رفتن به مطلب

نگهداری حیوانات خانگی و وحشی

koenigsegg
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من سگ هاسکی میخوام

والا مشکل من پولش و خرجش نیست قضیه خانواده هست و مکان اگه این دو حل بشه 100% یه نژاد خوبشو میگیرم بعد با یکی از سگ های دوستم جفت کنم :D :lol:

و میرم باهاش توی شالیزار ولش میکنم تا زمین رو بکنه(سگ های هاسکی دوست دارن زمین رو بکنن و فعالیتشون خیلی زیاده برای همین توی آلاسکا برای روتمه استفاده میشه:دی)

لینک به دیدگاه

• ارسال 243
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

کوسه خیلی سخت پیدا میشه ولی پارسال 4 تا توی پاساژ پلاسکو دیدم فکر کنم دونه ای 500 گذاشته بود

من هم در پی خرید شیشه آکواریوم هستم و بودجه ندارم.

به جای کوسه میتونی آروانا یا دیسکس بندازی یا فلاور

این نایف و پنگوسی و اون ماهی ها اسمشون چی بود لب بزرگ دارن اصلا بدرد یه آکواریوم قشنگ نمیخورن

فکر کنم منظورت پرت هستش.

من 4 سال پیش آکواریوم داشتم. خیلی ماهی عوض کردم ، آخرین ماهی که داشتم همین پرت بود. 1 جفت گرفته بودم ، اما خبر بد در رابطه با پرت ها اینه که همه اون پرت ها که وارد ایران می شن هیچ کدوم نمی تونند جفت گیری کنند. چون وارداتی هستند ، از مالزی که دارند ارسالشون می کنند ، به همشون اشعه می زنند و عقیمشون می کنند تا شما نتونی تو کشورت نسلشون رو گسترش بدی !!! حیون ها زبون بسته . یک چیزی که از ماهی داری یاد گرفتم اینه که ماهی از غذا کم و بی غذایی نمی میره بلکه از غذا زیاد خواهد مرد. آنجل هم عقیم می کنند.

توصیه : اگه قبلاً آکواریوم نداشتید سعی کنید از ماهی های کوچیک و اون هایی که گوشت خوار نیستند شروع کنید. ماهی های آب شور خیلی زیبا هستند که مشهور ترینشون دلقک ماهی هستش.

بچه ها مراقب مطالبی که می گید باشید. @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم از اون سگ هاسکی خیلی خوشم اومده .قیافش حرف نداره . ولی متاسفانه امکاناتشو ندارم .

دو سه سال پیش هم یک سک نژاد " پودل " داشتم که تو یه سهل انگاری ازم دزدیدنش !

تا مدتها افسرده بودم . بدی این حیوانات اینه که ادم بد جوری بهشون اونس میگره و اگه از دستشون

بده تا مدتها فراموششون نمیکنه !!

لامصب چقدر خوشگله این هاسکی :x

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اینم باحاله ببینید شاید خواستینا!!! :D

post-2742-0-80125600-1354657597_thumb.jpg

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

کوسه خشونت و خونخواری از زمان جنینیش خودشو نشون میده

کوسه وقتی توی رحمه مادرشه بطور وحشتناکی خواهر و برادراشو میخوره و یک خون و خونریزی حسابی توی همون رحم مادرش راه میندازه

وقتی هم به دنیا میاد مادرش میدونه بچش چه خونها که ریخته و حسابی به بچش افتخار می کنه

واقعا این خشونت و خونریزی ذاتی تحسین بر انگیزه

منم هوس کردم یک بچه کوسه داشته باشم و هی بهش افتخار کنم :D

ویرایش شده توسط salmanclever
لینک به دیدگاه

با درود به همه،

دوستان قیمت لیون چنده؟ :wub:

جدا" چند سال پیش تو یه ویدئو تو موبایل دیدم یکی تو خیابون داره با شیلنگ شیر میشوره رفتم تو فکر قیمت شیر چنده؟

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

کوسه خیلی سخت پیدا میشه ولی پارسال 4 تا توی پاساژ پلاسکو دیدم فکر کنم دونه ای 500 گذاشته بود

من هم در پی خرید شیشه آکواریوم هستم و بودجه ندارم.

