رفتن به مطلب

مشکل با کارت گرافیک Sapphire 4870 512 Toxic هنگام اجرای بازیها

ُُsnake
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من به تازگی سیستمم را عوض کرده ام و یک میلیون و سیصد هزار تومان به این سیستم پول دادم و کارت گرافیکم 4870 512 Toxic است ولی هنگام اجرای بازی ها در اکثر بازیها دموی آنها را نمایش نمی دهد و در جدید ترین مشکلی که پیش آمد هنگام اجرای بازی کرایسیس در قسمت دمو که در وسط آن تصویر سیاه شد و در داخل بازی چند دقیقه ای بازی کردم و در همین چند دقیقه یکی دوبار بازی قفل شد و صفحه سیاه شد و بعد از چند ثانیه دوباره درست شد ولی دوباره بعد از چند دقیقه بازی فریز شد بعد ناگهان تصویر سیاه شد و این ارور را داد

در بازی assassin و Prince of Peraia و بقیه بازیهای جدید هم در همان مرحله آزمایشی یا اوایل بازی بازی قفل می کنه و صفحه مانیتور سیاه می شه و فقط چراغ مانیتور چشمک می زنه و مجبورم سیستم رو ریست کنم

در ضمن هنگام اجرای بازیها سرعت فن کارت گرافیک بالا میره و خیلی صدا میده و درجه کارت گرافیک رو در حالت معمولی در برنامه Catalyst Control Center 50 درجه نشون می ده

به نظرتون ایراد از چیه واز کجا میتونم بفهمم ایراد از چیه

حالا چکار کنم من این همه خرج کردم تا بتونم بازی های جدید رو بازی کنم ولی هیچکدوم رو نتونستم بازی کنم

به نظرتون کارت گرافیکم ضعیفه آخه من فکر می کردم که خیلی قویه که اینو گرفتم

تو رو خدا من رو راهنمایی کنید تا بتونم بازیهای جدید رو بازی کنم

مشخصات سیستم من :

win XP SP2

Q6600

4870 512 Toxic

2 gig 1066 OCZ

Monitor samsung 2033 SN

power: AC Bel 560w active pfc

لینک به دیدگاه

سلام .

فکر کنم پاور نمیکشه . راستی کابل های برق کارت گرافیک رو نصب کردین ؟

لینک به دیدگاه

من به تازگی سیستمم را عوض کرده ام و یک میلیون و سیصد هزار تومان به این سیستم پول دادم و کارت گرافیکم 4870 512 toxic است ولی هنگام اجرای بازی ها در اکثر بازیها دموی آنها را نمایش نمی دهد و در جدید ترین مشکلی که پیش آمد هنگام اجرای بازی کرایسیس در قسمت دمو که در وسط آن تصویر سیاه شد و در داخل بازی چند دقیقه ای بازی کردم و در همین چند دقیقه یکی دوبار بازی قفل شد و صفحه سیاه شد و بعد از چند ثانیه دوباره درست شد ولی دوباره بعد از چند دقیقه بازی فریز شد بعد ناگهان تصویر سیاه شد و این ارور را داد

در بازی assassin و prince of peraia و بقیه بازیهای جدید هم در همان مرحله آزمایشی یا اوایل بازی بازی قفل می کنه و صفحه مانیتور سیاه می شه و فقط چراغ مانیتور چشمک می زنه و مجبورم سیستم رو ریست کنم

در ضمن هنگام اجرای بازیها سرعت فن کارت گرافیک بالا میره و خیلی صدا میده و درجه کارت گرافیک رو در حالت معمولی در برنامه catalyst control center 50 درجه نشون می ده

به نظرتون ایراد از چیه واز کجا میتونم بفهمم ایراد از چیه

حالا چکار کنم من این همه خرج کردم تا بتونم بازی های جدید رو بازی کنم ولی هیچکدوم رو نتونستم بازی کنم

به نظرتون کارت گرافیکم ضعیفه آخه من فکر می کردم که خیلی قویه که اینو گرفتم

تو رو خدا من رو راهنمایی کنید تا بتونم بازیهای جدید رو بازی کنم

مشخصات سیستم من :

Win xp sp2

q6600

4870 512 toxic

2 gig 1066 ocz

monitor samsung 2033 sn

power: Ac bel 560w active pfc

درود :

به نظر من مشکل شما بیشتر از پاور باید باشد. با یک پاور قویتر امتحان کنید.

