رفتن به مطلب

تمامی مباحث مربوط به خرید و راهنمایی در خرید SSD

اشتراک گذاری

بهترین برند برای انتخاب SSDکدام گزینه هست؟ فاکتور کیفیت هست (سرعت SSD اصلاً ملاک نیست)  

78 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. بهترین برند برای انتخاب SSDکدام گزینه هست؟ فاکتور کیفیت هست (سرعت SSD اصلاً ملاک نیست)

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان این تاپیک رو زدم تا تمام مباحث مربوط به انتخاب و خرید SSD در اینجا انجام بشه و شاید یک روزی بدرد ما بقی دوستان بخوره

----------------------------------------------

----------------------------------------------

دوستان من همونطور که بعصی از کاربر ها خبر دارن هارد 1 ترا سیگیت ام مدل 64 مگ و  sata3 بود  به رحمت خدا رفت و همه اطلاعاتم هم پرید

دیگه کلاً اعتمادم به هارد های معمولی کم شده با این وضعیتی که می بینیم(نظرات کاربران NewEggو آمازون در مورد خرابی های بسیار زیاد هارد های معمولی مخصوصاً بعد از اون سیل که باعث مشکلاتی شده و انگار همچنان ادامه داره)

خلاصه دوستان رک بگم

خرکارترین و مطمئن ترین SSD با ظرفیت فقط 60 یا 64 گیگ بازار رو ممنون میشم بگید چی هست با بیشترین مدت گارانتی و بهترین گارانتی

سیستم 24/7 روشن هست پس اون دوستانی که میخوان راهنمایی کنند حتماً تحقیق کنند ممنون میشم یا تجربه داشته باشن

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
Corsair Force GT

چجوری هست شما خودتون ورتکس 4 دارید دوست گرامی ولی برای پیشنهاد اولتون Corsair Force GT این گزنه هست ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

Corsair Force GT

خدا وکیلی آرمین جان؟؟اتفاقا من یدونه دارم:دی البته به لطف شما

خیلیم ازش راضیم از نظر کیفیت حرف نداره! :wub:

لینک به دیدگاه

من ویندوز هشت دارم، صفحه ی استارتشو که آرم ویندوز 8 میاد رو فقط دفعه ی اول دیدم، دیگه ندیدم چون قبل از این که ببینمش سیستم بالا اومده تو ویندوزم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی این فورس جی تی که توی امضاء تون هست رو میگید ؟؟؟

90 گیگ رو چند گرفتید؟؟؟

گارانتی کجا هستن ؟؟؟

لینک به دیدگاه

چجوری هست شما خودتون ورتکس 4 دارید دوست گرامی ولی برای پیشنهاد اولتون Corsair Force GT این گزنه هست ؟؟؟؟

عالیه. من ورتکس 4 دارم روی سیستم شخصیم. Corsair Force هم دارم روی سیستم دومم که بقیه اعضای خونه استفاده میکنند وازش فوق العاده راضی ام. Corsair GT برای دوستم خریدم و از اونم خیلی خوشم اومد. Agility 3 هم داشتم - یک هفته ای باهاش کار کردم البته روی سیستم دوست دیگه ام که براش نصب کرده بودم. اونم عالی بود ولی Corsair Force GT بهتره.

Corsair GT تو Newegg هم کلی فیدبک مثبت گرفته. تو ایران هنوز موجوده. و از میون 60 گیگ ها، این از پر سرعت ترینشونه.

ورتکس 4 نیست تو بازار. اگه باشه خیلی خیلی کمه. ولی باز برای 60 گیگ من کورسیر جی تی پیشنهاد میدم. اگه 120 یا 128 بخوای مدل های Adate xpg sx900 یا کینگ استون هایپر ایکس 120 هم هست که عالی هستند، ورتکس 4 هم عالیه تو این رنج و البته همینطور حتی تو 120 هم Corsair Force GT دربین خوبان هستش. ولی تو 60 گیگ در حال حاضر به نظرم تو بازار از همه بهتره.

امیر جان Corsair Force GT داره. کاپیتان هم تو فروم 240 گیگش رو داره. چشم بسته مطممئنم هردو راضی هستن - بدجور (*) گارانتی تخت جمشیده.

مطمئن نیستم آقا احسان Mushkin Chronos Deluxe 60GB موجود داره یا نه ولی اونم حرف نداره. باهاش کار نکردم ولی میدونم اونم فوق العادست و اونم پیشنهاد میدم هم تراز کورسیر فورس جی تی هستش ولی فقط دیگه گارانتی نداره.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار ممنون از راهنمایی تون

پس با این حساب فعلاً کرسیر رو 2 تا از دوستان تائید کردن ولی در مورد OCZ خودم زیاد چیزهای خوبی نشنیدم

خرابی و ..