به جای کوسه میتونی آروانا یا دیسکس بندازی یا فلاور

این نایف و پنگوسی و اون ماهی ها اسمشون چی بود لب بزرگ دارن اصلا بدرد یه آکواریوم قشنگ نمیخورن

فکر کنم پیرانا هم انتخاب بدی نباشه . فقط بیاد مواظب انگشتها باشید. :D

البته تا اونجایی که من میدونم ، فروش و واردات و داشتنش شدیدا ممنوعه. 8-X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم چندین ساله آکواریوم دارم البته همیشه آب شیرین بوده و گیاه خوار مثل گلدفیش کوی و آنجل .....................اما بعضی وقتها احساس خوبی نسبت به این کاری که می کنم ندارم ...........به نظرم انسانها به خاطر خودخواهی که دارند موجودات زنده را اسیر آپارتمان و قفس و آکواریوم و.............می کنند موجودات زنده باید آزاد باشند و خودشون محیط زندگی و جفتشون را انتخاب کنند :( کلا دچار یک دوگانگی هستم از یک طرف دوست دارم ماهی داشته باشم از طرفی خودمو جای ماهی می گذارم و ناراحت میشم دوستان اگر نظرشون را در این مورد بنویسند استفاده می کنم ...........

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم چندین ساله آکواریوم دارم البته همیشه آب شیرین بوده و گیاه خوار مثل گلدفیش کوی و آنجل .....................اما بعضی وقتها احساس خوبی نسبت به این کاری که می کنم ندارم ...........به نظرم انسانها به خاطر خودخواهی که دارند موجودات زنده را اسیر آپارتمان و قفس و آکواریوم و.............می کنند موجودات زنده باید آزاد باشند و خودشون محیط زندگی و جفتشون را انتخاب کنند :( کلا دچار یک دوگانگی هستم از یک طرف دوست دارم ماهی داشته باشم از طرفی خودمو جای ماهی می گذارم و ناراحت میشم دوستان اگر نظرشون را در این مورد بنویسند استفاده می کنم ...........

من هم اوایل این احساس رو داشتم

اما بدون که اگر محیط تمیز و سالمی براشون تهیه کنی خیلی بهتر از محیط زیست خواهد بود

شاید دوستان به این فکر افتاده باشن که چرا در عنوان تاپیک حیوان وحشی ذکر شده

منظورم حیوانات درنده خو نیستن

منظورم ماهی ها هستش. ماهی ها رو شما نمیتوانید یک موجود خانگی در نظر بگیرید. این حیوانات نیاز به یک آکواریوم شبیه به محیط زندگی خود نیاز دارند و این وظیفه ما است با کاشت گیاه - چوب مخصوص - ماهی هایی که با هم سازگاری دارن - فیلترینگ مخصوص و به موقع و .........

بعدا بیشتر توضیح خواهم داد

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود به همه،

دوستان قیمت لیون چنده؟ :wub:

جدا" چند سال پیش تو یه ویدئو تو موبایل دیدم یکی تو خیابون داره با شیلنگ شیر میشوره رفتم تو فکر قیمت شیر چنده؟

قیمتش رو که نمیدونم ولی نگهداری این حیوان بسیار خطرناک هستش هرچقدر مهربانی کنی آخر دخلت رو میاره

در ضمن نگهداری این حیوان زندانی و پرداخت جریمه دارد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم منظورت پرت هستش.

من 4 سال پیش آکواریوم داشتم. خیلی ماهی عوض کردم ، آخرین ماهی که داشتم همین پرت بود. 1 جفت گرفته بودم ، اما خبر بد در رابطه با پرت ها اینه که همه اون پرت ها که وارد ایران می شن هیچ کدوم نمی تونند جفت گیری کنند. چون وارداتی هستند ، از مالزی که دارند ارسالشون می کنند ، به همشون اشعه می زنند و عقیمشون می کنند تا شما نتونی تو کشورت نسلشون رو گسترش بدی !!! حیون ها زبون بسته . یک چیزی که از ماهی داری یاد گرفتم اینه که ماهی از غذا کم و بی غذایی نمی میره بلکه از غذا زیاد خواهد مرد. آنجل هم عقیم می کنند.

