رفتن به مطلب

چطور بتوانیم بخریم و یا بفروشیم !!!!! تکنیکها و روشهای درست معامله

Recommended Posts

درود دوستان گلم

به دلیل مشاهده خیلی از مسائل و مشکلاتی که بعضا بین کاربران در حین خرید و فروش پیش میاد منو مجاب کرد که یه سری مطالب در مورد نحوه درست معامله و دادن پیشنهاد و یا پست در تاپیک دیگران اینجا مطرح کنم .

سعی میکنم کم کم و ذره ذره هر مطلبی که یادم اومد اینجا براتون بنویسم و اگر سوالی دارید بپرسید .

هدف از ایجاد این تاپیک اینه که بتونیم با کمترین مشکل معامله کنیم و از تجربه هم استفاده کنیم

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود

از اینکه تجربیات گرانبهاتونو که در طی سالیان درازکسب کردید در اختیار دیگر اعضا میگزارید واقعا سپاسگزارم . @};- 

لینک به دیدگاه

درس اول :

1 - همیشه یادمون باشه که کسی که فروشنده کالای خودش هستش همیشه اختیار کالاش رو داره و حتی اگر غیر منطقی قیمت داد نیاز نیستش شما ناراحت بشید و تنها راه اینه که ازش نخرید . بحث و جدل کردن اگر فقط به عنوان اگاهی فروشنده باشه هیچ مشکلی نداره ولی اگر فقط برای ارضای مشکل شخصیه خودتونه کاملا مورد داره و باعث ناراحتی خودتون و فرد فروشنده میشه

این نکته مهمیه دوستان گلم . که همیشه به هم حق بدیم

لینک به دیدگاه

درس 2

2 - برای یک معامله هیچ وقت عجله نکنید و همیشه قیمت اعلام کنید و منتظر بمونید . هر چیزی از فروشنده شنیدید ناراحت نشید چون درس یک رو خوب یاد گرفتید :D

درس 3

3 - مواظب قیمتهای خیلی خیلی مناسب باشید بخصوص وقتی کاربری بسیار جدیده و با کمتر کسی معامله انجام داده

لینک به دیدگاه

سلام آقاى حسينى،

تاپيك عاليه.

اگر يك جنسى رو يك نفر گفت خريدارم و من هم به عنوان فروشنده قبول كردم، ولى طرف رفت و نيومد - پيداش نشد - پولى هم اين وسط رد و بدل نشد.

آيا من ميتونم يكطرفه بدون اخطار معامله را (كه ظاهرا" فقط حرفى بوده) فسخ و جنس را مجددا" براى فروش بگزارم؟

لینک به دیدگاه

سلام آقاى حسينى،

تاپيك عاليه.

اگر يك جنسى رو يك نفر گفت خريدارم و من هم به عنوان فروشنده قبول كردم، ولى طرف رفت و نيومد - پيداش نشد - پولى هم اين وسط رد و بدل نشد.

آيا من ميتونم يكطرفه بدون اخطار معامله را (كه ظاهرا" فقط حرفى بوده) فسخ و جنس را مجددا" براى فروش بگزارم؟

امیر جان اگر زمانی رو برای خریدار روشن نکردید فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه . و باز هم شما صاحب کالا هستید .

درس 4

4 - وقتی قولی میدیم چه به عنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده باید روی قولمون بیاستیم . خیلی وقتها شده بود که بنده برای فروش کالایی پیشنهاد بالاتری داشتم ولی چون قول دادم باید به کسی که قول دادم بدم کالا رو مگر اینکه خریدار از خریدش منصرف شده باشه . انصراف در هر صورت اگر باز هم با تفاوفق طرفیت باشه مشکلی نداره .

وقتی کسی عنوان میکنه که خریداره ولی دیگه پیداش نمیشه شما صاحب کالا هستید و به راحتی میتونید به فروشتون ادامه بدید

همیشه مواظب چنین افرادی باشید و در معاملات بعدی بهش بیتشر توجه کنید و زیاد روش حساب نکنید .

لینک به دیدگاه

درس 5

5 - اعتبار : یادمون باشه که اعتبار مهمترین رکن در یک معامله هستش . فقط کافیه اعتبارمون از بین بره !!!! دیگه نمیتونیم برش گردونیم حتی اگه کارهای مثبت زیادی در زندگیمون انجام بدیم .

