع که سری 2 اومد خریدم چند وقت بعدش فروختم به یکی از دوستان توی محله خودمون الان 2 سال هست فنش خراب شده و یه فن 8 روش با سیم بستم داره کار میکنه

قبل از اینکه بفروشمش به دوستم توی یه جمله (پدرش که هیچی هفت جدش رو آوردم جلوی چشمش ولی خیلی سگ جون بود و هست )

من هم اونموقع ها خیلی دلم میخواست سافایر یا اسوس بخرم ولی خب بودجه کم بود

واین برند رو گرفتم

بعد یه تحقیق کردم دیدم برای خودش OEM ی هست گردن کلفت

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

یه نکته در مورد پالیت

من گرافیک 2600 پرو پالیت داشتم همون موقع که سری 2 اومد خریدم چند وقت بعدش فروختم به یکی از دوستان توی محله خودمون الان 2 سال هست فنش خراب شده و یه فن 8 روش با سیم بستم داره کار میکنه

قبل از اینکه بفروشمش به دوستم توی یه جمله (پدرش که هیچی هفت جدش رو آوردم جلوی چشمش ولی خیلی سگ جون بود و هست )

من هم اونموقع ها خیلی دلم میخواست سافایر یا اسوس بخرم ولی خب بودجه کم بود

واین برند رو گرفتم

بعد یه تحقیق کردم دیدم برای خودش OEM ی هست گردن کلفت

والا منم 5 سال پیش یا بیشتر یک گرافیک 7100 GS با مارک پالیت برای یکی از آشناهامون خریدم 38000 تومن خیلی قیمتش نسبت به بقیه ارزونتر بودش الان هم داره واسش کار میکنه با اینکه فنش خراب شده نسبت به قیمتش خوب بود اما خود من گیگا داشتم 6200 خراب شد در ضمن فکر میکنم گیگابایت فقط گرونه و بس پیش یه تعمیرکار هم که رفتم میگفت با اینکه گرونن خیلیا واسه خرابی میارن پیش من. من تو سایتخود پالیت هم رفتم مدلهای خیلی خفنی داره.

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به دیدگاه

ASUS خیلی برند خوبیه ولی بیخودی گرونه تو ایران . من به شخصه کیفیت واسم مهمتره تا قیمت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه نکته هر چی کارت EVGA رسید دستم یا خراب بود یا خراب شد

اصلاً از این مارک خوشم نمیاد

فقط نپرسید چه مدلی و چی وگرنه مجبورم 2 و 3 صفحه براتون بنویسم

لینک به دیدگاه

ASUS خیلی برند خوبیه ولی بیخودی گرونه تو ایران . من به شخصه کیفیت واسم مهمتره تا قیمت .

آره برند مناسبیه .

لینک به دیدگاه

یه نکته هر چی کارت EVGA رسید دستم یا خراب بود یا خراب شد

اصلاً از این مارک خوشم نمیاد

احتمالا شانس نداشتی، البته من تا حالا با این برند سرو کار نداشتم برند نسبتا گرونی هم هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک نکته ای هست که باید تو نظر سنجی بیاری اونم اینه که این تفاوت فاحش قیمت فقط تو ایران بین مدلهای ریفرنس وجود داره...گرافیک فقط...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعاٌ حیف که پالیت مدلهای بالا دیگه تو ایران گیر نمیاد یا زیاد نیست

من هر چی دیدم سری های ضعیف هستن مثل 210 -9400-520-450 و...

لینک به دیدگاه

یک نکته ای هست که باید تو نظر سنجی بیاری اونم اینه که این تفاوت فاحش قیمت فقط تو ایران بین مدلهای ریفرنس وجود داره...

از بازاری که هیچ نظارتی توش نیست انتظار بیشتری نداریم. آواژنگ ، دریا کامپیوتر تو روز روشن....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از بازاری که هیچ نظارتی توش نیست انتظار بیشتری نداریم. آواژنگ ، دریا کامپیوتر تو روز روشن....

آقا اسم این دریا کامیپیوتر رو میاری من میارم بالا (عذر میخوام از همه) :puke: :puke: :puke: :puke:

من رفتم یه آبی به دست و صورتم بکشم @-)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعاٌ حیف که پالیت مدلهای بالا دیگه تو ایران گیر نمیاد یا زیاد نیست

من هر چی دیدم سری های ضعیف هستن مثل 210 -9400-520-450 و...

