رفتن به مطلب

راهنمایی دانش آموزان علاقه مند به رشته ی کامپیوتر.

Rocker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان

دوستانی که علاقه مند به رشته ی کامپیوتر هستند در اینجا مسائل و سئوالات خود را بیان کنند تا دوستان به یاری آنها بپردازند.

لینک به دیدگاه

برای ادامه تحصیل در رشته ی کامپیوتر شما میتوانید از طریق هنرستان به ادامه تحصیل در این رشته بپردازید و سپس بعد گذراندن دو سال هنر ستان و دریافت مدرک کاردانی ناپیوسته در آزمون ورودی برای مراکز آموزش عالی فنی شرکت کنند و بعد از دو سال به صورت استاندارد مدرک کاردانی پیوسته را دریافت نمایند و سپس برای مقطع کارشناسی ناپیوسته مجداد در آزمون ورودی مربوطه شرکت نمایند.

توجه داشته باشید شما میتوانید از طریق رشته ی ریاضی هم وارد این رشته شوید اما رشته ی ریاضی یک سال پیش دانشگاهی نیز دارد اما به صورت کارشناسی پیوسته می باشد یعنی چهار سال اما قبول شدن در کاردانی پیوسته به مراتب آسانتر است.

اما نکته ی دیگر این است که همه دانشگاههای که از طریق رشته ی ریاضی می توان وارد آنها شد کارشناسی نا پیوسته نیستند بلکه بعضی از آنها کاردانی هستند.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

الان كدوم شاخه از رشته های كامپیوتر بازار خوبی دارد یا در آینده؟

مثلا نرم افزار شبكه سخت افزار یا .....

لینک به دیدگاه

الان كدوم شاخه از رشته های كامپیوتر بازار خوبی دارد یا در آینده؟

مثلا نرم افزار شبكه سخت افزار یا .....

دوست عزيز

پيشنهاد من اين است كه اينگونه به مسئله نگاه نكنيد

بلكه

اول ببينيد به چه زمينه ايي علاقمند هستيد و آنرا انتخاب كنيد و بصورت حرفه ايي به آن بپردازيد

تا يك حرفه ايي MASTER در آن زمينه باشيد، آنوقت خواهيد ديد كه چه فرصت هاي شغلي

و پروژه هاي بزرگي خواهيد داشت.

الان كساني هستند كه پروژه هاي ميليوني بر ميدارند و اونم تنها بخاطر اينكه مثلا در زبان برنامه نويسي

فورتن مهارت بالايي دارد.

يا كسي را ميشناسم كه برنامه نويسي بلد نيست و در اداره برق بخاطر اينكه به اكسل تسلط چشمگيري

دارد، تنها براي انجام پروژه هاي اكسل ساعتي 7000 تومن به بالا ميگيرد.

يا كسي است كه بخاطر مهارت بالايش در زمينه مدارات الكترونيكي، مخابرات شيراز را روي يك دستش

ميچرخاند و پرژزه هاي بزرگ را براحتي ور ميدارد، آنهم بخاطر اينكه كسي در تخصص و مهارت او نيست.

پس

زمينه مورد علاقه را انتخاب كنيد و بسوي حرفه ايي شدن در آن گام برداريد

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

با سلام و خسته نباشيد ميخواستم درباره كار داني پيوسته فني حرفه اي توضيح بديد ايا امتحان ورودي داره يا مثله علمي كاربردي شرت معدله اگه داره مواده درسيش چي هست من ديپلم كامپيوتر دارم برنامه نويسي خيلي ممنون

لینک به دیدگاه

بازهم سلام من همون تور كه گفتم ديپلم برنامه نويسي دارم و مدرك سخت افزار جدا از ديپلمم مدرك رايانه كار درچه 1و2 رو جدا از فني حرفه اي گرفتم گواهينامه هاشم دستم دارم كه از فني حرفه اي گرفتم ميخاستم بدونم طبق اين مداركي كه من دارم ميشه گفت فوق ديپلم دارم يا نه لطفا بگيد كه چيكار كنم با تشكر از شما

