رفتن به مطلب

کمک در مورد 3Dmark11 و تست گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت تمام دوستان فنی گل

دوستان من یک کارت گرافیک دسته دو خریدم و می خواستم تست کنم که آیا اور شده یا نه دوست عزیز و گرامی که ازش کارت رو خریدم گفتن اور نشده و سالم سالمه

من به حرف ایشون اعتماد کامل دارم اما می خواستم خودم تست هم بکنم که در اثر گذشت زمان و نوسانات برقی مشکلی برای کارت پیش بیاد من بدونم که اشکال از سیستم خودم بوده

http://lioncomputer....showtopic=15380

من به پیشنهاد دوستان 3Dmark11 رو نصب کردم اما متاسفانه این پیغام رو میده

The type initializer for 'UiCore.Code.GraphicsDeviceCaps' threw an exception.

می خواستم بدونم برای اجرا شدن نرم افزار باید چیکار کنم و دقیفا چه تست هایی بشه چون با این نرم افزار کار نکردم

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

برای اجرا 3DMark11 شما به موارد زیر احتیاج دارید :

1) ویندوز 7 یا 8

2) نصب بودن DirectX11

3) نصب بودن و یا به عبارت دیگه درست نصب بودن درایور کارت گرافیک

به احتمال زیاد مشکل شما مربوط به درایور کارت گرافیک هستش ، یک بار دیگه یک ورژن دیگه رو نصب کنید باید درست بشه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای اجرا 3DMark11 شما به موارد زیر احتیاج دارید :

1) ویندوز 7 یا 8

2) نصب بودن DirectX11

3) نصب بودن و یا به عبارت دیگه درست نصب بودن درایور کارت گرافیک

به احتمال زیاد مشکل شما مربوط به درایور کارت گرافیک هستش ، یک بار دیگه یک ورژن دیگه رو نصب کنید باید درست بشه.

ممنون داداشم مشکلم حل شد

همون شماره 1 بود

حالا بالا اومده باید چیکار کنم ؟

post-10586-0-47571000-1354707063_thumb.jpg

این تنظیمات خوبه؟

بقیه تنظیمات خودشه

لینک به دیدگاه

خوب خدا رو شکر. ویندوز قبلیت vista بود ، درسته؟

خوب شما الان فقط Run 3DMark11 رو بزن تست ها شروع می شه.

فقط 3 حالتی که در بالا هستند : Entry خیلی سبک هستش ، Performance فشار کاملاً معقول و مناسبی رو روی کارت میاره و Extreme هم فشار زیادی رو توی رزولیشن بالا به کارت میاره. همین.

گزینه های پایین هم درستند ، روی همون Benchmark test only بگذارید و تست رو اجرا کنید.

توجه : تست PhsyX Test مربوط به پردازنده هستش (تست یکی مونده به آخر) و تست Combine Test هم پردازنده و هم GPU رو درگیری می کنه (تست آخر).

یک GPU-Z هم باز کن ، برو به سربرگ سنسور ، یک تیک که پایین صفحه هست (Continue ... نمی دونم چی چی ... ) رو بگذار تا بتونی بعد از تست دمای کارت رو هم چک کنی.

برای تست کارت نیازی نیست بگذاری روی Extreme و حالت Performance هم جواب می ده.

@};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط 3 حالتی که در بالا هستند : Entry خیلی سبک هستش ، Performance فشار کاملاً معقول و مناسبی رو روی کارت میاره و Extreme هم فشار زیادی رو توی رزولیشن بالا به کارت میاره. همین.

گزینه های پایین هم درستند ، روی همون Benchmark test only بگذارید و تست رو اجرا کنید.

توجه : تست PhsyX Test مربوط به پردازنده هستش (تست یکی مونده به آخر) و تست Combine Test هم پردازنده و هم GPU رو درگیری می کنه (تست آخر).

یک GPU-Z هم باز کن ، برو به سربرگ سنسور ، یک تیک که پایین صفحه هست (Continue ... نمی دونم چی چی ... ) رو بگذار تا بتونی بعد از تست دمای کارت رو هم چک کنی.

@};-

ممنون داداشم

ویندوز 7 بوده عزیز

تو تست Combine Test گیر می کرد واسه همین من تو ادونش رفتم و اون تیک رو برداشتم

post-10586-0-03437600-1354710192_thumb.jpg

ویندوزم 8 هست فقط من چون شما گزینه ویندوز رو فرموده بودی رفتم compatibility mode رو ویندوز ویستا گذاشتم

این اماری که داده مبشه لطفا تحلیل کنید؟

لینک به دیدگاه

اینطور که فریم ها نشون می ده تست رو روی حالت Performance گذاشتید. فیزیکس اسکورتون خیلی پایینه که نشون می ده پردازنده ضعیفی دارید یا اینکه کورهای پردازنده رو بستید.

فریم ها به عقیده من کاملاً منطقی و درست هستند.

@};-

لینک به دیدگاه

داداش اون لینکرو بده ما هم دانلودش کنیم ببینیم چی به چیه :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش اون لینکرو بده ما هم دانلودش کنیم ببینیم چی به چیه :wub:

بفرمایید داداشم

http://www.asandownload.com/archives/utility/enhance_speed/download_3dmark_11_pro_full/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

@};-

خوب داداشم برنامه GPU-Z رو هم فعال کردم کنارش روی حالت Extreme تست رو انجام دادم

بعد از تست هم سریع از دمای کارت عکس گرفتم

post-10586-0-71690500-1354766178_thumb.gif

این نتایج رو داد

post-10586-0-94305300-1354766203_thumb.jpg

این هم از صفحه اول مشخصات کارت

post-10586-0-06995100-1354766190_thumb.gif

فقط حالت Continue پایین صفحه رو نزدم!

لینک به دیدگاه

Ok هستش . دمای GPU یک 3 ، 4 درجه ای به عقیده من بالاست ، که البته هیچ چیز مهمی نیستش و با تعویض خمیر سیلیکون حل می شه ;) البته این دما ها بستگی به دمای محیط و کولینگ کیس هم داره.

@};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش پوریا ممنون

خدا عمرت بده خیال ما رو راحت کردی عزیز @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...