رفتن به مطلب

نگهداری حیوانات خانگی و وحشی

koenigsegg
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
یک عکس بهتر از این نوع حلزون داری؟ اینقدر در مزایای این حلزون نوشتی که آدم حوس میکنه کلا بره آکواریم بخره ، فقط هم بخاطر این حلزون  :D

دقیقا، چند هست همه جا پیدا میشه یا نه، چندتاش خوبه باشه؟؟؟ راستی توسط ماهی های دیگه خورده نمی شن اینها؟؟؟ :clapping: :clapping: :clapping:

راستی من همش فکر می کردم حلزون با اون ردی که از خودش بجا میگذارد بیشتر کثیف می کنه تا تمیز... جالب بود! :-B

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• ارسال 243
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه
یک عکس بهتر از این نوع حلزون داری؟ اینقدر در مزایای این حلزون نوشتی که آدم حوس میکنه کلا بره آکواریم بخره ، فقط هم بخاطر این حلزون  :D

چشم به زودی از حلزون های خودم عکس میزارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی بزرگ هستن و توسط ماهی های دیگه خورده نمیشن در ضمن خیلی هم غذای لذیذی برای ماهی ها به شمار نمیاد. بستگی به حجم آکواریوم داره که چند تا بندازی من خودم 4 تا دارم.

همه جا پیدا نمیشن چون هرکسی از خصوصیات این حلزون نمیدونه و تقاضای خریدش بسیار کم هست.

قیمتش هم از 5 تومن شروع میشه تا 10 تومن که بستگی به اندازشون داره.

یکی دیگه از خوبی های این حلزون اینه که چون بدنشون سفید هست اگر انگل داشته باشن مشخص میشه و شما اون رو نمیخرین یعنی کلا از اون آکواریوم فروشی خرید نکنین.

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان یک چیزی رو بگم. من تجربیاتی رو که از نگهداری حیواناتم رو بدست میارم اینجا مینویسم چون شما میتونید با سرچ توی نت اطلاعات دقیقشون رو بدست بیارید. و من از هیچ سایتی کپی پیست نمیکنم.
اکنون میخوام از گل سرسبد و البته خوشمزه آکواریوم های آب شیریرن برای شما بنویسم. لابستر
لابستر همون شاه میگو خودمون هست پس خوردنی و البته بسیار گرون هست. لابستر ها اصلا موجودات وحشتناکی نیستن اگر چند وقت باهاشون سرو کار داشته باشین بسیار هم تو دل برو هستن. لابستر در آناتومی چنگگ هاشون و شاخک هاشون و رنگ هاشون با هم تفاوت دارن. مثلا توی کارتون ها دیدین که لابستر قرمز توی رستوران طبخ میکنن. البته این رنگ وجود داره اما تا حدودی کمیاب هست. لابستر ها در بچه گی رنگ های خیره کننده ای دارند مانند قرمز اما وقتی بزرگ میشن رنگشون در بیشتر مواقع آبی میشه. البته زرد و رنگهای دیگه هم میشن ولی جدیدترین رنگی کشف شده آبی تیره هست که به دلیل تغییراتی که ما در محیط زیستشون ایجاد کردیم این رنگی شدن که بسیار هم کمیاب هستن اما روز به روز در حال افزایش هستن.
لابستر رو اگر با دقت نگاه کنید چند اجزای اصلی میبینید اما به 2 اجزای دیگر توجه نمیکنید.
لابستر دو شاخک بزرگ برای بررسی محیط اطراف . دو چنگگ بزرگ برای جابجای اجسام بزرگ یا شکار!! . دو چنگگ کوچک برای جست و جوی بین شن ها برای غذا . دم باد بزن مانند که برای فرار و نگهداری تخم ها استفاده میشه . بدن کشیده . دو چشم که به خوبی قابلیت تفکیک محیط اطراف . اجسام جنبنده رو داره . دو دندان قوی که به راحتی پوست خیار به قطر 1 میلی متر رو پاره پاره میکنه . پاهایی که خارج از خشکی هم کارآمد هستن
لابستر در زیر قسمت عقبی کشیده بدنش که به دم منتهی میشه پاهای بسیار ریزی داره با چشم دیده میشه که برای نگهداری تخم استفاده میشه.
لابستر های نر از ماده ها خوشکلتر هستن اما در اندازه خیلی باهم نفاوت ندارن . تخم های لابستر مثل مروارید مشکی هستن که لابستر ماده نگهداری میکه و اگر برای لابستر ماده اتفاقی بیوفته لابستر نر نگهداری بچه ها رو به عهده میگیره اما اگر لابستر احساس کنه تخم ها ناسالم هستن اون هارو رها میکنه چون اگر تخم هارو در زیر دم خود بزاره خودش از بین میره چون تخم ها آلوده بودن. این اتفاق برای من هم افتاد وقتی لابستر ماده ام به دلیل جا به جایی مرد لابستر نر تخم ها رو برنداشت چون نیم ساعت از مرگ ماده کذشته بود و تخم ها آلوده شده بودن. در ضمن لابستر از اون پاهای بسیار کوچکی که در زیر دم خود دارد برای عبور جریان آب از بین تخم ها اسفاده میکند تا تخم ها قارچ نزنن مثل همون کاری که مرغ با تخم هاش انجام میده. مرغ با جابه جا کردن تخم هاش باعث میشه که هوا به تخم ها برسه و جوجه ها اگر موقعیتی که باید رو به کیسه هوا قرار گرفته باشن نباشن به موقعیت درست برسن.

