رفتن به مطلب

دو تا سوال در مورد مادربورد asus

Recommended Posts

سلام.دوستان دو تا سوال دارم.

1- ایا اندازه مادر بوردها با هم فرق داره؟.یعنی مدل p5 و مثلا p8 از نظر اندازه تفاوت دارند؟

2- مدل p5kplse دارم و قصد دارم مادربورد و کلا سیستم جدد بگیرم.اینو میخوام بدم به یکی از اشناها.این مادربورد میشه روش دو تا گرافیک نصب کرد؟.اصلا مادربوردها این قابلیت رو دارند؟.(واسه بازی میخوام)

لینک به دیدگاه

سلام مادربورد های دسکتاپ اکثرا در دو سایز ATX و Micro ATX هستند البته سایز های دیگه هم هست ولی خیلی کم پیدا میشن تو ایران

Computer form factor

واما P5 یا P8 بودن بر میگرده به نسل مادربورد و سوکت پردازنده :

P5 = LGA775

P6 = LGA1366

P7 = LGA1156

P8 = LGA1155

P9 = LGA2011

و هر کدوم از اینا هر سایزی میتونه باشه یعنی

هم P8 ATX داریم مثل

P8Z77-V

هم P8 Micro ATX مثل

P8Z77-M

در مورد سوال دوم :

مادربوردی که نام بردید فقط یک گرافیک میخوره بهش

بله در مادربورد های نسل جدید مواردی هست که بتونه 2 یا 3 یا حتی 4 تا گرافیک رو ساپورت کنه

ویرایش شده توسط Saeed#
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوست عزیز اگر منظورتون مادربردیه که نوشتین (asus p5kpl se ) این مین در کل یک اسلت گرافیک داره و ddr2 هست و قدیمی

ATX Form Factor

12 inch x 8 inch ( 30.5 cm x 20.3 cm )

اینم اتدازه مین هست

در کل این مین برای بازی نمیتونه به خوبی جوابگو باشه و فقط یک گرافیک رو میتونه ساپورت کنه

در مورد سوال اولتون اکثر مادربردا هم سوکت سازشون باهم برابرن به غیر از چند تا

مثلا مادربرد asus p8z77 v_pro

ATX Form Factor

12 inch x 9.6 inch ( 30.5 cm x 24.4 cm )

یا مادربرد maximus v gene که مادربرد حرفه ای هست

uATX Form Factor

9.6 inch x 9.6 inch ( 24.4 cm x 24.4 cm )

تایین کتتده بزرگی یا کوجکی مینها برمیگرده به امکانات روی برد که فضا اشغال میکنند مثل اسلتها

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

پس یعنی کلا امکانش نیست نه؟.

اگر یه گرافیک دیگه بگیریم ایا به این مادربورد میخوره؟.مثلا .7750؟.

لینک به دیدگاه

روی اون بورد نمیتونید 2 کارت نصب کنید . ولی میتونید یک کارت از هر نسل PCI-E نصب کنید . منتها کارتی مثل 7750 که خودش PCI-E 3.0 هست روی این بورد برمیگرده روی ورژن 2.0 . البته تاثیرش خیلی نیست . ولی به هرحال شما نمیتونید از امکانات کامل این کارت استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

روی اون بورد نمیتونید 2 کارت نصب کنید . ولی میتونید یک کارت از هر نسل PCI-E نصب کنید . منتها کارتی مثل 7750 که خودش PCI-E 3.0 هست روی این بورد برمیگرده روی ورژن 2.0 . البته تاثیرش خیلی نیست . ولی به هرحال شما نمیتونید از امکانات کامل این کارت استفاده کنید .

شرمنده متوجه نشدم چی شد.