موقع خرید و فروش به اعتبار طرف مقابلتون خیلی خیلی توجه کنید دوستان عزیز اگر کوچکترین مشکلی داشته حتما یک درصد احتمال مشکل برای خودتون بگذارید و مواظب باشید

لینک به دیدگاه

درس 6

6 - همیشه مطمئنترین راه رو برای معامله با یک کاربر دیگه انتخاب کنید . مثلا حضوری و یا توسط دوستانتون . وقتی به طرف مقابلت اعتماد کردی از همون لحظه ریسک شما شروع میشه پس در ریسک سوخت هم وجود داره . اگر سوختی ناراحت نشو چون جزئی از ریسک هستش . همیشه تا اندازه ای ریسک کن که اگر سوخت دادی برات مهم نباشه و توی زندگیت تاثیر گذار نباشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باریکلا، احسنت این آخری رو اول باید میزدید و باید قاب طلا زد بالای سایت!!! :D (شوخی کردما)

لینک به دیدگاه

عالی بود آقای حسینی 

ولی اگه مثلا خودم رو میگم اومدم کالایی رو گذاشتم برای فروش با قیمت منصفانه و نه بالا 

(نمونه اش که دو سه هفته پیش یه مودم تی پی لینک W8151N گذاشتم برای فروش به قیمت

68 فروش رفت که نوش 82 بود الان که با دلار 3000 و خوره ای که خدا میدونه چنده)

حالا کسی هم زیاد مارو نمیشناسه و خداییشم منصفیم (کی باور میکنه) یعنی کسی از ما نخره؟؟؟

در ضمن چه کار کنیم اعتبار به دست بیاریم ؟؟؟

اینجا من دیدم کاربر خوب کاربر شناخته شده اس و کلی میشناسنش و خوب ازش خرید میکنن

ولی ما رو که کسی نمیشناسه خوب نمیخره که

(چقدر دلم واسه خودم سوخت : :crying: :D

هیشکی منو دوست نداره :crying:   :lol:

بغض تو چشام حلقه زده و اشک تو گلوم گیر کرده  :lol: :lol:)

هی منو تنها بذار رو چشم پاتو نذار  :lol:

چه کنیم در این صورت؟؟

هر چند من فرونشده نیستم و کارم هم این نیست ولی موردی مثل

همون مودم خواستم چیزی گذاشتم برای فروش 

اونوقت چی

ویرایش شده توسط بابا شاه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اعتبار با فعالیت مفید تو سایت به وجود میاد اونم یکم یکم ( باید خیلی حواست جمع باشه که یکدفعه از دستش ندی )

چونکه اعتبار به دست اوردن تو نت کار خیلی سختیه

برای خرید و فروشهای اولیه هم سعی کن از کاربرهای با تجربه و قدیمی کمک بگیرید به عنوان واسطه

لینک به دیدگاه

جناب حسینی یک چیزی که هست بعضا چیز جالبی نیست .

یک کسی کالایی این جا می اورد بعد افراد قیمت می گدارند 

بعد می گوید در فروم مثلا پی تی این قدر قیمت دارد 

بعضا به خود من مثلا گفته اند مثلا در مسینجر گفته اند بیا بگو من این جنس را این قدر می خرم 

حتی اگر خریدار نیستی

بعد  بگویند این جنس خریدار دارد 

قیمت بالاتر

به نظر من دوستان می توانند در هر فرومی یا بیرون فروم جنسشان را بفروشند ولی وقتی در یک فروم اومدند . بالا بردن قیمت جنس به روش های نادرست خوب نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از این خز بازیا زیاد انجام میشه

ولی شما باید منطقی باشی و به اندازه ارزش اون کالا پول بدی نه بیشتر

حالا بعضی وقتها آدم احتیاج فوری داره یخورده بالاتر بگیره مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

عالی بود آقای حسینی 

ولی اگه مثلا خودم رو میگم اومدم کالایی رو گذاشتم برای فروش با قیمت منصفانه و نه بالا 

(نمونه اش که دو سه هفته پیش یه مودم تی پی لینک W8151N گذاشتم برای فروش به قیمت

68 فروش رفت که نوش 82 بود الان که با دلار 3000 و خوره ای که خدا میدونه چنده)

حالا کسی هم زیاد مارو نمیشناسه و خداییشم منصفیم (کی باور میکنه) یعنی کسی از ما نخره؟؟؟