توصیه : اگه قبلاً آکواریوم نداشتید سعی کنید از ماهی های کوچیک و اون هایی که گوشت خوار نیستند شروع کنید. ماهی های آب شور خیلی زیبا هستند که مشهور ترینشون دلقک ماهی هستش.

بچه ها مراقب مطالبی که می گید باشید. @};-

بله منظورم همین پرت بود.

در مورد کاسکو ها و کاکادو هم همین ظلم میشه با این تفاوت که کاسکو یا کاکادو ماده گیر نمیاد یا اگر گیر بیاد دست این پرنده فروش هاست و نمیفروشند چون برای جوجه کشی میخوان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی فردی بد جوری این " هاسکی " منو برده تو فکر !

خیلی دلم میخاد یکی داشته باشم . خیلی خوشگله !!

بدبختی یه خونه ای میخاد با حیاط حد اقل دو سه هزار متری 8-}

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوبرمن هم خوب هست اما وقتی پیر میشن یه خورده شاس میزنن

به اندازه هاسکی هم بازیگوش نیستن.

لینک به دیدگاه

اره اگه باغ دارین بهترین محیط برای این سگه

ولی یه بدی هم داره

باید جاهای خنک نگرش داری

و یه دفعه میبینی که فرار میکنه چون محیطش براش تکراری میشه دل و میزنه به دریا:دی

لینک به دیدگاه

سگ*ها در تاریکی دید بهتری نسبت به ما دارند ، که دلیل این امر داشتن گیرنده*های استوانه*ای بیشتر و وجود لایه منعکس کننده Tapetum Lucidum در پشت شبکیه است.سگ*ها حرکت اجسام را بهتر از ما درک می*کنند.

o68cdw7vv586e31utwf9.jpg

لینک به دیدگاه

چشم یک انسان معمولی سه نوع سلول تشخیص رنگ یا سلول مخروطی دارد. با استفاده از عکس العمل هر یک از این سه نوع سلول به طول موج های مختلف نور، مغز ما می تواند طول موج های قرمز را از سبز و طول موج های آبی را از زرد تشخیص بدهد. اما چشم سگ ها مانند بسیاری از پستانداران دیگر، تنها دو نوع سلول مخروطی دارد، بنابراین مغز آن ها می تواند آبی را از زرد تشخیص بدهد و توانایی تشخیص رنگ قرمز از سبز را ندارد.بر اساس گفته ی جی نیتز، دانشمندی در دانشگاه واشنگتن که آزمایش های بسیار زیادی در زمینه ی بینایی سگ ها انجام داده است، دید سگ ها بسیار شبیه انسان هایی است که کور رنگی قرمز-سبز دارند. انسان های کور رنگ قرمز-سبز هم سلول مخروطی نوع سوم که مسئول تشخیص رنگ های قرمز و سبز است را ندارند.

2g8tg1m5t1a0s30ts4mk.jpg

دید انسان ها

spmw5bo2lmafz2uzw68.jpg

برای دیدن رنگ های آبی و زرد، سگ ها مانند انسان ها بر روی نورون های موجود در شبکیه ی چشم های خود تکیه می کنند. این نورون ها با برخورد نور زرد به سلول های مخروطی -که آن ها هم در شبکیه قرار دارند- منبسط می شوند ولی هنگام برخورد نور آبی منقبض می شوند. مغز سگ ها با استفاده از این انبساط و انقباض ها رنگ های آبی و زرد را تشخیص می دهد. با این حال هنگام برخورد نور قرمز یا سبز تغییری در نورون ها ایجاد نمی شود بنابراین مغز آن ها رنگی دریافت نمی کند. انسان های کور رنگ، رنگ ها را به صورتی طیفی از رنگ های خاکستری می بینند ولی این که آیا مغز سگ ها هم همچین کاری را انجام می دهد یا نه، معلوم نیست.البته مطمئنا سگ ها از نشانه های دیگری برای تشخیص رنگ قرمز از سبز استفاده می کنند. یکی از این نشانه ها این است که در طیف خاکستری، رنگ قرمز تیره تر از رنگ سبز دیده می شود.

