رفتن به مطلب

منفی و مثبت به چه منظوره و کجا باید بکار ببریم

Recommended Posts

درود دوستان گلم

واقعیتش اینه که تصمیم گرفتم یه سری مطالب رو اینجا عنوان کنم تا با هم و در کنار هم بهتر کار کنیم و در ارامش باشیم

منفی و مثبت حقی هستش که مال شماست و شما میتونید ازش استفاده کنید .

مثبت : یعنی من از پستی که توسط شما داده شده خوشم اومده و مورد پسند من بوده

منفی : یعنی پست شما مورد پسند من نبوده

منفی بیهوده : یعنی منفی که بدون دلیل داده بشه . از روی لج و لج بازی و یا خصومت با کاربر دیگه

پشت سر هم وقتی به کسی منفی میدید یعنی مشکلی باهاش دارید . اگر از مطلب طرف مقابل خوشتون نمیاد همون مطلب رو باید منفی بدید نه اینکه بگردید سایر پستهاش رو پیدا کنید و منفی بدید بهش . این مسئله مطمئن باشید که مورد ناراحتی کاربری میشه که منفی بیهوده گرفته و سریعا اطلاع میده . و ما هم هستیم که پاسخگوی کاربران عزیز باشیم .

یک بار یادم میاد یکی از کاربران به یکی از مدیران منفی داده بود و ازشون پرسیدم که چرا چنین کاری کردید ایشون بسیار منطقی جواب بنده رو دادن که دلم میخواست خودم هم به خودم منفی بدم که چرا چنین سوالی از ایشون پرسیدم از اون روز خودم بیشتر با گزینه منفی اشنا شدم . یعنی ما هم اشتباه میکنیم دوستان گلم

دکمه مثبت فکر نمیکنم که مشکلی بین کاربران ایجاد کنه و میتونن ازش خوب استفاده کنن بدون اینکه باعث ناراحتی کسی بشن .

در کل دوستان گلم استفاده درست از منفی و مثبت حق شما عزیزان هستش و اگر بابت دادن منفی از شما سوال شد ناراحت نشد و فقط پاسخ بدید همین . این به خاطر روال مدیریتی هستش که سوء تفاهم ها رفع بشه

یادمون باشه که مطلبی که مینویسیم نظر ماست و از دید ما درسته ولی میتونه از دید دیگران اشتباه باشه و اگر منفی گرفتیم لطفا ظرفیت این مسئله رو داشته باشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظرم اگه قابلیتی وجود داشته باشه که بشه این منفی و مثبت رو تغییر داد خیلی خوب بود . یعنی الان من که مثبت یا منفی بدم . بعدا پشیمون شدم بتونم تغییرش بدم ( مخصوصا در رابطه با منفی تا واسه کسی کدورتی پیش نیاد )

لینک به دیدگاه

به نظرم اگه قابلیتی وجود داشته باشه که بشه این منفی و مثبت رو تغییر داد خیلی خوب بود . یعنی الان من که مثبت یا منفی بدم . بعدا پشیمون شدم بتونم تغییرش بدم ( مخصوصا در رابطه با منفی تا واسه کسی کدورتی پیش نیاد )

شما وقتی منفی یا مثبتی میدید در اون لحظه نظرتون بوده که چنین کاری رو با دلیل و درایت خودتون انجام بدید پس موردی نداره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته . ولی بخاطر قابلیت ویرایش فرد مقابل می تونه حرفش رو عوض کنه و وقتی یکی دیگه که میاد این پست رو برای اولین بار می خونه و می بینه چیز خوبی نوشته ولی بقیه منفی دادن یه چیز دیگه برداشت می کنه

لینک به دیدگاه

درسته . ولی بخاطر قابلیت ویرایش فرد مقابل می تونه حرفش رو عوض کنه و وقتی یکی دیگه که میاد این پست رو برای اولین بار می خونه و می بینه چیز خوبی نوشته ولی بقیه منفی دادن یه چیز دیگه برداشت می کنه

نگران نباش چیز خوب و یا بد وجود نداره این دیدگاهاو نظرات هستن که با هم متفاوتن . ویرایش هم کرده باشه خوب خودش و اون شخص میدونن که چه اتفاقی افتاده و به نظر من نیاز نیستش که برای همه توضیح بدیم که راچ منفی دادیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظر بنده اگه بشه در طراحی سایت تغیری داده بشه که دکمه "محبوبیت"  جای دیگه ای داشته باشه مثلا بجای گوشه پایین سمت چپ به سمت راست منتقل بشه یا کمی از دکمه های + و - فاصله داشته باشه بهتره! چون ممکنه سهوا روی دکمه - که کنار دکمه میزان محبوبیت هست کلیک بشه و موجب سوء تفاهم یا آزردگی دوستان بشه.

