رفتن به مطلب

عدم آپلود شدن فایل توسط موبایل در هنگام استفاده از مودم tp-link w8901g

maxel134
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

خوب همانطور که از عنوان تاپیک مشخصه ( شاید هم مشخص نباشه ، برای همین بیشتر توضیح می دهم :p ) بنده به یک مشکل عجیب برخوردم که هنوز راه حلی پیدا نکردم . اینجا دقیقا و با جزیات مینوسیم تا دوستان نظرشان را بگویند ، شاید راه حلی برای این مورد پیدا بشود.

اما جزئیات ماجرا:

من یک عدد مودم adsl tp-link w8901g دارم که حدودا 2 سالی هست از آن استفاده میکنم. در حال حاضر 2 عدد موبایل و یک تلویزیون و یک لپ ازطریق وایرلس و یک pc هم با کابل به این محجموعه وصله.

اینترنت را روی همه این دستگاه ها دارم و بدون مشکل میتونم روی همه با استفاده از browser از اینترنت استفاده کنم.

اما یک از گوشی هایی که به این مجموعه وصل می باشد، یک عدد samsung w اندروید هست که روی آن نرم افزار instagram را که برای آپلود و share کردن عکس هستش، نصب کردم. الان مشکلی که وجود داره این هست که این نرم افزار به درستی کار میکنه و تمام امکاناتش فعاله ولی مهم ترین کار را انجام نمیده . یعنی اینکه هیچ عکسی را آپلود نمیکنه. :blink:

من در ابتدا فکر کردم که ایراد از نرم افزار هست ، ولی با تغییر ورژن و تنظیمات هم به نتیجه نرسیدم. در ادامه با تست موبایل در مکان جدید و متصل شده به یک مودم دیگر، عملیات متوجه شدم که آپلود عکس به راحتی انجام می شه بنابراین نتیجه گیری کردم که شاید این مشکل ناشی از isp من هست که به نوعی از آپلود عکس جلوگیری میکنه. برای تست این موضوع نرم افزار blue stacks را روی لپ تاپ نصب کردم وتا بتونم برنامه instagram را تحت محیط اندروید و روی لپ تاپ اجرا کنم. در کمال خوشحالی متوجه شدم که عکس ها در این حالت به راحتی آپلود میشه و مشکلی وجود نداره. در نتیجه شکم به مودم و مشکل آن بیشتر شد. برای تست دقیقتر و مطمئن شدن از ایراد مودم ، این تست را با مودم خودم و با استفاده از موبایل سونی با سیستم اندروید هم انجام دادم و باز هم متوجه شدم که در منزل نمیتونم توسط موبایل عکس آپلود کنم..

برای حل مشکل مودم یک بار ریست کردم ، فایده ای نداشت. firmware را هم آپدیت کردم ، باز هم بی نتیجه بود. حالا شما دوستان نظری یا پیشنهادی در این رابطه دارید؟

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :D

لینک به دیدگاه

دوستان . یواش یواش داره به تمامی شما عزیزان حسودیم میشه :lol: . یعنی هیچکس تا حالا با این گونه مشکلات و دوشواری و یا مشابه اون ، برخورد نکرده . :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:wacko:

هومن جان یجورایی جزء مشکلات ت..ماتیکی هست که جای هیچ بحثی رو نمیزاره :D

ببین با بروزر گوشی یا یه برنامه دیگه توی گوشی میتونی آپلود انجام بدی ؟

لینک به دیدگاه

سلام محمد جان. خوبی . دقیقا مشکل عجیب غربیه. الان چیزی را که شما گفتی امتحان کردم. دیدم اصلا نمیتونم فایل آپلود کنم. مثلا نتونستم یک فایل 1 مگی را در آپلود باز ، بفرستم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام محمد جان. خوبی . دقیقا مشکل عجیب غربیه. الان چیزی را که شما گفتی امتحان کردم. دیدم اصلا نمیتونم فایل آپلود کنم. مثلا نتونستم یک فایل 1 مگی را در آپلود باز ، بفرستم.