در ضمن چه کار کنیم اعتبار به دست بیاریم ؟؟؟

اینجا من دیدم کاربر خوب کاربر شناخته شده اس و کلی میشناسنش و خوب ازش خرید میکنن

ولی ما رو که کسی نمیشناسه خوب نمیخره که

(چقدر دلم واسه خودم سوخت : :crying: :D

هیشکی منو دوست نداره :crying:   :lol:

بغض تو چشام حلقه زده و اشک تو گلوم گیر کرده  :lol: :lol:)

هی منو تنها بذار رو چشم پاتو نذار  :lol:

چه کنیم در این صورت؟؟

هر چند من فرونشده نیستم و کارم هم این نیست ولی موردی مثل

همون مودم خواستم چیزی گذاشتم برای فروش 

اونوقت چی

درود

جواب شما بسیار سادست عزیز . اون کسی که اعتبار بدست اورده و همه بهش اعتماد دارن خیلی خرید و فروش کرده و اعتبار بدست اورده و یا به دیگران کمک کرده .

لینک به دیدگاه

جناب حسینی یک چیزی که هست بعضا چیز جالبی نیست .

یک کسی کالایی این جا می اورد بعد افراد قیمت می گدارند 

بعد می گوید در فروم مثلا پی تی این قدر قیمت دارد 

بعضا به خود من مثلا گفته اند مثلا در مسینجر گفته اند بیا بگو من این جنس را این قدر می خرم 

حتی اگر خریدار نیستی

بعد  بگویند این جنس خریدار دارد 

قیمت بالاتر

به نظر من دوستان می توانند در هر فرومی یا بیرون فروم جنسشان را بفروشند ولی وقتی در یک فروم اومدند . بالا بردن قیمت جنس به روش های نادرست خوب نیست

درود

اینکه صاحب کالایی کالاش رو در فرومهای دیگه همزمان بفروشه کار نادرستی نیست عزیز . کسی که از شما میخواد در تاپیکش قیمت الکی بدید روزی برای شما هم این کار و میکنه .

فروشنده قیمتش رو برد بالا اگر برای شما نمیصرفه نخرید .فقط ما باید یادمون باشه که صاحب کالا نیستیم و نباید خودمون رو ناراحت کنیم .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام آقاى حسينى،

ميخواستم نظرتون رو در اين باره بدونم، موردى پيش نيومده ولى براى خودم سوال هستش:

فروشنده اگر مهلت تست بده، و خريدار بخواد در مدت زمان مهلت تست، جنس رو پس بده، آيا بايد اول فروشنده پول رو پس بده بعد خريدار نسبت به ارسال اقدام كنه،‌ يا اول بايد خريدار جنس رو پس بفرسته، بعد فروشنده نسبت به عودت پول اقدام كنه؟ و در اين ميون هزينه پست برگشت از جيب كى بايد باشه؟

لینک به دیدگاه

بعضی دوستان هم نباید خودشون رو صاحب اموال دیگران بدونن طرف میاد میگه تو کالات رو بفرست وقتی رسید من پول میزنم حسابت ! دیگه هر کسی می دونه که تا دنیا دنیا بوده اول پول میدادن بعد جنس میگرفتن ! من خودم چندبار از کسایی که تازه تو فروم عضو شده بودن خرید کردم,اول پرداخت کردم بعد جنس رو گرفتم,اگه جرات ریسک ندارید آنلاین خرید نکنید و تشریف ببرید حضوری خرید کنید و انقدر انتظار بیجا از دیگران نداشته باشید :angry:  

ویرایش شده توسط gintama
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بعضی دوستان هم نباید خودشون رو صاحب اموال دیگران بدونن طرف میاد میگه تو کالات رو بفرست وقتی رسید من پول میزنم حسابت ! دیگه هر کسی می دونه که تا دنیا دنیا بوده اول پول میدادن بعد جنس میگرفتن ! من خودم چندبار از کسایی که تازه تو فروم عضو شده بودن خرید کردم,اول پرداخت کردم بعد جنس رو گرفتم,اگه جرات ریسک ندارید آنلاین خرید نکنید و تشریف ببرید حضوری خرید کنید و انقدر انتظار بیجا از دیگران نداشته باشید :angry:  