این اتفاق مخصوصا برای کاربرایی مثل خودم که تا 3 صبح تو سایت هستیم و اونموقع چشم خسته اس و امکان اشتباه بیشتره چند بار نزدیک بود پیش بیاد(فکر کنم یه بارم چنین اشتباهی کردم!)

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

به نظر بنده اگه بشه در طراحی سایت تغیری داده بشه که دکمه "محبوبیت"  جای دیگه ای داشته باشه مثلا بجای گوشه پایین سمت چپ به سمت راست منتقل بشه یا کمی از دکمه های + و - فاصله داشته باشه بهتره! چون ممکنه سهوا روی دکمه - که کنار دکمه میزان محبوبیت هست کلیک بشه و موجب سوء تفاهم یا آزردگی دوستان بشه.

این اتفاق مخصوصا برای کاربرایی مثل خودم که تا 3 صبح تو سایت هستیم و اونموقع چشم خسته اس و امکان اشتباه بیشتره چند بار نزدیک بود پیش بیاد(فکر کنم یه بارم چنین اشتباهی کردم!)

ممنون

درود

امکان نداره عزیز چون اینها باید در کنار هم باشن و در کل سایتهای دنیا منفی و مثبت در کنار هم هستن عزیز. بعضی وقتها اشتباه میشه رو میشه حلش کرد مثلا در پست بعدی عنوان کنید و یا به مدیران خبر بدید همین

لینک به دیدگاه

محمود جان، این که مشکلی نیست، اگر به هر دلیلی منفی دادین و بعدا میخواستین مثبتش کنید - یا خونثی کنید، کافیه به یک پست اون کاربر - حالا در جای دیگر مثبت بدید - تا منفی خودتون رو خونثی کنید. - در هر صورت تعداد کل هستش که باقی میمونه. و اگر هم که اشتباهی یه یک نفر منفی دادین میشه به دو پست اون کاربر در جای دیگر مثبت بدید تا هم امتیاز منفی از بین بره و هم یک مثبت بشه - به خود بنده خدا هم یه پ خ میدیم که سوء تفاهم نشه - کسی هم شک نکنه ;)

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقای حسینی معلومه کفگیر خورده ته دیگ که انقدر سخت با این پیشنهادمخالفی . مگه حقوق برنامه نویسا چقدر شده  :دی (شوخی بود)

ولی باز به نظر یا امکان تغییر باشه یا اصلا نباشه بهتره مثل فیس چوک :دی

لینک به دیدگاه

تشکر از آقای حسینی عزیز، یادآوری خوبی بود

منم خاطرم هست که یه بار به یکی از مدیران منفی داده بودم

زمانیکه ازم بخاطر این منفی سئوال پرسیده شد، در جواب گفتم

که بخاطر عقیده ی شخصیم بوده ، اون مدیر عزیز هم کاملا منطقی با قضیه برخورد کردن ...

لینک به دیدگاه

تشکر از آقای حسینی عزیز، یادآوری خوبی بود

منم خاطرم هست که یه بار به یکی از مدیران منفی داده بودم

زمانیکه ازم بخاطر این منفی سئوال پرسیده شد، در جواب گفتم

که بخاطر عقیده ی شخصیم بوده ، اون مدیر عزیز هم کاملا منطقی با قضیه برخورد کردن ...

احترام گذاشتن به عقائد همدیگه معنیش این نیستش که اعتقادات همو قبول کنیم . معنیش اینه که من با هر اعتقادی و تو با هر گونه اعتقادی در کنار هم زندگی کنیم  .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظرم حالا که بحث شد اگه امکانش هست اون شمارنده رو بذارید بین سبز و فرمز که هم فاضله رعایت شده باشه و هم اشتباه ها کمتر بشه هم بقول معروف راستی خوب و موافق هست و یالا ببره و چپی که بد و مخالف هست پایین میاره و به نوعی مغنی دار هست این کار وهم بنظرم جالبتر هم هست، البته بازم سلیقه ای هست هر جور دوست دارید ... :D

با تشکر

لینک به دیدگاه

ما اگه بخوایم از هر کاربری بابت یک منفی و یا مثبت سوال کنیم باید کارمون رو تعطیل کنیم دوستان عزیز. چه خوب میشه که ظرفیتمون رو ببریم بالا و بگیردیم دنبال راه حل و مشکلات خودمون توی وجود خودمون .

