رفتن به مطلب

کاهش ولتاژ پاور 750 وات گرین

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان!

بنده یک پاور 750 وات گرین دارم که باهاش به یک مشکلی برخوردم:

وقتی CPU اورکلاک شده برای مدتی زیر لود 100 درصد می مونه، ولتاژ بخش 3.3V+ کم میشه. حتی به 3.25 می رسه. همچنین اگر مدت زیادی این لود 100 درصد طول بکشه ولتاژ بخش 5V+ شروع می کنه به ریپ زدن! یعنی مثلاً ناگهانی برای مدت نیم ثانیه از 5 ولت می افته روی حدود 3 ولت و دوباره میره سر جای اولش(که حتی برنامه ی مانیتورینگ هشدار میده). در کمال تعجب ولتاژ 12+ بدون مشکل و بدون کم شدن کار می کنه!

ولتاژ ها رو با برنامه ی Asus Thermal Radar و Asus AI Suit کنترل می کنم.

مشکل حاده؟ و چطوری حل میشه؟

با تشکر

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل خواستی نباید باشه.

چون معمولا ولتاژها کمی متغییر هستند و ولتازتون در محدوده هست.از طرف اکثر برنامه های مانیتورینگ نمی توانند بدرستی ولتاژ ها رو بخونند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان!

بنده یک پاور 750 وات گرین دارم که باهاش به یک مشکلی برخوردم:

وقتی CPU اورکلاک شده برای مدتی زیر لود 100 درصد می مونه، ولتاژ بخش 3.3V+ کم میشه. حتی به 3.25 می رسه. همچنین اگر مدت زیادی این لود 100 درصد طول بکشه ولتاژ بخش 5V+ شروع می کنه به ریپ زدن! یعنی مثلاً ناگهانی برای مدت نیم ثانیه از 5 ولت می افته روی حدود 3 ولت و دوباره میره سر جای اولش(که حتی برنامه ی مانیتورینگ هشدار میده). در کمال تعجب ولتاژ 12+ بدون مشکل و بدون کم شدن کار می کنه!

ولتاژ ها رو با برنامه ی Asus Thermal Radar و Asus AI Suit کنترل می کنم.

مشکل حاده؟ و چطوری حل میشه؟

با تشکر

با سلام البته منم که پاور 1200 دارم و قبلا هم 1000 انرمکس داشتم بعضی اوقات در AI suit از این ارور ها کم نمیگرفتم با هر 2 پاور

که مثلا Dram Voltage is 6.5 :D و یا ولتاژ 12v is 11.5 و...

یا اینکه فلان ولتاژ 0 و یا خیلی کمتر از حد استاندارد

اما وقتی که روی مادربورد maximus v extreme هم این ارورها رو دریافت کردم بوسیله مولتی متر ولتاژ ها رو از روی مادربرد مانیتور کردم و برعکس ارورهای Al suit همه چیز آروم بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ابتدا بفرمائید کدوم مدل هست احتمالا سری اورکلاک هست

در مورد شاخه 3.3 اون افت مهم نیست ولی اون 5 ولت خیلی مهمه ابتدا بگم نمیشه به نر م افزار های مانیتورینگ اعتماد کرد از طرفی بهتره این کار رو با یه اهمتر چک کنی تا مطمئن بشی فقط کافیه شاخه 5 ولت رو موقع ریپل زدن تست کنی

لینک به دیدگاه

با تشکر بسیار از دوستان! پس ظاهراً نباید چیز مهمی باشه! اما احتیاط شرظ عقله :p :D

خب چطوری باید با یک مالتی متر اندازه بگیرم؟ مادربردم Sabertooth X79 است. امکانش هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیخواد از رو برد بگیری

از روی 4 پین پاور بگیر قرمز و مشکی

4pin-power-Molex.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

100% این مشکل ناشی از باگ برنامه مانیتورینگ ASUS هست علاوه بر ولتاژها حتی دمای بخش های مختلف سیستم هم برای لحظاتی کوتاه به صورت نجومی به نمایش در میاد