قانون معامله توافق طرفین و اعتماد است ..........هر فردی می تونه تو پخ و با ادب شرایط خودشو برای شما عنوان کنه یکی از اونها می تونه ارسال و سپس واریز باشه این نه حرف بدیه نه غیر معقول شما هم می تونید قبول کنید یا رد ...........این که شما برای یک کاربر تازه وارد اول واریز کردید اگر مبلغش بالا بوده در واقع یک ریسک 50-50 انجام دادید ...........و دلیلی نمیشه اگر کسی اول واریز وجه انجام نمیده پس قید معامله تو نت را بزنه هزاران نفر از شهرهای مختلف به آقای حسینی جنس فروختند در 90 درصد موارد هم اول کالا برای ایشون ارسال شده و ایشون پس از تست واریز وجه انجام دادند .................چرا؟؟؟؟چون دو طرف توافق کردند و اگر قرار بود افراد ناراحت شوند پس تا امروز بالای 50 درصد معامله های فروم های مختلف باید به انجام نمی رسید .............همین طور که شما صاحب کالا هستید خریدار صاحب پولش پس یا طرفین توافق می کنند یا .............

اما دلیلی بر ناراحت شدن طرفین یا زدن قید معامله تو نت نیست

لینک به دیدگاه

قانون معامله توافق طرفین و اعتماد است ..........هر فردی می تونه تو پخ و با ادب شرایط خودشو برای شما عنوان کنه یکی از اونها می تونه ارسال و سپس واریز باشه این نه حرف بدیه نه غیر معقول شما هم می تونید قبول کنید یا رد ...........این که شما برای یک کاربر تازه وارد اول واریز کردید اگر مبلغش بالا بوده در واقع یک ریسک 50-50 انجام دادید ...........و دلیلی نمیشه اگر کسی اول واریز وجه انجام نمیده پس قید معامله تو نت را بزنه هزاران نفر از شهرهای مختلف به آقای حسینی جنس فروختند در 90 درصد موارد هم اول کالا برای ایشون ارسال شده و ایشون پس از تست واریز وجه انجام دادند .................چرا؟؟؟؟چون دو طرف توافق کردند و اگر قرار بود افراد ناراحت شوند پس تا امروز بالای 50 درصد معامله های فروم های مختلف باید به انجام نمی رسید .............همین طور که شما صاحب کالا هستید خریدار صاحب پولش پس یا طرفین توافق می کنند یا .............

اما دلیلی بر ناراحت شدن طرفین یا زدن قید معامله تو نت نیست

شما نباید آقای حسینی رو با یه کاربر معمولی یکی بدونید ایشون هم سابقه ی زیادی دارن هم فروشگاهشون شناخته شدست,بعضیا با لحن طلبکارانه به آدم میگن : هروقت کالا رسید من پول میدم.دوما از کی تاحالا پرداخت پول به کسی که نمیشناسیش شده ریسک 50-50 ؟ زمانی میشه 50-50 که شما نصف پول رو بگیری بعد ارسال کنی (آمار و احتمال علم خوبیه) !

لینک به دیدگاه

البته می دونم اینجا جای درد و دل نیست اما بعضی از دوستان هم جنبه ندارن بهشون اعتماد کنی بنده خودم به شخصه یکبار جنسی رو فروختم و قرار شد بعد از تست جنس بهم پولش رو بدن ,موقع پرداخت که رسید طرف 18 تومن کمتر از مبلغی که توافق شده بود واریز کرد و با کمال بی شرمی گفت این تخفیفشه راضی باش ! 18 تومن پولی نیست اما این حرکات باعث میشه آدم اولش پول بگیره بعد جنس ارسال کنه !

ویرایش شده توسط gintama
لینک به دیدگاه

جالبترش اینه که همون شخصی که انتظار داره اول کالا رو بگیره بعد پرداخت کنه وقتی فروشنده میشه اول پول میخواد بعد ارسال  ! این دیگه غیرقابل تحمله ! به هر حال ما کوچیک تمام بچه های لیون هستیم چه دارای اخلاق و مرام معامله (99/9% اعضا) چه بی مراماش (0/1%) !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
شما نباید آقای حسینی رو با یه کاربر معمولی یکی بدونید ایشون هم سابقه ی زیادی دارن هم فروشگاهشون شناخته شدست,بعضیا با لحن طلبکارانه به آدم میگن : هروقت کالا رسید من پول میدم.دوما از کی تاحالا پرداخت پول به کسی که نمیشناسیش شده ریسک 50-50 ؟ زمانی میشه 50-50 که شما نصف پول رو بگیری بعد ارسال کنی (آمار و احتمال علم خوبیه) !