مثل پوینت آف ویو POV یا KFA2 هم همینطور هستند تو ایران در صورتی که کارتهای خیلی خوبی دارند.

جالب اینجاست که دریا کارتهای سافایر رو میاره و فیوچر و سایبر و الماس هم همینطور...

از همه گرونتر برای دریا هست و بعد الماس و سایبر و فیوچر تو یک رنج قیمت و از همه ارزونتر بودند.

جالب اینجاست که دریا با قیمتهای وحشتناکش هنوز پابرجاست و یکی مثل فیوچر کلا تعطیل شده.هرچی مشتری مداری و خدمات ضعیف تر اینجا موفق تر هست...

آقا اسم این دریا کامیپیوتر رو میاری من میارم بالا (عذر میخوام از همه) :puke: :puke: :puke: :puke:

من رفتم یه آبی به دست و صورتم بکشم @-)

این از مشتری مداری و سابقه خوبشون تو فروش هست که همه اینطور خوب ازشون یاد می کنند!

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی با این وضعیت اسفناک و خنده دار موجود ادم اصلا قدرت انتخاب و اختیار رو از دست میده و بیشتر بطرف

اجبار و ناچاری کشیده میشه و کلا هر گونه ابتکار عملی از ادم سلب میشه !!

و واقعیتشم همینه که " ما حق انتخاب نداریم " !!. تو بازاری که اصلا چیزی پیدا نمیشه و اگر هم پیدا بشه کسی قدرت

خریدشو نداره رو بهش میگن حق انتخاب ؟؟!! :-j

چه حقی ! چه انتخابی ! =))

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

ولی با این وضعیت اسفناک و خنده دار موجود ادم اصلا قدرت انتخاب و اختیار رو از دست میده و بیشتر بطرف

اجبار و ناچاری کشیده میشه و کلا هر گونه ابتکار عملی از ادم صلب میشه !!

100 درصد...

عزیزان نظر سنجی رو هم شرکت کنین، مرسی

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملاً صحبت های 2 دوست گرامی تائیید میشه

KFA2 عالی هست

و همچنین وضعیت اسفناکی که وجود داره همه دست به دست هم میدن واقعاً هیچی نمیشه گفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک چندتا نکته داخل نظر سنجی اصلاحشون کن :

-DFI دیگه تولید نداره

-فاکسان تولیداتش محدود شده و قسمت گرافیک رو هم تقریبا کامل داره میره روی برند AFOX.

-سافایر و EVGA هم خیلی خوبند!هم مین و هم گرافیک.

لینک به دیدگاه

یک چندتا نکته داخل نظر سنجی اصلاحشون کن :

-DFI دیگه تولید نداره

-فاکسان تولیداتش محدود شده و قسمت گرافیک رو هم تقریبا کامل داره میره روی برند AFOX.

-سافایر و EVGA هم خیلی خوبند!هم مین و هم گرافیک.

معین جان مرسی که تذکر دادی، ویرایش انجام دادم.

لینک به دیدگاه

ظاهرا گیگا زیاد طرفداری نداره؟ فقط یه سوال من msi رو بیشتر میپسندم به نظر شما چجور مارکیه و استانداردهای مخصوص به خودشو داره همون میلیتاری کلاس ارتش.

لینک به دیدگاه

گیگا خوبه از خیلی لحاظ ها کیفیت خوبی هم داره مخصوصا کارت گرافیکاش بد نیستن خیلی خنک و خوب کار می کنند تو خیلی بنچ ها هم خوب جواب داده ولی این آواژنگ با نحوه وارداتش که محصولات جدید رو وارد نمی کنه یا دیر وارد می کنه و قیمتهای الکیش و ساپورت بدش مارو از گیگا دل چرکین کرده

اما MSI فعلا هم از لحاظ ساپورت نمایندگیش و هم تقریبا قیمتهاش فعلا قابل تحملتره

ASUS از لحاظ کیفیت عالیه اما باز هم چون تو ایران بازارش افتاده دست چند شرکت و وارد کننده های مختلف قیمتهاش خیلی قاراشمیش شده و خیلی جنساش الکی گرونند

EVGA کیفیتش خوبه اما تو ایران بی پدر و مادره و بی صاحابه

sapphire هم به نظر من جینگیلی مستونه :D یا به قول برو بچز خزه

در نتیجه اگه بخوایم از نظر بازار ایرانش و کیفیتش برندی رو انتخاب کنیم MSI منتخب بنده هست

