رفتن به مطلب

**کدوم برند از تولید کنندگان قطعات کامپیوتر نسبت به قیمتش بهتره؟***

اشتراک گذاری

130 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام برند تولید گرافیک را بیشتر می پسندید؟

2. 2. کدام برند تولید مادربورد را بیشتر می پسندید؟

Recommended Posts

نظر سنجی مورد داره

چون مادربردی که من انتخاب میکنم Asrock هست و گرافیک تولید نمیکنه ؛ توی این مدتی که مادربرد های زیادی رو تست کردم میتونم بگم هم از نظر کیفیت ساخت و هم قیمتی که نسبت به سایر همه رده هاش از برند های دیگه داره واقعا فوق العادس

گرافیکی هم که انخاب میکنم msi هست . درسته الان sapphire دارم ولی بازم کیفیت ساخت msi و مخصوصا خنک کننده هاش خیلی عالیه

لینک به دیدگاه

• ارسال 69
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

نظر سنجی مورد داره

چون مادربردی که من انتخاب میکنم Asrock هست و گرافیک تولید نمیکنه ؛ توی این مدتی که مادربرد های زیادی رو تست کردم میتونم بگم هم از نظر کیفیت ساخت و هم قیمتی که نسبت به سایر همه رده هاش از برند های دیگه داره واقعا فوق العادس

گرافیکی هم که انخاب میکنم msi هست . درسته الان sapphire دارم ولی بازم کیفیت ساخت msi و مخصوصا خنک کننده هاش خیلی عالیه

قابل توجه همه دوستان پست ویرایش شد.

لینک به دیدگاه

قابل توجه همه دوستان پست ویرایش شد.

داداش بازم این مورد داره!ازراکو تو گرافیکا گذاشتین و تو مادربرود نزاشتین و کلا میشه گفت جای کلمه ی مادربورد و گرافیک رو اشتباه زدین!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مین من ایسوز هستش ولی گیگا رو بیشتر قبول دارم

راستی کسی از مین های اینتل استفاده نکرده؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

GIGABYTE قطعات تقلبیش زیاد شده گارانتیش هم که مذخرف هست و اصلا خدمات خوبی نمسده ضمن اینکه قیمتش فضاییه

ASUS هم کیفیتش عالیه گارانتیش هم بد نیست ولی قیمت بسیار فضایی

MSI هم که همیشه مادربردهاش غیر از چند نمونه با قیمت کذایی حرفی برای گفتن نداشته

ASROCK کیفیت عالی تکنولوژی و قیمت و گارانتیش هم حرف نداره

در ضمینه گرافیک هم که یکی 2 تا شرکت رو نزدید که به نظرم هم کیفیتشون خوبه هم قیمت

POWERCOLOR

HIS

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شما برندهای مطرح دیگه چونhis و club رو نگذاشتید...

لینک به دیدگاه

درود

شما برندهای مطرح دیگه چونhis و club رو نگذاشتید...

اضافه شدند.

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به دیدگاه

من هنوز توفیق داشتن ازراکو نداشتم

ولی همیشه دوست دارم یه ازراک داشته باشم

الانم شاید مینمو که دو ماهه کارکرده از ایسوز بروشم اونو بگیرم

لینک به دیدگاه

اینم اضافه کنم تو بنچمارکای 7950، هیس با سری آیس کیوب (اگر استباه نکنم) که قیافه ی ضایه ای هم داره ، تونسته از دایرکت سی یو و تویین فروزر چهار! پیشی بگیره

واقعا عالیه

ولی خوب از طرفی طرح های رفرنسش خیلی پر نویز تر و کم کیفیت تر از بقیه ی برند ها هست

لینک به دیدگاه

من یه ati RV100 64mb دارم نمیدونم برندش چیه فن نداره هنوز داره کار میکنه از 12 13 سال پیش

یه 5200fx128mb PIXELVIEW اونم مارک خوبیه هنوز داره برام کارمیکنه اخ هم نگفته (براچی این مارک دیگه نیست ؟)

یه 6970 سافایر هم دارم که اونم خیلی خوبه

ویرایش شده توسط Ashkan.teh
لینک به دیدگاه

داداش یه عکس از این سه تا کارت بقل هم تو یه کیس میزاری؟؟؟ خیلی باحال میشه!:دی

لینک به دیدگاه

یه کارت داشتم زمان بچگی هام بود نمیدونم چی بود

بعدش اینه

post-9224-0-23476600-1354287925_thumb.jpg

بعدش اینه

post-9224-0-95047600-1354288002_thumb.jpg

آخریشم اینه

post-9224-0-02139900-1354288089_thumb.jpg

میخوام 5200 رو بزارم کناره 6970 برای فیزیکس

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

یه کارت داشتم زمان بچگی هام بود نمیدونم چی بود

بعدش اینه

post-9224-0-23476600-1354287925_thumb.jpg

بعدش اینه

post-9224-0-95047600-1354288002_thumb.jpg

آخریشم اینه

post-9224-0-02139900-1354288089_thumb.jpg

میخوام 5200 رو بزارم کناره 6970 برای فیزیکس

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

اون دو تا اولی پدربزرگ پدربزگ پدربزرگ........ پدربزرگ 6970 هستن.

