رفتن به مطلب

آیا گارانتی فرایند خوب است ؟

mInI_ClockEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان من دیروز رفته بودم بازار به دنبال 8 گیگ رم مرغوب با CL پایین مثل CL8

هر 3 بازار رو گشتم و گزینه های مورد نظرم رو پیدا نکردم تا اینکه به پاساژ ولیعصر رسیدم و چشمم خورد به ویترین یکی از فروشگاهها که رمی دو کاناله با مارک CRUISE از سری BLOOD IRON ;که گارانتی فرایند روش خورده بود رسیدم بعد از قیمت کردن از فروشگاه قیمت رو نسبتاً مناسب دیدم و 2 پک که 4 ماژول رم بود رو خریدم

بعد از رسیدن به خونه و چک کردن این رمها در اولین نگاه بر روی قسمتی که مشخصات مربوط به رم رو زده بود به مورد مشکوکی برخوردم

توی مشخصات رمها رو Triple CH معرفی کرده بود که باز هم مشکوک تر شدم و  با مراجعه به سایت CRUISE دیدم که بله این رمها بصورت Triple Ch در سایتش معرفی شده ولی این پک ها دو کاناله به من فروخته شدن

بعد از انداختن رمها روی سیستم دیدم که CL رمها بجای اینکه 8-8-8-24 باشن 9-9-9-28 هستن که برای من یک فاجعه بود

بعد از بالا اومدن سیستم برنامه AIDA64 Extreme Edition رو باز کردم و به قسمت مربوط به مشخصات رمها رفتم باز هم چک کردم و به همین صورت بود

از اون بدتر چیز دیگه ایی رو متوجه شدم

بجای اینکه مشخصات و نام شرکت و پارت نامبر مربوط به CRUISE رو بده متاسفانه نام شرکت پاتریوت رو داد

پارت نامبر اعلام شده توسط برنامه AIDA64 Extreme Edition رو توی اینترنت زدم و دیدم که برای یکی از معمولی ترین مدل های رمهای با CL9 شرکت پاتریوت هستش

الان فقط عکس خود رمها رو میزارم + لینک مربوط به سازنده رو

http://cruisemem.co.uk/NewsDetail.aspx?rand=MWWOcuH+lBM6rwoIWwQ3AQ==&caller=kU77EGXUYcMQ/saiQdjkaMS6NK0GmDSYnxU/+R71ktuEXpqpgZN3BoCKaMCGYJvFtzMwMWRWEKzkgibafJe3sOnBkW5TarP0K1iLgxpblWoyBnPTBuC/EIwZz2ek6YJR

فردا در اولین فرصت سعی میکنم که با سنیدت کامل تر مباحث رو ادامه بدم

2prtqejeghkw9njh1u0z.jpg

qkc752gwbqw5ernp6ry.jpg

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بار اول دومش که نیست فرآیند این حرکاتش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بار اول دومش که نیست فرآیند این حرکاتش

فرجام جان عکس اول رو دقت کردی دوست گرامی

اینقدر ناشایانه لبیل مربوط به مشخصات رو چاپ کردن که توش زدن 4 گیگ Triple و C7 رو که منظور فکر کنم CL7 بوده رو زدن

ولتاژ رو زدن 1.5 ولی توی برنامه میزنه 1.65

الان اگه ببرم پیششون قبول میکنن؟؟ یا میخوان بامبول در بیارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان کسی نظری نداره؟؟؟

فکر میکنید ببرم گارانتی چی میشه ؟؟؟

قبول میکنن؟؟؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اولا شما موقع خرید باید دقت میکردی. بعدش هم که بردنش ضرر نداره و با مدرک برو یعنی گیر بده که حتما تست بشه.

ویرایش شده توسط shahab_lonely66
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت پائین تو این دوره زمونه حتی 5 تومن آدم رو گول میزنه :unsure: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی کجا هست؟؟ گارانتیش؟؟؟

مشخصات رم رو میده پاتریوت 1600 CL9

در صورتی که Blood Iron رو توی سایتش زده1600 CL8

واقعاً موندم

میترسم ببرم اونجا طرف بگه کروز برند دوم پاتریوت هست

من هم  که اعصاب ندارم قاطی میکنم میزنم یه بلایی سرشون و خودم میارم

ناسلامتی بچه یکی از بد ترین مناطق جنوب شهری گفتن (اسمشو نگم بهتر هست مشارکت در تاپیک بیشتر میشه)

لینک به دیدگاه

عجب ... من که فک میکنم آدرس درست حسابی هم ازش گیرتون نیاد !

---------------------

چند روز پیش خواستم یه هارد 3 ترا از همین سایت لیون بخرم زنگ زدم قیمت گرفتم، قیمت از بازار پایین تر بود در مورد گارانتی پرسیدم گفتند ماهان !

تو اینترنت هر چی سرچ کردم نه سایتی داشت و نه کسی آدرس رو میدونست فقط به چندتا پست برخوردم که مث خودم دنباله آدرس این شرکت بودند !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویرایش .....

