رفتن به مطلب

راهنمائی برای خرید و یا خریدار مانیتور حرفه ای شما

Cyrus-the-great
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به همه دوستان

نیازمند این مانیتور ها هستم ممنون می شم اگه راهنمائی کنید از کجا می تونم تهیه کنم و یا اگه کسی داشته باشه بخواهد بفروشه من خریدارم.

به طور کلی واسم مهم هست که مانیتور مورد نظر از محیط رنگی Adobe RGB پشتیبانی کنه حداقل ریزولوشن 1920.1080 باشه ترجیحا 2560.1440 خیلی بهتر هست. هرتزش واسم مهم نیست چون واسه ادیت عکس هست.

Asus PA246Q

http://event.asus.com/2011/LCD/IPS_QuickFit/

DellTM  UltraSharpTM  U2711

هر مانیتوری با این مشخصات سراغ دارید من می خواهم اگر جائی سراغ دارید که می فروشن ممنون می شم راهنمائیم کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مانیتور LG IPS هم مخصوص کارهای گرافیکی هست البته مدل دقیقش تو ذهنم نیست ولی یک متنیتور با پنل IPS بیشتر نداره ال جی که تمامی گرافیک کارا به خاطر رنگ طبیعی مانیتور لز اون استفاده میکنن

1080 هم نشون میده و HDMI و.... رو هم داره اون رو هم مد نظر داشته باش قیمتش هم حدود 520 تومن هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مدل DELL که فکر نکنم تو بازار موجود باشه چون قیمتش به $ یه جوریه که وارد کننده میترسه بیاره مگه به صورت سفارشی!!!

Asus PA246Q هم تو بازار نیست اونموقع که $ حدود 1000 تا 1200 بود قیمتش 750 تا 780 بود.من خودم یه ماه پیش شدیدا دنبال  PA248Q بودم که گفتن نیست و وارد هم نمیشه این بود که تصمیم گرفتم برم تو کار 246 که اونم پیدا نکردم...اگر هم پیدا شه حداقل 2 تومن قیمت داره ولی بع نظرم برای استفاده یوزر زیاد کارایی نداره! پنل 10 بیتی باعث میشه که تعداد رنگ های تولید شده بیش از یک میلیارد بشه که برا کار حرفه ای عکاسی فقط به درد میخوره

خلاصه اینکه اگه مشکل محدودیت بودجه نداری بسپار برات وارد کنن چون اوضاع مانیتورهای حرفه ای تو بازار ما خیلی خیلی افتضاحه

ویرایش شده توسط mm65
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا نیست! منم چند ماهه دنبال مانیتور حرفه ایی می گردم اما نیست! بخصوص دل که اصلا گیر نمیاد

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستانی که تا اینجا همراهی کردن آره واسه کار تخصی می خواهم اون مانیتور ال جی را هم دیدم اصلا مناسب نیست و خوشم نیامد ازش.

اگه کسی سراغ داره من همچنان منتظرم.

لینک به دیدگاه

برادر اگر برای کارای گرافیکی و چاپ و ادیت و مونتاژ و این حرفها نمیخوای و هدف بازی و فیلم و این حرفهاست به نظرم بری طرف TV ها بهتره

من قبل عید U2711 رو از دوبی ورداشتم آوردم برام یک و نیم در اومد قبل از اینکه قیمت دلار 3000 تومن بشه خواستم جفتشو بگیرم از اون شرکت دوبی سراغ گرفتم نداشت بعد کلی گشتن یک شرکتی تهران فهمیدم اینو داره زنگ زدم یارو گفت چهار و هفتصد  :D 

با این اوصاف بری طرف TV با صرفه تره

دست رو مدلایی هم گذاشتی که بطور وحشتناک تو ایران کمیابه

لینک به دیدگاه

برادر اگر برای کارای گرافیکی و چاپ و ادیت و مونتاژ و این حرفها نمیخوای و هدف بازی و فیلم و این حرفهاست به نظرم بری طرف TV ها بهتره

من قبل عید U2711 رو از دوبی ورداشتم آوردم برام یک و نیم در اومد قبل از اینکه قیمت دلار 3000 تومن بشه خواستم جفتشو بگیرم از اون شرکت دوبی سراغ گرفتم نداشت بعد کلی گشتن یک شرکتی تهران فهمیدم اینو داره زنگ زدم یارو گفت چهار و هفتصد  :D 

با این اوصاف بری طرف TV با صرفه تره

دست رو مدلایی هم گذاشتی که بطور وحشتناک تو ایران کمیابه

دقیقا برای ادیت عکس و چاپ می خواهم tv به هیچ عنوان به دردم نمی خوره الان توی بازار EIZO به سختی گیر میاد که 6 ملیون هست. اون یه کم گرون هست.

لینک به دیدگاه

دقیقا برای ادیت عکس و چاپ می خواهم tv به هیچ عنوان به دردم نمی خوره الان توی بازار EIZO به سختی گیر میاد که 6 ملیون هست. اون یه کم گرون هست.