لینک به دیدگاه

6970 لونگ میندازه

نمیدونه اونا زمان خودشون یلی بودن

اگر اونا نبودن مهندسا نقشه ی 6970 رو طراحی نمیکردن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربرد مهمترین قطعه تو سیستم هست .ازراک تا مدتی تو رده ارزون قیمت های مادر برد کار میکرد .از وقتی سری مادربرد های جدید و حرفه ایی ازراک وارد شد (چند سال پیش) و من امتحان کردم دیگه سراغ مادربرد برند دیگه نرفتم.

چند تا سیستم دارم که 24 ساعت روشن هست از نظر کارایی و استقامت و سازگاری چک کردم به نسبت قیمت برای من با تجربه 20 ساله ثابت شده نامبر 1 هست.

تمام مادربرد هایی که از ازراک گرفتم برای مارکت امریکا هست نمیدونم برای کشور های دیگه کیفیت فرق میکنه یا نه.

تا اونجایی که میدونم خودش هم تولید کننده قطعات برای برند های دیگه هست .

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید من شنیده بودم مین های ازراک برند دوم اسوس هستن

پس حتماً اشتباهی شده

خلاصه یه ربطی به اسوس داره دیگه دقیقشرو نمیدونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله احتمالا درست هست این داستان Asus و Asrock به خلاصه هست :

bta061.jpg

asus احتمالا Asrock رو برای بازار رده پایین ایجاد کرد ( همون سالهایی که ازراک محصولات ارزون و رده پایین تولید میکرد) . از وقتی که جدا شد و مهندس هاش هم جدا شدند پیشرفت زیادی کرد که شاهد هستیم و در حال حاظر باتوجه به قیمت خودش رقیبی شده برای Asus .

لینک به دیدگاه

Asrock برای اسوس نیستش. بلکه بردهای Asrock رو کارخونه Pegatron می زنه که بیشتر از 50% سهام کارخونه پگاترون برای اسوس هستش. همین . ولی از لحاظ برندینگ برند Asrock کاملاً با اسوس جداگانست.

مثلاً کارخونه های Foxconn و Pegatron گوشی های اپل و سامسونگ رو به صورت مشترک می زنند ، یعنی هر دو برای هر 2 برند کالا تولید می کنند. حالا می شه گفت که سامسونگ برای اپل هستش یا بلعکس ؟؟؟

لینک به دیدگاه

Asrock برای اسوس نیستش. بلکه بردهای Asrock رو کارخونه Pegatron می زنه که بیشتر از 50% سهام کارخونه پگاترون برای اسوس هستش. همین . ولی از لحاظ برندینگ برند Asrock کاملاً با اسوس جداگانست.

مثلاً کارخونه های Foxconn و Pegatron گوشی های اپل و سامسونگ رو به صورت مشترک می زنند ، یعنی هر دو برای هر 2 برند کالا تولید می کنند. حالا می شه گفت که سامسونگ برای اپل هستش یا بلعکس ؟؟؟

آهان راستی نظر خودتو هم بگو فیض ببریم، نظرت در مورد مادربوردها و گرافیکهای MSI چیه؟

لینک به دیدگاه

6970 لونگ میندازه

نمیدونه اونا زمان خودشون یلی بودن

اگر اونا نبودن مهندسا نقشه ی 6970 رو طراحی نمیکردن!

پس چی فک کردی

من یک خازن اوون 64 مگی رو با 7990 که سهله با 9990 هم هوض نمیکنم ;)

لینک به دیدگاه

پس چی فک کردی

من یک خازن اوون 64 مگی رو با 7990 که سهله با 9990 هم هوض نمیکنم ;)

|آره نبایدم عوض کنی : دی

لینک به دیدگاه

آهان راستی نظر خودتو هم بگو فیض ببریم، نظرت در مورد مادربوردها و گرافیکهای MSI چیه؟

در رابطه با گرافیک. بستگی داره از چه دیدگاهی بخواین به قضیه نگاه کنید. خوب بودن یا بد بودن فقط به نحوه کار بر می گرده.

اگر به عنوان یک کاربر معمولی به قضیه نگاه کنید ، هر کدوم ارزون تره.

اگر به عنوان یک پاور یوزر نگاه کنید ، برندهایی مثل EVGA , HIS گزینه های بسیار مناسبی هستند.