ویرایش شده توسط morteza.p
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در تکمیل نوشته های مرتضی:

... و البته تماس هم نمیگیرن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی آدرسشون طبقه دوم بازار رضا هستش. از راه پله وسط میری بالا . پلاکش یادم نیست اما بپرسی بهت میگن

اونی که دوستمون لینک دادن آدرس فروشگاهشونه اما از اونجا میتونی پلاک گارانتی رو بپرسی :دی

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم چرا پست من نصفه میاد ...

درود

قسمت اول هر گارانتی :  سعی میکنن خیلی راحت شما رو بپیچونن  .....  :D

قسمت دوم  :  سعی میکنن یه عیب و ایراد فیزیکی روی رمهای شما بزارن ( اگرم نداشت خودشون سعی میکنن یندازن روش )  ^_^

قسمت سوم : ما پیگیری میکنیم بعدش با شما تماس میگیریم ....  :unsure:

قسمت چهارم :  اگه خودتون تماس نگیرین بعد از یک ماه خودشون تماس میگیرن ...... :)   

قسمت پنجم ( البته اگه خوش شانس باشی و از مراحل قبل عبور کنی )  :  فعلا" مدل رمهای شما موجود نیست و باید صبر کنید تا بار بعدی برسه ..... :D

در ضمن آدرس فرآیند : 

چهارراه ولیعصر - بازار رضا - طبقه دوم  

رفتی داخل یه منشی خانوم اونجا نشسته و رمها رو ازتون تحویل میگیره بعدش یه رسید میده خدمت شما بعدشم خداحافظ ...... :lol:

من خودم تمام مراحل بالا رو رد کردم  اما بعد از یک ماه هنوز رمهای من رو موجود ندارن .....

ویرایش شده توسط morteza.p
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این اوصاف که دوستان گفتن فکر کنم کلاً بیخیال بشم کمتر ضرر میکنم

خلاصه این تاپیک رو زدم جهت اطلاع رسانی دوستان

امیدوارم که بدرد ما بقی دوستان هم بخوره

من وقتش رو دارم اما اعصابش رو ندارم واقعاً

رمها رو میدم به یکی از دوستان که خدماتی داره بفروشه بره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حالا این همه رم با برند معتبر هست، چرا این؟

منم با ارمین جان موافقم ولی تقصیر جنابعالی نیست دیدین قیمتش پایینه خریدین ولی خوب این روزا باید در حین خرید لوازم الکترونیکی و قطعات کامپیوتری خیلی باید دقت کنید

به نظرم ببری گارانتی نشون بدی بهتره ولی سریعتر چون اینم واسشون بهونه میشه که چرا زودتر نیاوردی

یکی از همکاران از ...... TV 42 اینچ خریده بود و زمانی که اورده خونه و بازش کرده دیده داخل TV رو از کارتن و الیاف پرکردن و در واقع ماکته TV هست یعنی خالی !!! و جالب اینجاست که فروشنده تست هم کرده و تو موقع بسته بندی به صورت کاملا ماهرانه عوض کرده با یه TV خالی بدون اسم که نتونن شکایت کنن !!! 

به همین خاطر میگم دقت کنین ** انشاالله به خوبی قضیه تموم میشه

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

دست گذاشتی رو زخم قدیمی !!!

منم چندتا قطعه فرستادم برای گارانتی و طرف رسید تیپاکس اجناس رو امضاء کرده حالا زیر بار نمی ره و می گه قطعات نرسیده دست من !

منم حوصله نداشتم برم پیگیری کنم . چندتا فلش پاتریوت بود با  چندتا رم   :blink:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه مطلبی بگم

امیدوارم ناراحت نشی

از قضا شما از رم و اینجور چیزا حداقل بیشتر از من سر درمیاری

من اصلا نمیدونم این CL که میگی چی هست 

و این یعنی اینکه اطلاعاتت خوبه در این موارد

حالا سوال اینه که شما که آشناییت با این چیزا خوبه،

چرا رفتی سراغ رمی با برند cruise اونم با گارانتی ای به نام فرآیند؟؟؟؟

من که تا به حال اسم رمی با این برند و بدتر از اون با این گارانتی رو نشنیدم (شایدم من نشنیدم)

خب میرفتی سراغ رمهای شناخته شده تر دیگه که کمم نیستن

دیگه خودت بهتر میدونی که کورسر، جی اسکیل، کینگستون، ژل؛ او سی زی

اینا همه شناخته شده ها و صد البته راست کار حرفه ایهاس

من خودم واقعا (نظر شخصی) فکر نمیکنم رم با برند کینگستون اونم با گارانتی مرکز حافظه ایران بد باشه

چون بنظرم شرکت گارانتیش داره فقط دو برند کینگستون و پتریوت رو گارانتی میکنه

سال اول دومشم نیست که از این شرکتای بزن در رو باشه

خیلی وقته داره کار میکنه و رم کینگستون هم چون از اولی های بازاره خوب شناخته شده و همینطور شرکت گارانتیش

