رفتن به مطلب

مرجع آموزش و پرسش و پاسخ درباره ریکاوری و بازیابی فایل‌های حذف شده (فایل، فولدر، درایو، رم گوشی، هارد و ...) + تجربیات کاربران

sinaset
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

کسی اینجا میدونه میشه اطلاعات پاک شده تو حافظه انبوه گوشی رو برگدوند؟؟

گوشی j7 هست، کلی عکسهای مهم و ضروری پاک شده و حتما باید برگرده

خواهش میکنم کمک کنین، اگه نرم افزار هست معرفی کنین لطفا @};- 

لینک به دیدگاه

• ارسال 450
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان

کسی اینجا میدونه میشه اطلاعات پاک شده تو حافظه انبوه گوشی رو برگدوند؟؟

گوشی j7 هست، کلی عکسهای مهم و ضروری پاک شده و حتما باید برگرده

خواهش میکنم کمک کنین، اگه نرم افزار هست معرفی کنین لطفا @};- 

سلام دوست عزیز

اینارو تست کن :

http://soft98.ir/software/recovery-data/3185-Wondershare-Data-Recovery.html

http://soft98.ir/mobile/14563-Wondershare-Dr-Fone.html

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

چه خلوقت :| این همه آموزش ریکاوری درست کردم هیشکی نیومد ببینه =)))))))) :wacko:  :laughing: 

اخه این جور اموزش ها جوری هستن که تا ملت کارشون نیوفته نمیفهمن یعنی چی :D

بنده متعصفانه یک هارد وسترن مای پاسپورت داشتم که به صورت بسیار خود جوش به فنا رفت یعنی وصل میکنی به سیستم میشناسه اما کار نمیکنه با نرم افزار های ریکاوری هم به سختی و با سرعت بسیار کمی اطلاعات رو بر میگردونه .(که تقریبا به این نتیجه رسیدم موتورش ایراد پیدا کرده)

در هر صورت به این هارد های نامصب اصلا نمیشه اعتبار کرد.

کلی از ارشیو های با ارزشم پرید

الان دوباره برگشتم رو دیسک دارم ارشیو میکنم . :wacko:

ویرایش شده توسط Artas
لینک به دیدگاه

این برنامه ورژن 7 روی ویندوز XP کولاک میکرد

رم 8 گیگ دوربین رو 95% بازیابی موفق کرد و فقط 10 تا عکس غیر قابل بازیابی بود که مهم نبود

لینک به دیدگاه

درود

یک برنامه ی دیگه هم داره active partition recovery که بسیار کارآمد ه.

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان خسته نباشین  :D 

برای خیلیامون پیش اومده که فایل یا فولدر رو اشتباه پاک کریدم یا درایو و هاردی رو فرمت کردیم و برای بازیابی اطلاعاتش وقت زیادی گذاشتیم ، یا نتیجه نگرفتیم یا فایلا ناقص شدن و یا بدون اسم هزاران فایل برگشته و ............ 

.

درکل باید این رو در نظر داشته باشیم که بازیابی اطلاعات نرم افزاری هیچوقت 100% نیست و همیشه جواب نمیده و به شرایط خیلی بستگی داره و مخصوصا اگه فایلی Rewrite یا همون بازنویسی بشه دیگه یه جورایی بازیابیش غیر ممکنه به شکل نرم افزاری و باید دقت داشت که هر سری از نرم افزارا مختلفی برای این کار استفاده شه ریکاوری فایل ها و سالم برگشتنشون مشکل تر میشه و البته زمان هم مهم هست ، برای بازیابی اطلاعات به نظر من و طبق تجربیات ام در کار با اکثر نرم افزار ها به نظرم Active file recovery بهترین و سریعترینه و واقعا نتایج قابل قبولی ازش گرفتم و هارد اکسترنال 3 ترابایت رو که فرمت شده بود همه اطلاعاتشو کامل برگردوندم

.

اگر موفق به بازیابی اطلاعات به روش نرم افزاری نشدین تنها راه باقی مونده سخت افزاری و مستقیمه با استفاده از دستگاه PC-3000 که هم این دستگاه کم یابه هم به شدت گرونه و هم کار کردن باهاش نیازمنده دوره های آموزشیه ، این روش هزینه برداره انجامش و اگه فایل ها خیلی با ارزش هست و براتون مهمه برین سمتش ، مراکزی هستن تو شهر تهران که این کار رو انجام بدن با PC-3000 که البته باید یه هارد هم حجم هاردی که می خواین ریکاوری کنین هم باید تحویلشون بدین که اطلاعات ریکاوری شده بریزن تو اون هارد که اطلاعات هارد در حال ریکاوری اطلاعاتش Rewrite نشه و حتی خود سیستم نرم افزاریشم اجازه نمیده اطلاعات ریکاوری شده رو خود هارد کپی شه چون ممکنه مجبور شن چندین بار ریکاوری تکرار کنن تا به نتیجه برسن ، مشکلی دیگه ایم که این روش داره اینه که بخاطر فشاری که به هارد میاره عمر مفید هارد رو کم میکنه  و در مورد هارد های قدیمی حتی امکان داره خرابشون کنه ......

