رفتن به مطلب

9800gtx+ یا 4850

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ارزون بودن این برند بیشتر به بازار ایران برمیگرده چون تو بازار کشور ما هر چیزی که گرونه بهتر نیست....!!!

آرمان جان سلام

متاسفانه این عادت بدی در بین ایرانیها شده که میگند بازی ها رو nVIDIA بهتر اجرا میشه.

تبلیغ اول بازی ها هم که کاملا از اسمش مشخصه همش تبلیغه!!!

تکنولوژی PhysX هم که nVIDIA داره به نظر من در برابر Stream Tech در ATi کاربردی نداره.بزرگترین مشکلی که خیلی ها دارن اینه که فکر میکنند اگه کارت خوبی داشته باشند مشکل خوب اجرا شدن بازی حل میشه.به طور مثال HD4850 خریداری میکنند ولی CPU شون 4000X2 هست.که به نظرم من این کارت حتی با 6000X2 یا حتی با اکثر Phenom ها هم کارایی خوبی نداره.(البته این نکته رو هم بگم که تا اونجایی که من تست کردم دیدم که کارتهای nVIDIA با CPU های ضعیف یه مقدار بهتر از ATi همردشون جواب میدن).

موفق باشید.

درود :

دوست عزیز در مورد کارتهای ati من هم میگم الان خوب شده و مشکلی در اجرای بازی ندارد اما یکی از مشکلات

ATI به نظر من این است که در بیرون داریورهای جدید از نظر فن اوری کمی عقب تر از NVIDIA هست و همین باعث

شده که NVIDIA در بازی کمی از ati جلوتر باشد

سربلند باشید

لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود :

دوست عزیز در مورد کارتهای ati من هم میگم الان خوب شده و مشکلی در اجرای بازی ندارد اما یکی از مشکلات

ati به نظر من این است که در بیرون داریورهای جدید از نظر فن اوری کمی عقب تر از nvidia هست و همین باعث

شده که nvidia در بازی کمی از ati جلوتر باشد

سربلند باشید

آرمان جان میشه اون عقب افتادگی فناوری رو بیشتر توضیح بدید یا یه مثال براش بزنید.

ممنونم.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزيز =D>

من درگيريه زيادي سر انتخاب اين دو كارت دارم :confused:

سيستمي كه ميخوام جمع كنم اينه :(فقط يه كيس):->

Main Board :Asus P5Q-C

Cpu:E7400 intel

Ram:Team Group ِِDDR 3 Buss 1333 Dual

(ايا اين رم خوبه ؟ يعني هيچ جا مطلبي در موردش نخوندم و چون قيمتش مناسب بود انتخابش كردم؟ و ايا گارانتي داره؟):confused:

Hard:500Gb Maxtor Or Western Digit (ايا وسترن ديجيتال تو بازار هست ؟ قيمتش چنده؟):confused:

Power:Green 535W Real:D

و اما كارت گرافيك كه چون من خودم گيمرم اصلي ترين قطعه ميدونمش::->

مشكل من سر همين مسئله هست كه كدومو انتخاب كنم

9800+ Zotac(با توجه به قيمتش زياد واسم به صرفه نيست !):cool:

يا

4850 (البته نميدونم چه برندي بهتره؟ يعني امروز به اين نتيجه رسيدم كه بگيرم ولي چه برندي اونو ميخوام از شما بپرسم و خواهشا اگه ميخواين كمك كنين اطلاعات زيادي در مورد برندش بديد چون من يه كم وسواس دارم!):((

سوالات ديگه::confused:

1 اين سيستم نياز منو تا كي جواب ميده ؟(براي بازي)( بر مبناي تخمين شما)

2 بازيا باهاش مشكل ندارن؟

3 ايا مشكل دما هم داره ؟

4 ايا برند Conect3D با توجه به قيمتش ميتونه خوب كار كنه؟(چقدر گارانتي داره ؟اصلا داره؟)

5 برند His قيمتش چنده؟(:confused:

ببخشيد كه سوالاتم يه كم زياده ولي خودتون خوب ميدونيد كه انتخاب يه سيستم كاره اسوني نيست و نميخوام بعدا پشيمون بشمo:-)

8-X

لینک به دیدگاه

درود

احتمالا منظور ایشون در دیرتر رلیز شدن درایور های ATi نسبت به Nvidia هست که البته واقعا Nvidia هم از نظر تعداد و هم از نظر تاریخ عرضه درایور هاش ساپورت نرم افزاری بهتری رو نسبت به ATi داره و حتی مدتی هست که برای کارتهای گرافیک جیفورس لبتاپها هم در سایت خودش درایور ها رو رلیز میکنه هر چند که آپدیت کردن این دسته از درایورهاش به پای کارتهای گرافیک دسکتاپش نمیرسه.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه داشتم چرا اینقدر connect3D نسبت به برندهای دیگه ارزونه ؟ یعنی کیفیت پایین تری داره ؟

اصل جواب رو اقا امید زحمتشو کشیدن ولی یک دلیل دیگه هم داره چون این کارتهای connect3d رو ما اوردیم :confused: قیمت خوب داریم میدیم.

