رفتن به مطلب

بهترین چیپست برای کار حرفه ای انیمیشن و گرافیک چیست؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان

من میخوام یه سیستم جدید برای کار حرفه ای انیمیشن، مدل سازی سه بعدی، رندرینگ و گرافیک (تکسچرسازی) ببندم

سوکت 1155

i7 2700K

البته توی مطالب فروم گشتم اما چیزی پیدا نکردم

ممنون میشم از شما دوستان حرفه ای اگه راهنماییم کنید.

سپاس

ویرایش شده توسط geumat
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملترین چیپستها از نظر امکانات

اینتل سری X79 سوکت 2011

برای سوکت 1155 هم چیپست Z77

وبرای ای ام دی هم چیپستهای سری 900 وکاملترینش 990FX

من فکر نمی کنم چیپست در رندر نقشی داشته باشه مهم همون سی پی یو و گرافیکه بعدشم حجم رم :I Do not Know:

لینک به دیدگاه

کاملترین چیپستها از نظر امکانات

اینتل سری X79 سوکت 2011

برای سوکت 1155 هم چیپست Z77

وبرای ای ام دی هم چیپستهای سری 900 وکاملترینش 990FX

من فکر نمی کنم چیپست در رندر نقشی داشته باشه مهم همون سی پی یو و گرافیکه بعدشم حجم رم :I Do not Know:

ممنونم از پاسخت. شما درست ميگي براي رندر سي پي يو و رم و براي مدلينگ و گرافيك هم جي پي يو + رم گرافيك بهمراه سي پي يو و رم سيستم مهمه اما هميشه براي بستن سيستم در مرحله انتخاب مادربورد اين سوال برام بوجود مياد كه كدوم رو انتخاب كنم؟ آخه انتخابها زياد شدن و نميدونم نوع چيپست تاثيري داره و اگه داره چقدره؟

با توجه به صحبت شما نتيجه ميگيريم بهترين چيپست موجود (چون قويترين قطعات رو ساپورت ميكنه) بيشتر به درد من ميخوره...

سپاس

لینک به دیدگاه

تفاوت چیپست ها باعث تفاوت امکانات مادربوردها میشه . نه تفاوت قدرتشون . تفاوت قدرت مادربوردها بر اثر تفاوت کیفیت ساخت و مدار تغذیه اونهاست . شما اگر یک مادربورد با چیپست B75 بگیرید که جزو مدلهای باکیفیت باشه ، تفاوتش با مادربورد با چیپ Z77 همرده از نظر کیفی ، فقط تو ساپورت اورکلاک و پورتهای اضافه چیپ Z77 هست . توی کار شما تاثیر مستقیمی نداره . Z77 مثلا پورت ساتا 3 بیشتری داره . پورت USB3 بیشتری داره . بعضی مدلهاش تا 3 کارت گرافیک ساپورت میکنن و میتونه پردازنده های سری K رو اورکلاک کنه .

لینک به دیدگاه

تفاوت چیپست ها باعث تفاوت امکانات مادربوردها میشه . نه تفاوت قدرتشون . تفاوت قدرت مادربوردها بر اثر تفاوت کیفیت ساخت و مدار تغذیه اونهاست . شما اگر یک مادربورد با چیپست B75 بگیرید که جزو مدلهای باکیفیت باشه ، تفاوتش با مادربورد با چیپ Z77 همرده از نظر کیفی ، فقط تو ساپورت اورکلاک و پورتهای اضافه چیپ Z77 هست . توی کار شما تاثیر مستقیمی نداره . Z77 مثلا پورت ساتا 3 بیشتری داره . پورت USB3 بیشتری داره . بعضی مدلهاش تا 3 کارت گرافیک ساپورت میکنن و میتونه پردازنده های سری K رو اورکلاک کنه .
ممنون

يكي از فاكتورهاي اصلي مشخص شدن كيفيت ساخت و مدار تغذيه، قيمت مادربورد هستش، درسته؟

لینک به دیدگاه

معمولا جنس با کیفیت تر گرونتره . ولی گاهی اوقات هم ممکنه اینطور نباشه . ممکنه یک بورد از یک برند که کمتر شناخته شده هست ، از بورد برند معروفتری ارزونتر باشه . ولی کیفیت بهتری داشته باشه . باید برای انتخاب بهتر همه جوانب رو در نظر بگیری . میتونی توی نت بگردی و ریویو های مربوط به اونها رو بخونی .

