رفتن به مطلب

مرجع آموزش و پرسش و پاسخ درباره ریکاوری و بازیابی فایل‌های حذف شده (فایل، فولدر، درایو، رم گوشی، هارد و ...) + تجربیات کاربران

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دیروز هارد من بطور اتفاقی فرمت شده بعد سری 2 تا برنامه دانلود کردم که اولی بنام Wondershare Data Recovery هست و دومی بنام Recover My Files v4 و شروع کردم به ریکاوری اکثر برنامهای هارد را در خود نرم افزار دارم میبینم اما وقتی که میخوام برنامها را سیو کنم داخل هارد نمیتونم من قبلا یادم یه هارد80 گیگ را ریکاوری کردم خیلی راحت بعد ریکاوری ذخیر کردم برنامها رو اما اسم اون برنامه یادم نیست

راستی من زیاد داخل اینکار تجروبه ندارم نمیدونم دو تا برنامه ای که الان دانلود کردم انتخاب خوبی بود یا نه  اگر نه که ممنون میشم اسم یکی دو تا برنامه ریکاوری عالی یا نام ببرید یا اینکه لینک بدید

لینک به دیدگاه

• ارسال 450
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز.

این برنامه رو دانلود کنید:

EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.

بسیار برنامه ی خوبیه.

تو صفحه اصلیش 3 تا گزینه داره.

یکیش برای بازیابی درایو های فرمت شده اس.

وقتی فایل ها برای ریکاوری انتخاب شدن برای سیو کردن فایل هاتون ادرس یه درایو دیگه رو بدید.

سوالی بود در خدمتم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

این برنامه رو دانلود کنید:

EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.

بسیار برنامه ی خوبیه.

تو صفحه اصلیش 3 تا گزینه داره.

یکیش برای بازیابی درایو های فرمت شده اس.

وقتی فایل ها برای ریکاوری انتخاب شدن برای سیو کردن فایل هاتون ادرس یه درایو دیگه رو بدید.

سوالی بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز بسیار سپاسگزارم اما داداش هارد من کاملا فرمت شده و الان فقط 1 درایو درسته کردم که همون درایو c هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

همون برنامه recovery my file برنامه خیلی خوبی هست

پوشه ها رو همونجوری که بودن بازیابی میکنه درست مثل روز اولشون که چیده شدن 

من خودم از همین برنامه استفاده میکنم

لینک به دیدگاه

چون درايوتون يه دونست بهتره يه هارد ديگه به سيستم وصل كنيد و فايل هاى حذف شده رو به هارد دوم بفرستين

دو يا سه بار اين اتفاق واسم افتاد و من اين كار كردم هاردم وسترن گرين بود فروختمش يه سي گيت خريدم خدا رو شكر قشنگ كار مى كنه

راستى هارد شما هم وسترن گرين هست؟

لینک به دیدگاه

سلام

همون برنامه recovery my file برنامه خیلی خوبی هست

پوشه ها رو همونجوری که بودن بازیابی میکنه درست مثل روز اولشون که چیده شدن 

من خودم از همین برنامه استفاده میکنم

سلام کاملا صیحی میفرماید اکثر برنامه هاردم که پاک شدند را در نرم افزار به همون صورت که داخل هارد بودن هستنند اما وقت برای انتقال دادن برنامها به هارد اگر اشتباه نکنم اول باید روی سی دی یا دی وی دی ریخته بشه بعد به هارد انتقال بدید چونکه من هر کاری کردم نتونستم برنامها را مستقیم به هارد انتقال بدم

چون درايوتون يه دونست بهتره يه هارد ديگه به سيستم وصل كنيد و فايل هاى حذف شده رو به هارد دوم بفرستين

دو يا سه بار اين اتفاق واسم افتاد و من اين كار كردم هاردم وسترن گرين بود فروختمش يه سي گيت خريدم خدا رو شكر قشنگ كار مى كنه

راستى هارد شما هم وسترن گرين هست؟

اره داداش اگر دوتا بود که خیلی خوب میشد چونکه دیگه نمیخواستم روی هاردی که فرمت شده ویندوز نصب کنم اما اینکه برنامه انتقال نمیشند به هارد به این موضوع فکر نمیکنم کاری داشته باشه 

هارد من هم سي گيت 500 گیگ هست

لینک به دیدگاه

من واسم چند باری این اتفاق افتاده همونطور که دوستمون گفتند باااااید دو تا هارد وصل کنید تا تو هارد دوم زخیره بشه

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام

دوستان برای ریکاوری اطلاعات هاردم هر برنامه ای رو که امتحان میکنم ( Active Partition wizard - EaseUS Data Recovery - Active Undelete و غیره) برنامه که اسکن میکنه بعدش یهو کرش میشه و باید برنامه رو end task بزنم با Ctrl+ Alt+ Del؟؟!!!!