من که به اندازه شما از این موارد سر درنمیارم نمیرم سراغ خرید رمی با این برند و این گارانتی 

شما که دیگه از قضا خوب سر درمیاری مخصوصا در مورد چک کردن رم و تشخیص اصل یا قلابی بودنش

امیدوارم دلخوری یا سوء تفاهم نشه ولی فکر میکنم خرید خوبی نداشتی 

حالا من فرآیند رو نمیشناسم ولی یه بار تو این 7 8 سال تجربه کارم با کامپیوتر رفتم به یه شرکت گارانتی که اونم سازگار باشه،

کلی بامبول درآورد سر من سر یه مادربرد

حالا این چیکار میخواد بکنه معلوم نیست

ایشالا که مشکلت برطرف شه 

ولی این شرکتها آنقدر قلدر شدن که علنن کلاه برداری میکنن ککشون هم نمیگزه وای به حال یه ناشناخته ای مثل فرآیند

الان واقعا وضعیت بازار (تو همه چیز اینجوریه) مخصوصا کمپیوتر خیلی آشفته اس

خیلی باید حواست جمع باشه که چی بخری از کجا بخری با چه گارانتی ای بخری

تعجبم از اینه که اینهمه شرکت گارانتی کلاه بردار هست

هیچ مرجع قانونی ای نیست رسیدگی کنه؟؟؟

سازگار یه جور

آواژنگ یه جور

ویستا پخش (که شده الماس یه جور دیگه)

این فرآیند یه جور دیگه

آخه چه وضعیه ؟؟

خریدار بیچاره چیکار کنه میخواد یه جنس بخره؟؟

کجای دنیا جو انقدر مسمومه که اینجا هست؟؟؟

البته این سوالهای من بیخوده و جوابشم معلومه دیگه

چون اینجا قانون جنگل حکمفرماست؟؟!!!

ویرایش شده توسط بابا شاه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان باور کنید ارزون هم نخریدم برای همین اینجا تاپیک زدم

قیمت 4 گیگ رم ونجنس کرسیر رو به هر پک دادم که به نظر کاملاً منطقی هم می اومد

من باید از کجا میدونستم که فرایند میخواد گنجشک رو رنگ کنه جای قناری بفروشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تا  حالا  از این شرکت تونستم یه پک رم بگیرم . تنها کاری که باید بکنید باید با اخم و عصبانیت وارد دفترشون شین . در ضمن تهدید به شکایت هم تو این شرکت های کوچیک خوب جواب میده

لینک به دیدگاه

یکی از همکاران از ...... TV 42 اینچ خریده بود و زمانی که اورده خونه و بازش کرده دیده داخل TV رو از کارتن و الیاف پرکردن و در واقع ماکته TV هست یعنی خالی !!! و جالب اینجاست که فروشنده تست هم کرده و تو موقع بسته بندی به صورت کاملا ماهرانه عوض کرده با یه TV خالی بدون اسم که نتونن شکایت کنن !!! 

این دیگه چه داستانیه؟!! :blink:  یعنی حالا درسته فروشنده تونسته از مراحل قانون در بره ولی چجوری جرات کرده همچین کاری بکنه؟! :unsure:  خب این مگه آونجا کاسبی نمیکنه؟ جاش معلومه، اسمشم معلومه دیگه!!! این که دیگه کلاهبرداری و به اصطلاح زرنگ بازی نیست. رسماً دزدیه دیگه. آونجا نمیدونم چه خبره ولی اگه اینجا ینفر همچین حرکتی بزنه و زیر بار نره، جنازشو برای زنو بچه ش میفرستن.  :huh: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل شما با مراجعه به گارانتی حل نمیشه. چون صحبت جنس ایراد دار نیست. بلکه صحبت تقلب و کلاه برداریه و یه جنس دیگه رو به اسم جنس اصلی قالب کرده.

به نظر من شما باید برید به سازمان همایت از حقوق مصرف کنندگان و ازشون شکایت بکنید. و بگید که جنس دیگه ای رو به جای جنس اصلی گارانتی کرده و فروخته و مشخصات واقعیش با مشخصات اعلام شده فرق داره

لینک به دیدگاه

من هم با ایشون موافقم حتما این کار رو انجام بدید به سازمان نظام صنف رایانه ای هم سر بزنید بد نیست نمی دونم چرا یکسری از وارد کننده ها مردم رو بلانسبت ، احمق فرض می کنن  دوست گرامی همیشه موقع خرید اول گارانتیش رو بخونید ببینید برا کدوم شرکته بعد خرید کنید

پاینده باشید

ویرایش شده توسط EPSON
لینک به دیدگاه

کلاً ادمای جالبی نیستن وقتی میخوان به آدم جنس بفروشن یه طوری صحبت میکنن انگار دارن در حق آدم لطف میکنن یا انگار دارن مجانی میدن ! من ازشون خوشم نمیاد  :puke:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی حالا خودمونیم

رمها رو چند گرفتی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...