خوب اوضاع بهتر شد ^_^

شما گوشی رو توی یک شبکه wifi دیگه تست کردید برنامه به خوبی جواب میداد ؟

لینک به دیدگاه

بععععله. به خوبی جواب میده

. من شکم به تنظیمات مودم هست. به عنوان مثال ؛ در حالت عادی من به راحتی با لپ تاپ و با استفاده از وایرلس به مودم کانکت میشوم ولی با موبایل وصل نمی شد تا اینکه گزینه upnp را فعال کردم تا موبایل هم کانکت شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هومن جان از صفحه کانفیگ وایرلسش چندتا عکس قراره بده :-? .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هومن جان نوع رمز گزاری رو عوض کن ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

دیشب همه مدل رمز گذاری را امتحان کردم. باز هم به دشواری برخورد کردم . الان امدم تو شرکت به مودم وایر لس وصل شدم . مارکش liksys هست. با رمز گذاری wpak2 هم مشکلی نبود و فایل آپلود کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز یه نگاه به نوع شبکه هم بنداز چک کن که تنظیماتش DHCP باشه شاید !!!!!!!!!!!!!!

ماله من هم با بعضی از مدل های وایرلس مشکل اتصال داره بعضی وقتا حالش خوبه وصل میشه بعضی وقتا هم کلا قطع میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی ادونس ست آپ برو قسمت فایروال رو هم ببین که SPI خاموش باشه.

Authentication Type رو هم فعلا غیر فعال کن شاید چیزی شد!

لینک به دیدگاه

dhcp که روشن هست . چون چند تا دستگاه به مودم وصل هست برای همین از ابتدا فعال بود. . فایروال رو هم deactivate کردم . ولی به گزینه spi توجه نکردم تا حالا. اینم مورد حذف authentication را هم انجام میدهم ببینم چی میشه. البته اگر هم جواب بده ، باز هم غیر قابل استفاده هست چون ملت مثل گرگ میفتن به جون مودم. البته میشه ssid broadcast را خاموش کرد ولی باز هم خطریه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالا داداش جون اگر جواب داد حداقل می دونی که اشکال از کجاست.

ایشالله که مشکلت زود حل بشه

لینک به دیدگاه

بله شما درست میگی. حداقل اشکال را پیدا میکنیم. حالا یا راه حلی پیدا میشه و یا نه. :lol:

لینک به دیدگاه

هومن جان،

اين جور كه پيداست اين بدبخت ديگه عمرشو كرده، بيچاره ديگه نميفهمه آپلود چيه.

ردش كن بره - به جاش يه دى لينك ارزون بگير N300 مثل 2750U. هم خودت راحت ميشى هم ما به خودمون بيشتر از اين فشار نمياريم كه اشكال رو پيدا كنيم. B)

به قول گفتنى راهكار برد - برد ارائه دادم. (*)

لینک به دیدگاه

آرمین جان. اگر کلا خراب بود و آپلود نداشت میگفتم مودم خرابه ولی با pc و لپ تاپ بدون هیچ مشکلی کار میکنه. برای همین شکم به تنظیماتش هست. اگر خراب بود، تصمیم گیری برای خرید مودم خیلی راحتتر بود. الان میترسم یک مودم دیگه بگیرم و همین آش و کاسه باشه . :p

لینک به دیدگاه

سلام مجدد به همه.

همه موارد بالا را انجام دادم. نشد که نشد .

نتیجه ای میشه گرفت این هست که اگر بخواهم با موبایل فایل آپلود کنم ، باید مودم را عوض کنم . :D :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

هومن جان چطوری عزیز ؟

شاید از فایروال چندگانه اش هست.

Triple Active Firewalls: SPI, NAT and Packet Filter

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D

عجب ! اینستاگرام برای آندروید! تمام چیزای خوب که روی ایفون هست برای بقیه هم باید بیاد ؟ :دی داستانی شده ...