لینک به دیدگاه

1. دالماسين Dalmatian
    ظاهرشناسی: سگی عضلانی، واجد تقارن می*باشد. قد: نرها cm60-55، ماده*ها cm55-50، وزن: تا kg25. سری کشیده، بینی به تناسب رنگ موهای بدن سیاه و یا قهوه*ای، چشم*ها: سیاه یا قهوه*ای، گرد و براق بانگاه*هایی سرزنده و معنی*دار، گوش*ها: نرم، به طرف عقب سر آویزان، دم: قاعده قطور، به طرف نوک نازک و کمی خمیده، موها: کوتاه، زبر، کیپ و براق باید باشد. رنگ اصلی عموماً سفید بوده، روی تنه کله*های سیاه و یا قرمز تیره وجود دارند و این لکه*ها باید یکنواخت در کل بدن پخش باشند که این ویژگی ارزش سگ را بالا می*برد. توله*ها حین تولد سفید خالص هستند.
    رفتارشناسی: ساکت، صادق، مستقل اما خشنود از منزل، بسیار بادقت و پرتوجه، بعضاً به انسان احتیاج پیدا می*کند که لزوماً باید مورد دقت باشد در غیر این صورت وارد حالت پرخاش و دیوانگی می*گردد. از بازی با کودکان خوشش می*آید. حافظه*ای عالی دارد. رفتار ناخوشایند دیگران را بعد از سالیان سال به خاطر می*آورد.
    کارایی: در قرون وسطی به عنوان سگ شکاری و در قرن نوزدهم در کشیدن ارابه*های کوچک از آن استفاده می*شد که شهرتش به سرعت در دنیا پیچید. صاحبش روی اسب باشد، پیاده باشد یا داخل ماشین، بسیار دوست دارد که او را تعقیب کند. بعدها به عنوان سگ همدم نظرها را به خود جلب کرد. البته به عنوان سگ نگهبان نیز می*تواند به کار برده شود. تمیز و ظریف بوده، از گل و لای ناخشنود بوده ولی از آب و صابون خوشش می*ید.
    گروه نژادی: Gun Dog, Companion Dog
    کشور منسوب: یوگسلاوی

fw7naf45l67j7cd908.jpg

لینک به دیدگاه

پوینتر موبلند آلمانی Long-haired German Pointer

ظاهرشناسی: قد: cm70-63، وزن: kg30-25. پیشانی برجسته، صورت: کشیده، پوزه: به رنگ قهوه*ای و تخت، دندان*ها: محکم، چشم*ها: سیاه، گوش*ها: انگار به گونه چسبیده*اند، نوک*ها گرد، پشت: کوتاه و استوار، تنه: ظاهری اصیل، پرتحمل و عضلانی، دم: اندکی بریده، پرمو، موها: به طول cm5 در ناحیه سر کوتاه، در پاها: بلند، رنگ: بلوطی.

رفتارشناسی: بادقت، تربیت*پذیر، سازگار، بسیار مطیع، به توجه و صمیمیت بیشتر و نزدیک صاحبش نیاز دارد.

کارایی: صرفاً در آلمان دیده می*شود. در هر نوع شکار می*توان استفاده کرد. حس بویایی بسیار عالی است. در حین تعقیب شکار خستگی*ناپذیر، حتی در دشوارترین شرایط شکار خونسردی*اش را حفظ می*کند.

گروه نژادی: Gun Dog

کشور منسوب: آلمان

l9e0mdabpkk3haw6pdq.jpg

لینک به دیدگاه

سالوکی (تازی ایرانی) Saluki

ظاهرشناسی: سگی با نقش و نگارهایی ظریف است. قد: cm71-58، وزن: kg30-13. واجد سری کشیده و تنگ است که به طرف پوزه ظریف*تر می*گردد. آرواره*هایش قوی، چشم*ها: درشت و براق، به رنگ قهوه*ای روشن یا تیره، نگاه*هایش افاده*ای مغرور دارند. گوش*ها: افتاده، طویل، پوشیده از موهای ابریشمی، گردن: ظریف، الاستیک، تنه: طویل، کتف*هایش عضلانی، دم: افتاده با نوک پیچ*خورده، موها: نرم و ابریشمی، رنگ*ها: سفید، کرم، قهوه*ای روشن، طلایی، حنایی، خاکستری و قرمز آتشی و یا سه*رنگ (سفید، سیاه، حنایی).