فقط یه بار EaseUS کامل اسکن کرد که حین انتخاب فایهام برای ریکاوری اونم باز کرش شد

کسی میتونه بگه چرا اینطور میشه؟!

تا حالا کسی این مشکلو داشته؟!

لطفا راهنمایی کنید سه روزه متو اسیر خودش کرده

ایندفه اس که با چکش بیوفتم به جون هارد و سیستمم و همه رو به فنا بدم

ممنون از بابت راهنماییتون

ویرایش شده توسط Senna LEGEND
لینک به دیدگاه

اون درایو فضای لازم رو برای برگشت داره نرم افزار محدودیت قانونی نداره

لینک به دیدگاه

نه هیچ کدوم از مسائلی که گفتین نیست

هم هارد سالمه، هم فضای کافی واسه ریکاوری هست

حالا یه حدسی خودم دارم

چون هارد رو جانبی بالا آوردم و زدم به یه لپ تاپ، مسلما فنی هم برای خنک کردنش نبود

الان یه فن گذاشتم کنارش کنه که خنک بشه

به خاطر داغ شدن هارد اونم به خاطر کار سنگین نبود که هنگ میکرد برنامه؟!

به این صورت که هارد به قولی respose نمیداد به برنامه و برنامه هنگ میکردو کرش میشد

نظرتون چیه؟!!

لینک به دیدگاه

به نظرم بهتره هارد رو از سیستم جدا کنین روی یه سیستم دیگه امتحان کنین شاید به دلایلی ویندوزتون باهاش مشکل داره امتحانش بی ضرره

لینک به دیدگاه

همون حدس خودم بود

هارد داغ میکرد و هنگ میکرد

چون فن وصل کردم بهش برنامه اسکنشو کامل کرد و تمام شد

حل مسئله

ختم تاپیک

ممنون از دوستان

لینک به دیدگاه

سلام

دوستن به دلیل انتخاب گزینه اشتباده در نصب لینوکس اوبونتو کل اطلاعات هارد 500 گیگیم پرید

از یکشنبه اس که دارم باهاش سروکله میزنم ولی هربار جواب نمیده

کلی برنامه هم امتحان کردم

EaseUS data recovery, R-studio, FILE RECOVERY Pro, Active partition rcovery ولی هربار یه جور به خنسی خورده

EaseUS که پیدا کرده و فایلها رو نشون میده ولی ریکاوری که میزنم فایلها خرابن؟!!!

Active partition هم کرش میشه و گیر میکنه

r-studio هم فایلها رو خراب میاره

FILERECOVERY  هم (حین ارسال همین تاپیک باز کرش شد

بابا خفه ام کرد این لامصبببببببببببببب

میشه راهنمایی کنید مشکل کجاست ؟

از چی استفاده کنم؟!

هارد هم نه پارتیشن بندی کردم نه اطلاعاتی روش رایت کردم

برم تو کار چکش و خرد و خمیر کردن هارد لعنتی؟!!

یه 150 60 تومن به خودم خسارت بزنم؟!

لطفا راهنمایی کنید

ممنون

شرمنده یه کم عصبی شدم

کلافه ام کرد  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:

اصلا انگار قرار نیست برگرده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیزم

برای یکی از دوستان مدتی قبل همین مشکل پیش اومده بود که من حلش کردم(قبل از تست هر روشی کلی توی سایت ها و انجمن های خارجی گشتم)،در این حالت دیسک فرمت نشده فقط پارتیشن ها پاک شدن و تنها راه حال برنامه TestDisk  هست و نه بازیابی فایل!خواهشا از روش های معمولی بازیابی استفاده نکنید،این قضیه کاملا با حذف پارتیشن توسط ویندوز یا حذف اشتباهی فایلها فرق داره.این برنامه هم تحت خود لینوکس هم تحت ویندوز اجرا میشه،توصیه همون لینوکسه و از نصب ویندوز خودداری کنید تا فایل هاتون ازبین نره(باز نویسی)

با این برنامه باید پارتیشن هارو بازیابی کرد،متاسفانه برنامه تحت خط فرمان هست و رابط گرافیکی نداره اما اگه دیسک رو خودتون خراب/بازنویسی نکرده باشین قابل بازیابیه،با این برنامه باید دیسک رو برای یافتن پارتیشن ها جستجوی Deep کرد که زمان بره.بعد از یافتن پارتیشن ها باید اونارو انتخاب/هایلایت کرد و نوشتن توی partition tableرو زد .

اگه آشنایی کافی رو ندارید با نصب Team Viewer میتونم درستش کنم براتون.