حالا سوالی پیش میاد اینه که لابستر ها سخت پوست هستن وقتی میخوان رشد کنن پوست هم بزرگ میشه؟؟؟

جواب اینه که خیر. لابستر پوست میندازه و روز اول پوستش آسیب پذیر و رنگ خاصی نداره اما روز دوم پوست سخت شده و مثل زره میشه.

لابستر ها تقریبا همه چیز خوار هستن از ماهی زنده و ماهی مرده و حلزون بگیرید تا انواع گیاهان بجز کلم که نمیدونم چرا دوست ندارن. دمای ایده آلشون 29 درجه هست و در دمای بالای 40 و زیر 15 درجه میمیرن. برای نگهداری چیز خاصی نمیخوان اما گاهی اوقات میان بیرون آکواریوم که همینجوری یکی از لابستر های من هلاک شد. پس بهتره که آکواریوم شما حداقل 5 سانت سرخالی باشه. شما میتونید لابستر رو به راحتی با دست بگیری اگر هم با چنگ هاش گرفتتون نترسین چون درد نداره اما مواظب باشید انگشتتان درون دهنش نره. در طبیعت تا 1 متر هم رشد میکنن اما در آکواریوم بیشتر از 30 سانت رشد نمیکنن. بهتر هست با ماهی های بزگ نگهداری شوند. حتما در آکواریوم کوزه باشه چون حکم لانه لابستر رو داره. هیچوقت هیچوقت هیچوقت لابستر رو خیلی گشنه نگه ندارین چون به ماهی ها حمله میکنه و زنده زنده میخورشون. جزو بهترین پاک کننده های آکواریوم هستن و البته از بهترین بوجود آورندگان محیطی ایده آل برای ماهی ها در آکواریوم.
لابستر بر روز دو چنگ کوچک خود پرز های ریزی که با چشم دیده میشن داره که ذرات معلق رو جذب مبکنن و لاستر به عنوان غذا ازشون استفاد میکنه.
قیمت لابستر زنده با اندازه 10سانت حدود 15 هزار تومن هست.

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

یواش یواش دارم به فکر میفتم که برم یکدونه لابستر بگیرم :D :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
یواش یواش دارم به فکر میفتم که برم یکدونه لابستر بگیرم :D :)

میدونستی که وقتی لابستر در خطر باشه یکی از چنگگ هاشو میکنه و در میره و وقتی دوباره چنگگ در میاره اگر بتونم از لابسترم که این بلا رو به خاطر حمله ماهی ها کرده عکس بگیرم خیلی خوب میشه.