تمامی پاور های گرین به پروتکشن OVPو UVP مجهز هستند که درصورت افزایش یا کاهش ولتاژ ورودی و خروجی پاور بیش از حد مجاز پاور به طور اتوماتیک خاموش میشه تا به قطعات آسیبی نرسه

در کل برای اینکه خیال خودتون راحت بشه با رعایت احتیاط(جلوگیری از اتصال کوتاه) با استفاده از مولتی متر متیونید ولتآز شاخه های 12و 3.3 و 5 ولت رو اندازه بگیرید پاور شما تک ریل هستش پس فرقی نمیکنه ولتاژ از کدام خروجی پاور ولتاژ را مانیتور کنید

(در پاور های مولتی لاین (چند شاخه خروجی برای12v)چنانچه که بخواهید ripple ولتاژ اندازه بگیرد باید سر پروب مولتی متر رو به ورودی ولتاژ قطعه مورد نظر که تحت لود هست وصل کنید )

سیم زرد رنگ=ولتاژ شاخه 12V

سیم قرمز =شاخه 5V

سیم نارنجی=ولتاژ شاخه 3.3V

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

بله یکدفعه هم دمای مادربرد رو یهو گفت 123 درجه :دی . از 46 پرید 123 :D فکر کنم از باگ نرم افزار باشد.

از راهنماییتون متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی :

مطمئن باش مشکل نرم افزاری هست .

5v برای کسری از ثانیه ناپایدار بشه سیستم ریستارت میشه . چه برسه به این که میگید نیم ثانیه میشه 3 ولت :D

لینک به دیدگاه

دیگه دارم خیلی نگران میشم! فکر کنم یک جای کار ایراد داره. اومدم فرکانس رم رو از XMP ببرم بالاتر. که سیستم داشت میومد بالا یهو ریست شد و من هم فرکانس رو برگردوندم به XMP که کاملاً در این فرکانس پایدار بود. حالا وقتی سیستم اومد بالا دیگه Thermal Radar اجرا نشد و ارور می داد. من هم پاکش کردم که دوباره نصب کنم. اما دیگه نصب هم نمیشه. اصلاً فایل نصبش اجرا نمیشه. حالا هم وقتی از برنامه های مختلف مثل AIDA64 و SpeedFan استفاده می کنم، ولتاژ بخش 12+ رو 6 و خورده ای ولت نشون میدن!!! در صورتی که در همچین ولتاژی اصلاً امکان نداره سیستم بالا بیاد.

این قضایا می تونه به همون ریست شدن ربط داشته باشه؟ موقع Starting Windows ریست شد.

نکنه سنسور مادربرد خراب شده؟

لینک به دیدگاه

دیگه دارم خیلی نگران میشم! فکر کنم یک جای کار ایراد داره. اومدم فرکانس رم رو از XMP ببرم بالاتر. که سیستم داشت میومد بالا یهو ریست شد و من هم فرکانس رو برگردوندم به XMP که کاملاً در این فرکانس پایدار بود. حالا وقتی سیستم اومد بالا دیگه Thermal Radar اجرا نشد و ارور می داد. من هم پاکش کردم که دوباره نصب کنم. اما دیگه نصب هم نمیشه. اصلاً فایل نصبش اجرا نمیشه. حالا هم وقتی از برنامه های مختلف مثل AIDA64 و SpeedFan استفاده می کنم، ولتاژ بخش 12+ رو 6 و خورده ای ولت نشون میدن!!! در صورتی که در همچین ولتاژی اصلاً امکان نداره سیستم بالا بیاد.

این قضایا می تونه به همون ریست شدن ربط داشته باشه؟ موقع Starting Windows ریست شد.

راستی یادم رفت بگم AIDA64 دمای CPU رو هم 127 نشون میده.