فایل آموزشی به دلیل سنگین بودن حجم عکسش چون ترکیبیه آپلود میکنم تو آپلود سنترهای مختلف که راحت دانلود کنین ، هر سوالی داشتین یا به مشکلی برخوردین همینجا مطرح کنین تا جواب بدم :D 

pjqs_photo_2016-05-18_16-49-26.jpg

http://s6.picofile.com/file/8251933526/recovery_file_amozeshi.png

http://uploadboy.me/t3ohv5y5q6qp/recovery file amozeshi.png.html

https://www.dropbox.com/s/5gvsrd1heu5kbre/recovery%20file%20amozeshi.png?dl=0

سلام دوست عزیز

من چندین ساله با این نرم افزار کار میکنم

خیلی نسبت به برنامه های دیگه سبک تر و تاثیرش بیشتره

بابت وقتی که گذاشتی و مطلبی که تهیه کردی ازت ممنونم

با ارزوی موفقیت و اینکه ان شااا.. هیچوقت کارت به ریکاوری نکشه و همیشه اطلاعات مهم و حیاتی سیستمتت پایدار و موندگار باشن تا ابد....اینم یه دعا از جنس مطلبی که تهیه کردی...

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام.بنده یه هارد دارم که از کیس خارج کردم و داخل باکس گذاشتم که کار نکرد...و حالا که اونو دوباره که به داخل کیس وصل کردم پارتیشن به صورت RAW در اومده و اگر بخوام بازش کنم می گه که باید Format بشه...با برنامه های ریکاوری می تونم فایل ها رو داخلش ببینم ولی برنامه های ریکاوری فقط فایل هایی مثل عکس و فایل TXT رو خیلی خوب بر می گردونن فایل های صوتی و فیلم رو نمی تونن Recovery بکنن...چیز دیگه که من شنیدم می گن که هارد به اصطلاح FAT پرونده و با Active Boot Disk Suit یه فلش Boot باید درست کنم و از داخل DOS ایمیج هارد رو بگیرم روی یک هارد دیگه منتقل کنم که این ایمیج گرفتن کار بهتریه و همه ی اطلاعات رو نگه میداره...می خواستم بدونم این کار شدنی هست یا خیر...

لینک به دیدگاه

در مورد image گرفتن اطلاعی ندارم.

ولی پارتیشن ریکاوری کنید. با همون اطلاعات کامل برمیگرده.

برای من کل هارد ام موقع نصب ویندوز خام شد :wacko:

خواست فرمت که که با همون Active boot disk پارتیشن ریکاوری کردم

@};-  @};-

لینک به دیدگاه

درود

اول easeus partition master رو بیازما چون partition recovery داره و برخی وقتها طی چند دقیقه مشکل رو حل می‌کنه.

برنامه‌ی active partition recovery پارتیشن رو می‌تونه برگردونه و قابلیت ایمیج گرفتن هم داره.

لینک به دیدگاه

درود

اول easeus partition master رو بیازما چون partition recovery داره و برخی وقتها طی چند دقیقه مشکل رو حل می‌کنه.

برنامه‌ی active partition recovery پارتیشن رو می‌تونه برگردونه و قابلیت ایمیج گرفتن هم داره.

ایمیج نسبت به ریکاوری بهتر ؟

لینک به دیدگاه

ایمیج نسبت به ریکاوری بهتر ؟

ایمیج به یک هارد برابر یا بزرگتر از هارد مورد نظر نیاز داره. مزیت‌ش این‌ه که اگر خرابکاری کردی یک نسخه‌ی پشتیبان از هارد در وضعیتی که امکان موفقیت بازیابی بیشتر هست داری. گزینه‌ی partition recovery از برنامه‌ی eraseus partition master به احتمال زیاد مشکلت رو حل خواهد کرد.

راه‌هایی هم هست مانند برنامه‌ی لینوکسی test disk که محیط کارش مثل برنامه‌های ویندوزی مانوس نیست، منتها مسلط نیستم که بتونم راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

ایمیج به یک هارد برابر یا بزرگتر از هارد مورد نظر نیاز داره. مزیت‌ش این‌ه که اگر خرابکاری کردی یک نسخه‌ی پشتیبان از هارد در وضعیتی که امکان موفقیت بازیابی بیشتر هست داری. گزینه‌ی partition recovery از برنامه‌ی eraseus partition master به احتمال زیاد مشکلت رو حل خواهد کرد.

