رفتن به مطلب

مسابقه !مسابقه ! لیون کامپیوتر تاریخ 12/11/1387

Recommended Posts

درود به جناب موسوی عزیز و از اینکه در اینجا مطالبتون رو درج نمودید کمال تشکر رو دارم . و امید وارم که همیشه پیروز باشید .

راستش این سوالات رو توسط دوستمون اقا امید گل طرح ریزی کردیم و خلاصه هر کسی میتونه در این زمینه مرتکب اشتباه بشه . و ما هم به خارج از این قضیه نیستیم و ممنونم از توجه خوب شما .

هدف اصلیه ما از برگذاریه این جور مسابقات بالا بردن سطح علمیه خودمون و سایر دوستان و در نتیجه بهر بردن از دوستانی مثل شماست . و در اخر هم به جای اینکه این همه هزینه به سایتهای دیگه برای تبلیغات سایتمون بدیم همین هزینه ها رو به دوستانی که در این مسابقات شرکت میکنن تقدیم میکنیم .

ما حتما بررسی میکنیم و به نتیجه کلی و درستی حتما با مشورت در مورد این سوال خواهیم رسید .

در همینجا اعلام میکنم که فعلا تا اعلام نتایج درستتر و بعدی فعلا برندگان مسابقه منتظر بمونن . تا دوباره سوالات و پاسخها بازبینی بشه :D

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

سید مهدی جان از بابت پستتون بسیار متشکرم و امیدوارم افراد با علمی همچون شما دوست عزیز همیشه در این جور مباحث شرکت کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

در تکميل فرمايشات آقای موسوی بد نيست نگاهی به نمودار ارائه شده توسط "انندتک" بيندازيم ،دقيقا با استفاده از تکنيک های مربوط به اعمال تغيرات وی دروپ و کاهش اين المان و داشتن يک حد تعيين شده ولتاژ،، سطوح ولتاژی و در نهايت زير موئلفه های فرکانسی بهم نزديک شده و ثبات سيستم و افزايش پايدار "ولتاژ هسته پردازنده" به دنبال خواهد داشت

transient_vdroop.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای حسینی و دوستان

خیلی ممنون از مسابقه ای که برگزار شد

من خودم توی سوال اول گیر کرده بودم و شک داشتم کدوم جوابه ولی چیزایی که توی سایت های دیگه خوندم گزینه اول رو در نظر گرفتم حالا اگر اشتباه باشه طبق توضیحات دوستان که به اطلاعات ما افزوده میشه و بنده میشم نفر آخر d:

اگر هم تعداد سوالات بیشتر بود رقابت سنگین تر می شد اطلاعاتمون هم افزوده می شد.

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای حسینی و دوستان

خیلی ممنون از مسابقه ای که برگزار شد

من خودم توی سوال اول گیر کرده بودم و شک داشتم کدوم جوابه ولی چیزایی که توی سایت های دیگه خوندم گزینه اول رو در نظر گرفتم حالا اگر اشتباه باشه طبق توضیحات دوستان که به اطلاعات ما افزوده میشه و بنده میشم نفر آخر d:

اگر هم تعداد سوالات بیشتر بود رقابت سنگین تر می شد اطلاعاتمون هم افزوده می شد.

با تشکر

ممنون هادی جان و اگر چنین نشد من از شما عذر می خوام و در کل دوست ندارم خدای نکرده حق کسی پایمال بشه .

من باز هم شرمندم و فعلا باید با سایر مدیران مشورتی داشته باشم . و در اینجا خبرش رو میدم . :D

لینک به دیدگاه

ممنون هادی جان و اگر چنین نشد من از شما عذر می خوام و در کل دوست ندارم خدای نکرده حق کسی پایمال بشه .

من باز هم شرمندم و فعلا باید با سایر مدیران مشورتی داشته باشم . و در اینجا خبرش رو میدم . :D

با سلام خدمت آقای حسینی

خواهش می کنم مهم افزایش اطلاعات بود نفر اول دوم شدن که مهم نیست

همین که توی این فروم مسابقه برگزار می کنید و جوایزی هم در نظر دارید خیلی عالیه.