اما تعجبم از اینه که داخل بایوس همه ی این ها درست هستند. واقعاً گیج شدم! مشکل از ویندوزه یا از سنسورها؟

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

دیگه دارم خیلی نگران میشم! فکر کنم یک جای کار ایراد داره. اومدم فرکانس رم رو از XMP(از 1600) ببرم بالاتر. که سیستم داشت میومد بالا یهو ریست شد و من هم فرکانس رو برگردوندم به XMP که کاملاً در این فرکانس پایدار بود. حالا وقتی سیستم اومد بالا دیگه Thermal Radar اجرا نشد و ارور می داد. من هم پاکش کردم که دوباره نصب کنم. اما دیگه نصب هم نمیشه. اصلاً فایل نصبش اجرا نمیشه. حالا هم وقتی از برنامه های مختلف مثل AIDA64 و SpeedFan استفاده می کنم، ولتاژ بخش 12+ رو 6 و خورده ای ولت نشون میدن!!! در صورتی که در همچین ولتاژی اصلاً امکان نداره سیستم بالا بیاد. تازه دمای سی پی یو رو هم 127 نشون می دن!!!! اما دمای هسته ها طبیعی هست!

این قضایا می تونه به همون ریست شدن ربط داشته باشه؟ موقع Starting Windows ریست شد.راستی یادم رفت بگم AIDA64 دمای CPU رو هم 127 نشون میده.

اما تعجبم از اینه که داخل بایوس همه ی این ها درست هستند. واقعاً گیج شدم! مشکل از ویندوزه یا از سنسورها؟

از اساتید کسی تا حالا به این مشکل برخورد نکرده؟

از دو روز پیش هم وقتی سیستم رو میذارم برای دانلود و میرم، وقتی بر می گردم (مثلاً 1 ساعت یا 2 ساعت)، یا سیستم ری استارت شده یا رفته روی standby و هرچی موس رو تکون میدم عکس العمل نشون نمیده و حتی Reset هم کار نمی کنه! دقعه ی آخری که این اتفاق افتاد مجبور شدم با نگه داشتن کلید پاور، کامپیوتر رو خاموش کنم و مجدد روشن کنم.

به نظر مشکل از کجاست؟

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

ماکسیمم دمای قابل تحمل Cpu  حدود 72 هست در دما های بالاتر ممکن است که بطور

ناگهانی نسوزد ولی نیم سوز شود که اگر این روند ادامه یابد بعد از مدتی می سوزد

در صورتیکه فکر می کنید ایراد از پاور است آنرا اگر گارانتی دارد به نمایندگی آن تحویل دهید

اگر هم نداشته باشد معمولا نمایندگی قیمت قطعه های تعویض شده را  با شما حساب می کند

ضمنا رمهای باس 1600 برای اور کلاک کردن نیستند و نهایت تا همان حدود های 1600 الی

1700اور کلاک می شوند  بهتر است ازرم با باس 1866 به بالا برای اور کلاک استفاده کنید

ویرایش شده توسط msh2008
لینک به دیدگاه

ماکسیمم دمای قابل تحمل Cpu  حدود 72 هست در دما های بالاتر ممکن است که بطور

ناگهانی نسوزد ولی نیم سوز شود که اگر این روند ادامه یابد بعد از مدتی می سوزد

در صورتیکه فکر می کنید ایراد از پاور است آنرا اگر گارانتی دارد به نمایندگی آن تحویل دهید

اگر هم نداشته باشد معمولا نمایندگی قیمت قطعه های تعویض شده را  با شما حساب می کند

ضمنا رمهای باس 1600 برای اور کلاک کردن نیستند و نهایت تا همان حدود های 1600 الی

1700اور کلاک می شوند  بهتر است ازرم با باس 1866 به بالا برای اور کلاک استفاده کنید

سلام

تاریخ اخرین پست رو دیدی دوست عزیز؟

جمعه ۲۴ آذر ۹۱

از کجا این تاپیک رو پیدا کردی؟

البته از اون جالبت تر کسی هست که به شما + هم داده

یاعلی

لینک به دیدگاه

این را جهت آن دسته از افرادی گفتم که ممکن هست همین مشکل را داشته باشند

و ندانسته بخواهند  کامپیوتر خود را ( آنهم با CPU Core i7 )  بخاطر 60 ، 70

هرتز افزایش باس اسپید رم به باد دهند و با خواندن این مطلب ازاین کار ها آنهم در

این گرانی منصرف شوند  ، چون دیده ام بعضیها هنوزمصرانه  ولتاژکامپیوترخود

را  تغییر میدهند و فقط قصد کمک داشتم ونه چیز دیگر و برای من این امتیاز هایی

که میگویی ذره ای مهم نیست البته شخصی که امتیاز داده لطف کرده و ادب خود را

رسانده

ضمنا جناب اگر کار با موتور جستجوی گوگل  و...را بلد باشی میتوانی مطلبهایی که در این سایت

