رفتن به مطلب

نگهداری حیوانات خانگی و وحشی

koenigsegg
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام دوستان این تاپیک رو شروع کردم تا کمی از حیوانات و نگهداری آن ها در خانه اطلاعات کسب کنید و بتوانید در خرید حیوانات خانگی انتخاب درست انجام بدید

دوستان هم با تجربیاتی که دارن این تاپیک رو نورانی کنند

لینک به دیدگاه

• ارسال 243
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

میخوام درباره یکی از پر طرفدارترین نژاد گربه براتون بگم

پرشین کت در سراسر دنیا محبوبیت زیادی داره. یکی اینکه این گربه در میان تمام نژاد ها کم تحرک ترین گربه شناخته شده و در عین حال با کلاس ترین آن هاست.

این گربه ها دارای موی های بسیار بلند تری نسبت به گربه های دیگر دارند و همین عامل را میتوان یکی دیپر از عوامل پرطرفدار بودن این گربه دانست.

دارای چشم های بسیار درشت میباشد اما شاخص ترین ویژگی این گربه تخت بودن یا فلت بودن صورت است.

گربه های پرشین بر اساس رنگ و فلت بودن صورت دسته بندی میشوند.

گربه هیمالین سفید هست و در قسمت هایی از بدنش مانند گوش هایش رنگ مشکی دارد( عکس پایین پرشین کت هیمالین سوپر فلت هستش)

post-11151-0-71793200-1354621901_thumb.jpg

پرشین کت مشکی فلت

http://lioncomputer....pic=1513&st=230

پرشین کت های گارفیلدی و سفید و .... هم هستند

بر خلاف ظاهر زیبایشان نگهداریشون سخت هست اما سرگرم کننده

این گربه ها هر غذایی رو نمیخورند و هر غذایی رو نمیتوان به آن ها خوراند مثلا ماهی برایشان بسیار مضر هست حتی ماهی بدون تیغ

شرکت های مختلفی هستن برای حیوانات غذا تولید میکنن اما بهترین آن خا شرکت رویال کنین کشور آلمان هست

post-11151-0-75914800-1354622576_thumb.jpg

چون این گربه ها موهای بسیار بلندی دارن حداقل روزی یک بار باید شانه شوند. البته شانه مخصوص دارند.

این گربه ها برای خواب نیاز به یک پتو و لگن اختصاصی دارن اگر این وسایل نباشند این گربه به خوبی نمی خوابه و ممکن است مریض شود

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به دلیل بلند بودن مو های این گربه , موهای بلندش گاهی اوقات به چشمان درشتش میخوره و باعث میشه که از چشماش اشک بیاد و شما برای حفظ زیبایی صورت گربه بای این اشک هارو با پارچه بسیار نرم پاک کنید وگرنه ایم اشک ها با اکسیژن هوا واکنش داده و اکسید میشود و یک ماده چسب ناک قرمز در گوشه چشم ها جمع میشود.

این گربه ها بسته به اینکه چقدر غذا میخورن باید تخلیه هم انجام بدن

برای مکان تخلیه این گربه لگن هایی سر پوشیده و دارای فیلتر هوا ساخته شده که داخل آن ها با خاک های مخصوص آنتی باکتریل ساخته شده که بعضی از خاک ها معطر هستن.

بعد تخلیه گربه ذرات ای خاک ها مانند سیمان به آن میچسبند و مثل یک سنگ میشوند.

در پایان هر روز شما باید این سنگ هارو با بیلچه مخصوص بردارید و بقیه خاک رو جلوی نور آفتاب قرار بدید.

اگر شما به موقع این گربه رو شانه نکنید باید مو های این بیچاره رو از ته بزنید

post-11151-0-29282800-1354623581_thumb.jpg

post-11151-0-43232600-1354623633_thumb.jpg

گربه هارو باید با شامپو مخصوص حمام کنید چون لایه ای روی که روی پوست این حیوانات هست رو از بین نمیبره اگر این لایه از بین بره باعث ایجاد بیماری پوستی برای گربه میشه.

شاید شما شنیده باشید که گربه یک بیماری بسیار خطرناک داره اما این حرف دروغی بیش نیست .

