رفتن به مطلب

اساتید لطفا پاسخ دهند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Recommended Posts

سلام و درود بر شما بزرگواران

خواهشا اساتید مردونگی کنن و کامل و واضح ( واسه ما تازه کارا 02.gif) توضیح بدن ممنون میشم ، خدا خیرتون بده16.gif12.gif

بزار اصلا از اول بگم چجور شد که ایجور شد08.gif

من یه مین ECS G41T-M16 دارم که از CPU 1333 پشتیبانی میکنه. برای توضیحاتش نوشته

Supports the latest 1333MHz front side bus Intel®Processor

Support Dual Channel DDR3 up to 1333(OC)/1066/800 DDR3 SDRAM

حالا می خوام بدونم اگه رم 1333 بندازم باتوجه به اینکه پرسسورم 1333 هست در حالت دیفالت رم روی فرکانس 1333 کار میکنه یا میره رو 1066 ؟ اخه اصلا هم از اور کردن سر در نمیارم

توی P30world سوالمو مطرح کردم یه دوستی جوابمو داد که حتما باید اور کنی تا رمت روی 1333 کار کنه وگرنه رو 1066 کار میکنه

حالا میخوام بدونم راست گفته؟ ( آخه چرا وقتی مین 1333 پشتیبانی میکنه ، پرسسور 1333 هست و رم هم خودش 1333 هست در حالت دیفالت رم میره روی 1066 ؟ برام سواله !!! )

حالا شما بفرمایید اگر ایشون اشتباه گفتن که هیچ ، ولی اگر درست گفتن و باید اور کنم کار پیچیده ایه ؟ وقتی رم خودش 1333 هست و بخوام با اور کردن ببرمش رو همون 1333 ( نه بیشتر ) قاعدتا نباید بهش فشار بیاد درسته؟ نه به رم و نه به مادر بورد و احتمالا نیازی هم به فن و اینجور چیزا نخواهد داشت درست میگم؟ نکنه رم و مادربوردم بسوزه28.gif30.gif

پیشاپیش ممنون از پاسخهای خوبتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
Supports the latest 1333MHz front side bus Intel®Processor

Support Dual Channel DDR3 up to 1333(OC)/1066/800 DDR3 SDRAM

حالا می خوام بدونم اگه رم 1333 بندازم باتوجه به اینکه پرسسورم 1333 هست در حالت دیفالت رم روی فرکانس 1333 کار میکنه یا میره رو 1066 ؟ اخه اصلا هم از اور کردن سر در نمیارم

توی P30world سوالمو مطرح کردم یه دوستی جوابمو داد که حتما باید اور کنی تا رمت روی 1333 کار کنه وگرنه رو 1066 کار میکنه

حالا میخوام بدونم راست گفته؟ ( آخه چرا وقتی مین 1333 پشتیبانی میکنه ، پرسسور 1333 هست و رم هم خودش 1333 هست در حالت دیفالت رم میره روی 1066 ؟ برام سواله !!! )

نه به رم و نه به مادر بورد و احتمالا نیازی هم به فن و اینجور چیزا نخواهد داشت درست میگم؟ نکنه رم و مادربوردم بسوزه28.gif30.gif

درود

دقیقا جواب سوالتون در خود سوال هست وقتی میگه مین با 1333 اور شده میتونه 1333 ساپورت کنه خوب باید اور کرد تا برسی به این فرکانس.البته معمولا مین بردها وقتی رم در فرکانس کمتر استفاده میشن خودشون اتوماتیک تایم رو یک رده میارن پایین که تقریبا همون کارایی فرکانس بالاتر رو بهتون میده.

چون پردازنده 1333 ساپورت می کنه و رم هم حتما 1333 هست فقط میمونه قابلیت مادربردتون برای اور.

اور کردن با علم هیچ مشکلی برای سیستم به وجود نمیاره.

لینک به دیدگاه

یه سر به این لینک بزن

حتما کمکت می کنه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16096

لینک به دیدگاه

ممنون از توجهتون

ولی چند نکته مبهم تو ذهنمه

تمام کسانی که سیستمشونو اور میکنن قصدشون بالا بردن کارایی قطعات ، بیشتر از اون حد نرمالیه که تولیدکننده در حالت عادی تعیین کرده

ولی من اصلا قصد همچین کاریو ندارم چون فکر میکنم مادر بوردم انقدر ضعیفه که اصلا بدرد این کارا نمی خوره( می خوام پرسسورم با همون فرکانس و باس استاندارد خودش ( 2.66  و  1333 ) کار کنه ، مین هم که 1333 پشتیبانی میکنه فقط می خوام رمم با باس واقعیه خودش یعنی 1333 کار کنه و نره روی 1066 )

حالا نمی دونم اصلا میشه به این کار اور کردن گفت یا نه

اون دوستمون که بالا بهش اشاره کردم می گفت توی پرسسورهای  LGA775  همیشه فرکانس کاری رم یک پله پایین تر از پرسسوره و این طبیعیه ،  ولی من با بررسی مین بورد های قوی تر ار برند های مختلف دیدم که اینطور نیست  و این ضعف مادربورد منه

حالا سوال دیگه اینه که میشه فقط و فقط رم  رو اور کرد تا به کارایی استاندارد خودش برسه و به پرسسور و بقیه چیزا دست نزد ،  و اگر این کار امکان پذیره چون رم بعد از اور کردن تازه میخواد با باس استاندارد خودش (1333) کار کنه آیا باز هم بهش فشار میاد و داغ مینکه و به فن و اینجور چیزا نیاز داره؟؟؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما با نام کاربری Darkness تو این تاپیک همین سوال رو مطرح کردید که به شما جواب دادم . اولا چرا با 2 نام کاربری تو فروم فعالیت میکنید و دوما چرا یک سوال رو که جواب گرفتید قبلا دوباره مطرح میکنید ؟ 

لطفا بین 2 نام کاربری که دارید یکی رو انتخاب کنید و اطلاع بدید تا نام کاربری دوم حذف بشه . در غیر این صورت هر دو نام کاربری حذف خواهد شد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...