لینک به دیدگاه

بازهم سلام من همون تور كه گفتم ديپلم برنامه نويسي دارم و مدرك سخت افزار جدا از ديپلمم مدرك رايانه كار درچه 1و2 رو جدا از فني حرفه اي گرفتم گواهينامه هاشم دستم دارم كه از فني حرفه اي گرفتم ميخاستم بدونم طبق اين مداركي كه من دارم ميشه گفت فوق ديپلم دارم يا نه لطفا بگيد كه چيكار كنم با تشكر از شما

با سلام

این دو تا با هم فرقی ندارن عزیز . و هر کدوم در راستای خودشون هستند . البته شما میتونید یه تحقیقی در مورد این بفرمایید که مطالب و کتابهایی که برای کاردانی تدریس میشه چقدر با این مطالب مدارک درجه 1 و 2 مهارت تطابق داره .

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشيد از اينك وقت ميزاريد به سوالات من پاسخ ميديد تشكر ميكنم

اخه در بالا فرمودن كه بعد گذراندن دو سال هنر ستان و دریافت مدرک کاردانی ناپیوسته خوب من دوره 2 سال هنرستان گذروندم يعني من مدركم كارداني نا پيوسته دارم برام سوال شده ببخشيدااااااااااااا يعني كساني كه ديپلم فني هنرستان دارن كارداني نا پيوسته دارن :confused::confused:

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشيد از اينك وقت ميزاريد به سوالات من پاسخ ميديد تشكر ميكنم

اخه در بالا فرمودن كه بعد گذراندن دو سال هنر ستان و دریافت مدرک کاردانی ناپیوسته خوب من دوره 2 سال هنرستان گذروندم يعني من مدركم كارداني نا پيوسته دارم برام سوال شده ببخشيدااااااااااااا يعني كساني كه ديپلم فني هنرستان دارن كارداني نا پيوسته دارن :confused::confused:

با سلام

ربطی به هم نداره عزیز . شما بعد از اینکه دوره هنرستان رو میگزرونید برای کارادنی شرکت میکنید و دو سال هم برای کاردانی میخونید .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من اولش رشته ی ریاضی بودم ولی ساله سوم رو نخوندم یعنی تا دوم خوندم چراش بماندالانم اگه بخوام ریاضی رو ادامه بدم به سر بازی میخرم پس چی کردم تقییر رشته دادم امدم کامپیوتر الان باید چند واحد که ماله کارودانشن رو +چند واحد از ساله سوم پاس کنم یه دوره 9 ماهه هم برم دیپلم کامپیوتر از این اموزشگاه ها بگیرم که بعد بتونم کنکور کاردانی ناپیوسته شرکت کنم هیچ اشنایی هم با رشته ی کامپیوتر (دروس اختصاصیش)ندارم میخوام اگه میشه یه لطفی کنین این درسها رو به هم معرفی کنین و بگین ازکجا میتونم اینا رو گیر بیارم(اگه تو اینترنت جایی برای فروششون هست و یا اینکه ایا تو کتابخونه ها گیر میان)و اگه یه توضیح مختصر هم در موردشون بدین که الی میشه(مثلا بگین که نیاز به محاصبه دارن این درسا یا حفظیاتن)راستی اگه لطف کنید دروسه عمومی رو هم تنها معرفی کنید که دیگه محشر میشه.وبعد اینکه کنکور چه رشته ای شرکت کنم خوبه نمیدونم فهمیدم که کامپیوتر همش فقط سخت افزار و نرم افزار داره یعنی همش همین دو رشته نگفتن که مثلا اینا خودشون زیر مجموعه دارن ها هالا من میخوام بدونم که باید حتما اول یکی از این رشته ها رو بگذرونم بعد برم زیر مجموعه هاش مثلا اگر بخوام برنامه نویسی برم اول باید برم نرم افزار بعد ... یا اینکه کلا بنیان این حرف اشتباست(فکر کنم این جمله اخر درست باشه)راستی من برنامه نویسی رو دوست دارم(میدونم که اطلاعاتم در موردش کمه)میخوام بدونم که کدومش(کدوم زبان برنامه نویسی) از بقیه بهتره اگه میخواین بگین هر کدوم جایه خودشو داره میخوام بدونم کدوم کار برد بیشتری داره یا یه طوری سر تر از بقیه من میخوام یه رشته ای برم که تک باشه(میدونم که اول خودم باید تک باشم)من میخوام یه رشته ای برم که پیشرفت توش انتها نداشته باشه(البته شاید بگین دنیایه کامپیوتر همینه)خلاصه بگم من میخوام بهترین باشم کاش میشد ای تی میرفتم و راستی من جز برنامه نویسی و سخت افزار اسمه دیگه ای از رشته ها بلد نیستم شایداگه بدونم به اونا علاقه مند شم و اینکه من چی بخونم و چطور که تو این وقت کم دانشگاه در بیام. خوب من از شما میخوام تا جایی که امکانش هست به سوالاتم جواب بدین و بقیشواگه لطف کنین میتونین سایت بهم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

