رفتن به مطلب

مرجع آموزش و پرسش و پاسخ درباره ریکاوری و بازیابی فایل‌های حذف شده (فایل، فولدر، درایو، رم گوشی، هارد و ...) + تجربیات کاربران

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگر با دقت بتونی با برنامه ی اولی کار کنی همه ش بر خواهد گشت. البته کمی هم بختیاری می خواد.

برای بقیه برنامه ها نیاز به دست کم 500 گیگ فضای خالی روی یک پارتیشن دیگه داری.

من برنامه active partition recovery گرفتم بعد گزینه last chance رو زدم آخه من هارد رو format نکرده بودم خود هارد ارور ناقص بودن میداد 

یکسری فایلها رو پیدا کرده و هنوز خیلی مونده فقط یه سوال چرا اسم فایله نیست بعنی چرا بصورت دیگه ای نوشته؟

راستی بهترین گزینه برای ریکاوری کدوم هستش؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 450
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من برنامه active partition recovery گرفتم بعد گزینه last chance رو زدم آخه من هارد رو format نکرده بودم خود هارد ارور ناقص بودن میداد 

یکسری فایلها رو پیدا کرده و هنوز خیلی مونده فقط یه سوال چرا اسم فایله نیست بعنی چرا بصورت دیگه ای نوشته؟

راستی بهترین گزینه برای ریکاوری کدوم هستش؟

بهترین وجود نداره. بستگی به مورد داره. برای این مورد همین بهترینه.

الان پای رایانه نیستم. اگر تا فردا بشکیبی بیشتر راهنمایی خواهم کرد.

به هیچ وجه هارد رو فرمت نکن.

با این نرم افزار هارد رو از سمت چپ برگزین. گزینه ی سوپر اسکن رو بزن. پارتیشن ها رو خواهد یافت و بعد از تاییدت روی خود هارد برخواهد گرداند. فقط باید از اندازه پارتیشنهات اطلاع دقیق داشته باشی. اگر هاردت یک پارتیشن داشته کار ساده تره. زمان اسکن و نیز بازیابی به سرعت هارد بستگی داره. یو ای بی سه فکر کنم تا چهار ساعت طول بکشه. یو اس بی دو دو برابر بلکه بیشتر.

لینک به دیدگاه

سلام

اگه با نرم افزارget data back کار کنی باکمی شانس بالای 70 درصد فایلهات رو برمیگردونه

بههمون ترتیب قبلی که بودن با اسم پوشه هاش

این نرم افزار دونوع داره یکی برای فایلهای NTFS

یکی هم برای فایلهای FAT32

فقط باید بدونی درایوی رو که اطلاعات توش بوده کدوم پسوند بوده تا بهتر عمل کنه

انشالا که درست میشه

لینک به دیدگاه

من تا حالا، دو بار هارد 500گیگ کامل فرمت شده رو با نرم افزار R-Studio کامل ریکاوری کردم، بدون از دست رفتن حتی یک فایل، Root رو هم رعایت میکنه.

هر چیزی که رفته باشه رو برمیگردونه.

لینک به دیدگاه

از این نرم افزار استفاده کن 

EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Unlimited.8.6.0

من حدود 3 ترابایت فیلم و سریالم با پسوند های مختلف رو اشتباهی فرمت کردم 99% رو بدون هیچ مشکلی برگردوند. حتی اسم پوشه ها هم به هم نریخت و به همون شکل برگرشتن فایل ها

فقط قبل از ریکاوری یادت باشه کرک کنی نرم افزار رو چون بعد از اینکه ریکاور کرد در صورتی که کرک نشده باشه نمی تونی بیشتر از 1 گیگابایت رو ذخیره کنی 

لینک به دیدگاه

از این نرم افزار استفاده کن

EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Unlimited.8.6.0

من حدود 3 ترابایت فیلم و سریالم با پسوند های مختلف رو اشتباهی فرمت کردم 99% رو بدون هیچ مشکلی برگردوند. حتی اسم پوشه ها هم به هم نریخت و به همون شکل برگرشتن فایل ها

فقط قبل از ریکاوری یادت باشه کرک کنی نرم افزار رو چون بعد از اینکه ریکاور کرد در صورتی که کرک نشده باشه نمی تونی بیشتر از 1 گیگابایت رو ذخیره کنی

تایید می شه. ولی بستگی به بخت هم داره که ساختار پوشه ها حفظ بشه و فایلهای تصویری بازیابی شده سالم باشن.

من تا حالا، دو بار هارد 500گیگ کامل فرمت شده رو با نرم افزار R-Studio کامل ریکاوری کردم، بدون از دست رفتن حتی یک فایل، Root رو هم رعایت میکنه.

هر چیزی که رفته باشه رو برمیگردونه.

این هم نرم افزار سودمتدی هست ولی بستگی به بخت داره که ساختار پوشه ها حفظ بشه و فایلهای تصویری بازیابی شده سالم باشن. ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب به همه ی دوستان :)

برای ریکاوری عکس ها هم از همین برنامه ها میشه استفاده کرد؟

هارد مال یکی از دوستان بوده و انگار توسط بیت لاکر قفل میشه. میبره تعمیرگاه و چکار میکنن نمیدونه اما حالا ظرفیت هارد رو کامل خالی نشون میده.