داستان هایی که در مورد شما میشه نوشت :دی

ارسال و دریافت داری رو موبایل فقط فایل نمیتونی آپلود کنی از صحت کارکرد گوشی هم مطمئن شدی پس با گوشی کاری نداریم.

اگر موبایل مستقیم به مودم وصل میشه و هیچ واسطه دیگه ای هم وجود نداره مثل فایروال روی لپ تاپ و غیره:

با سند و رسیو عمومی مشکلی نداری و فقط آپلود هست اولین احتمال packet filtering هست که وقتی فایروال رو کلا آف کنی باید غیر فعال بشه:

باید یک بار چک کنی ببینی که نیاز به غیر فعال کردن گزینه دیگری نباشه ( راهنمای مودم)

فاکتوری ریست کردی ؟

با توجه به چیزهایی که نوشتی حدس میزنم تمام آپشن های مودم رو یک بار مورد عنایت قرار دادی :دی

یک بار تنظیمات اصلی ( اینترنت و موارد مورد نیاز) رو یادداشت کن و فاکتوری ریست کن (اون پین کوچولو پشت مودم رو باید حدود 10 ثانیه نگه داری) بعد تنظیمات اینترنت رو وارد کن.

نرم افزار ها یه لاگ از فعالیتشون تو SD کارت ثبت میکنن :

SD card\ android\data

ببین لاگی میتونی پیدا کنی تا متوجه بشی در چه مرحله ای از آپلود استپ میشی.

سیستم اندروید جوری هست که تو اتصال های وایرلس ضعیف کلا عملیات رو کنسل میکنه از سیگنال بالا مطمئن شو.

تنظیمات اینترنت روی مودم رو از ISP گرفتی ؟ یک بار تمای بگیر و تنظیمات دقیق رو بگیر.

در نهایت گوشی رو به وایرلس لپ تاپ وصل کن :دی

لینک به دیدگاه

:D

عجب ! اینستاگرام برای آندروید! تمام چیزای خوب که روی ایفون هست برای بقیه هم باید بیاد ؟ :دی داستانی شده ...

داستان هایی که در مورد شما میشه نوشت :دی

ارسال و دریافت داری رو موبایل فقط فایل نمیتونی آپلود کنی از صحت کارکرد گوشی هم مطمئن شدی پس با گوشی کاری نداریم.

اگر موبایل مستقیم به مودم وصل میشه و هیچ واسطه دیگه ای هم وجود نداره مثل فایروال روی لپ تاپ و غیره:

با سند و رسیو عمومی مشکلی نداری و فقط آپلود هست اولین احتمال packet filtering هست که وقتی فایروال رو کلا آف کنی باید غیر فعال بشه:

باید یک بار چک کنی ببینی که نیاز به غیر فعال کردن گزینه دیگری نباشه ( راهنمای مودم)

فاکتوری ریست کردی ؟

با توجه به چیزهایی که نوشتی حدس میزنم تمام آپشن های مودم رو یک بار مورد عنایت قرار دادی :دی

یک بار تنظیمات اصلی ( اینترنت و موارد مورد نیاز) رو یادداشت کن و فاکتوری ریست کن (اون پین کوچولو پشت مودم رو باید حدود 10 ثانیه نگه داری) بعد تنظیمات اینترنت رو وارد کن.

نرم افزار ها یه لاگ از فعالیتشون تو SD کارت ثبت میکنن :

SD card\ android\data

ببین لاگی میتونی پیدا کنی تا متوجه بشی در چه مرحله ای از آپلود استپ میشی.

سیستم اندروید جوری هست که تو اتصال های وایرلس ضعیف کلا عملیات رو کنسل میکنه از سیگنال بالا مطمئن شو.

تنظیمات اینترنت روی مودم رو از ISP گرفتی ؟ یک بار تمای بگیر و تنظیمات دقیق رو بگیر.