راه‌هایی هم هست مانند برنامه‌ی لینوکسی test disk که محیط کارش مثل برنامه‌های ویندوزی مانوس نیست، منتها مسلط نیستم که بتونم راهنمایی کنم.

راستش الان توی EaseUS Partition Master گزینه ی Partition Recovery غیر فعاله(برای هارد یک ترابایتی به صورت Unformatted داره نشونش میده)...درایو از حالت Basic به Dynamic تبدیل شده شاید اول باید به Basic برشگردونم؟

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

راستش الان توی EaseUS Partition Master گزینه ی Partition Recovery غیر فعاله...درایو از حالت Basic به Dynamic تبدیل شده شاید اول باید به Basic برشگردونم؟

وضعیت غریبی‌ه. هارد رو به nas وصل کردی که اینطوری شد؟

پیشنهاد می‌کنم فعلا هارد رو basic نکنی.

ببین active partition recovery توی scan چیزی پیدا می‌کنه. اگر نه super scan رو بیازما.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

ببین active partition recovery توی scan چیزی پیدا می‌کنه. اگر نه super scan رو بیازما.

نه گذاشتمش توی یه باکس WD My Book یه بردی داره ساتا رو تبدیل به USB می کنه احتمالا اون برده FAT و پارتیشن بندیش رو بهم زده.

لینک به دیدگاه

نه گذاشتمش توی یه باکس WD My Book یه بردی داره ساتا رو تبدیل به USB می کنه احتمالا اون برده FAT و پارتیشن بندیش رو بهم زده.

حین بازیابی هر چه کمتر کار نوشتنی روی هارددیسک انجام بدی بهتره. این برنامه‌ی apr یک برنامه‌ی کمکی داره به نام active file recovery.  اول scan و بعد super scan رو بیازما. این کم‌خطر تره چون بازیابی رو روی هارد دیگری می‌ةونی انجام بدی. 

ری

لینک به دیدگاه

با Active Partition Recovery الان Quick Scan کردم و سریع پارتیشن رو شناسایی کرد روی وضعیت Excellent ولی نوشت چون پارتیشن Dynamic شده نمی تونه پارتیشن رو توی همین درایو برگردونه...می تونه به MRB تیدیلش کنه و احتمال داره یه سری path و اطلاعات رو پاک کنه پیشنهاد داد به جاش روی یه درایو دیگه برش گردونه ولی اون درایو رو فرمت می کنه که منم زدم بریزه روی هاردی که تازه گرفتم...داره Recovery می کنه ولی اینکه چقدر طول می کشه نمی دونم...اگه این کار نتیجه نداد فکر کنم تنها کاری که می شه کرد اینه که به Basic و MRB تبدیلش کنم و بعد بزنم روی دیسک دیگه Recovery کنه...از لحاظ کار کرد که کاری با سیسام ندارم..هارد اصلی که SSD و الان هارد 1TB داره Recovery می شه روی یه هارد 3TB...

لینک به دیدگاه

با Active Partition Recovery الان Quick Scan کردم و سریع پارتیشن رو شناسایی کرد روی وضعیت Excellent ولی نوشت چون پارتیشن Dynamic شده نمی تونه پارتیشن رو توی همین درایو برگردونه...می تونه به MRB تیدیلش کنه و احتمال داره یه سری path و اطلاعات رو پاک کنه پیشنهاد داد به جاش روی یه درایو دیگه برش گردونه ولی اون درایو رو فرمت می کنه که منم زدم بریزه روی هاردی که تازه گرفتم...داره Recovery می کنه ولی اینکه چقدر طول می کشه نمی دونم...اگه این کار نتیجه نداد فکر کنم تنها کاری که می شه کرد اینه که به Basic و MRB تبدیلش کنم و بعد بزنم روی دیسک دیگه Recovery کنه...از لحاظ کار کرد که کاری با سیسام ندارم..هارد اصلی که SSD و الان هارد 1TB داره Recovery می شه روی یه هارد 3TB...

active file recovery می‌تونه روی یک هارد دیگر برگردونه. به شکل انتخابی هم می‌تونی باش کار کنی. یعنی هر چیزی رو خواستی تیک بزنی و برگردونی. یک مزیت دیگه‌ش ذخیره کردن نتیجه‌ی پیمایش به شکل یک فایل کم حجم هست برای این که مجبور نباشی کل فرایند رو یکباره انجام بدی. میتونی رایانه رو خاموش کنی و هر بار برای کاری روشن می‌شه قایل لاگ رو باز کنی و بازیابی رو به شکل انتخابی ادامه بدی.

