رفتن به مطلب

معرفی برترین ایرکولینگهای موجود در بازار

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان این تاپیک رو ایجاد کردم تا ایرکولینگهایی که در بازار موجود هستند رو معرفی و در مورد بازدهشون کمی بحث کنیم تا کمکی هم باشه برای دوستانی که قصد تهیه ایر رو دارند.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

THERMALRIGHT IFX-14

این ایر کولینگ در حال حاضر در ایران موجوده و توسط فونیران عرضه میشه که جزو برترین کولرهای دنیاست .

29592yt.jpg

2ceqgrs.jpg

2dr86km.jpg

و همچنین هیدسینگی جداگانه همراه این ایر کولینگ میباشد که از زیر مینبورد دقیقا زیر CPU قرار میگیره که حدودی از گرما رو هم از این طریق انتقال میده

znlvf9.jpg

پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

THERMALRIGHT ULTRA 120 EXTREME

این ایر کولینگ به جرات میشه گفت جزو یکی از بهترینهاست که به ایران هم رسیده و در هیچ تستی نبوده که بد امتیاز بیاره .

2zqsvuu.jpg

a9xnb4.jpg

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

TONIQ TOWER 120

با این ایر هم فکر کنم همه آشنا باشید خوب نمیشه گفت ایر کولینگ بدیه ولی نسبت به قیمتش واقعا عالیه قیمتش هم در حال حاضر 52 تومان هستش و با گارانتی آینده سیما عرضه میشه.

2ypkgb9.jpg

2n8wtu8.jpg

تشکر.

لینک به دیدگاه

و این هم مشخصات کامل این 3 ایرکولینگ که تا اینجا معرفی شد و مقایسه اینها در اورکلاک .

2i05cnl.jpg

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام ! خسته نباشید دومینیتور عزیز ! کار بسیار جالب و پرباری انجام دادید !

از زمانیکه با فروم های فارسی زبان اشنا شدم ! همیشه این آرزو رو در سر می پروروندم که ای کاش روزی برسه که تمامی کاربران ! از قطعات مورد استفادشون و تجربیاتی که در طی مراحل استفاده و کار با اونا بدست اوردند ! رویویی تهیه کرده و در اختیار جمع قرار بدن !

فکرشو بکنبد حتی در سطح همین فروم خودمون ! مطمئنا هر یک از ما قطعات گوناگونی استفاده کرده یا میکنیم و بی شک هر یک ! تجربیاتی رو حین کار با اونا بدست اورده یا میاریم ! حال اگه هر یک از کاربرای فروم لیون این زحمت رو به خودشون بدن تا تجربیات و دانسته هایی که از اون قطعه یا قطعات نوعی بدست اوردند رو بصورت نوشته یا همون رویو دراورده و در دید عموم قرار بدن ! میدونید چی میشه ! ؟ !

یعنی یک بانک اطلاعاتی بسیار کاربردی ! تازه اگه موردی هم پیش بیاد که مثلا 2 یا چند نفر از یک قطعه مشابه استفاده کرده باشن و هر یک بنا به طرز استفاده و تجربیات شون ! بیان و اونارو مطرح کنند ! باز هم نه تنها تکراری در بین نخواهد بود که ممکنه نکاتی یا مواردی بوده باشه که از دید یکی از اونا دور مونده و یا نوع نگاه شون باهم تفاوت داشته باشه و وقتی جمع این رویوها رو باهم و در کنار هم داشته باشیم !

با خوندن اونا ! هر یک از خوانندگان ! انگار خودشون مدت بسیاری رو از اون قطعه استفاده کرده اند و اینچنین اطلاعاتی باعث انتخاب دقیق تر و بهینه تر ایشان خواهد بود !

امیدوارم هر یک از ما در لیون ! حداقل زحمت نوشتن و بزبان نوشتار دراوردن تجربیات و دانسته هامون در مورد یکی از قطعات مورد استفادمونو بخودمون بدیم و این ایده پربار رو به یه روش و سنتی پایدار تبدیل کنیم !

پس بهتره از همین الآن هر یک از ما ! یکی از قطعات مورد استفادمون رو زیر نظر گرفته و سعی کنیم تجربیاتی که از اون قطعه بدست اوردیم رو به رشته تحریر دراریم ! بنظر من این کار نه تنها یه ایده بسیار مفیده که یه جور وظیفه هم محسوب میشه ! به امید روزی که همگی به اهمیت این وظیفه پی ببریم !

اساتید و مدیران اگه با طرح این موضوع برای جمع لیون موافق بودند ! میتونند این پیشنهاد رو از طرف خودشون و در مکان مناسب تری قرار بدن تا تمامی کاربران لیون ! از وجود این ایده مطلع بشن !

