رفتن به مطلب

بهترين خنك كننده ساخت شركت ZEROtherm !!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

box.jpg

خنك كننده ي Nirvana يكي از قوي ترين محصولات شركت ZEROtherm مي باشد كه در جعبه اي نقره اي رنگ بسته بندي شده اما قبل از اينكه جعبه ي اين محصول را باز كنيد به نوشته ي روي جعبه دقت كنيد اونجا كه نوشته Premium اگر كمي دقيق تر بشويد متوجه خواهيد شد كه به طرز ناشيانه اين برچسب اضافه شده و اين به معناي اين است كه اين خنك كننده دومين و يا شايدم سومين خنك كننده بوده كه به تدريج اشكالات آن رفع شده و اين نسخه ي ويرايش شده مي باشد كه نام Nirvana را به خود گرفته.

contents.jpg

هنگامي كه جعبه را باز مي كنيد اين قطعات را مشاهده خواهيد كرد:

يك قلاب نصب براي پردازنده هاي اينتل

يك قلاب براي نصب پردازنده هاي AMD

دفترچه راهنما

يك كنترلر فن براي كم و زياد كردن دور فن

و يك ZEROtherm heatpaste

اين خنك كننده به طور بسيار مفيد ارزيابي شده و در اوج فعاليت CPU مي تواند پردازنده را در سرد ترين حالتي كه فكرش را بكنيد نگه دارد و حرفايي كه در وب سايتها مبني بر سازگاري پردازنده هاي Phenom زده مي شود را رد نمايد!

product.jpg

همانطور كه در تصوير مي بينيد فني كه در اين خنك كننده به كار رفته تكراريست!و شركت ZEROtherm در محصولات خود هم از اين خنك كننده ها استفاده كرده است البته فن به كار رفته زيبا هست و از لحاظ زيبايي مشكلي ندارد.

هتسينك هاي به كار رفته در اين خنك كننده از جنس كروم و نيكل مي باشد و ظاهري تماماً براق و درخشان دارد كه در تاريكي مي درخشد پايه ها از مس خالص مي باشند و با نيكل و كروم آبكاري شده كه اين موضوع را پنهان ساخته است.

با مورد بررسي قرار دادن heatpipes متوجه مي شويم كه U شكل هستند كه اين كار به منظور استفاده ي بهتر و بهينه مي باشد به گونه اي كه حرارت به راحتي به سمت بالا انتقال پيدا مي كند و از آنجا توسط فني كه روي heatpipes نسب شده به خارج از كيس منتقل مي شود.

انتقال حرارت بسيار سريع صورت مي گيرد و در آخر اين خنك كننده هيچ چيزي براي انتقاد نمي گذارد چه از لحاظ كارآيي چه از لحاظ زيبايي.

كنترلر فن بسيار كاراست و يكي از نقاط قوت اين خنك كننده محسوب مي شود.

heatpipes.jpg

شما مي توانيد با اين كنترلر سرعت چرخش فن را از هزار دور در دقيقه به دوهزار و پانصد دور در دقيقه برسانيد كه بسيار قابل تأمل است!

يكي ديگر از مزاياي اين كنترلر مي توان به كاهش مصرف انرژي در مواقعي كه از سيستم زياد كار نمي كشيد مي باشد.

صداي خنك كننده پايين بوده و چندان در هنگام كار سر و صداي زيادي ايجاد نمي كند.

نوع اتصال اين خنك كننده 3پين بوده و از اتصال 4 پين هم پشتيباني مي كند.

product-two.jpg

در پست بعدي بنچمارك و مزاياي و معايب اين خنك كننده را مي گذارم.

لینک به دیدگاه

off.jpg

سيستم مورد آزمايش:

Processor: AMD AM2 6000+ Dual Core

Motherboard: Biostar TA690G AM2

RAM: Corsair XMS2 6400 2GB (2x1GB)

HDD: Maxtor DiamondMax 20 80GB SATA

Power supply: Jeantech Storm 700w

Graphics card: Onboard - ATI Xpress 1250 series

هنگامي كه فن را نسب و راه اندازي مي كنيد يك چيز غالگير كننده انتظار شما را مي كشد!

آن هم يك چراغ LED آبي رنگي مي باشد كه واقعا به ظاهر اين خنك كننده زيبايي اعجاب انگيزي مي بخشد.

center]

بنچمارك و مقايسه با ساير خنك كننده ها:

graph.PNG

مزايا:

خنك كننده بزرگ و كارا.

كم صدا.

نسب آسان.

معايب:

توانايي خنك سازي محدود.

كنترلر فن بزرگ!

امتيازي كه از سايت http://www.xsreviews.co.uk گرفته را مي توانيد در تصوير زير مشاهده كنيد:

center]

اينم بگم كه من اين مطالبو خودم نوشتم و يك زمان فكر نكنيد كه كپي برداريه ها.

لینک به دیدگاه

خنک کننده فوقالعاده خوبی است، بشخصه ازش خیلی راضیم

اما بدترین نقطه ضعف این کولینگ شیوه طراحی پیچ های اتصال دهنده مادربورد و کولینک است

که موقع باز کردن و بستن کولینگ دل آدمو خون میکنه :D

لینک به دیدگاه

سلام

واقعا بی شک یکی بهترین از ایرکولینگهای بازاره که هم زیبایی و هم بازده فوق العاده خوبی داره که از همه اینها بگزریم از خمیر 10 تومانی zt-100 نمیشه گذشت و همین طور که جناب حسینی عرض کردند مشکلی که داره طراحی پیچهای اتصال دهنده به مینبورده.

ولی در کل من ترمالرایت رو از همه بیشتر قبول دارم واقعا ایرهای فوق العاده ای داره از جمله اولترا 120 اکستریم و ifx-14

تشکر.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
كاش يكي هم پيدا ميشد قيمتش رو مينوشت...