رفتارشناسی: بااحساس و حساس، میانه خوبی با کودکان دارد.

کارایی: در زیستگاهش که ایران بوده در شکار آهو و گوزن به کار می*رفته است. هم*اکنون به عنوان سگ نگهبان بسیار باارزش است (حس شنوایی پیشرفته*ای دارد). سگی ظریف، تمیز، خوش*خلق که همدمی و رفاقت خوبی نیز دارد.

گروه نژادی: Southern

کشور منسوب: ایران

Saluki_dog_breed.jpg

لینک به دیدگاه

POODLE .:. پودل

ظاهرشناسی: در سه تیپ دیده می*شود: استاندارد، مینیاتور و Toy (اسباب*بازی)، قد نوع استاندارد به طول cm38، نوع مینیاتور حداقل cm4/25 و حداکثر cm38 پودل اسباب*بازی (Toy Poodle) cm4/25 باید باشد. وزن هر سه تیپ به ترتیب 22، 12 و kg7 می*باشد. این نژاد واجد حدودی واقعی، سری متناسب با تنه، ظاهری جذاب است. آن عده*ای که به رنگ سیاه، سفید، کرم، آبی، خاکستری و نقره*ای هستند پوزه*ای سیاه دارند. چشم*ها: سیاه و یا قهوه*ای با نگاه*هایی معنی*دار، گوش*ها: به طرف گونه*ها آویزان بوده و زیر موهای موج*دار پوشیده است. آرواره*ها قیچی مانند، گردن: قوی، با کمی انحناء، سر: مغرور، دم: افراشته که نصف یا یک سوم طولش بریده می*شود. موها: فرفری و پیچش*دار. همواره تک*رنگ. طراز اصلاح موها بایستی به طور دوره*ای و فقط در فرم*های پاپی Puppy، English egger و یا Continental باشد. اگر به طرزی غیر از سه فرم اصلاح شده باشد اجازه شرکت در نمایشگاه داده نمی*شود.

رفتارشناسی: خوش*خلق، بسیار باهوش، جسور، بشاش، بادقت، تربیت*پذیر.

کارایی: این نژاد در کشور فرانسه به نام کانیچ (Caniche) شناخته می*شود که از ریشۀ Canard به معنی «اردک» می*آید، چون در گذشته پودل صاحب این ویژگی بوده که شکارش را از باتلاق صید می*کرد که این خصوصیت نیز از جدش باربت (Barbet) به او رسیده است. در سایه اخلاق جذاب، زیبایی و هوش سرشارش طی دوره*ای کوتا در ردیف سگ*های همدم قرار گرفته است. حس شنوایی و حس جهت*یابی**اش بسیار عالی است. کلمات و عبارات را بیش از هر سگی تشخیص داده و متوجه می*شود. در مواقع استحمام و یا اصلاح موهایش بسیار صبور است. از بازی با کودکان خوشش می*آید. در کلاس تربیتی مربی*اش کم حوصله است.

گروه نژادی: Gun Dog, Companion Dog

کشور منسوب: فرانسه

92woxogrlqyqc70pxzuh.jpg

لینک به دیدگاه

این

همان حیوانیست

که ترددش در خیابانمان جرم است ...

بیــــــــــــــــاب

بیــــــــــــــاب هموطنـــــــــــــــــانم ان را

قهرمـــــــــــــان نجس . ..

b1kx2fkofudyi879eor.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و اما آکواریوم

اونقدر مطالب میشه گفت که شاید توی 10 تا پست هم تموم نشه.

آکواریوم طرفداران خاص خودش رو داره. آکواریوم رو میشه با سیستم های ضعیف و معمولی و های(high ) و های اند(highend) مقایسه کرد.