با تشکر

لینک به دیدگاه

با کسب اجازه از مدیران عزیز این انجمن و با ابزار نهایت احترام خدمت جناب حسینی ، باید اشاره کنم ، بدون توجه به گزینه های موجود در سوال اول ، پاسخ کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد. درست نیست .

قبل از هر چیز عنوان کنم که بنده افتخار شرکت در این مسابقه رو نداشتم ، پس هیچ گونه انگیزه سوء در ارائه مباحث پایین وجود ندارد .

در واقع این بحث کمی سنگینه و برای شرح دادنش ، برای درک عمومی نمیشه مباحث رو ساده سازی کرد ، ولی میشه این طور بحث رو ادامه داد :

Load line droop یا به صورت عامیانه تر Vdroop ، یک مولفه ذاتی در سیستم تغدیه توان پردازنده های اینتل هست ، در واقع کمپانی اینتل برای کنترل Current ( جریان الکتریکی ) کشیده شده توسط پردازنده های ساخت خودش با ایجاد مولفه ای به نام RLL یا Load line impedance در نهایت این مقدار رو کنترل میکنه . فرمول های محاسباتی این مولفه ها بسیار پیچیده هست ( در صورت نیاز ارائه خواهم کرد ) .

بصورت خیلی ساده ، هر چه جریان بیشتری از این مقاومت ( RLL ) عبور کنه ، افت ولتاژ بیشتری در این مقاومت ایجاد خواهد شد . اگر جریان عبوری از این مقاومت و در واقع همان جریان مصرفی پردازنده را Icc یا Processor current در نظر بگیریم ، فرمول به دست آمده به این صورت خواهد شد :

i12931_vdroop.png

پس Vdroop از حاصل ضرب RLL در ICC حاصل خواهد شد . در اورکلاک پردازنده Icc به صورت کاملا طبیعی افزایش خواهد یافت ، این افزایش جریان به همان طبع ، افزایش Vdroop را به دنبال دارد .

حال اگر ولتاژی که توسط پایه های Voltage ID چیپ PWM Controller مینبورد را VID در نظر بگیریم ( در واقع همان ولتاژ نامی که در Setup مادربورد Set شده است ) ، و ولتاژ نهایی Vcore پردازنده پس از عبور از RLL را نیز VCC در نظر بگیریم ، در نهایت نتیجه زیر حاصل خواهد شد :

i12932_vcc.png

در واقع Vdroop به صورت طبیعی باعث کاهش Vcore می شود ، ولی به اصطلاح Mod کردن Vdroop که معمولا با اعمال تکنیک هایی برای کاهش RLL همراه است ، باعث کاهش Vdroop و در نتیجه افزایش Vcore می شود . چون مقدار ولتاژی که بر روی RLL افت می کند ، کاهش خواهد یافت .

سرانجام ، تمام این مباحث بالا در جهت افزایش فرکانس پردازنده یا به صورت دیگر افزایش مقدار اورکلاکینگ Core Frequency می باشد . چون با افزایش Vcore نهایی ، مقدار توانی که مادربورد به CPU تحویل می دهد افزایش خواهد یافت .

پس گزینه چهارم یعنی :

باعث افزایش فرکانس پردازنده و Vcore میشود.

صحیح می باشد ، البته صحیح تر هم می شد گزینه را طرح کرد ، برای مثال :

در نهایت برای افزایش Vcore و ایجاد بستر مناسب برای افزایش فرکانس هسته پردازنده می شود .

====================

پی نوشت :

در این پست سعی کردم نهایت ساده سازی رو برای درک راحت تر دوستان بازدید کننده انجام بدم ، در نتیجه بسیاری از مباحث و مولفه ها برای رسیدن به فرمول های بالا نظیر RFB , TOB و .... حذف شدند .

با تشکر ، سید مهدی مسوی .

