رفتن به مطلب

لطفا راهنمایی کنید!(فرمت اجباری هارد)

hd.divx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
چند روز پیش هارد adata sh93 که اطلاعات شخصیم رو تو اون ذخیره کردم،به سیستم وصل کردم و هارد بالا اومد ولی یه پیغام داد که قبل از استفاده باید هاردو فرمت کنم!!!
یکی از دوستام هم یه هارد اینترنال به من داد که همین مشکل براش به وجود اومده بود!
ممنون میشم راهنمایی کنید

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/7151-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF!%28%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF%29?p=59354#post59354

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم این طبیعی باشه...

چون نتونسته بلوک های اطلاعاتی رو بخونه میگه از دوباره فرمتش کن....مشکل از هارد نیست..

فرمت کنی درست میشه..

لینک به دیدگاه

دوست عزیز و  برای من هم چندین بار این اتفاق افتاد ولی راه حل مناسبی پیدا نکردم تا از طریق ویندوز مشکلم را حل کنم. اما چون اطلاعات برای من خیلی مهم بود.، یک مقدار وقت گذاشتم و از طریق زیر اطلاعات را بر گرداندم.

اول از همه سیستم عامل ubunto که linux base  هست را دانلود کردم ( البته روی خیلی از مجموه عای نرم افزاری هم هست.)

بعد کمپیوتر را با این سیستم عامل بالا آوردم ( مثل ویندوز نیست که لازم باشه سیستم عامل نصب کنی و ویندوزت بپره، از روی dvd هم بوت میشه)

وقتی سیستم بالا اومد، یک سری خورده کاری داره که یکی از آنها mount کردن هارد اینترنال یا اکسترنال هست . یعنی باید سیستم عامل هاردتوت را بشناسه.

وقتی ssd  توسط سیستم شناسایی شد، به احتمال 99 درصد ، اطلاعات داخل ssd برای این سیستم عامل قابل شناسایی هست.  حالا این اطلاعات رو به روی یک هارد دیسک دیگه منتقل کنه( البه منوط به این قضیه هست که جای خالی داشته باشی)

وقتی اطلاعات کپی شد. ssd را جدا کن و سیستم را  ری استارت کن تا این بار با ویندوز بالا بیاد. به احتمال بسیار زیاد اطلاعاتی رو که به روی هارد دیگه ای منتقل کردی باید شناسایی بشه( برای من که اینطور بود)  وقتی از بابت این مسئله مطمئن شدی که همه اطلاعات کپی شده، ssd  را فرمت کن و مجدد backup هار را به ssd انتقال بده.

لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم این طبیعی باشه...

چون نتونسته بلوک های اطلاعاتی رو بخونه میگه از دوباره فرمتش کن....مشکل از هارد نیست..

فرمت کنی درست میشه..

سلام دوست عریر

یعنی اگه من هاردو بزنم فرمت کنم اطلاعات نمیپره؟!!!

من دیتا رو لازم دارم!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز و  برای من هم چندین بار این اتفاق افتاد ولی راه حل مناسبی پیدا نکردم تا از طریق ویندوز مشکلم را حل کنم. اما چون اطلاعات برای من خیلی مهم بود.، یک مقدار وقت گذاشتم و از طریق زیر اطلاعات را بر گرداندم.

اول از همه سیستم عامل ubunto که linux base  هست را دانلود کردم ( البته روی خیلی از مجموه عای نرم افزاری هم هست.)

بعد کمپیوتر را با این سیستم عامل بالا آوردم ( مثل ویندوز نیست که لازم باشه سیستم عامل نصب کنی و ویندوزت بپره، از روی dvd هم بوت میشه)

وقتی سیستم بالا اومد، یک سری خورده کاری داره که یکی از آنها mount کردن هارد اینترنال یا اکسترنال هست . یعنی باید سیستم عامل هاردتوت را بشناسه.

وقتی ssd  توسط سیستم شناسایی شد، به احتمال 99 درصد ، اطلاعات داخل ssd برای این سیستم عامل قابل شناسایی هست.  حالا این اطلاعات رو به روی یک هارد دیسک دیگه منتقل کنه( البه منوط به این قضیه هست که جای خالی داشته باشی)

وقتی اطلاعات کپی شد. ssd را جدا کن و سیستم را  ری استارت کن تا این بار با ویندوز بالا بیاد. به احتمال بسیار زیاد اطلاعاتی رو که به روی هارد دیگه ای منتقل کردی باید شناسایی بشه( برای من که اینطور بود)  وقتی از بابت این مسئله مطمئن شدی که همه اطلاعات کپی شده، ssd  را فرمت کن و مجدد backup هار را به ssd انتقال بده.

ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عریر

یعنی اگه من هاردو بزنم فرمت کنم اطلاعات نمیپره؟!!!

من دیتا رو لازم دارم!

چرا اطلاعاتت پاک میشه و کلا طبق بلوک بندی ویندوز پارتیشن میشه...

اگه اطلاعاتت مهمه رو چندتا کامپیوتر دیگه هم امتحان کن...اگه نشد ناچاری فرمت کنی...

سرچ میکنم بهت نتیجشو میگم... :)

لینک به دیدگاه

هارد رو با نرم افزار final deta enterprias ریکاوری کن..

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یکی به داد من برسه!!!

هر کاری که فکرشو بکنید کردم ولی نشد هاردو درست کنم!

حالا هم که اودم هاردو فرمت کنم تا بعد ریکاوریش کنم ارور میده و فرمت نمیشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کابل و کانکتور ها رو چک کنید و مطمئن بشید که مشکل سخت افزاری نیست.

یک نرم افزار هست که تحت دیسک بوت لینوکس اجرا میشه به اسم GParted ( گوگل کنید) 130 مگ هست با اون دیسک سیستم رو بوت کنید و ببینید هارد در چه وضعیتی هست.

اگر اطلاعات مهم هست و هارد مشکل سخت افزاری نداره و تو GParted پارتیشن ها رو نشون میده باید قبل از فرمت سعی کنید اطلاعات رو کپی کنید .

یک دیسک بوت دیگه هست به اسم اکتیو بوت دیسک که تمام ابزار های ریکاوری و ... روش هست با اون اطلاعات رو بردارید و با GParted هارد رو فرمت کنید.

لینک به دیدگاه

من دوبار این مشکل با هارد اکسترنالم برام پیش اومده که با نرم افزار partition table doctor تونستم پارتیشن تیبل را دوباره درست کنم و مشکل حل شده. فقط توجه دشته باشید تو 7 کار نمیده با xp امتحان کنید. ظاهرا ورژن جدیدش با نرم افزار Free Partition Recovery Software - EaseUS® Partition Recovery 5.6.1 جایگزین شده که رایگان هم هست و تو 7 هم کار میده اما من امتحان نکردم .

ویرایش شده توسط mostafaa
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
سلام دوستان

چند روز پیش هارد adata sh93 که اطلاعات شخصیم رو تو اون ذخیره کردم،به سیستم وصل کردم و هارد بالا اومد ولی یه پیغام داد که قبل از استفاده باید هاردو فرمت کنم!!!

یکی از دوستام هم یه هارد اینترنال به من داد که همین مشکل براش به وجود اومده بود!

ممنون میشم راهنمایی کنید

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/7151-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF!%28%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF%29?p=59354#post59354

دوستم یه هارد داره به این مشکل خورد

هاردشو وصل کردیم به مک کار کرد! :blink: امتحانش بد نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز این دستور را امتحان کن احتمالا مشکلش حل میشه

داخل منوی ران بنویس CHKDSK X: /V /F /X به جای x: هم اسم درایو هاردتو بنویس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...