رفتن به مطلب

مشکل با فن CPU

aryanf
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من درهنگام انجام کار های سنگین دمای سی پی یوم تا87 درجه هم میرسه راهی نیست سرعت فن رو بالا ببریم بعد ثابت نگرش داریم؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مین و پردازنده شما چیه؟

لینک به دیدگاه

pentium d 945

945pl-s3 giga

آقا شما باید خمیر زیر کولرو عوض کنید

بهتره یه کولر دیگه واسش بخرید

اگر خواستید میتونید راهنمایی بگیرید

اینطوری هم صدا پایین میاد هم دما

لینک به دیدگاه

به احتمال خیلی زیاد خمیر عوض بشه درست میشه . چون خمیرش خیلی کهنه شده .

لینک به دیدگاه

داداس میتونی به فن cpu روغن بزنی این روشو هم امتحان کن برچسب cpuرو وردار و خودش جای روغن کاری داره روغن بزن شاید جواب بده.

لینک به دیدگاه

اگر چهار پیش باشه مادربورد خودش افزایش میده

خوب شما فن گرفتی یا کولر؟

پایه های کولر رو درست جا زدی؟

لینک به دیدگاه

سه ماه نیست فن گرفتم خمیرشم تازه هست

آرین جان،

ببین بعضی مشکلات باید بالا سر بچه باشی تا بتونی حلش کنی. حالا موارد زیر رو اگر میتونی خودت بررسی کن یا عکس بگیر برای ما بفرست ما ببینیم.

1. پشت مین و روش رو از نزدیک بررسی کن پایه های سینک فن به خوبی و محکمی در داخل مادربرد جا افتاده باشه.

2. مدل فنی که برای سیستمت گرفتی رو بررسی کن و حداثر سرعت فن رو از داخل بایوس با حد اکثر سرعت فن کولر بررسی کن ببین به هم نزدیکه یا نه.

3. اگر همه ی موارد بالا اوکی بود، احتمالش زیاده خمیر بین سینک و پردازنده خوب درست پخش نشده باشه. 

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

فن گرفتم از راه بایوس نمیشه؟؟؟؟؟

معمولا از داخل بایوس تو قسمت Health میتونی با Disable کردن بخش کنترل اتوماتیک تنظیم سرعت فن، اون رو بر روی حد اکثر قرار بدی. 

لینک به دیدگاه

خوب محکم شده خمیر سی لیکن هم زدم

داخل بایوس رفتم به تنظیمات فن ولی گزینه ی health  نداشت همه ی گزینه هایش را تغییر دادم ولی نشد

ویرایش شده توسط aryanf
لینک به دیدگاه

خوب محکم شده خمیر سی لیکن هم زدم

داخل بایوس رفتم به تنظیمات فن ولی گزینه ی health  نداشت همه ی گزینه هایش را تغییر دادم ولی نشد

اين تصاوير از دفترچه مادربرد شما در سايت رسمى گيگابايت گرفته شده:

j6zi9f38te37t3lu6f99.jpg

--***************--

--***************--

hk550bamaw0a1mee4ec5.jpg

--***************--

--***************--

iyi6lju1w8mfunhy5hx.jpg

--***************--

--***************--

uxy99bgj7jajrcaq2b8.jpg

این عکس آخر رو نگاه کن، این گزینه رو که Disable کنی، فن با همه ی توانش میچرخه.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز سیستم من هم همینطور بود دور فن تو محیط ویندوز 2200 rpm بود ولی وقتی بازی اجرا میکردم تا 5500 میرسد و صدای زیادی تولید میکرد یه فن کولر از مارک deep cool گرفتم راحت شدم

حالا داخل بازی یا محیط ویندوز سرعت فن یکیه . حتی  تابستون ها بدون کولر دمای اتاق که گرم میشد بازم فرق چندانی نمیکرد(دور فن بالا نمیرفت)

در ضمن cpu amd هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه به سایت cpu-world.com سر بزنید این سی پی یو ماکزیمم ۶۲.۳ باید باشه. علاوه بر توصیه های دوستان من به هیچ وجه توصیه نمی کنم که کنترل اتوماتیک دور فن رو از راه بایوس از کار بندازین. این کار عمر فن رو کم می کنه. دو برنامه realtemp و speedfan رو استفاده کنید. اسکرین شات برنامه اول رو اگه تونستین بزارین. برنامه دوم برای کنترل دور فن سی پی یو قابل استفاده است. البته با بعضی مادربرد ها نمی سازه. و نمی تونه دور فن رو کم و زیاد کنه. مساله دیگه اینه که شما فرمودید خمیر رو عوض کردید. از چه خمیری استفاده کردین؟ چقدر خمیر رو روی سی پی یو گذاشتین. بعضی خمیر ها نباید از یه مقدار مشخصی روی سی پی یو ضخامت داشته باشن. چون به جای کمک به انتقال حرارت خودشون تبدیل به عایق حرارتی میشن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...