ولی اگر به عنوان یک اورکلاکر نگاه کنید ، در درجه اول MSI و در رده های بعدی ASUS و Sapphire کارت های فوق العاده ای هستند.

دلایل انتخاب این 3 برند از نظر من : ASUS و Sapphire دو برندی هستند که در سال های اخیر از GPU هایی با گرید بسیار بالا استفاده کردند. کارخانه های NVIDIA و AMD وقتی GPU رو تولید می کنند بسته به ساختشون گرید بندی می شوند. grid A , B , C . خوب مسلماً چیپ های A از همه گرونتر هستند و یکی از دلایل گرونی بعضی از کارت ها در همین هستش. برای مثال من خودم یک HD7970 رفرنس از برند اسوس داشتم ، روی ایر کور 1310MHz رو می زد. در حالی که با 3 عدد کارت 7970 Lightening که تا به حال داشتم بهترینش روی ایر کور 1250 می زد. توی این داستان Sapphire های سری 5000 به تمام معنا محشر بودند. ولی چرا بازهم انتخاب اولم MSI هستش ؟ چون که به عنوان اورکلاکر همه چیز رو برام محیا می کنه. 2 بایوس ، که یکیش برای OC هستش ، OCP کارت رو توی MSI ها می شه به راحتی برداشت و کارت رو تا مرز ترکوندن جلو برد. این چیزی هستش که من می خوام. البته EVGA هم تکنولوژی EVBot رو داره ولی توی ایران نیستش.

--------------------------------------------------------------------

در رابطه با مادربرد داستان برای MSI دقیقاً 180 درجه متفاوت هستش. بردهای MSI برای اورکلاک به تمام معنا مزخرف هستند. توی رده p67 این مادربردها مشکلاتی داشتند که نمی شد شمردشون. برای رم ها اگه 1.7 ست می کردی 1.85 می رفت توی ماژول های رم.پردازنده 5.6 گیگاهرتزی رو نمی تونست 5.2 بوت کنه !!! توی 2011 من با GD65-8D ام اس آی ، پردازنده رو تا 5400 استیبل کردم با فرکانس رم 2133 به ززززززززززززززززور. ولی با Rampage IV Extreme فرکانس تا 5440 رفت و فرکانس رم ها هم تا نزدیک 2400 استیبل شد و تست می گرفت.

بی شک بدون هیچ تخفیف و اقماضی ASUS بهترین تولید کنند مادربرد در گذشته ، حال و شاید آینده باشه.

استوره 775 که هر اورکلاکری به برتریش اذعان داره : ASUS Rampage Extreme

استوره 1156 که در اون زمان رکورد های خیلی خوبی باهاش زده شد : ASUS Maximus III Formula

استوره 1366 : توی این پلت فورم بقیه تولید کنندگان خیلی خوب ظاهر شدند ، گیگابایت UD9 رو داد که برد فوق العاده بود با قیمت بیشتر با Rampage III Extreme پا به پا جلو اومد. بعدش نسخه بلک R3E بیرون داده شد که جوابیش از طرف گیگا برد OC X58 بود که خیلی دیر وارد بازار شد. توی این پلت فورم کلسیفاید EVGA هم خیلی خوب بود.

استوره 2011 : فکر نکنم جایی رو توی نت پیدا کنید که بردی رو برتر از Rampage IV Extreme بدونه. البته بعضی از دوستان می گفتند که BigBang MSI هم برد بدی نیستش ولی آمار رکوردهای سایت Hwbot چیز دیگه ای رو می گفت.

استوره 1155 : توی این پلت فورم هم برند هایی مثل Asrock با عرضه OC Formula و گیگابایت با UP7 یک شاخ و شونه اساسی برای اسوس Maximus V ها کشیدند. هر 3 این برد ها حدوداً در یک سطح هستند ولی بنده که تجربه کار با V Extreme و V Gene رو دارم می گم این برد ها فوق العاده ترین هایی هستند که تا به حال توی عمرم دیدم. واقعاً وقتی که این بردها رو دارید نگرانیتون راجب مادربرد و نحوه استیبل کردنش بی مورده.

استوره کل تاریخ AMD : مادربرد های سری Crosshair و مخصوصاً چیپ های 990 بهترین های دنیا هستند. رکوردهای برتر فرکانس پردازنده (بالای 8 GHz) و رکوردهای برتر فرکانس رم با این برد زده شده. فکر نمی کنم هیچ اورکلاکر AMD منکر قدرت این برد بشه.

من می گم نظر ندم طولانی می شه ها !!! :D

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

من نوی کارت گرافیک به msi رای دادم.

و تو مادربرد به asus.

البته به msi از روی کارایی رای دادم اگه بخوام از روی قیمت نظر بدم به sapphire رای میدم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...