سلام

کتاب کامپیوتر که همه جا پیدا میشه (فارسی)، منابع کاردانش هم نسبت به فنی و حرفه ای کمتر هست.

من لیست کامل کتاب ها در ذهنم نیست . در مورد اینکه کدام زبان بهتر هست، نمیتوان به سهلوت گفتم فلان زبان برنامه نویسی بهتر از بقیه هست، اصلا تعریف شما از بهتر چیست !؟ راحت تر، پرکاربردتر، فراگیرتر، با منابع و پشتیبانی بالا ...

لینک به دیدگاه

سلام من اولش رشته ی ریاضی بودم ولی ساله سوم رو نخوندم یعنی تا دوم خوندم چراش بماندالانم اگه بخوام ریاضی رو ادامه بدم به سر بازی میخرم پس چی کردم تقییر رشته دادم امدم کامپیوتر الان باید چند واحد که ماله کارودانشن رو +چند واحد از ساله سوم پاس کنم یه دوره 9 ماهه هم برم دیپلم کامپیوتر از این اموزشگاه ها بگیرم که بعد بتونم کنکور کاردانی ناپیوسته شرکت کنم هیچ اشنایی هم با رشته ی کامپیوتر (دروس اختصاصیش)ندارم میخوام اگه میشه یه لطفی کنین این درسها رو به هم معرفی کنین و بگین ازکجا میتونم اینا رو گیر بیارم(اگه تو اینترنت جایی برای فروششون هست و یا اینکه ایا تو کتابخونه ها گیر میان)و اگه یه توضیح مختصر هم در موردشون بدین که الی میشه(مثلا بگین که نیاز به محاصبه دارن این درسا یا حفظیاتن)راستی اگه لطف کنید دروسه عمومی رو هم تنها معرفی کنید که دیگه محشر میشه.وبعد اینکه کنکور چه رشته ای شرکت کنم خوبه نمیدونم فهمیدم که کامپیوتر همش فقط سخت افزار و نرم افزار داره یعنی همش همین دو رشته نگفتن که مثلا اینا خودشون زیر مجموعه دارن ها هالا من میخوام بدونم که باید حتما اول یکی از این رشته ها رو بگذرونم بعد برم زیر مجموعه هاش مثلا اگر بخوام برنامه نویسی برم اول باید برم نرم افزار بعد ... یا اینکه کلا بنیان این حرف اشتباست(فکر کنم این جمله اخر درست باشه)راستی من برنامه نویسی رو دوست دارم(میدونم که اطلاعاتم در موردش کمه)میخوام بدونم که کدومش(کدوم زبان برنامه نویسی) از بقیه بهتره اگه میخواین بگین هر کدوم جایه خودشو داره میخوام بدونم کدوم کار برد بیشتری داره یا یه طوری سر تر از بقیه من میخوام یه رشته ای برم که تک باشه(میدونم که اول خودم باید تک باشم)من میخوام یه رشته ای برم که پیشرفت توش انتها نداشته باشه(البته شاید بگین دنیایه کامپیوتر همینه)خلاصه بگم من میخوام بهترین باشم کاش میشد ای تی میرفتم و راستی من جز برنامه نویسی و سخت افزار اسمه دیگه ای از رشته ها بلد نیستم شایداگه بدونم به اونا علاقه مند شم و اینکه من چی بخونم و چطور که تو این وقت کم دانشگاه در بیام. خوب من از شما میخوام تا جایی که امکانش هست به سوالاتم جواب بدین و بقیشواگه لطف کنین میتونین سایت بهم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