یک مورد هم هست . باید ببینی که دقیقا چی نیازت رو برطرف میکنه . ممکنه یک بورد با چیپ مثلا B75 ارزونتر از بورد با چیپ Z77 باشه . ولی کیفیت بهتری داشته باشه و ارزونیه اون صرفا به دلیل امکانات کمترش باشه . حالا باید ببینی که اون امکانات کمتر تو کارت تاثیر داره یا نه .

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسخ

نیاز من:

سرعت بالا سی پی یو و رم

حجم رم بالا

گرافیک سریع و عالی و حجیم (۲مانیتور فول اچ دی در کنار هم)

۳تا هارد ۲ترا برای خروجی (حجم فایلها و پروژه ها خیلی زیاده)

در کل سرعت سیستم در کیفیت خروجی خیلی تاثیر گذاره

لینک به دیدگاه

چیپ های 1155 به جز H61 از 32 گیگ رم پشتیبانی میکنن . منتها بعضی از مادربوردهایی که از چیپ های دیگه استفاده میکنن هم ممکنه 16 گیگ ساپورت کنن . برای کم شدن قیمت مادربورد . اگر بخوای پردازنده رو اورکلاک کنی ، باید از چیپ های P67 , Z68 و یا Z77 استفاده کنی.  2 تای اول کم هستن تو بازار . Z77 مناسب تره . باید از بردی استفاده کنی که مدار تغذیه اون حداقل 8 فاز داشته باشه . کمتر از اون برای اورکلاک مناسب نیست زیاد . چون میخوای 3 هارد بذاری روی سیستم باید مادربوردی داشته باشی که 4 پورت ساتا 3 داشته باشه . چون یا 2 پورت دارن و یا 4 پورت . 3 پورت هم هست که خیلی کمه و عملا نیست . گرافیک رو هم بهتره سری جیفورس بگیری . البته اگر کوادرو بگیری که خیلی بهتره . ولی خوب قیمت خیلی بالایی دارن کارتهای کوادرو . شما اگر بودجه زیاد داری ، میتونی سیستمی ببندی که سرعت خیلی بالایی داشته باشه . یک SSD هم داشته باشی که سیستم عامل روش باشه خیلی سرعت کار سیستم میره بالا . شما چه قطعاتی انتخاب کردی و چه قطعاتی میخوای ؟ چی داری ؟ چقدر میتونی هزینه کنی ؟

لینک به دیدگاه

چیپ های 1155 به جز H61 از 32 گیگ رم پشتیبانی میکنن . منتها بعضی از مادربوردهایی که از چیپ های دیگه استفاده میکنن هم ممکنه 16 گیگ ساپورت کنن . برای کم شدن قیمت مادربورد . اگر بخوای پردازنده رو اورکلاک کنی ، باید از چیپ های P67 , Z68 و یا Z77 استفاده کنی.  2 تای اول کم هستن تو بازار . Z77 مناسب تره . باید از بردی استفاده کنی که مدار تغذیه اون حداقل 8 فاز داشته باشه . کمتر از اون برای اورکلاک مناسب نیست زیاد . چون میخوای 3 هارد بذاری روی سیستم باید مادربوردی داشته باشی که 4 پورت ساتا 3 داشته باشه . چون یا 2 پورت دارن و یا 4 پورت . 3 پورت هم هست که خیلی کمه و عملا نیست . گرافیک رو هم بهتره سری جیفورس بگیری . البته اگر کوادرو بگیری که خیلی بهتره . ولی خوب قیمت خیلی بالایی دارن کارتهای کوادرو . شما اگر بودجه زیاد داری ، میتونی سیستمی ببندی که سرعت خیلی بالایی داشته باشه . یک SSD هم داشته باشی که سیستم عامل روش باشه خیلی سرعت کار سیستم میره بالا . شما چه قطعاتی انتخاب کردی و چه قطعاتی میخوای ؟ چی داری ؟ چقدر میتونی هزینه کنی ؟