البته برای خانم های باردار( در صورت واکسن نخوردن گربه) کمی خطرناک است.

در پست بعدی درباره آکواریوم توضیح خواهم داد

دوستان هر سوالی دارند در همین تاپیک مطرح کنند

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشین یه سوال؟

اینا با یه پاور 885 وات overmioo هم میشن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشین یه سوال؟

اینا با یه پاور 885 وات overmioo هم میشن؟

میترکن

post-11151-0-17183200-1354624483_thumb.png

لینک به دیدگاه

آقا یکم راجب نژاد بنگال توضیح می دی ؟ من خیلی از گربه ها خوشم میاد، خیلی دوست دارم یکی داشته باشم ولی خوب اطلاعاتم از نحوه نگه داریشون کمه.

مشکلاتشون ، بیماری هاشون و ... ؟

بنگال و پیکسی واقعاً گربه های زیبایی هستند.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا یکم راجب نژاد بنگال توضیح می دی ؟ من خیلی از گربه ها خوشم میاد، خیلی دوست دارم یکی داشته باشم ولی خوب اطلاعاتم از نحوه نگه داریشون کمه.

مشکلاتشون ، بیماری هاشون و ... ؟

بنگال و پیکسی واقعاً گربه های زیبایی هستند.

ببر های بنگال یکی از کمیاب ترین نوع ببر هستند و در خطر انقراض هستند کمتر از 300 قلاده از این موجود زیبا باقی مونده.

شما نمیتونید این حیوان یا گربه های بزرگ مانن شیر رو تربیت کنید شما هرکاری کنید آخر دخل آدم رو میارن. مثل دوستی خاله خرسه.

تازه شما به تخلیه این گربه بزرگ فکر کردید؟؟؟

اگر شما بخواهید ببر نگه دارید بالغ بر 8 تا 10 میلیون باید بخرید اون هم به طور قاچاق تازه اکر از پس غذاش بر بیایید.

فکر کنم همون گربه خیابونی از همه بهتره

لینک به دیدگاه

ببر های بنگال یکی از کمیاب ترین نوع ببر هستند و در خطر انقراض هستند کمتر از 300 قلاده از این موجود زیبا باقی مونده.

شما نمیتونید این حیوان یا گربه های بزرگ مانن شیر رو تربیت کنید شما هرکاری کنید آخر دخل آدم رو میارن. مثل دوستی خاله خرسه.

تازه شما به تخلیه این گربه بزرگ فکر کردید؟؟؟

اگر شما بخواهید ببر نگه دارید بالغ بر 8 تا 10 میلیون باید بخرید اون هم به طور قاچاق تازه اکر از پس غذاش بر بیایید.

فکر کنم همون گربه خیابونی از همه بهتره

=))

ببر بنگال ؟؟؟ =))

نه من منظورم گربه نژاد بنگال بود =)) خیلی کوچیکتر از ببر هستند ولی توی گربه ها خیلی جسته بزرگی دارند. :D

ببین چقدر خوشگلن :

502PoodleCAtOP2.jpg

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی یه چیزی یادم رفت بگم

گربه ها کاملا گوشت خوار نیستن اگر به گربه های خیابون نگاه کرده باشین میبینید که گاهی اوقات مشغول جویدن چمن پارک یا علف هستن. از دامپزشک پرسیدم گفت که باعث پاک شدن دستگاه گوارش و تولید نوعی پادتن در بدنشان نیاز شدیدی به گیاه دارند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

=))

ببر بنگال ؟؟؟ =))

نه من منظورم گربه نژال بنگال بود =)) خیلی کوچیکتر از ببر هستند ولی توی گربه ها خیلی جسته بزرگی دارند. :D

ببین چقدر خوشگلن :

502PoodleCAtOP2.jpg

آبروم رفت :p

من برای اولین بار هست این گربه رو میبینم.

این گربه ها در هر 500 تا زایمان فقط یکیشون این شکلی میشه

یک نوع گربه اصیل ایرانی هستش که بسیار خوشگل و کمیاب هستش .