از دومینیتور عزیز هم بخاطر طرح این ابتکار بسیار کاربردی ! ممنونیم !

دوست و دوستدار یکایک تون / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

با سلام

خواهش میکنم فرامرز جان بنده این تاپیک رو ایجاد کردم تا کمکی باشه برای دوستانی که قصد تهیه کولر برای پردازندشون رو دارند و همچنین ایرکولینگهایی که کارایی خوبی دارند و در ایران نیز موجود هستند رو معرفی کنیم.

پیروز باشید.

لینک به دیدگاه

COOLER MASTER V8

این ایرکولینگ هم یکی از محصولات فوق العاده کولر مستر هستش که همراهش پایه برای سوکت 1366 نیز موجوده و با گارانتی دریا کامپیوتر عرضه میشه.

jhy32u.jpg

w22b8i.jpg

iozx2q.jpg

لینک به دیدگاه

COOLER MASTER HYPER 212

هایپر 212 یکی از خوش قیمت ترین کولر پردازنده با کارایی و بازده بالاست که قیمتش حدود 40 تومان هستش که به صورت DUAL FAN واقعا فوق العاده جواب میده .

2cxhkaw.jpg

2rnajbn.jpg

لینک به دیدگاه

ZEROTHERM NIRVANA NV120

این کولر هم به نظر من یکی از بهترینها هم از نظر زیبایی که داره و هم از نظر کارایی فوق العاده میباشد که در حال حاضر خودم از این ایر استفاده میکنم که واقعا عالیه که همراه این ایر یک کنترل سرعت فن و خمیر 10 تومانی ZT-100 نیز وجود داره که ارزش خرید این ایر رو خیلی بالاتر میبره.

2vtxs15.jpg

538bk4.jpg

لینک به دیدگاه

COOLER MASTER HYPER Z600

این رو هم حدودا 2 هفته پیش برای یکی از دوستان نصب و تست کردم عالی بود و در تستهای انجام شده توسط سایتهای خارجی عملکرد خیلی خوبی رو از خودش نشون داده.

zyagza.jpg

wgospe.jpg

لینک به دیدگاه

ZALMAN CPNS9700 LED

ZALMAN CPNS9700 یکی از ایرهای بسیار عالی شرکت زلمان که زیبایی و کارایی فوق العاده ای داره .

2nv9s9f.jpg

23jmvch.jpg

dbpk6t.jpg

لینک به دیدگاه

قیمت این thermalright ultra 120 extreme

تو ایران چنده؟

قیمت دقیق رو باید از فونیران بگیرید یا از آقای حسینی بخواهید ولی به سختی گیر میاد واین ایر بدون فن عرضه میشه همینطور thermalright ifx-14 ولی واقعا فوق العاده هستند ifx-14 حدود 70 تومان باید باشه که این رو میدونم موجوده تو بازار ولی قبلش باید مطمئن بشید که با مینبوردتون سازگاره یا نه چون اگر مینبوردتون هیدسینگهای بلندی داشته باشه امکان داره مشکل ساز بشه .

مدل مینبوردتون چیه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

ممنون

من همینجوری از سر کنجکاوی پرسیدم:|.اما احتمالا اگه خدا بخواد سیستم جدید بخرم ep45-ud3 میخرم.

این عکسها هم فیلتره من نمیتونم ببینم.چیکار کنم باUltra و freegate نشد.

لینک به دیدگاه

ممنون

من همینجوری از سر کنجکاوی پرسیدم:|.اما احتمالا اگه خدا بخواد سیستم جدید بخرم ep45-ud3 میخرم.

این عکسها هم فیلتره من نمیتونم ببینم.چیکار کنم باUltra و freegate نشد.

خواهش میکنم .

عکسها که مشکلی نداره و راحت برای من باز میشه :D

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

با سلام

چه کاریه از همون فن استوک استفاده میکنیم و توپ توپ هم هست از این کارهای خطرناک هم نمیکنیم در ضمن قیمتش هم خیلی کمتر هست . بیکاری زحمت میکشی دی : :| =D> :D

خوب رضا جان بسیار عالی بود ادامه بده مطالب بالا هم یک سری نظرات یوزر بود :confused: o:-)

لینک به دیدگاه

با سلام

چه کاریه از همون فن استوک استفاده میکنیم و توپ توپ هم هست از این کارهای خطرناک هم نمیکنیم در ضمن قیمتش هم خیلی کمتر هست . بیکاری زحمت میکشی دی : :| =d> :D

خوب رضا جان بسیار عالی بود ادامه بده مطالب بالا هم یک سری نظرات یوزر بود :confused: o:-)

علی جان فن استوک رو هم نباید دست کم گرفت من خودم باهاش 2180 رو تا 3.2 اور کردم دما هم زیاد بالا نبود در کل با فن استوک هم میشه اور کرد ولی نه یه اور حرفه ای ولی خوب اگر قصد رسیدن به فرکانسهای بالا تر و بیشتر رو داشته باشیم در کنارش حتما یک خنک کننده خوب هم باید داشته باشیم.