درود

میلاد جان بهترین راهنما برای شما در این زمینه اموزش و پرورش هستش . و به بخض فنی حرفه ای مراجعه کنید و یا اینکه به یکی از این مدارس کارو دانش و یا فنی حرفه ای مراجعه کنید بهتون دقیق کمک میکنن و شاید مرجع این کتابها رو داشته باشن که از کجا میتونید تهیه کنید .

برای ورود به کاردانی و دانشگاه هم اونجا مشاور هستش و یهتون کمک میکنه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

خدمت دوستان این انجمن سلام عرض می کنم.

کسی میتونه منو کمک کنه.

رشته ریاضی و فیزیک می خونم ودر حال حاضر پشت کنکوریم.

می خواستم بدونم برای گرفتن مدرک فنی وحرفه ای {وام خود اشتغالی برای کافی نت}میتونم به این عرصه وارد شوم.

اگر مشه چه شرایطی لازم هست.

راستی؟من دوباره باید کل کتابهای اون رشته رو یک بار دیگه پاس کنم.{چه کتاب هایی باید پاس بشه}

واما کارهایی عملیش چه چیزهایی هست که باید یاد بگیرم وحدودا چه مدت لازم هست وطول مکشد.

با تشکر

لینک به دیدگاه

خدمت دوستان این انجمن سلام عرض می کنم.

کسی میتونه منو کمک کنه.

رشته ریاضی و فیزیک می خونم ودر حال حاضر پشت کنکوریم.

می خواستم بدونم برای گرفتن مدرک فنی وحرفه ای {وام خود اشتغالی برای کافی نت}میتونم به این عرصه وارد شوم.

اگر مشه چه شرایطی لازم هست.

راستی؟من دوباره باید کل کتابهای اون رشته رو یک بار دیگه پاس کنم.{چه کتاب هایی باید پاس بشه}

واما کارهایی عملیش چه چیزهایی هست که باید یاد بگیرم وحدودا چه مدت لازم هست وطول مکشد.

با تشکر

درود

دوست من در مورد وامهای خود شاتغالی فکر میکنم سازمان کارو اجتماعی میده و فکر میکنم با مدرک فنی ور حفه ای این رو میده . البته شما برای اطلاعات دقیقتر به این سازمان مراجعه کنید و یا به فنی و حرفه ای تا جواب دقیق و درتتری بگیرید تا بتونید برنامه ریزی کنید . البته تا اونجایی که اطلاع دارم در مورد کافی نت اونها وام کمتری میدن اگه دنبال این باشید که حالت فروشگاهی ایجاد کنید واب رو بهتر میدن البته میگم اطلاعات من مال 4 سال پیشه .

در مورد واحد ها هم فکر میکنم تطابق میدن و بعضی هاشون رو باید پاس کنبد که بازم برای اطلاعات بیشتر به فنی و حرفه مراجعه کنید .

در کل برای وارد شدن به این عرصه سعی کنید از تجربیات اطرافیانتون استفاده کنید و قبل دست به کار شدن و اقدام هر کاری شرایط رو بررسی کنید .

در کل موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

چند وقت پیش انتشارات فاطمی یک کتاب داشت در زمینه معرفی رشتها؛به تازهگی هم سایتش به اسم

کتاب کار و راهنمای دانش اموز هم راه اندازی شده که میتونید اینجا دنبالش بگردید کتاب کار

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من در حال حاضر در رشته ی سوم حسابداری مشغول تحصیل هستم متاسفانه علاقه ای به این رشته ندارم و رشته ی کامپیوتر رو دوست دارم اگر بخوام تو دانشگاه این رشته رو بخونم باید چه مراحلی رو طی کنم.mer30

لینک به دیدگاه

سلام من در حال حاضر در رشته ی سوم حسابداری مشغول تحصیل هستم متاسفانه علاقه ای به این رشته ندارم و رشته ی کامپیوتر رو دوست دارم اگر بخوام تو دانشگاه این رشته رو بخونم باید چه مراحلی رو طی کنم.mer30