پس احتمالش کمه تو ایران گیر بیاری این مدلارو مگر کسی داشته باشه دست دو بفروشه چون من دنبال خرید نوی اینا خیلی گشتم تقریبا میتونم بگم به غیر یک دو شرکت هیچ شرکت دیگه ای این مانیتورارو با این قیمتی که میخوای ندارند

میخوای 6 میل بدی به EIZO یک میلشو بردار یک بلیط ترکیه یا دبی بگیر با حد اکثر 2 میل میتونی احتمالا u2711 رو پیدا کنی هم یک دوری میزنی هم جنستو میاری بقیشم بزار تو جیبت

اگر خوش شانسی ممکنه دست دو گیرت بیاد اگر مثل من بدشانسی خودت رو 5 6 ماه معتل پیدا کردنش تو ایران نکن

لینک به دیدگاه

پس احتمالش کمه تو ایران گیر بیاری این مدلارو مگر کسی داشته باشه دست دو بفروشه چون من دنبال خرید نوی اینا خیلی گشتم تقریبا میتونم بگم به غیر یک دو شرکت هیچ شرکت دیگه ای این مانیتورارو با این قیمتی که میخوای ندارند

میخوای 6 میل بدی به EIZO یک میلشو بردار یک بلیط ترکیه یا دبی بگیر با حد اکثر 2 میل میتونی احتمالا u2711 رو پیدا کنی هم یک دوری میزنی هم جنستو میاری بقیشم بزار تو جیبت

اگر خوش شانسی ممکنه دست دو گیرت بیاد اگر مثل من بدشانسی خودت رو 5 6 ماه معتل پیدا کردنش تو ایران نکن

این راه حل مناسبترینه!!!

من یه چند وقتیه دارم فکر می کنم که هر وقت قطعه خواستم برم آذربایجان یا ترکیه. هم پول کمتری میدی . هم میشی مارکو پولو

لینک به دیدگاه

سری جدید مانیتور‌های IPS ال‌جی که در دو سایز ۲۳ و ۲۷ اینچ  دارای رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، خروجی HDMI، پورت MHL یا Mobile High Definition Link می‌باشند. پورت MHL امکان اتصال دوربین‌های عکاسی و تلفن‌های هوشمند را به مانیتور آسان می‌کند. حتی زمانی که ابزاری از طریق پورت MHL به مانیتور متصل باشد همزمان باتری داخلی آن نیز شارژ می‌شود.به نظر من این مانیتورها برای کارای گرافیک حرف اول رو میزنند

پنل IPS اولین بار توسط هیتاچی در سال 1996 معرفی شد. این پنل ها زاویه دید بسیار خوبی دارند و برخلاف پنل های TN بیننده در زاوایی مختلف تصویر یکسانی را مشاهده می کند. در پنل های IPS برخلاف پنل های TN مولکول های کریستال بصورت موازی در پنل حرکت می کنند اما در پنل های TN مولکول های کریستال بصورت عمودی حرکت می کنند این نوع حرکت در پنل های IPS باعث پراکندگی کمتر نور شده و در نتیجه باعث زاویه دید وسیع و نمایش رنگ ها طبیعی تر می شود.

پنل های اولیه IPS زمان پاسخگویی زیاد و کنتراست تصویر پایینی داشتند ولی با پیشرفت تکنولوژی این مشکلات نیز حل شد. پنل های IPS در مانیتورهای گران قیمت و برای مصارف تجاری استفاده می شود مهمترین مخاطبین مانیتورهای مجهز به پنل IPS طراحان و گرافیست ها هستند.

در پنل های IPS برای هر کدام از سه رنگ اصلی RGB هشت بیت اختصاص داده می شود در نتیجه برای مجموع سه رنگ 24 بیت اختصاص داده می شود و به راحتی قادر به نمایش 16.7 میلیون رنگ هستن

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سری جدید مانیتور‌های IPS ال‌جی که در دو سایز ۲۳ و ۲۷ اینچ  دارای رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، خروجی HDMI، پورت MHL یا Mobile High Definition Link می‌باشند. پورت MHL امکان اتصال دوربین‌های عکاسی و تلفن‌های هوشمند را به مانیتور آسان می‌کند. حتی زمانی که ابزاری از طریق پورت MHL به مانیتور متصل باشد همزمان باتری داخلی آن نیز شارژ می‌شود.به نظر من این مانیتورها برای کارای گرافیک حرف اول رو میزنند

پنل IPS اولین بار توسط هیتاچی در سال 1996 معرفی شد. این پنل ها زاویه دید بسیار خوبی دارند و برخلاف پنل های TN بیننده در زاوایی مختلف تصویر یکسانی را مشاهده می کند. در پنل های IPS برخلاف پنل های TN مولکول های کریستال بصورت موازی در پنل حرکت می کنند اما در پنل های TN مولکول های کریستال بصورت عمودی حرکت می کنند این نوع حرکت در پنل های IPS باعث پراکندگی کمتر نور شده و در نتیجه باعث زاویه دید وسیع و نمایش رنگ ها طبیعی تر می شود.

پنل های اولیه IPS زمان پاسخگویی زیاد و کنتراست تصویر پایینی داشتند ولی با پیشرفت تکنولوژی این مشکلات نیز حل شد. پنل های IPS در مانیتورهای گران قیمت و برای مصارف تجاری استفاده می شود مهمترین مخاطبین مانیتورهای مجهز به پنل IPS طراحان و گرافیست ها هستند.

در پنل های IPS برای هر کدام از سه رنگ اصلی RGB هشت بیت اختصاص داده می شود در نتیجه برای مجموع سه رنگ 24 بیت اختصاص داده می شود و به راحتی قادر به نمایش 16.7 میلیون رنگ هستن

موفق باشی

ممنون از توضیحات خوبتون اما این مانیتورها مناسب کار من نیستن.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...