رفتن به مطلب

مسابقه !مسابقه ! لیون کامپیوتر تاریخ 12/11/1387

Recommended Posts

دوستان همینا بودن توی مسابقه بقیه کوشن اقا ؟ جائزه ها باد کرده دستمونا . :confused:

هر کسی با هر سطح علمی شرکت کنه و خودشو محک بزنه و نترسید مگه همه همه چیز رو میدونن . ؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

آقای حسینی یه لحظه در گوشتون رو بگیرین میخوام از طراح تقلب بگبرم :confused:

خوب امید جان الان آقای حسینی هیچی نمیشنوه البته میبینه 8-X

حالا عرض کنم که برای سوال 2 شما تکنولوژی ساخت و کش و چیزهای دیگه رو که لحاظ نکردین انشا ا..

سعید جان چون شما گفتین نمیشه جواب ها رو تغییر داد دوستان همه گزاشتن دقایق آخر بعدش هم میخوای تاپیک رو صفح اول نگه داری :confused:

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

علی جان مثل اینکه در امر تقلب حرفه ای شدیا.هر کس تقلب کنه به جای اینکه بهش جایزه بدیم یکدونه q6600 g0 ازش به عنوان جریمه گرفته میشه :confused:

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

علی جان مثل اینکه در امر تقلب حرفه ای شدیا.هر کس تقلب کنه به جای اینکه بهش جایزه بدیم یکدونه q6600 g0 ازش به عنوان جریمه گرفته میشه

سلام

عرض کنم که ما برای این امر حتی پیشنهاد یک دستگاه خودروی پرادو نیز دادیم ولی رد شده :confused:

در ضمن این قانون در کجا بود که ما ندیدیم :confused:

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

امید جان د رمورد سوال 2 شفاف سازی کنید خواهشا .

ب - کدامیک از گزینه های زیر در فرکانس 3.0GHz و بدون تغییر MP در مورد Bus Speed درست است؟

E2180

E5200

E6550

E5200

توی این گزینه ها E2140 که متاسفانه سایت سازنده این پردازنده Bus/Core Ratio رو ذکر نکرده میتونید در لینک زیر مشاهده کنید

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLALS

یه مورد و دیگه اینکه در یکی از گزینه ها دو تا از پردازنده ها مساوی هستن .

با تشکر

لینک به دیدگاه

آقا ما منتظر نتایج هستیم گرچه با سواد اندک خودمون همرو اشتباه پاسخ دادیم:( اما باز هم مشتاقیم بدونیم مسابقه تا به کجا پیش میره؟ اگر بنا بر تقلب هم هست من استاد متقلبین مقیم هستم:confused: میرم از بچه های شهر سخت افزار کمک میگیرم:confused:

گرچه از اولین پاسخ دهنده های مسابقه بودم فکر میکنم

من که واقعاً به آقای حسینی ارادت خاصی دارم:-> (اندر باب پاچه خواری) ولی جدی مرد بسیار نازنینی هست8-X

لینک به دیدگاه

به به ! بنازم این دست و دلوازی رو ! راستی ..... شرکت برای عموم آزاد است ؟ biggrin.gif

لینک به دیدگاه

به به ! بنازم این دست و دلوازی رو ! راستی ..... شرکت برای عموم آزاد است ؟ biggrin.gif

شرکت برای اساتید آزاد نیست :confused:

ویرایش شده توسط vivid
لینک به دیدگاه

:confused:

خوب دیگه همه شمشیرها رو غلاف کنید که استاد اومد

وحید جان اسم بچه های PCN رو آوردی رئیسشون اومد :confused: اونم کسی که ما هرچی مقاله میپیچونیم از ایشون هست :(

خوب من اگر تا الان به نفر اولی امید داشتم دیگه میگم دیگه نا امید شدم 8-X

لینک به دیدگاه

سلام

عرض کنم که ما برای این امر حتی پیشنهاد یک دستگاه خودروی پرادو نیز دادیم ولی رد شده :confused:

در ضمن این قانون در کجا بود که ما ندیدیم :confused:

با تشکر

با روشی که شماها دارید پیش میرید دیگه همه برای گرفتن پرادو و 6600 میان به جای جواب سوال تقلب میکنن . 8-X

لینک به دیدگاه

مسابقه تموم شدا بجنبین دیگه جوابهاتون رو برام پیغام کنید . اشکال نداره یک بار خودتونو امتحان کنید .