لینک به دیدگاه

با با این اقا امید زد تو پره ما یعنی من که cpu 6000x2 دارم 4870 بگیرم فایده نداره:confused: کاشکی یکی با دلیلو منطق برتریه یکی از این دو کارتو برای من مشخص میکرد نه تعصب 9800gtx+ یا hd4870 :confused: من فقط برای GAME میخوام

قیمتها:250 Geforce

295 ATI

ویرایش شده توسط hamhami
لینک به دیدگاه

با با این اقا امید زد تو پره ما یعنی من که cpu 6000x2 دارم 4850 بگیرم فایده نداره:confused: کاشکی یکی با دلیلو منطق برتریه یکی از این دو کارتو برای من مشخص میکرد نه تعصب 9800gtx+ یا hd4870 :confused: من فقط برای GAME میخوام

قیمتها:250 Geforce

295 ATI

دوست من زیاد هم ناراحت نباش.اونقدر هم شاید از نظر شما بد جواب نده این نظر من بوده.(چون من خیلی به فریم بالا دادن حساسم).ولی برای اینکه بتونید حداکثر کارایی لازم رو بگیرید به حداقل یه CPU intel @3.5GHz نیاز هست.(البته دو هسته ای و 4 هسته ای که باز اونم به نوع CPU بستگی داره).

بین اون دوتا کارت هم 100% HD4870 بهتره.هیچ شکی هم توش نیست.اگه نیازی هست یه سری تست هم براتون بزاریم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

آرمان جان میشه اون عقب افتادگی فناوری رو بیشتر توضیح بدید یا یه مثال براش بزنید.

ممنونم.

درود :

امید جان فکر کنم جناب مهردادخان جواب من صحیحتر وکامل تر توضیح دادند از جناب mr pc تشکر می کنم

لینک به دیدگاه

ماله من الان 3.02GHz هستش میشه با محاسبه over clock کردنش بگین من در مجموع چند GHz میتونم داشته باشم در مورده VGA هم ممنون دیگه ایشالا فردا میام شرکت یا میفرستم واسم بخرن یه سوال دیگه درایوری که الان داخل جعبه ای که من میخرم موجوده اخرین ورژن درایور ریلیز شده هست یا باید اخرینشو از نت بگیرم و اینکه Geforce فیزک ایکس داره اما ATI در مقابل این فن اوری چی داره و از کجا میشه دانلودش کرد :confused:

ویرایش شده توسط hamhami
لینک به دیدگاه

درود :

دوست عزیز معولا 4870را با gtx260 مقایسه می کنند و 4850 را با gtx 9800 مقایسه می کنند حالا اگر بین 4870

و gtx 9800 موندی من هم میگویم که 4870 بهتر خواهد بود.

موفق وموید باشید.

لینک به دیدگاه

ببخشید تو رو خدا نزنینا(بچه که زدن نداره) قیمت این gtx260 چنده مقایسشو که دیدم با hd4870 به طوره محسوسی 4870 رو خورده بود !!!!

لینک به دیدگاه

درود :

امید جان فکر کنم جناب مهردادخان جواب من صحیحتر وکامل تر توضیح دادند از جناب mr pc تشکر می کنم

البته مهرداد جان که خودشون استاد ما هستن ولی من فکر میکنم تو زمینه ی درایور ATi به مراتب تکنولوژیهای بهتری رو در اختیار کاربران قرار داده.مثلا همین Catalyst 8.12 تکنولوژی Stream رو ارائه داد که جدا از بهبود کارایی کارت کاربرد های خیلی مفیدی رو تو اختیار کاربران قرار داد.تو 9.1 هم که Full OpenGL3.0 کامل شد.

من خودم واقعا با Stream Tech خیلی حال کردم.چون با تبدیلات خیلی سر و کار دارم.حداقل 10 برابر سریع تر CPU این کار رو انجام میده.