نوشته شده را خیلی سریعتر بیابی بنابراین مخاطب افراد در اینجور جاها طیف وسیعی از مردمی که

در اینترنت سرچ می کنند نیزهستند

ویرایش شده توسط msh2008
لینک به دیدگاه

این را جهت آن دسته از افرادی گفتم که ممکن هست همین مشکل را داشته باشند

و ندانسته بخواهند  کامپیوتر خود را ( آنهم با CPU Core i7 )  بخاطر 60 ، 70

هرتز افزایش باس اسپید رم به باد دهند و با خواندن این مطلب ازاین کار ها آنهم در

این گرانی منصرف شوند  ، چون دیده ام بعضیها هنوزمصرانه  ولتاژکامپیوترخود

را  تغییر میدهند و فقط قصد کمک داشتم ونه چیز دیگر و برای من این امتیاز هایی

که میگویی ذره ای مهم نیست البته شخصی که امتیاز داده لطف کرده و ادب خود را

رسانده

ضمنا جناب اگر کار با موتور جستجوی گوگل  و...را بلد باشی میتوانی مطلبهایی که در این سایت

نوشته شده را خیلی سریعتر بیابی بنابراین مخاطب افراد در اینجور جاها طیف وسیعی از مردمی که

در اینترنت سرچ می کنند نیزهستند

این چه حرفی هست میزنی؟

خودتو گول میزنی یا مارو بچه فرض کردی

کافی بود بگی حواسم نبود نه اشتباهت رو توجیه کنی!

این تاپیک زیر خاکی هست و نیاز نیست شما به بنده کار کردن با گوگل رو یاد بدی

بنده هم میتونم برای افزایش نوشته هام اینکار رو بکنم ولی بهتره راه دیگه ای پیدا کنید

بنده یه منفی به شما دادم چون رو اشتباهتون مصر هستید

یاعلی

لینک به دیدگاه

تا ابد نمره منی بده رای من باز هم مهم نیست

ضمنا من کار دارم و وقت ندارم دم به دم جواب نمره مفی دادنها را بدهم خودت بطور اتومات منفی بده و حال کن

ویرایش شده توسط msh2008
لینک به دیدگاه

تا ابد نمره منی بده رای من باز هم مهم نیست

ضمنا من کار دارم و وقت ندارم دم به دم جواب نمره مفی دادنها را بدهم خودت بطور اتومات منفی بده و حال کن

خیلی جالبه

به کارت برس

فقط کار اشتباه نکن که نه فقط من بلکه دیگران هم بهت منفی خواهند داد

انسان باید شجاع باشه وقتی اشتباه میکنه بگه اشتباه کردم نه اینکه ...

یاعلی

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز،

خیلی پیش میاد که تاپیک های زیر خاکی با ورود کاربران جدید آپ بخورند. حالا با دلیل یا بدون دلیل. من خودم وقتی عضو انجمن شدم اصلا" متوجه اهمیت این موضوع نبودم تا اینکه کم کم وقتی با فضای انجمن آشنا شدم بعدش متوجه باید ها و نباید های اینچنین مانند آپ دادن به تاپیک های گذشته شدم.

اینکه دوستی متوجه این موضوع نبوده، میتوان با یک تذکر ساده ایشون رو متوجهش کرد، نیازی به دادن منفی نیست مگر اینکه راهنمایی اشتباه یا غلط در پست وی باشد که باعث گمراهی شود. به نظرم صرف یک بار آپ دادن به یک تاپیک قدیمی یک کاربر رو مستحق دریافت منفی نمیکنه.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...