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه:

میشه همزمان یک هارد رو بذاری با چند تا نرم افزار ریکاوری بشه؟

لینک به دیدگاه

یه سوال دیگه:

میشه همزمان یک هارد رو بذاری با چند تا نرم افزار ریکاوری بشه؟

سلام و عرض ادب به همه ی دوستان :)

برای ریکاوری عکس ها هم از همین برنامه ها میشه استفاده کرد؟

هارد مال یکی از دوستان بوده و انگار توسط بیت لاکر قفل میشه. میبره تعمیرگاه و چکار میکنن نمیدونه اما حالا ظرفیت هارد رو کامل خالی نشون میده.

اگر با بیت لاکر یا هر برنامه ی دیگه رمزگذاری شده قابل بازیابی با روشهای معمول نیست. باید بده جایی که سخت افزارهای ویژه ی این کار رو دارن.هزینه ش هم زیاد می شه. یعنی خودش نمی دونه روش رمز گذاشته بوده یا نه؟

با چند نرم افزار همزمان فوق العاده کند می شه.

لینک به دیدگاه

اگر با بیت لاکر یا هر برنامه ی دیگه رمزگذاری شده قابل بازیابی با روشهای معمول نیست. باید بده جایی که سخت افزارهای ویژه ی این کار رو دارن.هزینه ش هم زیاد می شه. یعنی خودش نمی دونه روش رمز گذاشته بوده یا نه؟

با چند نرم افزار همزمان فوق العاده کند می شه.

روش رمز گذاشته بوده اما چرا رمزش از بین رفته مشخص نیست .

جایی رو میتونید معرفی کنید که بتونن ریکاوری کنن؟ اون سخت افزارهایی که میفرمایید رو بیشتر توضیح میدید؟

لینک به دیدگاه

روش رمز گذاشته بوده اما چرا رمزش از بین رفته مشخص نیست .

جایی رو میتونید معرفی کنید که بتونن ریکاوری کنن؟ اون سخت افزارهایی که میفرمایید رو بیشتر توضیح میدید؟

کدام شهر هستی؟

سازگار کار بازیابی هم انجام می ده. شرکتهای دیگه هم هستن. اگر دقیقا مشخص کنی که چطور این مساله براش پیش آمده شاید بشه یک کاری ش کرد. اون تجهیزات هم گران هستند و کار کردن باهاشون مهارتهای خاص می خواد.

لینک به دیدگاه

فقط مطلقا فرمت و کارهای بازگشت ناپذیر روش انجام نده. Active partition recovery تنها گزینه ای هست که فعلا می تونی روش حساب کنی. سوپر اسکن کردی باش؟

اگر ممکنه یک عکس ازش بگیر.

لینک به دیدگاه

من ساکن تهران هستم :)

جناب بهمنیان، با نرم افزار 7استودیو گذاشتم برای ریکاوری. اسکرین شات هم گذاشتم.

حدود 6 ساعت ریکاوری کرد و الان هم از منوی درایو گذاشتم ریکاور آل فایل بشه.

الان یه درایو با ظرفیت 500 گیگ گذاشتم که اونجا ریکاوری بشه.

بعدش هم طبق راهنمایی شما با نرم افزار Active partition recovery ریکاوری میکنم. منتها این نرم افزار که شما فرمودید 2 تا نسخه داره. یه پروفشنال و یه اینترپرایز. من هر 2 تا رو دانلود کردم. اولی کمتر از 30 مگ هست اما دومی بیش از 170 مگ.

ممنون میشم برای ریکاوری با اون نرم افزار Active partition recovery هم راهنمایی کامل رو بفرمایید.

post-15790-0-75201700-1428070535_thumb.jpg

post-15790-0-38196900-1428070559_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

الان توو درایوی که تعیین کردم، تعداد زیادی فولدر اومده که همه خالین و تعداد زیادی هم فایل که همه 1 کیلو بایت هستن. اما یه فایل فشرده هست که مرتب داره حجمش بیشتر میشه.

ویرایش شده توسط saeid.kh
لینک به دیدگاه

نسخه انترپرایز البته باید ک.ر.ک شده باشه.

نرم افزارهای دیگه کمکی نمی کنند چون داده ها با هش رمزگذاری می شن.

روش دقیق و درست که به احتمال بسیار زیاد کل اطلاعات به شکل اصلی برخواهند گشت اینه البته به شرطی که رمز یا کلید بازیابی رمز رو داشته باشی :

یک فضای خالی آ با ظرفیت برابر یا بیشتر از هاردت داشته باشی برای ایمیج گرفتن.به این شکل امکانش هست که اگر مشکلی رخ داد یک کپی داشته باشی.

یک هارد خالی ب با ظرفیت برابر یا بیشتر از هاردی که می خوای داده هاش برگرده.