گربه شنی ایرانی

post-11151-0-18486700-1354626726_thumb.jpg

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تاپیک بسیار دوست داشتنیه.دستت درد نکنه

اگه فرصت بود و اینجا هم جای مناسبی هست در مورد سگ نژاد شار پی هم یه توضیحی بدید.من عاشق این نژادم

دمت گرم

لینک به دیدگاه

من هنوز به فکر اون لابستر هستم. :lol: :lol: . نگهداریشون سخته یا ساده ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

=))

ببر بنگال ؟؟؟ =))

نه من منظورم گربه نژال بنگال بود =)) خیلی کوچیکتر از ببر هستند ولی توی گربه ها خیلی جسته بزرگی دارند. :D

ببین چقدر خوشگلن :

502PoodleCAtOP2.jpg

میخوای دیفالت استفاده کنی یا اورکلاکش کنی و wprime بگیری؟ :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تاپیک بسیار دوست داشتنیه.دستت درد نکنه

اگه فرصت بود و اینجا هم جای مناسبی هست در مورد سگ نژاد شار پی هم یه توضیحی بدید.من عاشق این نژادم

دمت گرم

من در مورد این نژاد اطلاعی ندارم

من نژاد دوبرمن و ژرمن شپرد(german shepperd) داشتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هنوز به فکر اون لابستر هستم. :lol: :lol: . نگهداریشون سخته یا ساده ؟؟

در بین تمام آبزیان لابستر ها نگهداریشون راحت تره

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

این ببرا زیاد قابلیت اور ندارن زود داغ میکنن .

لینک به دیدگاه

می خوام اورش کنم ولی آرتیفکت می ده =))

فرجام تاپیک بنده خدا رو بهم نریز. @};-

لینک به دیدگاه

در بین تمام آبزیان لابستر ها نگهداریشون راحت تره

یعنی همین غذای ماهی براش کفایت میکنه. بعدش اینکه حتما باید اکسیژن تو محفظه نگهداری تزریق بشه یا نه. منظورم اینه که فی امان ال...ه بزرگ میشن؟ :D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یعنی همین غذای ماهی براش کفایت میکنه. بعدش اینکه حتما باید اکسیژن تو محفظه نگهداری تزریق بشه یا نه. منظورم اینه که فی امان ال...ه بزرگ میشن؟ :D :D

غذای ماهی منظورتون کدام نوع هست؟؟؟

گرانولز یا پولکی یا غذای زنده یا ...

در بین غذای ماهی گرانولز رو دوست دارن یا کلا غذایی که ته آکواریوم بره. تره و کاهو و پوست خیار هم خیلی دوست دارن

اکسیژن زیاد نمیخواد البته به حجم آکواریوم شما بستگی داره اما بخاری باید داشته باشین.

لینک به دیدگاه

درود

تاپیک جالبیه و اطلاعات مفیدی داره.این نوع گربه ای که پوریاجان بهش اشاره کردن اولین باری بود میدیدم.

سوال از استارتر تاپیک اینکه ، در مورد نگهداری یا محل و قیمت فروش بچه های پاندا هم اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم توضیحی بفرمایید :D

22018573775213019156.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خرس پاندا از کمیاب ترین خرس های دنیاست که 100 قلاده از این حیوان بی آزار بیشتر نمونده غذای اصلی اش را بامبو تشکیل میده اما برای اینکه ویتامین مورد نیازش برطرف بشه گیاهان دیگه هم میخوره.

از این حیوان بشدت محافظت میشه طوری که نمیشه به کشور های دیگه قاچاق کرد

در محیط های گرم و مربوط جنگل زندگی میکنه

امروزه با نشکیل دادن جنگل مصنوعی محافظت شده در چند کشور آسیایی بخصوص چین سعی جلوگیری از انقراض این حیوان شده

جالبه شاید شما فکر میکردید بزرگترین جمجمه در بین خرس ها مال خرس گیریزلی باشه اما بزرگترین جمجمه در بین خرس ها مال همین پاندا هست

اگر دنبال یک حیوان خانگی بامزه و تمیز و کم خرج و با ارزش هستید طوطی خاکستری آفریقایی یا همون کاسکو میباشد که در پست های بعدی توضیح خواهم داد

لینک به دیدگاه

خرس پاندا از کمیاب ترین خرس های دنیاست که 100 قلاده از این حیوان بی آزار بیشتر نمونده غذای اصلی اش را بامبو تشکیل میده اما برای اینکه ویتامین مورد نیازش برطرف بشه گیاهان دیگه هم میخوره.