دوستان گلم اینجا فرصت زیاد نیستش و ما فقط میتونیم در حد بسیار کم به این موضوع غیر مهم بپردازیم . پس اگر جوابی کوتاه دادیم ممنون میشیم که ادامه پیدا نکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ما اگه بخوایم از هر کاربری بابت یک منفی و یا مثبت سوال کنیم باید کارمون رو تعطیل کنیم دوستان عزیز. چه خوب میشه که ظرفیتمون رو ببریم بالا و بگیردیم دنبال راه حل و مشکلات خودمون توی وجود خودمون .

دوستان گلم اینجا فرصت زیاد نیستش و ما فقط میتونیم در حد بسیار کم به این موضوع غیر مهم بپردازیم . پس اگر جوابی کوتاه دادیم ممنون میشیم که ادامه پیدا نکنه .

با درود

دوست گرانقدرم  خیلی از مواقع حذف کردن  پست سریع کاربران بدون دلیل منطقی نقض ازادی  و بی احترامی شدید

به نویسنده پست و خرد کردن شخصیت  بی مورد ایشان تلقی میگردد . در این مورد شک نفر مائید که بنده دهها بار

و حتی همین چند دقیقه پیش شاهد این صحنه تاسف بار متاسفانه..... بودم [-X

در ضمن اگر فرصت و شرایط بدین منظور محدود میباشد و از توان دست اندر کاران محترم خارج  ,  راه کارهای دیگری

هم بالاخره موجود میباشد نه اینکه فقط  به هیچی نیاندیشیم و بیکباره کل مقاله و پست را حذف نمائیم ! که این خود میشود در

نهایت یک نوع .... 

و همیشه بیاد داشته باشیم که انتقاد سر اغاز پیشرفت و ابادانی است حتی اگر تلخ هم باشد باید انرا پذیرفت !

و تمجید و تشکر بیمورد وبیش از حد در نهایت موجب اضمحلال و رکود و نابودی میگردد !!

غلام همت سروم که زیر چرخ کبود /  ز هر چه رنگ تعلق پذیرد ازادست

باتشکر از تمامی دوستانم : مهران

ویرایش شده توسط MEHRAN 2012
لینک به دیدگاه

با درود

دوست گرانقدرم  خیلی از مواقع حذف کردن  پست سریع کاربران بدون دلیل منطقی نقض ازادی  و بی احترامی شدید

به نویسنده پست و خرد کردن شخصیت  بی مورد ایشان تلقی میگردد . در این مورد شک نفر مائید که بنده دهها بار

و حتی همین چند دقیقه پیش شاهد این صحنه متاسفانه..... بودم

باتشکر از دوستانم : مهران

درود

مهران عزیز و دوست خوبم . متاسفانه ما اگر اجازه بدیم پستهای اینگونه که شما ایجاد کردید بمونه حتما فروم ما تبدیل به چیز دیگه ای بجز سخت افزار خواهد شد. به ما هم حق بدید . عنوان تاپیک چی هستش عزیز ؟ شما خوندی و توجه کردید که عنوان تاپیک چی هستش ؟ ایا مطلب شما در مورد این مسئله بود ؟

متاسفانه این تاپیک رو ایجاد کرده بودم که با هم اگاهای پیدا کنیم و از اطلاعات هم استفاده کنیم ولی متاسفانه و متاسفانه همیشه اینجور تاپیکها وقت گیر و کاملا نظم رو بر هم میزنه چون ما ها زیاد نمیتونیم در هاشیه نباشیم .

دوستان گلم وقتی ما منفی میگیریم باید برگردیم و به رفتارمون نگاه کنیم که چرا این چنین شده .

یادمون باشه 6 میلیارد ادم داره در دنیا زندگی میکنه و بهتون قول میدم که 6 میلیارد طرز تفکر و 6 میلیارد نظر داریم . پس خوتون به این امر توجه بیشتری بکنید .