تا سه شنبه وقت هستش . =d>:confused:

من منتظرم

لینک به دیدگاه

تا فردا وقت دارید برای دادن پاسخهای مسابقه و من همچنان منتظر سایر دوستان هستم

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان

از همه اونهاییکه در این مسابقه شرکت کردن کمال تشکر رو دارم و امید وارم که در تمامیه مراحل زندگیشون موفق باشند .

امروز برنده ها رو بر طبق پاسخهای درست اینجا معرفی میکنم و در ضمن اونهایی که جوابهای مشابه دادن و امتیاز مشابه دارن همانطور که قبا گفتم به تعداد پستهاشون مراجعه میشه .

امید وارم که اگر برنده نشدید ناامید نشید تا عید باز هم سعی میکنیم که مسابقه دیگری رو اگر خدا خواست اجرا کنیم .

=d>=d>=d>=d>=d> این هم برای پنج نفر برنده

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان پاسخ مسابقه به شرح زیره :

الف :کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد.

ب : E2180

ج : HD2400XT

د : ویندوز 7

اسامیه برندگان این دوره :

نفر اول : hadi7

نفر دوم : I.R.I.ALI

نفر سوم : ZeroWATT

نفر چهارم : ShirAli

نفر پنجم : sithlord

قابل توجه دوستان نفرات اول تا پنجم هر کدام 3 مورد رو پاسخ درست دادن که بر طبق تعداد پستهای اونها الویت بندی شدن .

امید وارم که مبارکتون باشه و همیشه پیروز باشید . سایر دوستان هم ناراحت نباشن تا قبل از سال تحویل مسابقه دیگری روهم ترتیب خواهیم داد .

لطفا دوستان ادرسهای خودشون رو برای من پیغام خصوصی بگذارن تا انجام وظیفه کنم .

مسابقه چطور بود ؟؟؟؟؟؟؟؟

:D<:-p>

لینک به دیدگاه

با سلام

از مسابقه ای که برگزار شد ممنونم از شما .

بهتره جواب تمامی سوالات به صورت تخصصی داده بشه مخصوصا در مورد سوال 1 چون کاملا شبه بر انگیز هست و همچنین سوال 2

و همچنین شرکت کننده ها چه گزینه هایی رو درست پاسخ دادن .

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

از مسابقه ای که برگزار شد ممنونم از شما .

بهتره جواب تمامی سوالات به صورت تخصصی داده بشه مخصوصا در مورد سوال 1 چون کاملا شبه بر انگیز هست و همچنین سوال 2

و همچنین شرکت کننده ها چه گزینه هایی رو درست پاسخ دادن .

با تشکر

علیرضا جان میگم امید عزیز بیاد اینجا در مورد پاسخها بیشتر توضیح بده . جواب برنده ها هم اینجا میگذارم :

hidi7 خوب ایشون که معلومه

iriali :الف :4 نادرست

zerowatt :الف: 4 نادرست

shirali : ج : الف : 4 نادرست

sithlord : الف 4 نادرست

:D خیلی عجیبه همه اینها فکر کنم از روی هم تقلب کردن همشون سوال الف رو اشتباه نوشتن :D

لینک به دیدگاه

بسیار عالی بود فقط توضیح تخصصی تری در مورد سوال 1 داده بشه من هم گزینه 2 رو فکر کنم زده بودم فکر نمیکردم فرکانس هم با Vdrop پایین میاد:D

لینک به دیدگاه

hidi7 خوب ایشون که معلومه

قابل توجه دوستان نفرات اول تا پنجم هر کدام 3 مورد رو پاسخ درست دادن که بر طبق تعداد پستهای اونها الویت بندی شدن .

