رفتن به مطلب

نحوه انتخاب کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
مادربورد :GA-945GCM-S2L

http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=2669#sp

میخوام براش کارت گرافیک بگیرم.
شما چی پیشنهاد میدین؟؟!!!!

و ایا میشه برا هر مینی هر کارت گرافیکی رو استفاده کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

بستگی به شکاف توسعه مادربورد داره . اگر مادربوردی شکاف توسعه PCI-EX داشته باشه ، میشه تمام کارتهای گرافیک با این پایه رو روی این مادربورد نصب کرد.  منتها این شکاف توسعه ورژن های مختلفی داره . اگر کارت گرافیکی با ورژن بالاتر روی شکافی با ورژن پایینتر نصب بشه ، کارایی کارت پایین میاد و با سرعتی کار میکنه که مادربورد ساپورت میکنه . مثلا شما کارت گرافیکی با PCI-EX 3.0 روی مادربورد با PCI-EX 1.0 بذارید ، کارت گرافیک شما با سرعت PCI-EX 1.0 کار میکنه . پس هزینه اضافی بابت این کارت دادید . مادربوردی که شما لینک دادی ، یک بورد قدیمیه . فکر میکنم PCI-EX 1.0 داشته باشه . شما میتونید هر کارت PCI-EX موجود تو بازار رو نصب کنید . ولی بهتره که خیلی هزینه نکنید و کارتی بگیرید که PCI-EX 2.0 باشه نهایتا . کارتهای سری 4 و 5 انویدیا و 5 و 6 ای تی آی رو میتونید تو بازار تهیه کنید . ضمن اینکه کارتهای سری های قدیمیتر این شرکتها هم دست دوم گیر میان . اما برای اینکه مدل دقیقتره کارت گرافیک پیشنهادی رو بشه گفت ، بهتره پردازنده ، پاور ، رم و مقدار هزینه ای که میخواهید بکنید رو مشخص کنید .

لینک به دیدگاه

درود

کانفیگ کلی سیستم چیه؟

چون رو این برد میشه کارتی مثل 440 یا 5670 استفاده کرد بدون مشکل اما کمی باید پایه کانفیک سیستم خوب باشه برای راندمان خوب :D

لینک به دیدگاه

درود دوستان 

منم تقریبا این مشکل رو دارم.

از اول بگم که من با کامپیوتر گیم بازی نمیکنم. ولی خیلی به سرعت ویندوز حساسم . و متاسفانه هیچ بودجه ای ندارم که کامپیوتر جدید بخرم.کامپیوترم هم قدیمیه . جوری که ویندوز سون و خیلی با زور میاره . کارت گرافیک هم نداره . ینی آنبرد هست. من به خاطر  اینکه ویندوز سون سریع باشه 4تا رم  512 سامسونگ 333 انداختم که فکر کردم الان بنز میشه ولی فرقی نکرد . و الان چندین ساله که ویندوز اکس پی ( ورژن مینی که سبک شده و هیچ گرافیکی نداره ) رو کار میکنم. 

چند روز پیش با یه کامپیوتری کار میکردم که روش سون بود و خوب بود سرعتش . تمام مشخصاتش از کامپیوتر من پایین تر بود با این فرق که کارت گرافیک داشت . به خاطر همین به سرم زده که کارت گرافیک بخرم  . شاید بتونم با سون کار کنم و حتی ویندوز هشت که خیلی تو کفش موندم . مادر بردم هم قدیمیه این مدل : 

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2065&page=2

• نوشته  یکی pci ex 16x 
  • بعلاوه  4 تا pci ex 1x 
  • اینجور که پیداست البته . من زیاد سر در نمیارم.
  •  
  • حالا با این اوصاف فک کنم کارت گرافیک بالای 60 تومان اصلا  به سیستمم نخوره . درسته !؟ چه مدل کارت گرافیکایی میتونم ببندم ؟
  • واز طرفی  خوب الان که کارت گرافیکی که به مادربرد من بخوره الان نوش گیر میاد ؟ دست دومش رو از کجا گیر بیارم پس . همین سایت رو نگا کردم اکثر کارت گرافیک های گرون خرید و فروش میشه . آیا بگردم تو همین سایت پیدا میشه ؟؟ 
  •  
  • مشخصات سیستمم 
  •  
  • Foxconn G9657MA-8KS2H G965 Express Motherboard
  •  
  • cpu 2.8 intel
  • (ram : 2gig ( 4x512 
  •  
  •  
  • با تشکر 
لینک به دیدگاه

ویندوز 7 ورژنهای مختلفی داره . مثلا ورژن آلتیمیت ، پروفشنال  ، هوم بیسیک و هوم پرمیوم . یک ویژگی تو بیشتر ورژنها هست که مستقیما به کارت گرافیک مربوطه . ویژگی Aero . شما اگر این ویيگی رو فعال کنید گرافیک ویندوز بهتر و زیباتر میشه . ولی برای اجرای خوب اون نیاز به کارت گرافیک دارید . شما میتونید یک کارت گرافیک معمولی بذارید روی سیستم . نیازی هم نیست کارت نو بخرید . کارتهای دست دوم قدیمیتر هستن . مدلهایی مثل جیفورس 8400 ، 8500 ، 9400 ، 9500 یا کمی جدیدتر جیفورس 210  . تو کارتهای رادئون هم مدلهای قدیمی گیر میاد که قیمت پایینی هم دارن . مثل HD2600 ، 4550، ویا مدل جدیدتر مثل 5450 . این کارتها رو بین 30 تا 80 تومن میتونی گیر بیاری . همه هم به سیستمت میخورن . پاور قوی هم نیازی ندارن . شما تاپیک بزن که نیاز به یک کارت ارزون قیمت داری . مطمئنا پیدا میشه .

لینک به دیدگاه

یه لحظه گفتم کار گیم داری عزیز :D

گرافیک که میخواد اما سی پی یو هم موثره

از اونجایی که میشه حدس زد انگار پردازنده شما 2.8 تک هسته ایه (اگه هست بریم سراغ بقیه ماجرا)

به لیست ساپورت پردازنده بردتون یه سر بزنید و مدلهای دو هسته ای که پشتیبانی میکنه رو تو بازار پیدا کنید

برای سیستم عامل های روز داشتن یه پردازنده دوال رو سرعت تاثیر خیلی بالایی داره!

روی سلرون 3.06 که جون میداد بیاد بالا اما رو دوال 2.6 عالی عمل میکرد!

این تجربه منه دوستان باز هم میتونن بهتر راهنمایی کنن!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...