ممنونم از همکاری شما عزیزان

لینک به دیدگاه

و همیشه بیاد داشته باشیم که انتقاد سر اغاز پیشرفت و ابادانی است حتی اگر تلخ هم باشد باید انرا پذیرفت !

و تمجید و تشکر بیمورد وبیش از حد در نهایت موجب اضمحلال و رکود و نابودی میگردد !!

کاملا قبول دارم مهران عزیز ولی صحبتهای شما انتقاد به سایر کاربران بود عزیز. ممنون میشم که به ما انتقاد کنید . اینجوری حتما به شما و سایر دوستان پاسخ خواهیم داد ولی وقتی از سایر کاربران انتقاد میکنید لطفا فقط در پایغام خصوصی باشه . چون شما کاملا طرفتون رو نمی شناسید و امکان داره که طرف مقابلتون نتونه تحمل انتقاد رو داشته باشه .

مهران جان ن شخصا با انتقاد مشکلی نداره ولی بعضی وقتها بعضی از دوستان فکر میکنن که دارن اناتقاد میکنن و بنده میتونم ثابت کنم که نه تنها انتقاد نیستش اون مطلبش بلکه کاملا برعکسه . البته این مطلبم در مورد شما نبوده مهران جان

در کل ما هستیم که نظم بر قرار کنیم و جوابگوی شما عزیزان باشیم و محیطی سالم ایجاد کنیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود

بنده اصلا قصد جسارت به دوستان و سروران گرامیم رو در این سایت نداشتم و اگر سوتعبیری بوجود امده

از همه عزیزانم پوزش میطلبم و منظور من یک تجربه ای بود که بطور کلی از این مورد خودم به شخصه

داشتم و اصلا ربطی به دوستان در اینجا نداره و ازشون مجددا در این رابطه معذرت میخوام .

باتشکر : مهران 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمون باشه 6 میلیارد ادم داره در دنیا زندگی میکنه و بهتون قول میدم که 6 میلیارد طرز تفکر و 6 میلیارد نظر داریم . پس خوتون به این امر توجه بیشتری بکنید .

درود

مهران عزیز و دوست خوبم . متاسفانه ما اگر اجازه بدیم پستهای اینگونه که شما ایجاد کردید بمونه حتما فروم ما تبدیل به چیز دیگه ای بجز سخت افزار خواهد شد. به ما هم حق بدید . عنوان تاپیک چی هستش عزیز ؟ شما خوندی و توجه کردید که عنوان تاپیک چی هستش ؟ ایا مطلب شما در مورد این مسئله بود ؟

متاسفانه این تاپیک رو ایجاد کرده بودم که با هم اگاهای پیدا کنیم و از اطلاعات هم استفاده کنیم ولی متاسفانه و متاسفانه همیشه اینجور تاپیکها وقت گیر و کاملا نظم رو بر هم میزنه چون ما ها زیاد نمیتونیم در هاشیه نباشیم .

دوستان گلم وقتی ما منفی میگیریم باید برگردیم و به رفتارمون نگاه کنیم که چرا این چنین شده .

ممنونم از همکاری شما عزیزان

نقل قول

"یادمون باشه 6 میلیارد ادم داره در دنیا زندگی میکنه و بهتون قول میدم که 6 میلیارد طرز تفکر و 6 میلیارد نظر داریم . پس خوتون به این امر توجه بیشتری بکنید ."

بعله کاملا صحیحه  انسانها متفاوت و بالطبع نظرات هم مختلف . ولی عرض کردم برای حد اقل نزدیک شدن به هر چاره مشکلی راهکاری میشه اندیشید  بطور مثال

ما تو این همه جمعیت دنیا جوامعی  مثل سوئیس و سوئد داریم و بلعکس جوامعی مثل بعضی از جوامع افریقائی و غیره هم داریم !!