اگر خواستی بگو شاید تونستم براتون پیدا کنم البته زنده:دی

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اقا خرچنگ و قورباغه هم میشه نگه داشت تو اکواریوم یا نه؟؟؟ :blink:

یه توضیح بدید در رابطه با لاکپشت هم بد نیست یادم نیست گفتی اینو یا نه ؟؟؟ :D

هشت پا(اختاپوس) هم خیلی موجود باحالیه می شه نگه داشت !!! :D

راستی یه نکته اینکه چرا مثبت نداره این تاپیک؟؟؟

ممنون بابت لابستر :D

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود

اقا خرچنگ و قورباغه هم میشه نگه داشت تو اکواریوم یا نه؟؟؟ :blink:

یه توضیح بدید در رابطه با لاکپشت هم بد نیست یادم نیست گفتی اینو یا نه ؟؟؟ :D

هشت پا(اختاپوس) هم خیلی موجود باحالیه می شه نگه داشت !!! :D

راستی یه نکته اینکه چرا مثبت نداره این تاپیک؟؟؟

ممنون بابت لابستر :D

قورباغه میشه نگه داشت ولی برای سلامتی خودمون ضرر داره خود قورباغه که آدم رو مریض میکنه هیچ کثیف کاری که توی آکواریوم درست میکنه رو بگو :puke:

درباره لاک پشت نمیتونم چیزی بگم چون تا حالا نداشتم و نخواهم خرید چون خوشم نمیاد ولی میپرسم :-?

من توی مشهد همچین آکواریومی دیدم که توش اختاپوس داشت ولی نمیصرفه. مطمئن هستم خرجش خییییییییییییلی بالاست.

جناب maxel134 در یکی از تاپیک ها به موضوع مهمی اشاره کرد. اینجا در اصل یک فروم کامپیوتر هست و من که از حیوانات مطلب مینویسم با کسی که وقت میزاره تا مشکل کامپیوتری کسی رو حل میکنه باید فرقی باشه و اینکه من از این پست ها برای جمع کردن امتیاز استفاده کنم حق کسانی مثل فرجام ضایع میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بله هومن جان در تاپیک اسپم این صحبت رو داشتند که کاملا به حق بوده و هست... این که شما می گید فرجام عزیز وقت می گذارند و اینجا فروم کامپیوتر هست هم درست، اما بحث امتیازی که من گفتم با دیگاه دیگه ای هست، چرا که شما می فرمایید مثلا حق فرجام عزیز ضایع می شود!!! تا اونجایی که یادم هست زمانی که مشغول به فعالیت در این سایت کرده بودم چندین سال پیش در یک پستی جناب حسینی در تاپیک حرف های اموزنده از دادن پست های مفید بهر نحوی که بود تشکر و قدردانی رو جایز می دونستند با اینکه در رابطه با کامپیوتر نبود و استقبال هم می کردند از اون تاپیک... در رابطه با افرادی مثل فرجام عزیز که مثال بارزی هستند هم باید عرض کنم که جایگاه کاری و حرفه ای ایشون و امثالهم با این مثبت ها بدست نیومده که با این مثبت ها از دست بره، بلکه حاصل زحمات ایشون در این سایت و خدمات و راهنمایی هایی هست که انجام دادند... و اگه قرار باشه  جایگاه ایشون و حامد عزیز و یا پوریایی عزیز با شما مقایسه بفرمایم می رم می بینم شما ها در چه قسمتی از سایت فعالیت دارید بعد مقایسه می کنم نه اینکه بیام نگاه کنم به اون عدد زیر اسم کاربران، و از نظر من یازم اون عدد نشانه فعالیت و حضور دوستان در سایت هست و اونی که عددش کمتر فعالیت کمتری داشته... 

و در آخر هم جایگاه و محبوبیتی که الان سایت می بینید پیدا کرده همش بنظر من بخاطر اون طرز فکر مدیر سایت هست، بازم فکرمی کنم این تاپیک شما با این که ربطی به کامپیوتر نداره اما نکات مفیدی درش مطرح میشه که جزیی از سایت هست و با اسپم و گفتگو های اسپمگونه ی دیگه تفاوت داره.