درود

دوست عزیز شما اول باید دفترچه کنکور را که تهیه میکنید ببینید رشته شما در زیر گروه انتخابی رشته کامپیوتر هست یا خیر و میتوانید این رشته را انتخاب کنید برای کنکور یا خیر. اما مثلما منابع درسی که از شما در کنکور امتحان گرفته خواهد شد با رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود و احتمالا اگر شما بتوانبد زشته کامپیوتر را انتخاب کنید باید منابع کنکور آن را تهیه و مطالعه کنید.همچنین موضوع دیگر اینکه ضرایب دروس و تاثیرات آن بر ترازی که شما کسب میکنید و بالاخره اینکه باید تحقیق کنید و ببینید که در صورت قبولی در رشته کامپیوتر چه سخت افزار و چه نرم افزار و شاخه های آن دروسی را که طبق سر فصل شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت آموزش عالی برای آن تعین شده قادر به گذراندن هستید یا با توجه به اینکه رشته تان حسابداری بوده برایتان پاس کردن این دروس سخت خواهد بود یا آسان.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

براي اونايي كه سوال پيش مياد اگه رياضي هستند و ميخوان كه برن كنكور فني بدن يا اينكه منابع چيه من يك توضيحي بدم.

اگر از ديپلم رياضي(يا تجربي) دارين يا سال دوم رو تموم كردين بايد برين آموزش و پرورش و تطبيق بزنيد تا اونجا كه ميدونم كار و دانش با رياضي 55 واحد مشترك داره.

مدرك كار و دانش با فني فرحه اي تقريبا هيچ فرقي نداره و كنكورش يكيه.

منابع كنكور كارداني پيوسته از دروس فني و حرفه اي مياد. به اين صورت:

دروس ---- ضريب در كنكور

ادبيات(1و2) --- 2

عربي(1و2) ----1

انگليسي(1و2) ---- 1

ديني(1و2) ---- 1

رياضي(1و2) ---- 4

فيزيك(1) -----2

شيمي (1) ------2

دروس تخصصي ---------15 -- دروس تخصصي شامل : مباني كامپيوتر -- سخت افزار -- برنامه نويسي 1و2 (VB) --- شبكه --- سيستم عامل 1و2 --- پايگاه داده

كنكور معمولا توي مرداد ماه انجام ميشه و قبول شدنش خيلي آسونتر از كنكور سراسريه هر چند كه توي چند سال اخير رقابت زياد شده اما بازم آسونتره.

اين فروم هم مخصوص اين كنكور هست :

http://forum.karshenasi.com/

اميدوارم به درد كسي بخوره اينا.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

مدرک های رایانه کار درجه 1 و 2 و رایانمه کار زبان برنامه نویسی ویژوآل بیسیک را که داشته باشی فقط یک دیپلم کامپیوتر در برنامه نویسی به حساب می آید نه فوق دیپلم.

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

با سلام

لطفا بفرمایید جهت انتخاب رشته در آزمون سراسری امسال هم از نظر بازارکاری و هم از نظر سختی و راحتی رشته دانشگاهی(پاس واحدها) و ادامه تحصیل در مقاطع بالای کارشناسی ، کدام یک از موارد ذیل بهتر است.با تشکر

1- مهندسی فناوری اطلاعات

2- علوم کامپیوتر

3- مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)

4- مهندسی کامپیوتر(سخت افزار)

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...

با سلام

ميخواستم بدونم كارداني پيوسته با كارداني ناپيوسته چه فرقي داره باتشكر

لینک به دیدگاه

با سلام

ميخواستم بدونم كارداني پيوسته با كارداني ناپيوسته چه فرقي داره باتشكر

درود

دوست عزیز فکر نکنم که کاردانی این مسئله رو داشته باشه (البته مطمئن نیستم ) معمولا کارشناسی پیوسته و نا پیوسته هستش که اگر کسی فوق دیپلم بگیره بعد لیسانس به این میگن نا پیوسته و اگر از همون اول کارشناسی بخونه میگن پیوسته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...