با توجه به صحبتهای بالا انتخاب خودم هم تا الان Z77 هستش

اورکلاک نمیکنم چون بوده که بیشتر از 2 هفته سیستمها روشن بودن برا "رندر تحت شبکه" سنگین (پروسس 100%) احتمال سوختن سی پی یو زیاد میشه و دلیل دیگش این که در مورد اورکلاک اطلاعات زیادی ندارم

گرافیک همیشه از آخرین سری های جی فورس استفاده میکنم. کوادرو رو امتحان کردم و با توجه به قیمت بالاش در عمل برای کار من تفاوت زیادی نداشت! (خودم هم تعجب کردم!) حتی میتونم بگم جی فورس بهتر بود!!! SLI هم برا گیم خوبه . توی کار تفاوت زیادی نداره

SSD هم در برنامه ام هست (برا سیستم عامل و برنامه ها حداقل) ولی لعنتی خیلی گرون شده! 250 گیگ رو حدود 700 قیمت گرفتم!!!

یه پاور خوب CorsAir 650 دارم که براش در نظر گرفتم

گرافیک قوی که جدا باید بخرم...!

هارد و خرت و پرت هم فعلا دارم براش . لازم شد در آینده  میگیرم...

قیمتایی که تا الان در نظر گرفتم (به غیر از چیزایی که دارم) :

حدود 1 تومن سی پی یو

تا 500 - 550 اگه مادربورد بشه خوبه ولی احتمالا بیشتر باید هزینه کنم

رم 16 گیگ باس بالا!!! قیمت ندارم :/

SSD حدود 700

فعلا برا مین و سی پی یو و رم (واحتمالا یه SSD) حدود 3 میلیون در نظر گرفتم ...

البته روی سوکت 2011 هم فکر میکنم ولی خیلی گرون میشه !! ...

لینک به دیدگاه

2011 خیلی بالا در میاد . خیلی بیشتر از چیزی که فکر میکنی .

1 تومان برای پردازنده داشته باشی میتونی 2600K یا 2700K بگیری .

مادربورد رو میتونی Asus P8Z77-V بگیری . قیمتش حدود 600 باید باشه . البته از برندهای دیگه هم میتونی مادربورد با همین قدرت بگیری که ارزونتر در میاد . ولی ایسوس نشون داده که بوردهای خیلی خوبی داره .

خیلی فرکانس بالا نگیر برای رم . 1600 یا 1866 کافیه . ولی سعی کن حجم بیشتر بگیری . مثلا 32 گیگ 1600 بگیری شاید قیمتش با 16 گیگ 1866 خیلی فرق نکنه . ولی خیلی بهتر از اون جواب میده .

SSD رو نیازی نیست 256 گیگ بگیری . 128 یا 120 گیگ بگیر . کافیه . چون فقط سیستم عامل و نرم افزار روش نصب میکنی . هارد برای آرشیو جدا داری .

کارت گرافیک رو باید ببینی چقدر میتونی هزینه کنی . با پاوری که داری میتونی کارت 570 یا 670 بگیری و بدون مشکل استفاده کنی . 570 آکبند سخت گیر میاد . اگر هم باشه حدود 800-1000 تومان قیمت داره . 670 هم که بالای 1300 قیمت داره . البته اینهایی که میگم قیمتهای حدودی هستن . هر روز قیمتها عوض میشن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت گرافیک تو زمان رندر تاثیر نداره. اما چون انیمیشن سازی بصورت فریم به فریم هست و بارها و بارها پریویو خواهی داشت. view port ها باید قدرت کافی با اعمال سریع تغییرات رو داشته باشن. اگه کارت کوادرو گذاشتی و تو view port ها تغییری ایجاد نشد. احتمالا از حالت Direct3D استفاده میکنی که بار پردازش بر دوش سی پی یو هست. برای بکار گرافتن کارت گرافیک باید Open GL رو استفاده کنی.