............

اقا عکس حلزونهات رو نذاشتی! :D

این هومن جان هم همش به فکر می افته عمل نمی کنه یبار ، اقا مرد عمل باش عزیز جان!!! :D

لینک به دیدگاه

میدونستی که وقتی لابستر در خطر باشه یکی از چنگگ هاشو میکنه و در میره و وقتی دوباره چنگگ در میاره اگر بتونم از لابسترم که این بلا رو به خاطر حمله ماهی ها کرده عکس بگیرم خیلی خوب میشه.

اگر خواستی بگو شاید تونستم براتون پیدا کنم البته زنده:دی

نمیدونستم همچین حرکت خفنی هم انجام میده ..... :D :D

نیما جان، وقتی آدم درگیر زندگی میشه ، باعث میشه که به خیلی از علاقه مندی ها و تفریحات  نرسی. ^_^

راستشو بخواهی قبلا ما تو منزل یک شومینه داشتیم و چون بدرد نخور بود می خواستم داخلش آکواریم بگذارم. ولی خانم بنده از ماهی خوشش نمیومد.  بعد رفتم تو فکر ایگوانا . هم خودم و هم خانمم ار ایگوانا خوشمون میاد . ولی دیدم که هرکی بیاد منزل ما، ممکن سکته بزنه.. بعد به فکر لاکپشت افتادم. ولی دیدم کلا یکجا بیکار نشسته و هیچ حرکتی نمی کنه و اصلا حال نمی ده. بعد آمدم صورت مسئله را عوض کردیم و شومینه را حذف کردیم. حالا هم منزلمون 1 متر مربع بزرگتر شده ولی دیگه جای نگهداری چیزی نداریم.

:D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
   نمیدونستم همچین حرکت خفنی هم انجام میده ..... :D :D

نیما جان، وقتی آدم درگیر زندگی میشه ، باعث میشه که به خیلی از علاقه مندی ها و تفریحات  نرسی. ^_^

درود عزیز ادم زندگی می کنه تا ازش لذت ببره نه اینکه همش دنبال حل مشکلات باشی... حتما به خواسته هات توجه کن تا از زندگیت لذت ببری... که به اون لحظات من می گم ارامش! :D

البته در اندازه ای نیستم که به دوستان بخوام نصیحت کنم... اما لاکپشت زمینی نگیر ما داشتیم تو خونه راه می رفت خرابکاری می کرد صبح که رفتیم گذاشتیمش تو باغچه عصری برگشتیم همه ی حیاط و پارکینگ راه رفته بود ر*ده بود مامانم تا این صحنه ی فجیع رو دید انداخنش بیرون دادیمش به یکی رفت... :( خرگوش از همه بهتر بود تو تجربه هام. :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بفرما نیما جان اینم از حلزون های خودم ولی عکس گرفتن ازشون سخته. اونی رو هم که توی عکس چهارم مشخص کردم دهانش هست. اگر توی عکس دوم دقت کنی میبینی که لاک حلزون یک پوسته در مانند داره در واقع وقتی حلزون میره درون لاکش اون پوسته باعث میشه که توسط ماهی های مکنده مثل کت فیش (لجن خوار) خورده نشه.

post-11151-0-97050300-1361479265_thumb.jpg

post-11151-0-96030600-1361479473_thumb.jpg

post-11151-0-60683000-1361479492_thumb.jpg

post-11151-0-18923400-1361479518_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D

خیلی ممنون، لطف کردی عزیز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بادرود

الحق و والانصاف  " فردی " این تاپیکت حرف نداره !! هرچی خواستم ساکت باشم و چیزی نگم دیدم که نمیتونم وکلا

مطالب و پستهای این تاپیک بهم حسابی حال میده و خستگی روزو از تنم بدر میاره . واقعا دمت گرم  فردی

راستی اگه  لابستر هات  حسابی چاق و چله شدن بگو که بیاییم و یه شیکمی از عزا در بیاریم .  منکه شدیدا باسشون

لحظه شماری میکنم و سلام منو هم خیلی بهشون برسون !!! در ضمن هیچوقت هم نزار که این تاپیک قشنگت خاک

