رفتن به مطلب

پلی استیشن 4 با قابلیت سوئیچ بین پردازنده های گرافیکی

Recommended Posts

• کاربر ویژه

يكشنبه ، 10 دی 1391

ps4-black-controller.jpg

سونی در نظر دارد تا در کنسول بازی پلی استیشن 4 از پردازنده AMD APU و پردازنده گرافیکی موبایل سری 8000 با نام Southern Islands بهره گیرد. با توجه به قابلیت های کنسول بازی سونی به جز کاربرد بازی که در برخی موارد نیازی به پردازنده گرافیکی قدرتمند ندارد و با سوئیچ کردن میان پردازنده گرافیکی مجتمع می توان مصرف توان و حرارت تولیدی را در این کنسول بازی کاهش داد. سونی با توجه به افزایش قابلیت های پلی استیشن 4، در نظر دارد تا قابلیت سوئیچ کردن میان دو پردازنده گرافیکی را برای این کنسول بازی در نظر بگیرد. سه ایده برای سوئیچ میان دو پردازنده گرافیکی توسط سونی مطرح گردیده است که در ایده ابتدایی، عمل سوئیچ میان دو پردازنده به صورت کاملا اتوماتیک و مخفی صورت می گیرد و در صورتی که کاربر در حال بازی با کنسول نباشد، پردازنده مجتمع گرافیکی فعال می گردد. ایده دوم که از نوت بوک های Apple MacBook Pro کپی برداری می شود، سوئیچ بین دو پردازنده تنها در صورت تمایل کاربر است و در این حالت کاربر تنها به صورت دستی می تواند این کار را انجام دهد. ایده پایانی از انویدیا کپی برداری می شود و در این حالت کاربر می تواند از ترکیب SLI برای استفاده از دو پردازنده گرافیکی در کنار یکدیگر بهره گیرد. در ایده سوم با وجود افزایش کارایی در تمامی موارد استفاده کنسول (بازی، مولتی مدیا و ...)، شاهد افزایش میزان توان مصرفی و در نتیجه افزایش حرارت خواهیم بود. البته در ایده های اپل و انویدیا نیاز به کمی مداخله کاربر وجود دارد، به نظر می رسد همه چیز تحت کنترل کاربر است و حس بهتری نیز به وی منتقل می شود. به نظر شما کدام ایده می تواند بهترین شرایط را برای کنسول PlayStation 4 به وجود آورد؟

منبع : sakhtafzarmag.com

لینک به دیدگاه

اینبارم میاد gtx680 میزاره،چن ماه بعدش gtx780 میاد دو برابر قویتر! بازم کنسول در برابر pc کم میاره! ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اینبارم میاد gtx680 میزاره،چن ماه بعدش gtx780 میاد دو برابر قویتر! بازم کنسول در برابر pc کم میاره! ^_^

برعکس من مخالف این حرف شما هستم.هیچ وقت کنسول دربرابر PC ها کم نیاورده و برعکس PC ها هستند که دائم باید تغییر سخت افزار بدن تا بتوانند بازی های روز رو با کیفیت مقبول و فریم ریت مناسب ارائه بدهند.

شما از 2006 تا الان با چه سیستمی ممکن بود بازیهای 2012 رو روون اجرا کنید؟(به استثنای معدودی)

درست هست که کیفیت در حد کامپیوتر نیست ولی چه بهایی برای دست یافتن به این کیفیت باید پرداخت کرد؟حداقل 4 بار باید سیستم عوض می کردید تا بازیهای روز رو روون اجرا کنید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وای چه شود مهران جان علم بدجوری داره پیشرفت میکنه

ویرایش شده توسط ata_se7en
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این ایده سوئیچنگ بنظر میاد که اینده گیم تو دستای کنسولها قرار گرفته باشه !

عجب تحولی دارن بوجود میارن . با وجودیکه همیشه طرفدار PC بودم و از کنسول

خوشم نمیومده ولی انگار اینده بازار گیم رو دارن رو به کنسولها میچرخونن !!

البته نه بالاخره نمیزارن PC هم بی رونق بمونه و اونهم در نهایت سهم بازارو مشتری و

درامد خودشو از گیم صد در صد خواهد داشت !  :-O 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که مبگم اگه اوتومات خودش بررسی کنه ببینه چقدر لازم داره، از کدوم استقاده کنه از یکیشون یا از هر دو با هم از همه بهتر هست...! :D

اگه چیز ردیفی بدن بیرون و قیمت مناسب حتما یکی میخرم... اخرین کنسول بازی که خریدم ps1 بود.

(بین خودمون باشه بیشتر اهنگ گوش می دادم باهاش، 24 ساعته کار می کرد بنده خدا ! =)) )

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

به نظرم ایم کار زیاد فایده نداره.ممکنه تمرکزشون رو توی بخش بازی کم کنه.

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

برعکس من مخالف این حرف شما هستم.هیچ وقت کنسول دربرابر PC ها کم نیاورده و برعکس PC ها هستند که دائم باید تغییر سخت افزار بدن تا بتوانند بازی های روز رو با کیفیت مقبول و فریم ریت مناسب ارائه بدهند.

شما از 2006 تا الان با چه سیستمی ممکن بود بازیهای 2012 رو روون اجرا کنید؟(به استثنای معدودی)

درست هست که کیفیت در حد کامپیوتر نیست ولی چه بهایی برای دست یافتن به این کیفیت باید پرداخت کرد؟حداقل 4 بار باید سیستم عوض می کردید تا بازیهای روز رو روون اجرا کنید. @};-

منم با این داداشمون موافقم.تو این چند سال حدود 3 تا سیستم عوض کردم.و همین چند روز پیش یدونه xbox 360 خریدم اما همین کنسول بهتر از اون 3 تا سیستم واسم جواب میده.چون کار کنسول همینه.فقط بازی.و چون سخت افزارش معلومه و داعم تغییر نمیکنه واسش بازی درست کردن اسون تر و بهتره.

اما با کامپیوتر پدر ادم درمیاد تا یه بازی رو درست و حسابی بازی کنه.

بازی بیچاره با هزار جور مشکل باید دست و پنجه نرم کنه.کارت nvidia یا amd و direct x  11 یا 10 یا 9.c++ یا dot net یا کلی خرت و پرت دیگه.

کسی که فقط میخواد بازی کنه کنسول واسش بهترین اپشن هستش.البته اگه زیاد تو کار fps نیست. 

لینک به دیدگاه

حالت اتوماتیک بهتره به نظر من..

من هم hex موافقم

شما ببینید کنسول سال 2006 با گرافیک 256 چطور بهینه سازی میشه گه الان ما باید 1گیگ کارت گرافیک و 4گیگ رم داشته باشیم تا مثال بتونیم sleeping dogs رو خوب بازی کنیم..

واقعا کارشون درسته چقدر خوب و دقیق بهینه میکنن.البته الان دیگه کنسولهایی xbox وps3 در مقابل کامپیوتر حرفی واسه گفتن ندارن اما حالا که 6سال گذشته..

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...