از این حیوان بشدت محافظت میشه طوری که نمیشه به کشور های دیگه قاچاق کرد

در محیط های گرم و مربوط جنگل زندگی میکنه

امروزه با نشکیل دادن جنگل مصنوعی محافظت شده در چند کشور آسیایی بخصوص چین سعی جلوگیری از انقراض این حیوان شده

جالبه شاید شما فکر میکردید بزرگترین جمجمه در بین خرس ها مال خرس گیریزلی باشه اما بزرگترین جمجمه در بین خرس ها مال همین پاندا هست

اگر دنبال یک حیوان خانگی بامزه و تمیز و کم خرج و با ارزش هستید طوطی خاکستری آفریقایی یا همون کاسکو میباشد که در پست های بعدی توضیح خواهم داد

از توضیحات خوبتون ممنونم. البته تعدادشون بیشتر هست

نسل این جانور به شدت در معرض تهدید است. بر اساس گزارش‌ها ۲۳۹ پاندا در چین در باغ وحش و ۲۷ پاندا نیز در باغ وحش‌های بیرون از چین می‌زیند. همچنین تخمین زده می‌شود حدوداً ۱٬۵۹۰ پاندا در طبیعت زندگی می‌کنند اما یک مطالعه بر اساس تحلیل‌های ژنتیکی تخمین زده که بین ۲٬۰۰۰ تا ۳٬۰۰۰ پاندا می‌تواند در طبیعت وجود داشته باشد و گزارش‌هایی نیز نشان می‌دهند که پانداهای موجود در طبیعت در حال ازدیاد می‌باشند. اما اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست اعتقاد دارد این گزارشها برای بیرون آوردن نام پاندا از جانوران در معرض خطر انقراض کافی نیست.

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من این اطلاعات رو از دایرةالمعارف میگم فکر کنم یه خورده قدیمی شده مال سال 86 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اگر کسی خزنده داشته بگه نگهداریش چجوریه

مثل ایگوانا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان میخواستم درباره آکواریوم براتون بگم اما خیلی وقت میخواست.
الان میخوام یکی از محبوب ترین پرنده در بین ایرانی ها را به شما عزیزان معرفی کنم.
در دنیا طوطی ها بسیاری وجود دارن مثل
طوطی برزیلی
post-11151-0-03166700-1377849530_thumb.jpg
عروس هلندی

post-11151-0-47148600-1377849540_thumb.jpg
باراتا یا کاکادو
post-11151-0-34215300-1377849550_thumb.jpg
من هرسه این طوطی هارو داشتم و الان هم کاسکو دارم
اول میخوام درباره این سه طوطی براتون بگم
طوطی برزیلی طوطی بسیار منزوی و آرومی هستش و کوچک هستش. همه نوع میوه میخوره اما در ایران به این پرنده ارزن میدن که خوب نیست. نسبت به تغییرات آب و هوا بسیار حساس هستن. هیچوقت حرف نمیزنند
عروس هلندی بسیار زیبا هست اما بسیار اعصاب خرد کن اونقدر جیغ میزدن که نگو و نپرس. همه نوع میوه نمیخورند و نسبت به میوه های سرد مثل خیار واکنش خوبی نشان نمیدهند. هیچوقت حرف نمیزنند
باراتا یا کاکادو طوطی بسیار ملوس و زیبایی هست اما هر میوه ای نمیخورد و نسبت به میوه های سرد مثل خیار واکنش خوبی نشان نمیدهد. زود افسرده میشوند. با اینکه خیلی آروم هستن بسیار باهوش هستن و میتونن خودشون در قفس رو باز کنن. به سختی حرف زدن رو یاد میگیرنو بسیار گرون هستند

ویرایش شده توسط koenigsegg
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...