لینک به دیدگاه

بسیار ممنون از راهنمایی تون

پس با این حساب فعلاً کرسیر رو 2 تا از دوستان تائید کردن ولی در مورد OCZ خودم زیاد چیزهای خوبی نشنیدم

خرابی و ..

کدوم مدلش؟

باید تحقیق کرد. خودتون وارد هستین میدونین یک برند که همه ی مدل هاش توپ در نمیاد. اینطوری نیست که اگر فلان مدل یک برند خوب بود تا ابد هرچی تولید کنه خوب در بیاد. باید بگردین و تحقیق کنین و بعد بهترین رو انتخاب کنید. در تمامی اون برند هایی که در نظرسنجی نام بردین SSD در حد عالی و توپ پیدا میشه. بیشتر مدل با مدل فرق میکنه نه برند با برند.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیشه دقیق گفت کدوم برند بهتره! 

همین سامسونگ 840 وارد بازار کرده که اتفاقا SSD خوبی هم هست...یا OCZ هم VECTOR رو تولید میکنه...

تو بازار ما فعلا بهترینها همون ورتکس4 از برند OCZ و Force GT از برند Corsair به نظرم در یه حد هستن و هر دو خوبن

من هر دو رو دارم ولی به Force GT رای دادم به نظر منم بهتره

لینک به دیدگاه

کدوم مدلش؟

باید تحقیق کرد. خودتون وارد هستین میدونین یک برند که همه ی مدل هاش توپ در نمیاد. اینطوری نیست که اگر فلان مدل یک برند خوب بود تا ابد هرچی تولید کنه خوب در بیاد. باید بگردین و تحقیق کنین و بعد بهترین رو انتخاب کنید. در تمامی اون برند هایی که در نظرسنجی نام بردین SSD در حد عالی و توپ پیدا میشه. بیشتر مدل با مدل فرق میکنه نه برند با برند.

:D خوبه خداروشکر

بله منم راضیم خداروشکر چیز خوبیه

البته من تجربه ی چیز دیگه هم ندارم! :blink:

لینک به دیدگاه

:D خوبه خداروشکر

بله منم راضیم خداروشکر چیز خوبیه

البته من تجربه ی چیز دیگه هم ندارم! :blink:

امیر جان، دیگه شما تجربه ی دیگه ای لازم نداری دادا. :lol:

از این بالاتر اگر میخوای، یکی دیگه عین همین SSD خودت، همین مدل و حجم رو بگیر، تو Raid 0 بگذار سرعتت بازم بیشتر میشه. (*)  البته به نظرم به هزینه اش نمی ارزه، ولی برای هیجان بیشتر عالیه. ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان آخرین قیمتی که از FORCE GT 90 گیگ دارید یا داشتید چند بوده

کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟

توی لیون رو دیدم اکثر مدلها رو داره ولی مدل 90 گیگ رو نداره متاسفانه

لینک به دیدگاه

امیر جان، دیگه شما تجربه ی دیگه ای لازم نداری دادا. :lol:

از این بالاتر اگر میخوای، یکی دیگه عین همین SSD خودت، همین مدل و حجم رو بگیر، تو Raid 0 بگذار سرعتت بازم بیشتر میشه. (*)  البته به نظرم به هزینه اش نمی ارزه، ولی برای هیجان بیشتر عالیه. ;)

بله به نظر خودمم همین دیگه کافیه

دستت درد نکنه آرمین جان

الان اینتل رپید استارت و .... اینا رو ریختم

کلا دیگه لوگوی ویندوز هشتو نمیبینم:دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان من امروز رفتم گارانتی هارد (ویستا)

بجای هارد قبلی یکعدد هارد یک ترا پلمپ تحویل دادن بدون کوچکترین مشکلی(فقط اطلاعات هاردم از بین رفت و دیگر هیچ)

خلاصه از اونطرف رفتم بازار

قیمت چند مدل SSD گرفتم

ولی یکیشون خیلی رفته توی مخم

ممنون میشم بیشتر راهنمایی بفرمائید دوستان

بترتیب قیمت امروز SSD ها

کینگستون

هایپریکس 120 گیگ 695 تومن

کرسیر

فورس 90 گیگ 340 (1سال)

فورس جی تی 90 گیگ 370 (1 سال)

اینتل

مدل 520 با ظرفیت 180 گیگ 545 تومن (1سال)

ای دیتا

مدل SP900 با ظرفیت 128 گیگ 340 تومن (سه سال گارانتی)

ترنسند

128 گیگ 345-350 تومن (1سال)مدل 720 هست

ACC_1572_DxO.jpg

دوستان 2 مورد آخر و مخصوصاً آخرین مدل که مربوط به ترنسند هست بسیار خوش قیمت و سرعت خوبی هست فقط موندم کیفیتش چجوری هست