لینک به دیدگاه

گیگا خوبه از خیلی لحاظ ها کیفیت خوبی هم داره مخصوصا کارت گرافیکاش بد نیستن خیلی خنک و خوب کار می کنند تو خیلی بنچ ها هم خوب جواب داده ولی این آواژنگ با نحوه وارداتش که محصولات جدید رو وارد نمی کنه یا دیر وارد می کنه و قیمتهای الکیش و ساپورت بدش مارو از گیگا دل چرکین کرده

اما MSI فعلا هم از لحاظ ساپورت نمایندگیش و هم تقریبا قیمتهاش فعلا قابل تحملتره

ASUS از لحاظ کیفیت عالیه اما باز هم چون تو ایران بازارش افتاده دست چند شرکت و وارد کننده های مختلف قیمتهاش خیلی قاراشمیش شده و خیلی جنساش الکی گرونند

EVGA کیفیتش خوبه اما تو ایران بی پدر و مادره و بی صاحابه

sapphire هم به نظر من جینگیلی مستونه :D یا به قول برو بچز خزه

در نتیجه اگه بخوایم از نظر بازار ایرانش و کیفیتش برندی رو انتخاب کنیم MSI منتخب بنده هست

آره منم خودم MSI رو میپسندم، کیفیت خیلی خوبی هم دارن.

لینک به دیدگاه

والا خوب نظر سنجی رو کامل باید بکنید

از نظر کارایی قیمت سفیر در گرافیک و از نظر کارایی ام اس آی در گرافیک و از نظر کارایی قیمت ازراک در مادربورد و از نظر کارایی ایسوز خوبه در مادربورد

لینک به دیدگاه

والا خوب نظر سنجی رو کامل باید بکنید

از نظر کارایی قیمت سفیر در گرافیک و از نظر کارایی ام اس آی در گرافیک و از نظر کارایی قیمت ازراک در مادربورد و از نظر کارایی ایسوز خوبه در مادربورد

امیر جان از چه لحاظ کاملش کنیم؟

لینک به دیدگاه

از لحاظ قطعه ی مورد بحث مثلا در گرافیک در مادربورد در مثلا پاور یا کیس یا خنک کننده....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمتشون به $ یا ریال؟

چون یک سری قطعات اون ور ارزونترن از یه سریای دیگه اما تو ایران گرونتر در میان از اون یکی

مثلا 3770k با $ 3030 تومن محاسبه میشه و 8150 با $ 2800 تومنی

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان عزیز،

اولا بگم به نظرم مسلما گرونترین ها محصولات گیگا و ایسوز هستند که قیمتشان نسبت به کاراییشون غیر قابل قبوله. و من به ازراک به خاطر مادربردش رای دادم. چون مشخصات مادربردش به نسبت قیمتش یک کمی قابل قبولتره. ولی در شرایط استادارد به هیچ عنوان حتی آشغالهای گیگا و ایسوز رو به ازراک نمیدم.

ولی این نظر سنجی یک مشکل ذاتی داره و این مشکل بر میگرده به بازار خودمون. مثال عرض میکنم:

من پارسال در زمانی که ارزش پولمون در نواسان بود (نمیگم قیمت ارز) رفتم تا گرافیک 6950 ایسوز رو بخرم. و با سه قیمت متفاوت رو به رو شدم. 520 هزارتومان، 580 هزارتومان، و 445 هزار تومان. سه قیمت متفاوت برای یک مدل گرافیک از یک برند، ولی با گارانتی های متفاوت. (حالا بحث اینکه بسیار کم پیش میاد دو فروشنده یک جنس رو با یک قیمت بدن به کنار.) کدوم ایسوز بهتره؟ ^_^

یا مثلا هارد، هارد اکسترنال با گارانتی سازگار گرونتر از همون هارد با یک گارانت دیگه هستش.

خوب حالا کی باید در نظر سنجی باشه؟ برند هایی که اونور آب با بهترین و رقابتی ترین قیمت ها جنس هاشون رو ارائه میدن؟ یا شرکت های گارانتی کننده/وارد کننده قطعات که قیمت تمام شده یک جنس رو تعیین میکنند؟ من به ازراک رای دادم، حالا اگه ازراک رو هم بدن آواژنگ افزایش قیمتش عین گیگا میشه.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...