رفتن به مطلب

سيستم براي مهندسي برق

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من ميخام يك سيستم براي كار با نرم افزارهاي برق مثل متلب و اركد با حداكثر هزينه 500000 تومن بدون مانيتور تهيه كنم .اما در انتخاب cpu دچار مشكل شده ام نياز به راهنمايي دارم .توي يك رنج قيمت برابر مثلا 150000 تومن amd بهتره يا اينتل؟ در ضمن در مورد بقيه قطعات هم يك راهنمايي بكنيد ممنون ميشم (ram,vga,main,power)

لینک به دیدگاه

درود

برنامه های مهندسی و اون برنامه هایی که شما ذکر کردید به یک پردازنده ی قدرتمند نیاز دارند.

الان پردازنده های AMD با اون قیمتی که شما گفتید تو بازار پیدا میشن.

حالا توصیه ی من به شما :

برنامه هایی مثل مت لب نیاز به یک چهار هسته ای قدرتمند دارند.در ضمن حجم بالای رم میتونه در خیلی مواقع برای شما راه گشا باشه .شما باید بیشتر هزینه ی خودتون صرف خریدن یک پردازنده ی خوب بکنید.من دو تاسیستم یکی با پلتفرم AMD و دیگری با Intel پیشنهاد میدم انتخاب با خودتون(نظر شخصی من روی اینتل هست به خاطر کش بیشتر برای کارهای مهندسی بهتر جواب میده.)

Phenom 9950 X4 BE

MSI K9A2 CF

PNY 2*2GB 800

Gainward 4670 512Mb

هارد نمیخواستید احتمالا.

و پاور هم من GP535A از گرین رو توصیه میکنم.

قطعات بالا حدود همون 500 هزار تومانی که گفته بودید میشه.

حالا اینتل :

Intel Q6600 - 2.4GHz

MSI P45 neo

PNY 2*2GB 800

Gainward 4670 512Mb

پاور بالایی برای این سیستم نیز کافی هست.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

دوست من به فروم خودتون خوش اومدید . پیشنهادهای متفاوتی میشه داد . و اگر این پیشنهادها زیاد باشه شما قاعدتا سر در گم خواهید شد :

پیشنهاد من اینه :

M.b ASUS P5Q

CPU E7400

RAM 4GB 800

HDD 160 و یا به ندازه نیاز شما و حجم اطلاعات شما

DVD RW SAM

CASE GREEN magnom

POWER 535GREEN

VGA HD4670

این سیستم حدودا براتون 570 در میادش . ولی اگر برنامه های مورد استفاده شما اگر نیاز به گرافیک نداره میتونید یک کارت گرافیک معمولیتر بردارید تا سیستمتون هم قیمت 500 تومان در بیاد .

لینک به دیدگاه

درود

ضمن تایید نظر جناب حسینی برای قطعات سیستم شما با توجه به اینکه شما بیشتر سیستم رو بر مبنای کار با نرم افزار هایی که بیس محاسباتی ریاضی دارند قصد دارید تهیه کنید که این وظایف به عهده پردازنده سیستم هست پیشنهاد میکنم رم رو دو گیگ و حتی کارت گرافیک رو میتونید یک کارت بسیار ارزان مثل 8400 جی اس تهیه بفرمایید و در عوض مبلغی رو که از این جهت ذخیره میکنید صرف خرید یک پردازنده قویتر مثل e8400 یا q6600 بفرمایید.که در صورتی که برنامه مد نظر شما از 4 هسته میتواند استفاده نماید q6600 و در صورتی که برای دو هسته ای ها بهینه شده e8400 توصیه میشود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...