کسی میتونه راهنمایی کنه

این هم یه بررسی از این مدل

http://www.kitguru.net/components/ssd-drives/zardon/transcend-ssd720-128gb-review-7-0mm/2/

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

بسته به اینکه SSD رو برای دسکتاپ می خواین یا لب تاب قضیه فرق می کنه

مثلا SAMSUNG سری 830 جزو بهترین انتخاب ها برای لب تاب هست (مصرف فقط 150 میلی وات در حالت فعال!!! مقایسه کنید با سری SX900 با مصرف 1.2 وات در حالت فعال). این مدل در اولترابوک های سری 5 و 9 سامسونگ هم استفاده شده و قیمت 128 گیگ اون تو ایران باید یه چیزی حدود 430 تومن باشه.

اما برای دسکتاب که مصرف در پایین ترین اولویت قرار داره، به نظرم به نسبت قیمت، ADATA SX900 جزو بهترین انتخاب ها می تونه باشه. قیمت مدل 128 گیگش حدود 360 هست. ضمنا تفاوت سری SP900  نسبت به SX900، مصرف کمتر و کمی پرفرمنس پایین تر هست. پس به نظرم اگه واسه دسکتاب می خواین، ADATA SX900 128GB انتخاب منطقی تر و بهتریه.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی نیست بیشتر راهنمایی کنه؟؟؟

الان داشتم توی NewEgg نظرات کاربر ها رو در مورد SSD ADATA SP900 128G میخوندم کلاً نا امید شدم خیلی انگار مشکل داره

نکنه همه SSD  ها یجور باشن

در ضمن سیستم من AMD هست اصلاً بدرد میخوره روش SSD بندازم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

الان داشتم توی NewEgg نظرات کاربر ها رو در مورد SSD ADATA SP900 128G میخوندم کلاً نا امید شدم خیلی انگار مشکل داره

ADATA و Transend خیلی مارک های قابل اطمینانی در SSD نیستند.

در میون برند های معروف هم شما میزان IOPS خواندن و نوشتن این SSD ها رو مقایسه بفرمایید خیلی در انتخابتون کمک خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من میگم آخه 370 تومن برای 90 گیگ کرسیر خیلی پول زیادی هست به نظر

ولی مهم تر نظر شما و دوستان هست

من اصلاً سرعت مهم نیست برام بیشتر ملاک کیفیت و بی دردسر و مخصوصاً طول عمر بسیار بالا میخوام داشته باشه

همونطور که گفتم قرار هست تقریباً سیستم خاموش نشه (مگر اینکه یه قطعه بسوزه تا خاموش بشه و اصلاً هم دوست ندارم اون قطعه هارد  باشه)

منتظر راهنمایی تون هستم با تشکر

یه قیمت هم یادم رفت بگم

پاتریوت مدل وایلد فایر SC با ظرفیت 120 با گارانتی فرایند 590 بود فکر کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من OCZ از سری Vertex 4 دارم این چند ماهی که دارم استفاده می کنم کاملا راضی ام کوچکترین مشکلی باهاش نداشتم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز، من هم با سری S511 و هم سری SX900 طولانی مدت کار کردم. هیچ مشکلی باهاشون نداشتم. بعلاوه اینکه من تا الان که سه سالی میشه SSD کار می کنم نشنیدم که فریمویر ADATA مشکل داشته باشه. ولی مثلا در مورد  بعضی مدلهای OCZ مشکلات فریمویر کم نبوده. در کل استفاده از SSD صرفنظر از اینکه چه مارکی باشه و با چه کیفیتی، کارایی سیستم رو خیلی افزایش می ده. پس در خریدش شک نکن.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

یک شرکت که فیرمور مشکل دار نمیده بیرون. مسئله افزایش کاراییه. مثل بایوس که آپدیت میشه.

همین که یک شرکت آپدیت میکنه فیرمور رو نشون از حمایت و پشتیبانی فنی جنسشون داره که قبلا فروختن. این که خوبه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه تاپیک در مورد SSD داشتیم توی انجمن (اسنش هم یادم نیشت فقط در مورد SSD بود و توضیح میدادن که چی هست و ...)

من هر چی میگردم پیدا نمیکنم

میشه لینک بدید

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان یه تاپیک در مورد SSD داشتیم توی انجمن (اسنش هم یادم نیشت فقط در مورد SSD بود و توضیح میدادن که چی هست و ...) من هر چی میگردم پیدا نمیکنم میشه لینک بدید با تشکر

این هم لینک عزیز :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=5749&page=1

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان میشه SSD رو پارتیشن بندی هم کرد؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...