رفتن به مطلب

سوال در مورد ویندوز XP 64-Bit

hamedchtsz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

من می خوام ویندوز XP 64-Bit نصب کنم. سه تا سوال داشتم:

1-آیا سی دی ویندوز XP 64-Bit جدا از سی دی XP 32-Bit هست؟ یا مثل ویستا هر دو در یک دیسک هستن؟چون من سی دی XP 32-Bit رو دارم و می خوام ببینم آیا XP 64-Bit هم از طریق این سی دی نصب می شه یا نه.

و اگه جدا هست آیا سی دیش تو فروشگاه ها گیر میاد؟به چه اسمی میشناسنش؟همین XP 64-Bit ؟

2- آیا بازی ها و نرم افزار هایی که در ویندوز XP 32-Bit بدون مشکل اجرا می شن در XP 64-Bit هم بدون مشکل اجرا می شن؟

3- کلا چه تفاوتی بین ویندوز XP 32-Bit و XP 32-Bit هست؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام.

من می خوام ویندوز XP 64-Bit نصب کنم. سه تا سوال داشتم:

1-آیا سی دی ویندوز XP 64-Bit جدا از سی دی XP 32-Bit هست؟ یا مثل ویستا هر دو در یک دیسک هستن؟چون من سی دی XP 32-Bit رو دارم و می خوام ببینم آیا XP 64-Bit هم از طریق این سی دی نصب می شه یا نه.

و اگه جدا هست آیا سی دیش تو فروشگاه ها گیر میاد؟به چه اسمی میشناسنش؟همین XP 64-Bit ؟

2- آیا بازی ها و نرم افزار هایی که در ویندوز XP 32-Bit بدون مشکل اجرا می شن در XP 64-Bit هم بدون مشکل اجرا می شن؟

ممنون.

سلام

دوست عزیز XP 64-Bit یه cd جداگانه داره و در حال حاضر هم خودم از این ویندوز استفاده میکنم و مشکلی با هیچ بازی نداره و از این ویندوز وقتی استفاده میشه که 4 گیگ رم بر روی سیستم نصب باشه چون 32 بیت از 3 گیگ بیشتر نمیشناسه ولی 64 اینطور نیست .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ! من اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم ! اما از اونجاییکه خودم عشق 64 بیتی ها رو دارم و در این زمینه تجربیاتی هر چند کم رو کسب کردم ! انچه در توان دارم رو براتون بازگو میکنم و از اساتید و دوستان خواهشمندم اگه ایرادی در عرایض حقیر بود ! لطف کنن و تصحیح بفرمایند !

من سوالات شما رو کپی میکنم و در ادامه هریک ! پاسخ میدم !

این امکان وجود داره که XP 64 همراه و در کنار 32 بیتی و در یک دیسک باشه ! و همینطور ممکنه در دیسک مجزایی قرار داشته باشه ! همونطور که خودتون اشاره کردید مثل همون ویستا میمونه که در برخی از نسخه ها هر دو ورژن 32 و 64 در یک دیسک قرار دارند ! و باید در ابتدا و موقع نصب ! نسخه 64 بیتی رو انتخاب کنید ! درست مثل همون ویستایی که فرمودید ! در ضمن نسخه 64 بیتی ایکس پی رو میتونید در فروشگاه های عرضه اینگونه محصولات براحتی بیابید و اسم اون هم همونیکه خودتون گفتید ! یعنی نسخه XP 64 بیتی

در اکثر موارد بله ! و بدون هیچ مشکلی میشه از بازی ها و نرم افزار ها بر روی نسخه 64 بیتی هم استفاده کرد ! اما تعداد اندکی از بازی ها و نرم افزار هام هستند که قابلیت اجرا بر روی نسخه 64 بیتی رو ندارند که تعدادشون بسیار اندکه ! در کل هر چقدر بازی ها و نرم افزار ها جدیدتر باشن ! احتمال سازگاریشون با نسخه های 64 بیتی ویندوز ها ( ویستا و ایک پی ) بیشتره ! و اضافه کنم اغلب نرم افزار های مهم و با اهمیت ! ویژگی کارایی در هر دو نسخه رو دارند !

پاسخ این سوال کمی طولانیه و باید از اساتید کمک بگیرید ! اما تا اونجاییکه من میدونم اگه پردازنده شما 64 بیتی باشه و برنامه های مورد استفاده هم به همچنین 64 بیتی باشن ! در کل سرعت و توان سیستم شما بالاتر از 32 بیتی هامیشه ! و بدینوسیله میشه از تمامی توان سیستم بهره برد !

نکته قابل ذکر دیگه ای که به ذهن حقیر میرسه اینه که در تایید گفته دومینیتور عزیز ! نسخه های 32 بیتی توانایی ادرس دهی بیش از 3 گیگ رم ( با احتساب رم های دیگه سیستم همچون مموری گرافیک ) رو ندارن در حالیکه در نسخه های 64 بیتی امکان استفاده از مقدار کامل رمی که مادربردتون ساپورت میکنه وجود داره !

ولی نیازی نیست که مقدار رم سیستم حتما بیش از 3 گیگ باشه و مشکل خاصی بوجود نمیاره ! فقط در سرعت سیستم تاثیر میذاره و اگه بیش از 3 گیگ رم باشه بهتر و استاندارد تره و الا خود من مدتهاست با 2 گیگ رم از نسخه های 64 بیتی هر دو ویندوز ویستا و ایکس پی استفاده میکنم و مشکل خاصی هم ندارم ! ولی با تمام این حرف ها پیشنهاد میشه مقدار رم مورد استفاده در نسخه های 64 بیتی بیش از 3 گیگ باشه تا بشه بیشترین استفاده رو از توان سیستم برد !

امیدوارم توضیحات کم و ناقص من بتونن قسمتی از سوالات تون رو پاسخ بدن ! با اینحال ! دومنیتور عزیز و سایر اساتید ! بیشتر میتونن راهنمایی تون کنند !

قربون شما / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

سلام ! یه موضوعی رو در مورد xp 64 فراموش کردم باطلاعتون برسونم که بدلیل اهمیتش ! صلاح دیدم بجای درج این مطلب بعنوان ویرایش در پست قبلی ! اقدام به ایجاد پست جدیدی نموده و در اینجا قرار ش بدم !

البته ممکن بسیاری از اساتید و دوستان از این جریان مطلع بوده باشن ولی خب ! خواستم باطلاع برسونم که سرویس پک 2 ایکس پی پرفشنال 64 بیتی ! اومده و من لینک دانلود از خود سایت مایکروسافت رو براتون میذارم ولی فکر میکنم که برای دانلودش حتما بایستی که ویندوز فعلی تون قانونی باشه و شما رو بعنوان کاربر قانونی بشناسه تا بذاره دانلودش کنید ! شایدم نه ! بهر هر حال این لینکشه ! البته اگه از این لینک نتونستید ! میشه سرچش کنید و...

Service Pack 2 for Windows XP Professional, x64 Edition

با تشکر / فرامرز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...