موفق باشی.

لینک به دیدگاه

k2k2c.jpg

w312r.jpg

2i1c9kw.jpg

2ce0kdj.jpg

لینک به دیدگاه

=d> مرسی تستهای جالبی بودن و از رایانه خبر هم تشکر فراوان میشه .

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان .

امروز میخوام کولری رو معرفی کنم که مدت زمان کمیه که وارد بازر شده و با گارانتی دریا کامپیوتر عرضه میشه و به جرات میشه گفت جزو قویترین ایرکولینگهای دنیاست .

COOLER MASTER V10

wuz41veifg5v8tpz7n7m.jpg

تصاویری از این کولر :

1ng1ber5ulxr3ptenuh.jpg

njgyd15y8yyzsq8ovxkq.jpg

x4dcn3dv5d6n780xwld.jpg

در تصاویر همه چیز گویای حجم زیاد این کولر و وزنی که داره است این کولر در واقع دو کار رو همزمان با استفاده از دو فنی که در این کولر تعبیه شده انجام میده :

1 - خنک سازی فوق العاده پردازنده به دلیل مجهز بودن به بخش TEC

2 - خنک کردن حافظه ها .

z0x2eilyld4g5xmytpzd.jpg

بخش TEC چیست ؟

TEC در این کولر بر روی 4 عدد لوله انتقال گرما قرار دارد که برق ورودی را از منبع تغذیه گرفته و به صورت سالم و مناسب به TEC تحویل میدهد و زمانی که گرمای پردازنده بالا برود به طور هوشمندانه وارد عمل میشود و باعث میشود گرمای ایجاد شده از پردازنده به سرعت انتقال یابد.

jd6xx3k5dyy2qf8iey.jpg

TESTS:

7xt0sumz840ewinsgrbr.jpg

2j777tct3807b5ikzib.jpg

lrydkrs8vs2ie875lt9e.jpg

sz9oygc2d1n2fi2ob0o.jpg

نوع سوکتهای قابل پشتيبانی:

Intel: LGA1366 & LGA775 / AMD: Socket AM2, 939, 940,754

Aluminum Fins; Copper Base : ماده ساخت هيت سينک

236.5 x 129.6 x 161.3 mm : ابعاد ساخت

10 @ 6mm diameter: ابعاد لوله های انتقال حرارت

2x 120 x 120 x 25 mm : ابعاد فن

800~2400RPM (10% Varrance) : سرعت فن

Riffle Bearing : نوع بلبرينگ

17 Dba : ميزا نويز فن

4 pin PWM: نوع اتصال فن

Smoked: رنگ

1200g : وزن

25 ~ 75°C: TEC Operation Temperature

70W (MAX):TEC Rated Power

9.8A (MAX) :TED Rated Current

امیدوارم مورد توجه دوستان قرار گرفته باشه .

با تشکر.

لینک به دیدگاه

ويرايش :

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

تستی بین 13 ایرکولینگ با کارایی نسبتا بالا که در این تست کولرهای قدرتمندی همچون CM V8 - CM V10 - ULTRA 120 EX , حضور دارند .... و تعدادی از این کولرها در ایران موجود هستند ...

لیست کولرها + وزن هر کولر :

q85ig542yhdjwtzynmtm.jpg

Asus Triton 81 >>> 695g

Cooler Master V8 >>> 866g

Cooler Master V10 >>> 1.2kg

Noctua NH-C12P 114 >>> 730g

Noctua NH-U12P 158 >>> 770g

Noctua NH-U12P SE1366 >>> 940g

Spire TherMax II >>> 550g

Thermalright Ultra-120 eXtreme 1366 >>> 1.02kg

Thermaltake ISGC-300 >>> 697g

Thermaltake ISGC-400 >>> 697g

Thermaltake SpinQ >>> 667g

Titian Fenrir 156 >>> 720g

Vigor Monsoon III LT >>> 855g

سیستم تست :

jxn8r1hfiyvqx8z2vw6.jpg

Processor > Intel Core i7 920

Motherboard > Intel DX58SO

Memory > Kingston DDR3 3GB 1333MHz ValueRAM

Video Card > ATI X1950 XTX

Hard Drive> Western Digital 250gb SATA

Power Supply> PC&C Silencer 750 Quad

Chassis> Ultra M998

Operating System > Windows Vista Ultimate (64bit)

qjno2pilgz92oekcwqu4.jpg

kapiqshp9uwxhl2n3av.jpg

تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...