سلام خدمت مهدی عزیز

ممنونم از پاسخگویی شما.اما مسائلی لازم بود که خدمت شما و دوستان عرض کنم.

در رابطه با Mod کردن Vdroop تمام مسائلی که شما زحمت کشیدید و تهیه کردید درسته.اما گزینه های مطرح شده رو خواهشمندم یه نگاهی با همدیگه بندازیم:

گزینه ی 1 و 3 که تو اشتباه بودنشوت شکی نیست.اما در مورد گزینه 4 که شما فرمودید درست تر هست باید عرض کنم که درسته که ولتاژ دقیقتر و بالاتری رو به پردازنده اعمال میکنه(حقیقی تر)اما آیا به صورت اتوماتیک باعث افزایش فرکانس پردازنده میشود؟فقط اجازه و بستر این را برای ما محیا میکنه که به فرکانس های بالاتر برسیم نه اینکه خود Vdroop Mod باعث افزایش فرکانس پردازنده بشود.فقط عامل و کمک کننده هست.

اما در مورد گزینه دوم که درست اعلام کرده بودیم:

درسته که با نگاه ساده شاید اشتباه به نظر بیاد اما با آوردن بحث فرکاس ثابت یا همون مورد نظر همه چیز تغییر پیدا میکنه.مثلا اگر شما قصد داشته باشید که پردازنده ای همانند E5200 رو روی فرکانس 4.0GHz پایدار نگه دارید اونوقت با انجام Vdroop Mod میتونید با ولتاژ پایینتری نسبت به حالت اولیه این کار رو انجام بدید.

امیدوارم منظور بنده رو تمام دوستان مخصوصا مهدی عزیز متوجه شده باشند.

با تشکر از همگی دوستان.

ویرایش شده توسط Maximus
لینک به دیدگاه

سلام خدمت مهدی عزیز

ممنونم از پاسخگویی شما.اما مسائلی لازم بود که خدمت شما و دوستان عرض کنم.

در رابطه با Mod کردن Vdroop تمام مسائلی که شما زحمت کشیدید و تهیه کردید درسته.اما گزینه های مطرح شده رو خواهشمندم یه نگاهی با همدیگه بندازیم:

گزینه ی 1 و 3 که تو اشتباه بودنشوت شکی نیست.اما در مورد گزینه 4 که شما فرمودید درست تر هست باید عرض کنم که درسته که ولتاژ دقیقتر و بالاتری رو به پردازنده اعمال میکنه(حقیقی تر)اما آیا به صورت اتوماتیک باعث افزایش فرکانس پردازنده میشود؟فقط اجازه و بستر این را برای ما محیا میکنه که به فرکانس های بالاتر برسیم نه اینکه خود Vdroop Mod باعث افزایش فرکانس پردازنده بشود.فقط عامل و کمک کننده هست.

اما در مورد گزینه دوم که درست اعلام کرده بودیم:

درسته که با نگاه ساده شاید اشتباه به نظر بیاد اما با آوردن بحث فرکاس ثابت یا همون مورد نظر همه چیز تغییر پیدا میکنه.مثلا اگر شما قصد داشته باشید که پردازنده ای همانند E5200 رو روی فرکانس 4.0GHz پایدار نگه دارید اونوقت با انجام Vdroop Mod میتونید با ولتاژ پایینتری نسبت به حالت اولیه این کار رو انجام بدید.

امیدوارم منظور بنده رو تمام دوستان مخصوصا مهدی عزیز متوجه شده باشند.

با تشکر از همگی دوستان.

بسیار عالی . در واقع می شه گفت جواب ها استاندارد نبودند . اما :

شما فرمودید :

اما در مورد گزینه 4 که شما فرمودید درست تر هست باید عرض کنم که درسته که ولتاژ دقیقتر و بالاتری رو به پردازنده اعمال میکنه(حقیقی تر)اما آیا به صورت اتوماتیک باعث افزایش فرکانس پردازنده میشود؟

بنده این مورد رو قبول دارم ، اما شما جواب صحیحی که خودتون مطرح کردید رو هم در نظر بگیرید :

کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد.