سلام

دوست عزیز قیمتش حدودا 60 تومانه در ضمن پایه سوکت 1366 هم برای این کولر تو بازار موجوده.

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم این فن بهتره یا cm hyper 212 (البته قیمتشون زیاد ربطی به هم نداره). اینقدر اختلاف داره که ارزش 15 تا 20 هزینه بیشتر رو داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم این فن بهتره یا cm hyper 212 (البته قیمتشون زیاد ربطی به هم نداره). اینقدر اختلاف داره که ارزش 15 تا 20 هزینه بیشتر رو داشته باشه؟

سلام

هایپر واقعا کولر خوبیه با توجه به قیمتش و به صورت دوال فن در تستها عالی بوده ولی نیروانا یه چیز دیگست و قدرت خنک کنندگیش در oc های سنگین نمایان میشه و نهایتا اختلاف بین 5 درجه فکر نمیکنم بیشتر باشه.

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

این قطعه هنوزم تو بازار پیدا میشه؟ همین مدل اصل پرمیوم 913.gif... قیمتش چنده ؟ تو همین رنج قیمت بهترینه دیگه؟312jtp0.gifمن میخوام صدا تا میشه کم باشه ...

رو این مین رو CPU قراره بسته بشه :

GigaByte EP45-UD3ER

Q9550

لینک به دیدگاه

این قطعه هنوزم تو بازار پیدا میشه؟ همین مدل اصل پرمیوم 913.gif... قیمتش چنده ؟ تو همین رنج قیمت بهترینه دیگه؟312jtp0.gifمن میخوام صدا تا میشه کم باشه ...

GigaByte EP45-UD3ER

Q9550

سلام دوست عزیز...

تو بازار بگردی پیدا میکینی ...

اگر کم صدا میخوای COOLER MASTER V8 بهترین انتخابه این کولر رو تست کردم انصافا خیلی نویز پایینی داره و از این کولر زیروترم قویتر هست و قیمتش 85 تومانه ....

t21hkfk9vu90t8kev37.jpg

لینک به دیدگاه

نیروانا خیلی کمه و سخت گیر میادش در حال حاضر فنهای کولر مستر خیلی به وفور پیدا میشه :

http://lioncomputer.ir/index.php?action=categories&id=297

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

تو بازار بگردی پیدا میکینی ...

اگر کم صدا میخوای COOLER MASTER V8 بهترین انتخابه این کولر رو تست کردم انصافا خیلی نویز پایینی داره و از این کولر زیروترم قویتر هست و قیمتش 85 تومانه ....

t21hkfk9vu90t8kev37.jpg

ممنون دوست عزیز . شما همین نیروانا رو هم تست کردین میگین این بهتره؟ آخه یکی که خیلی تو این کاراست گفت تو این رنج نیروانا ۱۲۰ بهتره ...

البته این ۲۵ تومن گرونتره انگار ... اگه شما مطمنی که این بهتره اینو بگیرم؟312jtp0.gif 

بعد با مین و cpu من مشکلی که نداره آخه تو اسمش نوشته i7

COOLERMASTER V8 i7-1366

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز . شما همین نیروانا رو هم تست کردین میگین این بهتره؟ آخه یکی که خیلی تو این کاراست گفت تو این رنج نیروانا ۱۲۰ بهتره ...

البته این ۲۵ تومن گرونتره انگار ... اگه شما مطمنی که این بهتره اینو بگیرم؟312jtp0.gif 

شک نکنید بهتر هست حدودا 4 پنج درجه ای تو oc خنک تر عمل میکنه...

لینک به دیدگاه

شک نکنید بهتر هست حدودا 4 پنج درجه ای تو oc خنک تر عمل میکنه...

استاد سوالم رو ادیت کردم اگه دوباره ببینید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

استاد سوالم رو ادیت کردم اگه دوباره ببینید ممنون میشم

نه عزیز با همه سوکتها سازگار هست و مشکلی نداره ...

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

یه سئوالی که برای بنده پیش اومده اینکه که کولرهایی مثل v8 یا v10 که اینقدر نسبت به فن های اصلی سنگینتر هستند واقعا مشکلی برای مادربرد بخصوص سوکت مادربرد بوجود نمیارن وبا توجه به این مورد هیچ شرکت سازنده مادربردی هست که خنک کننده خاصی رو روی مادربردهای خودش توصیه کنه؟

یه مورد دیگه هم که وجود داره نیروی گشتاوری هست که در دورهای بالای فن به مادربرد وارد میشه

ویرایش شده توسط mr.slim
لینک به دیدگاه

البته این ۲۵ تومن گرونتره انگار ... اگه شما مطمنی که این بهتره اینو بگیرم؟

بعد با مین و cpu من مشکلی که نداره آخه تو اسمش نوشته i7

COOLERMASTER V8 i7-1366

Leo جان من خودم برای خرید کولر زیاد review دیدم و بین V8 و NV10 و TRUE 120 مردد بودم. محصول ترمال رو که پیدا نکردم. بیخیال شدم.

V8 در حد و اندازه TRUE 120 هست.و حتا بعضی جاها بهتر هم عمل کرده

اکثر اشکال هایی که از این NV120 گرفتن اینه که واقعن کارا نیست : Not Really Performance Killer

لینک به دیدگاه

GigaByte EP45-UD3ER

Q9550

سلام

به نظرم این کولر رو وکلا بعضی از محصولات این برند رو شرکت CoolingSys در بازار ایران وارد میکنه. من خودم چند روز پیش داخل سایتشون دیدم. البته الان سایتشون داره بروز رسانی میشه و فعلا قابل دسترسی نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...