بخوره .  قربانت : مهران  @};- 

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بادرود

الحق و والانصاف  " فردی " این تاپیکت حرف نداره !! هرچی خواستم ساکت باشم و چیزی نگم دیدم که نمیتونم وکلا

مطالب و پستهای این تاپیک بهم حسابی حال میده و خستگی روزو از تنم بدر میاره . واقعا دمت گرم  فردی

راستی اگه  لابستر هات  حسابی چاق و چله شدن بگو که بیاییم و یه شیکمی از عزا در بیاریم .  منکه شدیدا باسشون

لحظه شماری میکنم و سلام منو هم خیلی بهشون برسون !!! در ضمن هیچوقت هم نزار که این تاپیک قشنگت خاک

بخوره .  قربانت : مهران  @};- 

چشم مهران جان اگر خدا بخواهد میخوام یک آکواریوم (های اند) جمع کنم و از تک تک مراحل نصبش براتون عکس بزارم شما هم دعا کنید که این اتفاق بیوفته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود

راستی  فردی  حتما تو اکواریومت حلزون " اسکارگو " یادت نره که فکرشون بغل دست لابسترهات تو سفره حسابی

دهن ادمو اب میدازه !! البته بزار اوناهم حسابی چاق و چله بشن ها ! چیکار کنم من عاشق غذاهای دریایی هستم !

من که از همین الان دست به دعا شدم !!

قربانت : مهران @};- 

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

FREDY  جان . امیدوارم هر چه زود تر ، اکواریم high end راه بیندازی . فقط امیدوارم به فکر اورکلاک ماهی ها نباشی. ^_^ ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

هومن جان بنکته ی مهمی اشاره کردی عزیز... ^_^

فردی جان می گم چندتا از این ماهی برقدارها بگیر اور کن ! :D

لینک به دیدگاه

درود

هومن جان بنکته ی مهمی اشاره کردی عزیز... ^_^

فردی جان می گم چندتا از این ماهی برقدارها بگیر اور کن ! :D

:-O =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هرچی فکر میکنم این موجود بیشتره "خره" تا خرگوش :دی

اگه فتوشاپه یا واقعیه نمیدونم والا :دی

33w2hymth8431vhgsaoo_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

=)) =)) =))

...............

شاید عروسک باشه !!! :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به سن طرف که نمیخوره اهل عروسک بازی باشه  :-j 

خدا میدونه داستان چیه :دی

بزرگترین خرگوشه من 6 کیلو بوده :دی 

اسمش هم " گودَرز" بود  :-j

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

میخوام درباره یکی از حیواناتی بنویسم که خیلی مورد بی توجهی قرار میگیرن چون هیچکس درباره این ماهی ها اطلاعاتی نداره

گلد فیش (ماهی عید)

بیشتر ماهی هایی که کنار خیابون به فروش میرسن رنگ به خوردشون دادن و قرمز خودشون نیست و بعد مدتی رنگشون سفید میشه. چرا؟؟؟؟ نظر شما رو به ادامه مطلب جلب میکنم:دی (لامصب اسپم تو جسم و روحم رسوخ کرده)

گلد فیش ها انواع مختلفی دارن و بر اساس نژادشون از 1000 تومن تا 50000 تومن قیمت دارن.

ماهی های عید طبیعتی دارن که نمیتونن خودشون رو با هر حوضچه ای تطبیق بدن. حوضچه این ماهی ها باید مملو از جانوران ریز مانند کرم ها و انواع جلبک ها باشه تا به خوبی رشد کنند و رنگ دانه های آن ها به بهترین نحو شکل بگیره. شما هنوز رنگ واقعی این ماهی زیبا رو ندیدید قرزمش مثل رنگ دانه های انار میمونه خیلی زیبا هستن و اینرو بدونید اگر حوضچه خوبی داشته باشند به راحتی بیش از 20 سانت رشد میکنن چون خودم در استخر پدر بزرگم  مشاهده کردم.