عزیز من جایی از نوشتم جناب حسینی را با کاربر تازه وارد مقایسه نکردم ...مثالی زدم در مورد قوانین خرید و فروش که در درجه اول بر می گرده به توافق

ریسک 50-50 یعنی اینکه 50 درصد احتمال این وجود داره که معامله شما به مشکل بخوره  (یا پولتون بپره یا جنس با مشخصات مورد نظر دستتون نرسه)یا اینکه 50 درصد معامله خوب و سالمی باشه ........

آمار احتمال علم خوبیه به شرطی که اهلش ازش استفاده کنه ;)

لینک به دیدگاه

عزیز من جایی از نوشتم جناب حسینی را با کاربر تازه وارد مقایسه نکردم ...مثالی زدم در مورد قوانین خرید و فروش که در درجه اول بر می گرده به توافق

ریسک 50-50 یعنی اینکه 50 درصد احتمال این وجود داره که معامله شما به مشکل بخوره  (یا پولتون بپره یا جنس با مشخصات مورد نظر دستتون نرسه)یا اینکه 50 درصد معامله خوب و سالمی باشه ........

آمار احتمال علم خوبیه به شرطی که اهلش ازش استفاده کنه ;)

اهلش رو خوب اومدین !  :lol: شما گرایش جدیدی در علم احتمال رو پایه گذاری فرمودید !

ویرایش شده توسط gintama
لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

درود دوستان گلم

پیشنهاد میکنم وقتی برای کسی میخواید پولی واریز کنید در تاپیکش اعلام کنید که کالاش رو خریدید و میخواید مبلغ رو واریز کنید . میدونم که بعضی از شما میترسید شخص دیگه ای بیاد و کالا رو از چنگتون در بیاره ولی اگر کسی کالایی رو از چنگتون در بیاره بهتر از اینه که پول زبون بستتونو به دست گرگ بسپارید .

این پیشنهاد من بود حالا به خودتون مربوطه مسائلش

در ضمن میتونید برای جابجایی پول روی ما حساب کنید و مثل گذشته خریدار میتونه مبلغ رو برای ما واریز کنه بعد فروشنده کالا رو برای خریدار بفرسته وقتی کالا به دست خریدار رسید به ما خبر بده که کالا صحیح و سالم رسیده و بعد ما مبلغ رو برای فروشنده واریز خواهیم کرد . البته اینرو بگم که خریدارو فروشنده کاملا باید با هم شفاف بشن در غیر اینصورت مسائل و مشکلات معامله به بنده ربطی نداره و تا خریدار رضایت نده بنده به هیچ عنوان مبلغ رو برای فروشنده واریز نمیکنم

در کل مراقب باشید و طمع نکنید و هر وقت دید کالایی خوش قیمته بیشتر و بیشترو بیشتر دقت کنید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
درود دوستان گلم

پیشنهاد میکنم وقتی برای کسی میخواید پولی واریز کنید در تاپیکش اعلام کنید که کالاش رو خریدید و میخواید مبلغ رو واریز کنید . میدونم که بعضی از شما میترسید شخص دیگه ای بیاد و کالا رو از چنگتون در بیاره ولی اگر کسی کالایی رو از چنگتون در بیاره بهتر از اینه که پول زبون بستتونو به دست گرگ بسپارید .

این پیشنهاد من بود حالا به خودتون مربوطه مسائلش

در ضمن میتونید برای جابجایی پول روی ما حساب کنید و مثل گذشته خریدار میتونه مبلغ رو برای ما واریز کنه بعد فروشنده کالا رو برای خریدار بفرسته وقتی کالا به دست خریدار رسید به ما خبر بده که کالا صحیح و سالم رسیده و بعد ما مبلغ رو برای فروشنده واریز خواهیم کرد . البته اینرو بگم که خریدارو فروشنده کاملا باید با هم شفاف بشن در غیر اینصورت مسائل و مشکلات معامله به بنده ربطی نداره و تا خریدار رضایت نده بنده به هیچ عنوان مبلغ رو برای فروشنده واریز نمیکنم

در کل مراقب باشید و طمع نکنید و هر وقت دید کالایی خوش قیمته بیشتر و بیشترو بیشتر دقت کنید

خوب خیلی خوب شد ولی من بعید میدونم این طرح شما بمونه و بعد از مدتی مجددا براتون دردسر خواهد شد و شما هم منصرف میشید .... :(

ولی بازم بخاطر این پیشنهادتون از طرف تمامی کابرها ازتون تشکر مکنم .......... :wub:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...