به نظر شما Vdroop Mod به صورت مستقیم ( به قول شما اتوماتیک ) باعث کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر میشه ؟!

در واقع بستر رو فراهم میکنه تا کاربر در Setup ولتاژ Vcore کمتری رو به پردازنده اعمال کنه ، چون در واقع افت ولتاژ در RLL کمتر خواهد شد و ولتاژ بیشتری به CPU Core خواهد رسید .

در واقع اینطور که من برداشت کردم ، جواب ها به هیچ وجه استاندارد نیست و کاربر گمراه میشه .

لینک به دیدگاه

درود و ممنون از همه دوستان خوبم

من میخوام به یک پاسخ و نتیجه واحد برسیم تا برنده ها رو مشخص کنم . و اگر هر توضیحی که دارید اینجا مطرح کنید ممنون میشم .

:D

لینک به دیدگاه

به نظر شما Vdroop Mod به صورت مستقیم ( به قول شما اتوماتیک ) باعث کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر میشه ؟!

مهدی جان، مشکل ما ایرانی ها اینه که جملات را آنطور که است دقیق نگاه نمیخوانیم، امید خان که نگفتند اتوماتیک!!!

اگر متن جمله گزینه 2 را دقت کنید:

کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد.

دارد هدف و کاربرد را عنوان می نماید.

دوستان، سئوالات چند گزینه ای همیشه مشکلات بسیاری را واسه ما ایرانی ها داشته است چون همیشه دنبال آن

هستیم که جواب خود را با آن منطبق نماییم :D

یک نکته هم الان میگم که بد در مسابقات بعدی کسی گله نداشته باشد، بخصوص I.R.I.ALI :D ، در مسابقات آینده

ممکن است سئوالی داشته باشیم که مثلا از 4 جواب 2 تا آن صحیح باشد و شما باید هر دو گزینه را تعیین نمایید :D

لینک به دیدگاه

پس من هم زیاد در جواب سوال 1 اشتباه نکرده بودم :D

پس در برنامه های آینده ایشالله کنکور برگزار کنیم و جایزه های بزرگتری هم بگذارید مثل Core i7 920:D

لینک به دیدگاه

با سلام دوباره به دوستان عزیز

دوستان آیا تا به حال شنیده اید که در سوالات چهار گزینه ای دو جواب درست باشه؟!که باید درست ترین رو انتخاب کرد.

حالا با این تفاسیر:

درسته هر دو گزینه 2 و 4 درست هست اما ما به دنبال درست ترین هستیم.

در گزینه ی دوم دو مورد وجود داره که میتونه این گزینه رو درست تر اعلام کنه.

1-استفاده از لفظ <به دنبال دارد>:کاملا مشخص میکنه که کاهش ولتاژ میتونه بعد از انجام Vdroop Mod انجام بگیره.

2-استفاده از لفظ <فرکانس مورد نظر>:که مشخص میکنه که فرکانس ثابت هستش.

اما در گزینه 4 همونطور که مطرح شد دلیل یا لفظی برای افزایش فرکانس بعد از انجام Vdroop Mod وجود نداره.

پس نتیجه گیری بر درست بودن گزینه ی دوم هستش.

البته دوستان این یه مسابقه بوده که به اتمام رسیده و از قبل این موارد فکر شده بود تا سوال شک برانگیز باشه تا دوستان دقت و تحقیق بیشتری انجام بدهند.

نظر کلی درباره برنده ها هم با آقای حسینی هست و ایشون میتونند خودشون نظر آخر و برندگان نهایی رو اعلام کنند.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام

از طراح سوال میخوام که Vdroop رو تعریف کنند و منظورشون رو از مود بگن و به طور کامل تشریع کنند .