درکل بازم میگم کارت گرافیک در زمان رندر تاثیری نداره. فقط view port

شما باید روی سی پی یو هزینه کنید. قیمت بردهای 2و سوکته رو ندارم. اما اگه بتونی یک برد و 2 سی پی یو Xeon بگیری خیلی قویتر از 2700K خواهد بود. رم هم 32 گیگ.

کارت گرافیک هم شندیم سری 6XX مثلا GTX670 قدرت پردازشی قدرتمندی برای CG نداره. یکم بیشتر تحقیق کن.

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک تو زمان رندر تاثیر نداره. اما چون انیمیشن سازی بصورت فریم به فریم هست و بارها و بارها پریویو خواهی داشت. view port ها باید قدرت کافی با اعمال سریع تغییرات رو داشته باشن. اگه کارت کوادرو گذاشتی و تو view port ها تغییری ایجاد نشد. احتمالا از حالت Direct3D استفاده میکنی که بار پردازش بر دوش سی پی یو هست. برای بکار گرافتن کارت گرافیک باید Open GL رو استفاده کنی.

درکل بازم میگم کارت گرافیک در زمان رندر تاثیری نداره. فقط view port

شما باید روی سی پی یو هزینه کنید. قیمت بردهای 2و سوکته رو ندارم. اما اگه بتونی یک برد و 2 سی پی یو Xeon بگیری خیلی قویتر از 2700K خواهد بود. رم هم 32 گیگ.

کارت گرافیک هم شندیم سری 6XX مثلا GTX670 قدرت پردازشی قدرتمندی برای CG نداره. یکم بیشتر تحقیق کن.

ممنون از شما

من کوادرو اف ایکس رو چند سال پیش تست کردم و روی مد اوپن جی ال بودم. اما تفاوت زیادی ندیدم. چه در سینهای سبک و چه در سنگینها، حالا باز هم تحقیق میکنم در موردش

این رو هم اضافه کنم به صحبتهای شما که رندر فقط با سی پی یو انجام میشه و فقط در حالتی که از گزینه Hardware Render استفاده کنیم از جی پی یو استفاده میکنه و خیلی سریعه اما کیفیت متوسطی داره. در ضمن همه نرم افزارها و رندررها این گزینه رو ندارن

در مورد Dual Xeon هم کاملا حق با شماست اما با این قیمتها ...  :wacko:

مطلبی که در مورد کارت گرافیک گفته بودی رو نمیدونستم! اتفاقا سری 6 در نظر داشتم! میرم دنبالش ببینم داستان چیه؟

سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند سال پیش اکثر نرم افزار ها برای استفاده کامل از پردازنده و GPU بهینه نشده بودند الان تقریبا همه بسته به کاربرد بهینه شدند پردازش موازی و استفاده کامل از GPU .

قبلا 8 تا سیستم رو موازی کرده بودم هر کدوم 4 تا 4 هسته ایی AMD روشون بود برای پردازش محاسباتی. مادر برد هایی هست که 4 تا CPU روشون نصب میشه یادم هست که یک آپدیت نرم افزاری 30 درصد سرعت

رو بالا برد.

نوع نرم افزار و آپدیت بودن خیلی مهم هست.

یکی از کارایی که باید انجام بدی این هست که با ناشر نرم افزار تماس بگیری و بپرسی چه سیستمی رو نوصیه میکنند.

لینک به دیدگاه

با سلام

میشه یه دسته بندی از چیپست ها بزارید تا دقیق تر بتونیم چیپست مورد نظرمون رو انتخاب کنیم

لینک به دیدگاه

با سلام

میشه یه دسته بندی از چیپست ها بزارید تا دقیق تر بتونیم چیپست مورد نظرمون رو انتخاب کنیم

این لینک رو ببینید . تو جدول خوب توضیح داده شده :

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...