دوستان این رو بدونید که این ماهی ها جان دارن و حق زندگی و به این امید داخل تنگ شما شنا میکنن که بتونند زندگی کنند عمر مفید این ماهی ها 4 تا 6 سال هست( در شرایط ایده آل) ولی خیلی توی تنگ دوام بیارن 6 ماه هست چرا؟؟؟

1: فضای نامناسب: مکان نگهداری این ماهی نباید خیلی کوچک باشد و دهانه تنگ هم باید خیلی گشاد باشد چون این ماهی ها عادت دارند که روی سطح اکسیژن بگیرند اگر شما یک تنگ با دهانه تنگ انتخاب کنید و با لوله و پمپ به درون آب هوا بدید باز هم ماهی خواهد مرد. معمولا غلظت اکسیژن برای اکثر جانداران آبی نباید زیر 4p.p.m باشد اما این ماهی درون تنگ بالای 5p.p.m به اکسیژن نیاز دارد که شاید فکر کنید همش یکی با هم اختلاف دارن اما اگر بخواهید مقایسه کنید مثل مقایسه کارت 640 با 680 میمونه.

2: بیماری: شما موقع خرید میخواهی بهترینش رو انتخاب کنید و این کار رو هم میکنید و باید بکنید اما وقتی میایید خونه میبینید یکیشون دانه های سفید زده یا قسمتی از بدنش شکل له شدگی پیدا میکنه و شما میگید ای کاش نمیخریدمش و اینقدر از این حرف ها میزنید تا ماهی میمیره. اما شما میتونید درمانش کنید فقط کافیه ماهی درون یک ظرفیک بار مصرف سطلی بندازید و 2 تا 3 تومن هزینه کنید داروی ایرانی بخرید و استفاده کنید اما اگر میخوایید بیشتر هزینه کنید 30 تا 40 تومن داروی آلمانی یا تایوانی بخرید.

3: غذای نا مناسب: شما اکثرا به ماهی هاتون نان میدهید و میبیند در عرض یک هفته رشد قابل ملاحظه ای داره اما روز هشتم ماهی روی آب هست و اگر دقت کنید میبینید شکم ماهی از خودش خیلی بالاتره و این دلیلش مخمر درون نان هست. ماهی ها توانایی هضم مخمر را ندارن و اگی بخورند مخمر مانند یک خمیر میشه و ماهی زجر کش میشه. بعضی ها هم از غذای ایرانی یا چینی استفاده میکنند که خیلی خیلی بی کیفیت هستند و به نظر من سم هستند تا غذا البته چند برند چینی هستند که کیفیت قابل قبولی دارن که در پست های بعدی اسمشون رو خواهم نوشت. من به شخصه غذای آلمانی و تایوانی اسفاده میکنم و به شما توصیه میکنم اما اگر نخواستید هزینه کنید برند hai feng چینی کیفیت خوبی داره و قیمتش هم مناسب هست من خودم به ماهی هام غذای فایتر این برند رو میدم بخورن.

دوستان اگر شما ماهی رو خرید و ازش مراقبت نکردید در صورتی که میدونستید چطوری باید مراقبت کنید شما مسئول هستید و در روز قیامت باید جواب بدید شوخی نمیکنم و عکس این قضیه هم برقرار هست یعنی اگر مراقبت کردید در آخرت دست شما رو خواهد گرفت نمیخوام نصیحت کنم اما وظیفه من هست که بگم .

این ماهی ها در تنگ بیشتر از یک یا دوسال عمر نمیکنند البته اگر موارد بالا رو رعایت کنید

پیشاپیش عیدتون مبارک و آرزوی بهترین ها رو برای شما دوستان لیونی که مثل برادرم هستید رو دارم

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فردی جان کلش رو خوندم عالی بود.

ممنون

فقط نگفتی چرا رو بدنشون سفیدی میزنه!

و چرا بعد از یک مدت رنگشون میره.

دمای آب مناسب این ماهی با بقیه ماهی ها فرق نمیکنه؟

من تو یک ظرف بزرگ که سطح تماس خوبی با هوا داره و در باغچه از اینا نگهداری می کنم دوسه سالی زنده می مونن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...