البته هر کسی یه نظری داره که نظر شما هم قابل احترامه.:confused:

ماله من الان 3.02GHz هستش میشه با محاسبه over clock کردنش بگین من در مجموع چند GHz میتونم داشته باشم در مورده VGA هم ممنون دیگه ایشالا فردا میام شرکت یا میفرستم واسم بخرن یه سوال دیگه درایوری که الان داخل جعبه ای که من میخرم موجوده اخرین ورژن درایور ریلیز شده هست یا باید اخرینشو از نت بگیرم و اینکه Geforce فیزک ایکس داره اما ATI در مقابل این فن اوری چی داره و از کجا میشه دانلودش کرد :confused:

شما فعلا بدون اورکلاک با سیستمون یه تستی بگیرید شاید براتون خیلی هم راضی کننده باشه.درایور داخل جعبه که به احتمال قوی یه مقدار قدیمی هست که باید جدیدش رو دانلود کنید.

PhysX هم تو ATi هست ولی توسط CPU پردازش میشه.البته از nVIDIA در عمل ضعیفتره ولی فعلا PhysX کاربرد آنچنانی نداره که 9800GTX بر HD4870 ارجعیت داشته باشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزيز =D>

من درگيريه زيادي سر انتخاب اين دو كارت دارم :confused:

سيستمي كه ميخوام جمع كنم اينه :(فقط يه كيس):->

Main Board :Asus P5Q-C

Cpu:E7400 intel

Ram:Team Group ِِDDR 3 Buss 1333 Dual

(ايا اين رم خوبه ؟ يعني هيچ جا مطلبي در موردش نخوندم و چون قيمتش مناسب بود انتخابش كردم؟ و ايا گارانتي داره؟):confused:

Hard:500Gb Maxtor Or Western Digit (ايا وسترن ديجيتال تو بازار هست ؟ قيمتش چنده؟):confused:

Power:Green 535W Real:D

و اما كارت گرافيك كه چون من خودم گيمرم اصلي ترين قطعه ميدونمش::->

مشكل من سر همين مسئله هست كه كدومو انتخاب كنم

9800+ Zotac(با توجه به قيمتش زياد واسم به صرفه نيست !):cool:

يا

4850 (البته نميدونم چه برندي بهتره؟ يعني امروز به اين نتيجه رسيدم كه بگيرم ولي چه برندي اونو ميخوام از شما بپرسم و خواهشا اگه ميخواين كمك كنين اطلاعات زيادي در مورد برندش بديد چون من يه كم وسواس دارم!):((

سوالات ديگه::confused:

1 اين سيستم نياز منو تا كي جواب ميده ؟(براي بازي)( بر مبناي تخمين شما)

2 بازيا باهاش مشكل ندارن؟

3 ايا مشكل دما هم داره ؟

4 ايا برند Conect3D با توجه به قيمتش ميتونه خوب كار كنه؟(چقدر گارانتي داره ؟اصلا داره؟)

5 برند His قيمتش چنده؟(:confused:

ببخشيد كه سوالاتم يه كم زياده ولي خودتون خوب ميدونيد كه انتخاب يه سيستم كاره اسوني نيست و نميخوام بعدا پشيمون بشمo:-)

8-X

درود :

در مورد رمها ی انتخابی شما باید بگم که بهتر که رمهای Crosial یا Gskill بردار بهتر از Team Group خواهد بود البته

بستگی داره به بودجه شما رمهای پاتریوت هم بد نیست

در مورد 4850 برند Conect 3d ر تستهایی که خود سعید خان گذاشتند خوب بوده و مطمئن باش گارانتی هم

خواهد داشت .

هارد هم باید حدود 60000 تومان با 2000 تومان اختلاف

در مورد سیستم شما باید گفت که این سیستم شاید خیلی بخواهد به شما کارایی مورد نظر به شما بدهد باتوجه به

رشد سریع علم ورقابت شدید بین تولید کنندگان سخت افزار در حالت خوشبینانه 2 سال خواهد بود.

موفق و موید باشید

لینک به دیدگاه

ببخشید تو رو خدا نزنینا(بچه که زدن نداره) قیمت این gtx260 چنده مقایسشو که دیدم با hd4870 به طوره محسوسی 4870 رو خورده بود !!!!

!!!!!!

از چه سایتی دیدید؟؟؟این دو کارت در یه حد هستند تازه یه مقداری HD4870 برتری نسبی داره....(احتمالا مدل 216Core بوده).

لینک به دیدگاه

درود فکر کنم حدود 380000 تومان باشد

لینک به دیدگاه

دوستان شرمنده درسته تقریبا یکین ایندفه تو خوده همین سایت مفایسه کردم خوشحال شدم :confused::confused: یه سوال دارم که این تفاوت قیمت نجومی ناشی از چیه ؟؟؟؟؟؟295 و 445 هزار تومن !!!!!!!!!!!!