چطور معلومه در واقع میگوید که ایشون همه رو درست جواب دادن

خوب در مورد سوال یک سعید جان فکر کنم بحث زیاد بشه

اما در مورد یک

پزدازنده در یک رنج ولتاژ میتونه فعالیت بکنه به عنوان مثال یه پردازنده در در رنج 1.2 تا 1.6 فعالیت میکنه و وقتی که ما سیستم رو راه اندازی میکنیم بایوس مثلا ولتاژ رو 1.4 ست میکنه حالا ما میایم تو ویندوز میبینیم که ولتاژ حقیقی 1.295 هست به این میگن vdroop یعنی با حفظ رنج امن حداکثر عمر پردازنده و حداکثر پایداری تضمین میشه حالا به هر دلیلی ممکن هست که نیاز پیدا کنیم که ولتاژ رو بکنیم 1.8 ولی در حقیقت میبینیم که ولتاژ 1.675 ست شده ، اون مورد مفید که در استوک مفید بود د راینجا مشکل ساز میشه حالا با مود کردن vdroop از بین میبریم و به فرکانس های بالاتری دست پیدا کنیم .

اما پاسخی که درست عنوان شده یعنی شما یه فرکانس حداکثر دارین و حداکثر ولتاژ هم دادین یعنی در این ولتاژ پایدار شده حالا شما ولتاژ رو کاهش میدن . چگونه این جواب درسته :D

و البته این رو هم اضافه کنم که vdroop همچنین یعنی اینکه کاهش یا از بین برد تغیرات ولتاژ بین حالت load و idle یعنی cpu در حالت idle ولتاژی برابر 1.280v دارد و در حالت load به 1.232v میرسه که با مود اون این اختلاف به حداقل یا از بین میرود

ویرایش شده توسط AL! REZA
لینک به دیدگاه

کاملا با arman pc موافقم خوب هدف من از شرکت در این مسابقه فقط این بود که فقط اطلاعات خودم رو بسنجم اگر نه میتونستم از فرومهای خارجی جوابها رو کامل بگیرم و حتی نفر اول باشم منظور بنده رو بد برداشت نکنید.

در کل مسابقه خوبی بود و مبارک کسایی باشه که برنده شدن.

لینک به دیدگاه

متاسفانه فونت من بهم ريخته و مجبور به ويرايش شدم،اوّل از همه از مسابقه خوبتون تشکر ميکنم،فکر ميکنم اگر سئوال 1 کمی واضح تر طرح ميشد بهتر ميبود،فرضا ما با "وی دراپ مد" و "وی دروپ مد" مواجه هستيم که بهتره از "مد کردن"اين تنظيمات استفاده نکنيم و از "اعمال تقيرات وی دروپ مد" صحبت کنيم ،استفاده درست از وی دروپ تعديل پيک ولتاژی بوجود آمده طی يک نوسان کاهشی افزايشی ميباشد،حال مينبورد ها برای حفظ و آسيب نرسيدن به بعضی از المان های روی مين ازين گزينه سود بردن،فرضا اگر تکنيک مداد يا تعويض کامل تعدادی مقاومت استفاده کنيم اگرچه مقاومت کاهش ميآبد ولی سيستم رگولاتور مين با افزايش آمپر ولتاژ با ثبات ميکند و اين يعنی همان کمترين تفاوت در ولتاژ نامينال و اعمال شده ،و کمترين پيک ولتاژی در لود و فرکانس های بالاتر داريم،دقيقا 2 ديدگاه بوجود ميآد و ديدگاه آول همان بعد طراح سئوال و بعد بعدی هم که تابلو تعدادی از دوستان گزينه چندم سئوال 1 درج کردند،به همين علت عقيده دارم کمی شفاف سازی در صورت سئوال ميتوانست ابهامات بر طرف سازد،جسارت بنده ببخشيد ،از مسابقه خوبتون تشکر ميکنم،در پناه حق

ویرایش شده توسط ZeroWatt
لینک به دیدگاه

دوستان عجله نکنید امید خان میاد توضیح میده .

علیرضا همیشه اقتشاش گریا . من باید هر وقت قبل هر مسابقه جایزه رو بهت بدم خیال خودمو و خودتو راحت کنم . :D

لینک به دیدگاه

درود :

سئوال ها درکل خوب بود و باعث بالا رفتن معلومات ما شد از همه مدیران تشکر می کنم

:D

لینک به دیدگاه

درود به همه دوستان پاسخ مسابقه به شرح زیره :

الف :کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد.

ب : E2180

ج : HD2400XT

د : ویندوز 7

اسامیه برندگان این دوره :

نفر اول : hadi7

نفر دوم : I.R.I.ALI

نفر سوم : ZeroWATT

نفر چهارم : ShirAli

نفر پنجم : sithlord

امید وارم که مبارکتون باشه و همیشه پیروز باشید . سایر دوستان هم ناراحت نباشن تا قبل از سال تحویل مسابقه دیگری روهم ترتیب خواهیم داد .