با تشکر

لینک به دیدگاه

خدمت تمامی دوستان عزيز عرض کنم امروز مجبور به مطالعه دقيق مقاله خود شرکت اينتل شدم و کامل برای اينجانب روشن شد که با دستکاری "وی دروپ" 2 نتيجه را شاهد خواهيم بود،ابتدا ولتاژ هسته پردازنده در حالت آيدل و بدون لود کاهش ميآبد و نتيجه دوّم: کمترين افت ولتاژ هسته پردازنده در لود کاری بالا،اورکلاک،افزايش فرکانس، با استفاده از اعمال تغييرات وی دروپ مد بدست ميآيد و بر ميزان ولتاژ هسته پردازنده در اين حالت افزوده ميشود ،چون در اين سئوال صحبتی از حلت آيدل و لود نبوده بنابراين اين سئوال در کل اشتباه است،ولی اگر ملاک ديدگاه اورکلاک باشد ،ولتاژ هسته پردازنده با تکنينک وی دروپ نسبت به حالت عدم استفاده از وی دروپ در فرکانس های بالا افزايش ميآبد ،در ذيل لينک مربوط برای دانلود دوستان ميگذارم

http://download.intel.com/design/processor/applnots/31321402.pdf

در کلام آخر اگر صحبتی از درج ولتاژ هسته پردازنده در بايس ميبود چون با اين تکنينک ما ولتاژ واقعی بالاتری در دسترس برای تزريق داريم پس مقدار نامينال در بايس نسبت به حالت عدم استفاده از وی دروپ به واقعيت نزديکتر شده و ما درج ولتاج کمتری در بايس خواهيم داشت ،ولی چون صحبتی از درج و ست کردن بايس نيست در عمل اعمال تغيرات وی دروپ افت ولتاژ در فرکانس های بالاتر را تعديل ميکند و اين امر يعنی ولتاژ پردازنده در حالت لود با کمترين افت مقدار بيشتری نسبت به حالت عدم اسفاده از وی دروپ مد خواهد داشت

ویرایش شده توسط ZeroWatt
لینک به دیدگاه

با سلام دوباره به دوستان عزیز

دوستان آیا تا به حال شنیده اید که در سوالات چهار گزینه ای دو جواب درست باشه؟!که باید درست ترین رو انتخاب کرد.

حالا با این تفاسیر:

درسته هر دو گزینه 2 و 4 درست هست اما ما به دنبال درست ترین هستیم.

در گزینه ی دوم دو مورد وجود داره که میتونه این گزینه رو درست تر اعلام کنه.

1-استفاده از لفظ <به دنبال دارد>:کاملا مشخص میکنه که کاهش ولتاژ میتونه بعد از انجام Vdroop Mod انجام بگیره.

2-استفاده از لفظ <فرکانس مورد نظر>:که مشخص میکنه که فرکانس ثابت هستش.

اما در گزینه 4 همونطور که مطرح شد دلیل یا لفظی برای افزایش فرکانس بعد از انجام Vdroop Mod وجود نداره.

پس نتیجه گیری بر درست بودن گزینه ی دوم هستش.

البته دوستان این یه مسابقه بوده که به اتمام رسیده و از قبل این موارد فکر شده بود تا سوال شک برانگیز باشه تا دوستان دقت و تحقیق بیشتری انجام بدهند.

نظر کلی درباره برنده ها هم با آقای حسینی هست و ایشون میتونند خودشون نظر آخر و برندگان نهایی رو اعلام کنند.

موفق باشید.

والا اگر قرار بوده که :

فکر شده بود تا سوال شک برانگیز باشه تا دوستان دقت و تحقیق بیشتری انجام بدهند.

که دیگه جنبه آموزشی وجود نداشته و بیشتر بازی با کلمات مد نظر طراح سوال بوده، چون یک موضوع آموزشی منظورش رو مستقیم می رسونه ، نه اینکه کاربر رو بدتر منحرف کنه .

بنده این موضوع رو از فرمایش جناب حسینی برداشت کردم که اشاره کرده بودند :

هدف اصلیه ما از برگذاریه این جور مسابقات بالا بردن سطح علمیه خودمون و سایر دوستان ...