درود بر شما

دوست عزیز این مسئله تا حدودی مربوط به وارد کنندگان قطعات میشه اما دلیل این است که ati در کاری جالب

قیمت کارتهای خودش را کاهش داد و از این طریق توانست بر nvidia تا حدی توانست غلبه کند البته خوب

در فناوری هم توانست با nvidia رقابت کند

لینک به دیدگاه

البته مهرداد جان که خودشون استاد ما هستن ولی من فکر میکنم تو زمینه ی درایور ATi به مراتب تکنولوژیهای بهتری رو در اختیار کاربران قرار داده.مثلا همین Catalyst 8.12 تکنولوژی Stream رو ارائه داد که جدا از بهبود کارایی کارت کاربرد های خیلی مفیدی رو تو اختیار کاربران قرار داد.تو 9.1 هم که Full OpenGL3.0 کامل شد.

من خودم واقعا با Stream Tech خیلی حال کردم.چون با تبدیلات خیلی سر و کار دارم.حداقل 10 برابر سریع تر CPU این کار رو انجام میده.

البته هر کسی یه نظری داره که نظر شما هم قابل احترامه.:confused:

.

امیدجان منظور بنده از پست قبلی اصلا تکیه بر موضوع تکنولوژی نرم افزاری نبود بلکه منظور ساپورت زمانی درایور های Nvidia بود که سریعتر از ATi درایور هاشو رلیز میکنه .

لینک به دیدگاه

اینجا خیلی با حاله اقا امید طرفدار ATI و اقا ارمان طرفدار Geforce

نه اصلا این حرفها نیستش.بیشتر باید تو رده های مختلف نظر داد و تو قیمتهای یکسان.واقعا الان ATi تو خیلی از رده قیمت ها بهتر از nVIDIA هست.مثلا تا پارسال میشه گفت هیچ کارتی از ATi اصلا برای خرید خوب نبود.همیشه بازار اینجوری بوده یه موقع یکی بهتره یه موقع یکی دیگه.(مثل Intel و AMD).

امیدجان منظور بنده از پست قبلی اصلا تکیه بر موضوع تکنولوژی نرم افزاری نبود بلکه منظور ساپورت زمانی درایور های Nvidia بود که سریعتر از ATi درایور هاشو رلیز میکنه .

البته مهرداد جان خودتون که در جریان هستید ATi هر ماه درایور رلیز میکنه.:confused:

راستی مهرداد جان بیشتر به سایت سر بزنید به کمکتون شدیدا نیازه...:confused:

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

اقای سعیدی من امروز پسر داییم تا شب میاد پیشتون یه دونه 4870 از اون خوباش بهش بدین :confused: تخفیفم بدین :confused: منم اینجا میرم حرم دعاتون میکنم :( راست اگه لطف کنین فرصت تستم بیشتر بدین چون تا بیاره مشهد یه 20 ساعتی طول میکشه 8-X

لینک به دیدگاه

امیدجان منظور بنده از پست قبلی اصلا تکیه بر موضوع تکنولوژی نرم افزاری نبود بلکه منظور ساپورت زمانی درایور های nvidia بود که سریعتر از ati درایور هاشو رلیز میکنه .

خوب این اگه هم درست باشه قوت یا ضعف محسوب نمیشه حالا یکی هر هفته درایور میده یکی هر ماه مهم اینه که جفتشون میدن :confused:

لینک به دیدگاه

خوب این اگه هم درست باشه قوت یا ضعف محسوب نمیشه حالا یکی هر هفته درایور میده یکی هر ماه مهم اینه که جفتشون میدن :confused:

دوست عزیز اتفاقا زمانی که شما به یک باگ نرم افزاری برخورد کنید متوجه میشوید که اون کمپانی که درایور جدیدش رو زودتر عرضه میکنه مزیت محسوب میشه و البته به شرطی که در ورژن جدیدش باگ مورد نظر رو فیکس کرده باشه.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اتفاقا زمانی که شما به یک باگ نرم افزاری برخورد کنید متوجه میشوید که اون کمپانی که درایور جدیدش رو زودتر عرضه میکنه مزیت محسوب میشه و البته به شرطی که در ورژن جدیدش باگ مورد نظر رو فیکس کرده باشه.

اینم درسته منم امیدوارم ATI تو درایور جدیدش این Bug که واسه بازی GTAIV وجود داررو حل کرده باشه همه :confused:

لینک به دیدگاه

اقا یه سوا فنهای روی connect3D refrence هست یا غیر refrence یعنی خوب کارتو خنک میکنه یا نه ؟

لینک به دیدگاه

وواااای اقا امید بیا اینجا لطفا دیگه یه بنچ مارک از 260GTX و HD4870 بزار اینو ببینین لطفا پست 7

http://bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19932

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...