در نهایت گوشی رو به وایرلس لپ تاپ وصل کن :دی

سلام . خوبی؟ ;)

تنها کاری که انجام نداده ام reset کردن بعد از آپدیت فریم ور بوده . . چون وقتی آپدیت انجام دادم ، تنظیمات قبلی را تو فایل rom خود مودم نگه داشته بود. امشب اون کلید کوچک را هم 10 ثانیه نگه میدارم ، ببینم شاید فرجی شد.

این log نرم افزرا را نمیدونستم. حتما یک نگاه میکنم ببینم چی میگه.

از نظر قدرت آنتن، چون فاصله مستقیم 2 متر هست و مانعی هم بینشون نیست؛ ضعیف بودن سیگنال و تاثیرش هم فکر کنم منتفی باشه.

ممنون از توضیحات.

لینک به دیدگاه

• 4 سال بعد...

سلام، دوستان جوابی پیدا نکردند ؟

منم همین مشکل رو دارم برای همین تاپیک رو بالا آوردم

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...
در در 17 آذر 1391 در 22:44، maxel134 گفته است :

سلام دوستان عزیز

خوب همانطور که از عنوان تاپیک مشخصه ( شاید هم مشخص نباشه ، برای همین بیشتر توضیح می دهم 😛 ) بنده به یک مشکل عجیب برخوردم که هنوز راه حلی پیدا نکردم . اینجا دقیقا و با جزیات مینوسیم تا دوستان نظرشان را بگویند ، شاید راه حلی برای این مورد پیدا بشود.

اما جزئیات ماجرا:

من یک عدد مودم adsl tp-link w8901g دارم که حدودا 2 سالی هست از آن استفاده میکنم. در حال حاضر 2 عدد موبایل و یک تلویزیون و یک لپ ازطریق وایرلس و یک pc هم با کابل به این محجموعه وصله.

اینترنت را روی همه این دستگاه ها دارم و بدون مشکل میتونم روی همه با استفاده از browser از اینترنت استفاده کنم.

اما یک از گوشی هایی که به این مجموعه وصل می باشد، یک عدد samsung w اندروید هست که روی آن نرم افزار instagram را که برای آپلود و share کردن عکس هستش، نصب کردم. الان مشکلی که وجود داره این هست که این نرم افزار به درستی کار میکنه و تمام امکاناتش فعاله ولی مهم ترین کار را انجام نمیده . یعنی اینکه هیچ عکسی را آپلود نمیکنه. :blink:

من در ابتدا فکر کردم که ایراد از نرم افزار هست ، ولی با تغییر ورژن و تنظیمات هم به نتیجه نرسیدم. در ادامه با تست موبایل در مکان جدید و متصل شده به یک مودم دیگر، عملیات متوجه شدم که آپلود عکس به راحتی انجام می شه بنابراین نتیجه گیری کردم که شاید این مشکل ناشی از isp من هست که به نوعی از آپلود عکس جلوگیری میکنه. برای تست این موضوع نرم افزار blue stacks را روی لپ تاپ نصب کردم وتا بتونم برنامه instagram را تحت محیط اندروید و روی لپ تاپ اجرا کنم. در کمال خوشحالی متوجه شدم که عکس ها در این حالت به راحتی آپلود میشه و مشکلی وجود نداره. در نتیجه شکم به مودم و مشکل آن بیشتر شد. برای تست دقیقتر و مطمئن شدن از ایراد مودم ، این تست را با مودم خودم و با استفاده از موبایل سونی با سیستم اندروید هم انجام دادم و باز هم متوجه شدم که در منزل نمیتونم توسط موبایل عکس آپلود کنم..

برای حل مشکل مودم یک بار ریست کردم ، فایده ای نداشت. firmware را هم آپدیت کردم ، باز هم بی نتیجه بود. حالا شما دوستان نظری یا پیشنهادی در این رابطه دارید؟

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :D

سلام دوست عزیز من هم دقیقا مشکل شما رادارم ولی مدل مودمم با شما فرق میکنه، جالبه  وقتی شبکه شخصی انتقال داده روشن باشه خیلی راحت آپلود میشه، خواهشا اگه راه‌حلی کشف کردی بنده را راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...