والا برای منم فرقی نمیکنه که شما در آخر چه تصمیمی خواهید گرفت ، چون هیچ سود و ضرری به حال من نداره .

فقط بهتر می شد ، سوال ها استاندارد تر طرح می شد .

در آخر از جناب حسینی عزیز کما تشکر را برای ایجاد چنین حرکت هایی دارم و امیدوارم همچنان ادامه داشته باشه . Rose.gif

لینک به دیدگاه

با سلام

از طراح سوال میخوام که vdroop رو تعریف کنند و منظورشون رو از مود بگن و به طور کامل تشریع کنند .

با تشکر

سلام علیرضا جان

دوست عزیزتون آقای مهدی موسوی که براتون تو صفحه های قبل توضیح دادند.نیازی به توضیح من نیست.البته فکر نکنم شما منظورتون کسب اطلاعات برای خودتون باشه علیرضا جان و ...

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من خیلی خیلی خوشحالم که جواب این سوال مبهم بوده . چون شما اگر برگردید این پستها رو بخونید متوجه این قضیه میشید که این مسابقه باعث که بحثهای بسیار خوبی همانند گذشته و در مسابقات قبلی ایجاد بشه . واقعا که من لذت بردم .

حالا در اخر دوستان گل و خوبم نگفتن ما کدوم پاسخ رو درستتر در نظر بگیریم . ؟؟؟؟؟ :D

لینک به دیدگاه

آقای حسينی فکر کنم بحث کامل روشن باشه وقتی وی دروپ تعديل بشه يعنی ولتاژ ما در لود کمترين افت داره ،خوب حالا اين ولتاژ نسبت به حالت قبلی بيشتر يا کمتر؟! اگر امکانش هست يک تست بصورت عملی انجام بدين تا ديگه هيچ شکی باقی نمونه، منم از همينجا از مسابقه انصراف ميدم،هدفم فهميدن بيشتر يه سری اصول اورکلاک بود که واقعا برام مفيد بود و باعث افزايش علم خودم شد،قصد چانه زنی يا طمع برای جايزه نداشتم و اگر فرصت شد مقاله اينتل بصورت واضح به فارسی در اختيار ديگر دوستان قرار ميدم،در پايان بد نيست بصورت شفاف 2 مقوله روشن توضيح بدم

Vdrop

با ورود به سيستم عامل به علت لود ولتاژ پردازنده مقداری کاهش ميآبد

vdroop

در هنگام لود کاری بالا،مثلا اورکلاک،برای آسيب نرسيدن به بورد رگولاتور مينبورد و حفظ عمر پردازنده ،ولتاژ پردازنده کاهش ميآبد،حال اگر پردازنده ما به مقدار ولتاژ خاصی نيازمند باشد چون در لود هستيم از ولتاژ ست شده در بايس کاسته شده و گاها اين ولتاژ کافی نيست و توسط برنامه نظير پرايم نشان داده ميشود،حال اگر وی دروپ به حدقل برسد ولتاژ ما در لود کمترين افت را دارد و ولتاژ هسته پردازنده در اين حالت طبيعی است که مقدار بالاتری خواهد داشت

لینک به دیدگاه

درود

دوستان من به این نتیجه رسیدم : خوب قبول دارم یه سری ابهامات در سوالات وجود داره بر این مبنا و به دلیل اینکه مسابقه خیلی خوب بر گذار شد و دوستان به دنبال اطلاعات واقعی بودن من یه سری تصمیمات گرفتم .

من پاسخها رو بررسی کردم باز هم اگر جواب سوال الف ما 4 باشه همین دوستان برنده میشن . حالا !!!!