لطفا دوستان ادرسهای خودشون رو برای من پیغام خصوصی بگذارن تا انجام وظیفه کنم .

مسابقه چطور بود ؟؟؟؟؟؟؟؟

:D<:-P<):D

با کسب اجازه از مدیران عزیز این انجمن و با ابزار نهایت احترام خدمت جناب حسینی ، باید اشاره کنم ، بدون توجه به گزینه های موجود در سوال اول ، پاسخ کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد. درست نیست .

قبل از هر چیز عنوان کنم که بنده افتخار شرکت در این مسابقه رو نداشتم ، پس هیچ گونه انگیزه سوء در ارائه مباحث پایین وجود ندارد .

در واقع این بحث کمی سنگینه و برای شرح دادنش ، برای درک عمومی نمیشه مباحث رو ساده سازی کرد ، ولی میشه این طور بحث رو ادامه داد :

Load line droop یا به صورت عامیانه تر Vdroop ، یک مولفه ذاتی در سیستم تغدیه توان پردازنده های اینتل هست ، در واقع کمپانی اینتل برای کنترل Current ( جریان الکتریکی ) کشیده شده توسط پردازنده های ساخت خودش با ایجاد مولفه ای به نام RLL یا Load line impedance در نهایت این مقدار رو کنترل میکنه . فرمول های محاسباتی این مولفه ها بسیار پیچیده هست ( در صورت نیاز ارائه خواهم کرد ) .

بصورت خیلی ساده ، هر چه جریان بیشتری از این مقاومت ( RLL ) عبور کنه ، افت ولتاژ بیشتری در این مقاومت ایجاد خواهد شد . اگر جریان عبوری از این مقاومت و در واقع همان جریان مصرفی پردازنده را Icc یا Processor current در نظر بگیریم ، فرمول به دست آمده به این صورت خواهد شد :

i12931_vdroop.png

پس Vdroop از حاصل ضرب RLL در ICC حاصل خواهد شد . در اورکلاک پردازنده Icc به صورت کاملا طبیعی افزایش خواهد یافت ، این افزایش جریان به همان طبع ، افزایش Vdroop را به دنبال دارد .

حال اگر ولتاژی که توسط پایه های Voltage ID چیپ PWM Controller مینبورد را VID در نظر بگیریم ( در واقع همان ولتاژ نامی که در Setup مادربورد Set شده است ) ، و ولتاژ نهایی Vcore پردازنده پس از عبور از RLL را نیز VCC در نظر بگیریم ، در نهایت نتیجه زیر حاصل خواهد شد :

i12932_vcc.png

در واقع Vdroop به صورت طبیعی باعث کاهش Vcore می شود ، ولی به اصطلاح Mod کردن Vdroop که معمولا با اعمال تکنیک هایی برای کاهش RLL همراه است ، باعث کاهش Vdroop و در نتیجه افزایش Vcore می شود . چون مقدار ولتاژی که بر روی RLL افت می کند ، کاهش خواهد یافت .

سرانجام ، تمام این مباحث بالا در جهت افزایش فرکانس پردازنده یا به صورت دیگر افزایش مقدار اورکلاکینگ Core Frequency می باشد . چون با افزایش Vcore نهایی ، مقدار توانی که مادربورد به CPU تحویل می دهد افزایش خواهد یافت .

پس گزینه چهارم یعنی :

باعث افزایش فرکانس پردازنده و Vcore میشود.

صحیح می باشد ، البته صحیح تر هم می شد گزینه را طرح کرد ، برای مثال :

در نهایت برای افزایش Vcore و ایجاد بستر مناسب برای افزایش فرکانس هسته پردازنده می شود .

====================

پی نوشت :

در این پست سعی کردم نهایت ساده سازی رو برای درک راحت تر دوستان بازدید کننده انجام بدم ، در نتیجه بسیاری از مباحث و مولفه ها برای رسیدن به فرمول های بالا نظیر RFB , TOB و .... حذف شدند .

با تشکر ، سید مهدی مسوی .

ویرایش شده توسط Mahdi_Moosavi
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...