ممنونم از انتقاد پذیری شما دوست عزیز

لینک به دیدگاه

در ضمن مثبت و منفیهای بازارچه حذف شد دوستان گلم و فکر میکنم نیازی به این مسئله نباشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش حرص نخور موهات سفید میشه ها:))))))))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه کار قشنگی که دیدم کردی اینکه وقتی کسی مثبت یا منفی میده دیگه کسی نمی فهمه کی داده. افرین

لینک به دیدگاه

سلام

من هم پستی اینجا گذاشتم نمیدانم ثبت نشد یا حذف گردید

ولی چون رسیدگی شد خوشحالم

از همون اول بهتر بود امتیاز های مثبت و منفی را کسی نفهمد که چه کسی داده 

پست ما هم حذف شد چیز خاصی نبود

یک چیزی که خیلی برایم جالبه بعضی مواقع یک توهین هایی توی پست ها است که همچنان پا برجاست 

و مدیریت هم چنان این ها را حذف نمی کند 

ولی نظر کاریر حذف می شود

من که احترام خاصی برای مدیریت سایت قایلم احساس میکنم بعضی موارد را نمی بینند وگر نه تفاوتی بین کاربران قایل نیستند.

لینک به دیدگاه

یک چیزی که خیلی برایم جالبه بعضی مواقع یک توهین هایی توی پست ها است که همچنان پا برجاست 

و مدیریت هم چنان این ها را حذف نمی کند 

ولی نظر کاریر حذف می شود

درود دوست گلم

مطمئن باشید که اون پستها توسط ما دیده نشده وگرنه حتما برخورد میشه عزیز

میتونید لینک رو گزارش کنید تا بررسی کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر میکنم برای اولین بار هست توی فروم هایی که دیدم اینقدر مورد توجه قرار میگیره مثبت و منفی .

وقتی از نظر خودمون سعی کنیم کار مثبتی انجام بدیم مابقی داستان رو اهمیت زیادی بهش نمیدیم. مگر اینکه متوجه اشتباه زیادی بشیم ...

من دوست دارم در آینده یک فروم ایجاد کنم در یک زمینه تخصصی بخاطر همین موضوعات مربوط به نحوه فعالیت و گردش کار فرم ها رو بعضا دنبال میکنم.

توی ذهن من این هست اگر دیس لایک خوردی :D و دلیلش رو خودت متوجه نشدی کلا بگذار به حساب عقیده شخصی ...

و یک مورد کلی دیگه اینکه کلا باید ببینی هدفت از فعالیت چی هست ؟ به دنبال چه چیزی هستی ؟

لینک به دیدگاه

فکر میکنم برای اولین بار هست توی فروم هایی که دیدم اینقدر مورد توجه قرار میگیره مثبت و منفی .

وقتی از نظر خودمون سعی کنیم کار مثبتی انجام بدیم مابقی داستان رو اهمیت زیادی بهش نمیدیم. مگر اینکه متوجه اشتباه زیادی بشیم ...

من دوست دارم در آینده یک فروم ایجاد کنم در یک زمینه تخصصی بخاطر همین موضوعات مربوط به نحوه فعالیت و گردش کار فرم ها رو بعضا دنبال میکنم.

توی ذهن من این هست اگر دیس لایک خوردی :D و دلیلش رو خودت متوجه نشدی کلا بگذار به حساب عقیده شخصی ...

و یک مورد کلی دیگه اینکه کلا باید ببینی هدفت از فعالیت چی هست ؟ به دنبال چه چیزی هستی ؟

این جمله آخر شما خیلی خوب و جالب بود. به نکته مهمی اشاره کردید.  به نظرم هرکس باید برای خودش مشخص کنه چرا در یک انجمن فعالیت میکنه،  یک نفر دنبال اطلاعات میگرده، یک نفر از راهنمایی کردن دیگران لذت می بره، یک نفر از فعالیت زیاد خوشش می یاد و یک نفر هم دوست داره که همیشه مورد توجه باشه. هر کدام از این افراد دیدگاه متفاوتی در مورد در یافت امتیاز مثبت و منفی دارند. به نظر من کسی که به دنبال راهنمایی کردن یا راهنمایی شدن هست، با گرفتن منفی زیاد ناراحت نمیشه، چون با گرفتن منفی متوجه اشکال در کارش میشه و باعث میشه برای رسیدن جواب درست، تلاش کنه.

اما کسی که مثبت و منفی را فقط به چشم رقابت  می بینه و همیشه به فکر جلب توجه هست، با گرفتن منفی چنان آشفته و پریشان حال میشه که انگار یکی از بد ترین اتفاقت زندگیش را تجربه میکنه. در این حالت کامل واضح هست که عکس العمل ها بسیار شدید خواهد بود..

به هر حال هرکس  امتیاز مثبت و منفی را از دیدگاه خودش میبینه و تحلیل میکنه و همه این نظرات هم محترم هست . :wub: :p

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...