من زیاد سر در نمیارم.یعنی همون یکی مثلا 7750 نصب میشه؟.تفاوت رو میتونم احساس کنم یا نه؟

لینک به دیدگاه

نصب میشه . تفاوت رو هم کاملا میتونید احساس کنید . به شرطی که پردازنده و رم کم نباشه . پاور رو هم در نظر بگیرید که نیاز به پاور 430 وات دارید حداقل .

لینک به دیدگاه

الان سی پی یو : E5200 هست.

رم هم 3 گیگ

مادربوردم که p5klse

پاور هم cooler master 350

لینک به دیدگاه

با این شرایط تفاوت رو احساس میکنی . ولی از همه قدرت کارتت نمیتونی استفاده کنی . چون رم ممکنه تو بازیها محدودیت ایجاد کنه برات . پردازنده هم کمی ضعیفه . البته پاور 350 وات خیلی لب مرزه . فکر نمیکنم الان نیازی باشه عوضش کنی . ولی اگر بخوای قطعه اصلی دیگه ای رو عوض کنی ، پاور هم باید تعویض بشه و قویتر بگیری .

لینک به دیدگاه

واسه ارتقا اینکار رو میکنم.پس الان ان شاء الله مشکلی ندارم نه؟.

شما چه گرافیکی رو پیشنهاد میکنید؟

زیر 400 تومن(واسه بازی که بعدا اگر سیستم رو ارتقا دادم احتیاج نباشه عوضش کنم.تنظیمات دیفالت بازی.فقط میخوام تیک نزنه.مانیتورم هم Sync master 923NW)

لینک به دیدگاه

همین 7750 خوبه . اگر بخوای قویتر بگیری پاور رو هم باید عوض کنی . 7770 دور و بر 400 تومان پیدا میشه . جیفورس 450 و 550 هم زیر 400 هستن . ولی 7750 به صرفه تره . اگر بیشتر نباشه قدرتش کمتر هم نیست . ولی قیمت و مصرفش کمتره .

لینک به دیدگاه

ببخشید این مدل واسه فروش تو سایت هست؟.فقط گیگابایت داره این مدل رو؟.یا مثلا asus هم میزنه؟

ویرایش شده توسط saranipedram
لینک به دیدگاه

برای خرید کارتهای رفرنس سراغ برندهای معروف نری بهتره . مدل 7750 رفرنس رو میتونی از برند پاورکالر و یا کلاب بگیری . اگر برند بهتر و معروفتر میخوای سافایر و XFX هم هستن . گیگا و ایسوس قیمت بالاتری دارن که به صرفه نیست .تو سایت لیون چند مدل زده . ولی با فروشگاه تماس بگیر که قیمت و مدل دقیق موجود رو بپرسی .

لینک به دیدگاه

والا من تا به حال نگرفتم و نمیدونم.الان شما چی پیشنهاد میدید؟.سافایر با گیگا 100 تومن اختلاف دارند :( :(

http://lioncomputer....7750 1GB GDDR5/

این الان خوبه؟

یا این؟

http://lioncomputer.ir/product/1374/XFX%20Radeon%20HD%207750%20Core%20Edition%201GB%20GDDR5/

ویرایش شده توسط saranipedram
لینک به دیدگاه

اینها تفاوت خاصی با هم ندارن . تفاوت قیمتشون تو برند ، نوع خروجی ها و فن تعبیه شده روی اونهاست . از نظر بورد و حافظه و پردازنده گرافیکی تفاوتشون خیلی کمه . به طوری که باعث تفاوت قیمت نمیشن این موارد . شما ببین کدوم موجوده . گارانتی رو هم مطمئن شو . گارانتی خوب مهمتره . پاور کالر رو شاب گارانتی میکنه . برادر من یک مدل 5750 این برند رو داره . یک بار فنش مشکل پیدا کرد که فرستادم گارانتی و خیلی خوب عوض کردن و پس فرستادن . اصلا هم اذیت نکردن . البته ممکنه الان وضعیت عوض شده باشه . شما ببین چی هست و قیمتهای الان چطوره .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...