لینک به دیدگاه

active file recovery می‌تونه روی یک هارد دیگر برگردونه. به شکل انتخابی هم می‌تونی باش کار کنی. یعنی هر چیزی رو خواستی تیک بزنی و برگردونی. یک مزیت دیگه‌ش ذخیره کردن نتیجه‌ی پیمایش به شکل یک فایل کم حجم هست برای این که مجبور نباشی کل فرایند رو یکباره انجام بدی. میتونی رایانه رو خاموش کنی و هر بار برای کاری روشن می‌شه قایل لاگ رو باز کنی و بازیابی رو به شکل انتخابی ادامه بدی.

اگه با Quick Scan یک پارتیشن رو به صورت Excellent پیدا کنه احتیاجی هست به صورت Super Scan پارتیشن رو اسکن کنم؟(چون کلا این هارد 1 پارتیشن 931 گیگی بوده هیچ وقت 2 پارتیشن نشده.و الان هم توی Quick Scan همین پارتیشن رو به صورت Excellent نشون میده)

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

اگه با Quick Scan یک پارتیشن رو به صورت Excellent پیدا کنه احتیاجی هست به صورت Super Scan پارتیشن رو اسکن کنم؟(چون کلا این هارد 1 پارتیشن 931 گیگی بوده هیچ وقت 2 پارتیشن نشده.و الان هم توی Quick Scan همین پارتیشن رو به صورت Excellent نشون میده)

اگر دیتایی که برمی‌گردونه مطابق اصل باشه چه بهتر، اگر نبود با super scan برو جلو.

لینک به دیدگاه

اگر دیتایی که برمی‌گردونه مطابق اصل باشه چه بهتر، اگر نبود با super scan برو جلو.

با تشکر جناب بهمنیان...هارد با کل اطلاعاتش ریکاوری شد...ولی حالا مشکل جدیدی که پیش اومده اینکه هارد رو روی سیستم فرمت کردم و 1 ترا کامل بود...اما گذاشتمش داخل باکس و فرمتش کردم و حالا 465 گیگ یعنی به جای یه هارد 500 میشناستش...

لینک به دیدگاه

با تشکر جناب بهمنیان...هارد با کل اطلاعاتش ریکاوری شد...ولی حالا مشکل جدیدی که پیش اومده اینکه هارد رو روی سیستم فرمت کردم و 1 ترا کامل بود...اما گذاشتمش داخل باکس و فرمتش کردم و حالا 465 گیگ یعنی به جای یه هارد 500 میشناستش...

خواهش می‌کنم. مشکل فرمور هست. اول هادر دیسک خالی باشه. با hdat2 یک دیسک بوت بساز و باهاش رایانه رو بوت کن. ممکنه لازم باشه توی تنظیمات مادربورد بوت رو legacy و ساتا رو ide کنی. برای محکم‌کاری قبل از این‌کار چیز دیگری به ساتا وصل نباشه بهتره.

توی محیط بوت که شبیه خط‌فرمانهای کلاسیک هست، باید گزینه‌ی مربوط به هاردت رو بیابی و فضای بیشنیه رو بهش تخصیص بدی.

این رو یافتم، همه‌چیز رو شرح داده:

http://forum.p30world.com/showthread.php?t=632475&p=7878618&viewfull=1#post7878618

چند بار دیده‌ام که برای باکسهای وسترن دیجیتال از هارد برند دیگه استفاده شده و چنین مشکلی پیش آمده. برای اطلاع خودم می‌پرسم، مدل هارد و باکس دقبقا چی‌ه؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

باکس WD My Book 1TB بوده و هارد هم WD Green 1TB...اصلا انتظار نداشتم اینقدر درد سر داشته باشه....

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام
دوستان من یه هارد اکسترنال پاسپورتی دارم. متاسفانه همکارم یه پوشه که هاوی 400 گیگا بایت اطلاعات ضروریه را پاک کرده.
حالا با چه نرم افزاری ریکاوری کنم که بیشترین موارد را بتونم برگردونم. 
سپاس از شما

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان من یه هارد اکسترنال پاسپورتی دارم. متاسفانه همکارم یه پوشه که هاوی 400 گیگا بایت اطلاعات ضروریه را پاک کرده.

حالا با چه نرم افزاری ریکاوری کنم که بیشترین موارد را بتونم برگردونم. 

سپاس از شما

درود

خودم چند وقت پیش تقریبا دچار همین مشکل شدم! کلی نرم افزار تست کردم و بهترینش این نرم افزار بود.

EASEUS Data Recovery Wizard

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...