ما دو نوع میتونیم برنده ها رو اعلام کنیم :

1 -

نفر اول : hadi7

نفر دوم : I.R.I.ALI

نفر سوم : ZeroWATT

نفر چهارم : ShirAli

نفر پنجم : sithlord

2 -

نفر اول : I.R.I.ALI

نفر دوم : ZeroWATT

نفر سوم : ShirAli

نفر چهارم : sithlord

نفر پنجم : hadi7

خوب به اصل عدالت که همه اعتقاد دارن غیر از این که نیست درسته ؟؟؟؟؟

حالا برندها و جوائز رو من یه تغییری توش میدم :

نفرات اول : hadi7 و I.R.I.ALI

نفر دوم : ZeroWATT

نفر سوم : ShirAli

نفر چهارم : sithlord

نفر پنجم هم وجود نداره و حذف میشه و جوائز :

نفرات اول : S.P EACAN E-505

نفر دوم : DVD RW SAMSUNG

نفر سوم : WEB CAM A4TECH 333

نفر چهارم : FLASH 4GB TEAM

امیدوارم که مبارکتون باشه .

این هم عکس جوائز :

e5772cb16102410f76251305941ac5a4e505s57003009.jpg

2159a969026b3ced1838fb2d61a25d04dvdsambox.jpg

972a039f88de4221c9937d0d6e636ea2GMA12961_366.jpg

3dc6cd163ed1dd0a3375bee99fe84adbflash-team.jpg

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

درود به دوستان

من این تاپیک رو با اجازتون میبندم و برای ادامه بحث علمی در مورد سوال اول یعنی :

الف - Mod کردن Vdroop چه تاثیری در اورکلاک پردازنده دارد؟

1-باعث کاهش فرکانس پردازنده و Vcore میشود.

2-کاهش Vcore در فرکانس مورد نظر را به دنبال دارد.

3-کاهش Rated FSB و NB Voltage را به دنبال دارد.

4-باعث افزایش فرکانس پردازنده و Vcore میشود.

به تاپیک زیر مراجعه میکنیم :

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=19619#post19619

=D>=D>

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و امید جان

بله جناب آقای مهدی موسوی دوست بنده هستن و بنده از زمان نمایشگاه با ایشون صمیمی تر شدم

من هدفم اینه که شما اصلا منظورتون از vdroop mod چیه تا من بر اساس همون توضیح بدم . شما این رو توضیح بدین که آیا هدف ما از vdroop mod کاهش ولتاژ است ؟ اگر این طور است پس خود vdroop کارش افزایش ولتاژ هست که اون رو مود میکنیم که ولتاژ به ولتاژ پائین تر دست پیدا کنیم .

شما فکر کنید از مطالب قبل هیچ چیز دست گیرم نشده ولی میخواهم بدانم vdroop و vdroop mod به چه معناست و به چه کاری میگویند .

با تشکر

به سلامتی علیرضا جان

متاسفانه من نمیتونم فکر کنم که شما از مطالب قبلی چیزی متوجه نشدید و من هم اصلا هیچ چیزی در رابطه و این سوال نمیدونم و شانسی طرحش کردم.

لینک به دیدگاه

علی جان، ما دو دسته آدم داریم

1- کسی که واقعیت ها حتی تلخ را میپذیرد

2- کسی که واقعیت را میبیند اما سر لج دارد :D

امیدوارم شما از دسته دوم نباشید، تعریف ها چیزهای ثابتی هستند، پس چه من بخواهم آنرا تشریح کنم

چه شما، هر دو براساس یک رفرس یک مطلب را بیان خواهیم کرد.

خواهشا روند بحث در تاپیک را اینگونه مختل نکن :D

لینک به دیدگاه

درود

دوستانی که برنده شدن لطفا ادرس دقیق خودشون رو برام پیغام بگذارن تا زود جائزه ها رو براشون بفرستم .

باز هم از شرکت شما در مسابقه تشکر میکنم =d>

لینک به دیدگاه

درود

دوستان من همچنان منتظر ادرستون هستم که همه جوائز رو با هم بفرستم . :|

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام به همه دوستان

جوائز تمام دوستان فرستاده شده و اگر کسی احیانن جایزش به دستش نرسیده برام پیغام بگذاره ممنون از همتون :)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...