با نسخه ی انترپرایز از هاردت ایمیج بگیر روی فضای خالی آ ذخیره اش کن و بعد با همین نرم افزار ایمیج رو منتقل کن به هارد ب. این طوری هارد اصلی دست نخورده می مونه تا اگر کاری نتونستی بکنی بدیش به یک متخصص که تجهیزات ویژه ی این کار رو داره.

هارد ب رو با نرم افزار سوپر اسکن کن. وقتی تمام بشه یک یا چند گزینه برای پارتیشن بندی محتمل هارد بهت پیشنهاد می کنه. اگر بختیار باشی و پارتیشن بندی اولیه توی فهرست باشه برمی گزینی و تایید می کنی. چند ساعت طول می کشه و هارد بر می گرده به وضعیت اولیه همراه با رمزش.

اگر به هر دلیل نتونستی

توی تهران سازگار ارقام بخش بازیابی داده داره. کلینیک هارد دیسک هم هست که نشانی ش رو ندارم ولی وبسایت دارن.

البته عجله نکن. اگر اینترنت پرسرعت داری می تونی تیم ویور نصب کنی و مجوز دسترسی بم بدی فردا ظهر یک نگاهی بش بکنم.

لینک به دیدگاه

الان توو درایوی که تعیین کردم، تعداد زیادی فولدر اومده که همه خالین و تعداد زیادی هم فایل که همه 1 کیلو بایت هستن. اما یه فایل فشرده هست که مرتب داره حجمش بیشتر میشه.

ببین رفیق

درایو رمزگذاری شده اطلاعات به شکل متعارف روش ذخیره نمی شه. بلکه با الگوریتمهای پیچیده به رشته هایی تبدیل میشن و اون رشته ها اگر هم توی بازیابی برگردن به حاوی داده هایی هستن که اصطلاحا باید تفسیر بشن. برای این تفسیر هم باید الگوریتم رمزگذاری و رمز رو داشته باشیم و نیز این که اطلاعات بازیابی شده کاستی نداشته باشن. اینها در سطح تئوری هست و در عمل فراتر از امکانات و دانش من هست. تنها گزینه ی ممکن فعلا همون برنامه apr entp هست.

لینک به دیدگاه

recuva رو دانلود کن.

من تونستم یه بازی رو ریکاور کنم .با هیچ برنامه دیگه ای نشده بود.

لینک به دیدگاه

dorood

to web top ten behtarin software dar sale 2015 ro gharar dade

inam linkesh   http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/

mitoni bebini va crackesh koni aziz :D

لینک به دیدگاه

این برنامه ای هست که من نسخه اصلی ش رو دارم و استفاده می کنم.

Advanced efs recovery

برای بازیابی درایوهایی که رمز بیتلاکر دارن به کار می ره. همین جوری توی نت می گشتم دیدم کرک شده ش هست منتها نمی دونم کار می کنه یا نه.http://www.p30world.com/1450/download-password-recovery-bundle-full/

http://www.winsoftware.ir/post/3007

لینک به دیدگاه

بی نهایت از راهنمایی شما سپاسگزارم :)

همچنان داره ریکاوری میکنه. چند تا فیلم و چند تا عکس بطور کامل بازیابی شدن. 

یه هارد ظرفیت بالا میگیرم ببینم چیکار میتونم بکنم. اما همین که تعدادی عکس و فیلم برگشته جای امیدواریه :)

تازه این با همون نرم افزار آر استودیو هستش. هنوز نرم افزار قویتره رو تست نکردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

سلام :) صبح همگی دوستان بخیر و شادی .

جناب بهمنیان عزیز، اسکن هارد با نرم افزار Active partition recovery تمام شد و نتیجه طبق عکس حاصل شد.

لیست رو که باز میکنم، عکس ها مشخصه و نشون داده میشه. حالا برای باز گردوندنشون باید چکار کنم؟

این که تصاویر و فیلم های داخل هارد رو نشون میده، یعنی اون رمزه دیگه از بین رفته؟

کجا میتونم آدرس هارد جدید رو بدم؟

لینک به دیدگاه

سلام :) صبح همگی دوستان بخیر و شادی .

جناب بهمنیان عزیز، اسکن هارد با نرم افزار Active partition recovery تمام شد و نتیجه طبق عکس حاصل شد.

لیست رو که باز میکنم، عکس ها مشخصه و نشون داده میشه. حالا برای باز گردوندنشون باید چکار کنم؟

این که تصاویر و فیلم های داخل هارد رو نشون میده، یعنی اون رمزه دیگه از بین رفته؟

کجا میتونم آدرس هارد جدید رو بدم؟

به جز این هاردی که می خوای اطلاعاتش برگرده هارد اضافی خالی داری؟

روی فلش کنار هارد از دست رفته کلیک کن و باز عکس بگذار.

لینک به دیدگاه

توی پست 24 دو تا لینک گذاشتم که هر دوش البته یک برنامه هستند.

اون رو هم دانلود کن. اگر کرکش کار کنه اون هم به دردت خواهد خورد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...