راهنمای تصویری به زبان انگلیسی: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

برای یکی از دوستان مدتی قبل همین مشکل پیش اومده بود که من حلش کردم(قبل از تست هر روشی کلی توی سایت ها و انجمن های خارجی گشتم)،در این حالت دیسک فرمت نشده فقط پارتیشن ها پاک شدن و تنها راه حال برنامه TestDisk  هست و نه بازیابی فایل!این برنامه هم تحت خود لینوکس هم تحت ویندوز اجرا میشه،توصیه همون لینوکسه و از نصب ویندوز خودداری کنید تا فایل هاتون ازبین نره(باز نویسی)

با این برنامه باید پارتیشن هارو بازیابی کرد،متاسفانه برنامه تحت خط فرمان هست و رابط گرافیکی نداره اما اگه دیسک رو خودتون خراب/بازنویسی نکرده باشین قابل بازیابیه،با این برنامه باید دیسک رو برای یافتن پارتیشن ها جستجوی Deep کرد که زمان بره.بعد از یافتن پارتیشن ها باید اونارو انتخاب/هایلایت کرد و نوشتن توی partition tableرو زد .

راهنمای تصویری به زبان انگلیسی: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step

TESTDISK رو خودم تو وب دیدم وقتی سرچ میکردم

نه لینوکس روش نصب کردم نه ویندوز و نه هیچ کوفت دیگه ای و هارد رو کمکی بالا آوردم و به لپ تاپ وصل کردم

یعنی تنها راهش همین Testdisk هستش؟!

آخه لعنتی خیلی خنده داره

EasuUS فایلها رو پیدا میکنه و نشون هم میده تو قسمت Preview اش ولی ریکاوری که میزنم فایل خرابه؟!!!!!

مثلا یه عکس رو نشون میده تو پریوو ولی ریکاوری میکنم فایل خرابه!!!!!

مشکل مسخره تر از این؟!!!

تا الان میتونم بگم بالای 18 ساعت یا حتی یه روز سرچ فایل کردن برنامه ها (هربار 4 5 ساعت)

آخرین بار همین امروز صبح؛ ساعت 5 صبح شروع کرد 10/5 تموم کردم بعد برنامه کرش شد!!!!!

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

برای یکی از دوستان مدتی قبل همین مشکل پیش اومده بود که من حلش کردم(قبل از تست هر روشی کلی توی سایت ها و انجمن های خارجی گشتم)،در این حالت دیسک فرمت نشده فقط پارتیشن ها پاک شدن و تنها راه حال برنامه TestDisk  هست و نه بازیابی فایل!خواهشا از روش های معمولی بازیابی استفاده نکنید،این قضیه کاملا با حذف پارتیشن توسط ویندوز یا حذف اشتباهی فایلها فرق داره.این برنامه هم تحت خود لینوکس هم تحت ویندوز اجرا میشه،توصیه همون لینوکسه و از نصب ویندوز خودداری کنید تا فایل هاتون ازبین نره(باز نویسی)

اگه آشنایی کافی رو ندارید با نصب Team Viewer میتونم درستش کنم براتون.

راهنمای تصویری به زبان انگلیسی: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step[/quote

خبات جان شرمنده اشتباهى منفى دادم الان به چندتا از پست هات مٽبت مىدم شرمنده

لینک به دیدگاه

من هم مشکلی شبیه مشکل شما داشتم که با این برنامه  همه پارتیشنها را سالم برگردوندم MiniTool Partition Recovery 

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

درود

دوستان امروز هاردم رو زدم به لپتاپم دیدم ارور میده که فایلهات خراب شدند و باید format کنی یعنی 500 gb فیلم و سیریالم پرید حالا من از دوستان خواهش میکنم که اگر برنامه ریکاوری خوبی را میشناشید رو معرفی کنید تا بتونم برخی از فایل هارو برگردونم

لینک به دیدگاه

این برنامه ها رو من متناسب با وضعیت به کار می برم.

Active patition recovery

روی خود هارد پارتیشنها رو بر می گردونه. باید اطلاع دقیق از وضعیت پارتیشنها داشته باشی.

Get data back ntfs

o&o media recovery

Active file recovery

لینک به دیدگاه

این برنامه ها رو من متناسب با وضعیت به کار می برم.

Active patition recovery

روی خود هارد پارتیشنها رو بر می گردونه. باید اطلاع دقیق از وضعیت پارتیشنها داشته باشی.

Get data back ntfs

o&o media recovery

Active file recovery

آقا سعید هارد اکسترنال 500gb هستش

ویرایش شده توسط behnam74
لینک به دیدگاه

فایلها اگه MKV بود قیدشو بزن...من اشتباهی Shift+Delete کردم با هییییچچچچچ نرم افزاری نتونستم فیلمامو برگردونم...270تا فیلمه روز با کیفیت 1080P داشتم...بردم بیرون هیچکس زیره 200 تومن برای ریکاوریش قیمت نداد!!!!خلاصه قیدشو زدم.شما که میگی فرمت کردی دیگه بدتر....

لینک به دیدگاه

آقا سعید هارد اکسترنال 500gb هستش

اگر با دقت بتونی با برنامه ی اولی کار کنی همه ش بر خواهد گشت. البته کمی هم بختیاری می خواد.

برای بقیه برنامه ها نیاز به دست کم 500 گیگ فضای خالی روی یک پارتیشن دیگه داری.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...