آکواریوم ضعیف به شن و دو سه تا ماهی مثل گوپی و یک سنگ هوا و یک تانک کوچک محدود میشه.

آکواریوم معمولی تانکش و تنوع ماهیش بیشتره و دارای فیلتر کف و فیلتر تصفیه آب و یک گیاه مصنوعی کوچک میشه.

اما آکواریوم های و های اند خیلی فرق دارن.

آکواریوم های دارای یک تانک 130*50*40 داره که داری یک فیلتر تصفیه اکسترنال یا اینترنال بزرگ که اکسترنال خیلی بهتره چون نویز کمتری در آب ایجاد میکنه و عمر بیشتری داره و راحت تر تمیز میشه. یک فیلتر کف بزرگ و متناسب با اندازه آکواریوم. یک پمپ هوای دو موتوره. یک سنگ هوای تخت 30 سانتی. یک کوزه یا پارچ سفالی. شن زیاد. چوب مخصوص. گیاه مصنوعی. البته گیاه طبیعی میشه گذاشت اما نه هر گیاهی.

و اما آکواریوم (های اند) که من مدت هاست در پی جمع کردن این آکواریوم هستم اما بودجه ندارم.

یک آکواریوم 195*75*55 . یک فیلتر تصفیه 3 یا 4 مرحله ای بزرگ اکسترنال. پمپ هوای 2 موتوره. فیلتر کف بزرگ. خاک مخصوص گیاه. گیاه طبیعی ترجیحا 2 تا 3 نوع. چوب مخصوص. سنگ هوای توری 30 سانتی. شن بسیار زیاد حدود 5 تا 6 سانت.

در همه ی آکواریم ها دماسنج و بخاری لازم است. در هر 4مدل آکواریوم بهتره از دماسنج الکلی استفاده بشه و بخاری رو به ترتیب 100 / 150 / 200 / 250 وات باید استفاده کرد.

فقط در آکواریوم های اند ماهی های تخم گذار قادر به تخم گذاری هستند البته میشه روی آکواریوم های کار کرد تا محیط رو مناسب کنید اما نیاز به مراقبت بسیار زیاد هست.

ماهی ها در آکواریوم های اند بیشتر عمر میکنن و رنگ طبیعی خود را بهتر حفظ میکنند و رشد بسیار مناسبی دارند.

البته برای دسته بندی من این آکواریوم ها رو اینطوری نامگزاری کردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان میخوام از بیماری ها و دلیل این بیماری ها و روش درمان این بیماری ها براتون بگم

همه میدونید که آب ماهی باید بدون کلر و دارای PH خنثی باشه. البته کاتیون های سنگین باید غلضتشون کم باشه. موادی به نام ضد کلر وجود دارن که همه این کارهارو انجام میدن. ضد کلر های ایرانی فقط میتونن 40 تا 50 درصد کلر آب رو از بین ببرن فقط همین کا رو انجاک میدن. اما ضد کلر خارجی مثل sera که یک کمپانی آلمانی هست آب رو کاملا برای ماهی آماده میکنه. البته azoo هم بود که وارداتش قطع شد.

یکی از بیماری های شایع در بین ماهی ها ( ایک ) یا همون سفیدک هست که بدن ماهی پر از دانه های سفید میشود و یعد از 2 روز هر ماهی رو از پا در میاورد. برای درمان شما باید دمای آب رو تا چند درجه بالا ببرید یعنی حدود

30 تا 35 . بعد از دارو ضد ایک استفاده میکنید و این درمان رو تا 4 روز ادامه میدهید. احتمال حوب شدن 95 درصد

شاید شما تا به حال دیده اید که ماهی شما بی حال و کم تحرک است که دلایل مختلفی داره:

1. دمای آب یا خیلی بالا است یا خیلی پایین که در دمای پایین رنگ ماهی کمی روشن تر از حالت معمول است . احتمال خوب شدن 100 درصد که باید دمای آب رو بین 27 تا 29 نگه داری
  2. غذایی که استفاده میکنید به مزاج ماهی نساخته یا ویتامین کافی نداره که قبل از استفاده از دارو ویتامین باید غذای ویتامین دار مثل گرانولز یا کرم خونی استفاده کنید( برای پیشگیری از این بیماری از غذای ایرانی استفاده نکنبد و ماهی یک بار کاهو داخل آکواریوم بندازید تا بخورند) احتمال خوب شدن 100 درصد
  3. اگر این حالت با تورم آبشش همراه بود یا اکسیژن شما زیاد است یا خیلی کم که باید آن را تنظیم کنید
  4. ماهی انگل دارد 8-X . شما باید ماهی رو سریعا از آکواریوم خارج کرده و در ظرف دیگری قرنتینه اش میکنید و از داروی ضد انگل و نمک استفاده میکنید. ماهی که انگل دارد حتی نمیتواند غذا یخورد و در بعضی از نقاط بدنش کبودی مشاهده میشود. احتمال خوب شدن. 5 درصد :crying:

یک نکته رو بگم که وقتی برای اولین بار آکواریوم رو آب میکنید حتما نمک داخل آن بریزید

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از مشکلاتی که آکواریوم دارها دارند رسوباتی هستند که باعث خراب شدن شیشه میشوند و این دلیلش استفاده از ضد کلر نا مرغوب هست.

ماهی ها باید تنوع غذایی بسیار متنوعی داشته باشند که دارای پروتئین و ویتامین کافی باشد. بهترین مارک غذا sera یا tetra یا azoo یا spectrum هستند. تاکید میکنم بجز این 4 مارک هیچ مارک دیگری استفاده نکنید مارک های مختلفی توسط خودم آزمایش شده که از این 4 مارک نتیجه مطلوب گرفتم.

البته 2 مارک معتبر دیگه هستن که امتحانشون نکردم

رنگ دانه کم استفاده کنید. هر ماهی رو کنار هم نگه ندارید.

بیش ازحد به ماهی ها غذا ندید.

دل مرغ یا میگو را جزء رژیم غذایی ماهی ها قرار دهید البته هر 6 ماه یک وعده.

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا نوبتی هم که باشه نوبت معرفی ماهی هست

من خودم آکواریوم گیاه خوار آب شیرین دارم برای همین از این نوع ماهی ها معرفی میکنم

لوچ دلقک

ماهی بسیار زیبا و بازیگوشی است و در برابر بیماری ها و تغییرات دمای آب مقاوم است. تا 15 سانتی رشد میکند و همه چیز خوار است. از روشنایی خوشش نمیاید. با ماهی های دیگر سازگاری خوبی دارد. در جمعیت بالا و در تانک های بسیار بزرگ ( های اند) تخم ریزی میکنند.

post-11151-0-89462500-1354734983_thumb.jpg

روح سیاه

این ماهی گل سرسبد تمام آکواریوم های آب شیرین گیاه خوار است. در برابر بیماری و تغییرات دما بسیار مقاوم بوده و تا 50 سانتی متر رشد میکند. از نور خوشش نمیآید و در روز داخل کوزه یا لا به لای گیاه میرود ودر شب فعالیت خود را آغاز میکند همه چیز خوار است اما تمایل بیشتری به گوشت دارد. نر و ماده این ماهی رو نمیتوان تشخیص داد. غذای خود را با شوک الکتریکی پیدا میکند. به اکسیژن آب بسییییییییییییییییییییییییار حساس است

post-11151-0-79555000-1354735365_thumb.jpg

آذرخش

ماهی کلاسیک که میگن یعنی همین ماهی. دهانی بزرگ دارد و گیاه خوار است. بیش از 40 سانت رشد میکند بیشتر در کف آکواریوم روی دو باله جلوییش راه میرود البته دم عقبی اش بسیار قوی است و روی آب هم میاید. از جفت خود بسیار محافظت میکند. یکی از این آذرخش های من از آکواریوم به بیرون پرید و بدنش خشک شده بود اما دهانش تکان میخورد وقتی داخل آب انداختمش جفتش نمیگذاشت ماهی دیگری بهش نزدیک شود و مدام جفت بدحال خود را به سختی در آب حرکت میداد.

post-11151-0-82332000-1354735405_thumb.jpg

ویرایش شده توسط fredy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...