لینک به دیدگاه

دوستان بعید میدونم مشکل از پاور باشه و و برای سیستم ایشون فکر کنم کافی باشه

کارت ایشون در لود حدود 300 وات مصرف داره فکر نمیکنم مصرف قطعات ایشون از همین 560 بالاتر باشه .

حالا امتحانش ضرر نداره و با یک پاور دیگه هم امتحان کنید اگر مشکل حل نشد باقی مراحل رو باید طی کنید تا ببینید مشکل از کجاست.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

Be Nazare Man Moshkel Az Socket Card Graphic (PCI) Mainboard Hast.Vase Manam Chenin Moshkeli Pish Oomade Bood.Systemo Khamoosh Kon Card Graphic + Battery Mainboard Ro Dar Biar 5 Min Dg Dobare Vasl Kon. Bebin Chi Mishe.

لینک به دیدگاه

be nazare man moshkel az socket card graphic (pci) mainboard hast.vase manam chenin moshkeli pish oomade bood.systemo khamoosh kon card graphic + battery mainboard ro dar biar 5 min dg dobare vasl kon. Bebin chi mishe

دوست عزيز اگه ميشه فارسي تايپ كن .

منم فكر ميكنم از پاور باشه !!!

لینک به دیدگاه

درود

دوست خوب یه بار کل سیستم رو باز کن و دوباره ببند.احتمال داره کارت از pci-ex خارج شده باشه یا اتصالگرهای برق شل شده باشن.

اصلا احتمال داره چون سیستم رو تازه گرفتید درست اسمبل نشده باشه.

اگر مشکل حل نشد به سراغ پاور برید و اونو عوض کنید مثلا یه gp680 از گرین بگیرید.البته قرضی یه وقت نری بخری.

اگر باز هم حل نشد کارت رو ببرید یه کامپیوتری و بگید تست کنه(البته اگر امکاناتش رو داشته باشه)هزینه ای هم به اون صورت نداره چون تست معمولی 500 تومانه و شما بخواهید که بازی کرایسس رو هم ران کنه شاید یه مقدار هم بخاطر اون ازت بگیره.اگر کارت سالم بود و اونجا جواب داد احتمالا مشکل از برد شماست و اگر هم مشکل از کارتتون بود به سراغ گارانتی برید.

فکر کنم این منطقی ترین راه باشه.میدونم خیلی حال آدم گرفته میشه سیستم جدید بگیره و اذیت بشه.

در آخر امیدوارم که مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

فکر میکنم مشکل از همین پاور باشه

2wf04f7.jpg

در اینجا 4850 toxic در لود حدود 275 وات مصرف داره و این در صورتی هستش که یه 4850 معمولی در لود 235 وات مصرف داره پس اگر به این صورت باشه کارت شما باید بالای 300 مصرف داشته باشه که دلیلش هم همینه و مطمئنا پاور کم میاره .

و اگر امکانش براتون وجود داره همان طور که جناب VANDAL اعلام کردند با یک پاور قویتر مثل gp680 گرین تست کنید .

لینک به دیدگاه

ببین بنچ مارک 3dMark 06 رو رد میکنه یا نه. یا اگه نداری ATI Tool رو که یه رندر آماده داره که کارتو توی فول لود میبره رو استفاده کن ببین بازم همین مشکل وجود داره یا نه.اگه به مشکلی برنخوردی برو تو سایت سازنده کارتت ببین Biosی که مشکل رو برطرف کرده باشن نیست؟ولی در کل امکان اینکه از پاور باشه هم کم نیست ولی نمیشه 100% گفت.حالا اگه ATI Tool رو اجرا کردی بعد از 15تا 20 دقیقه سیستم ریست نشد و خاموش نشد به نظر من پاور کم نمیاره.در هنگام تست هم بهتره با GPU-Z دما و سرعت فن رو ببینی.

لینک به دیدگاه

بچه ها

در جدیدترین مشکلی که با کارت گرافیک 4870 512 Toxic برای من بوجود آمده هنگام اجرای بازی ها پیغام زیر نمایش داده می شود 35m3b86.jpg

که بعد از کلیک روی دکمه dont send چند دقیقه ای می شود دوباره بازی کرد ولی دوباره این پیغام تکرار می شود که بعد از دو سه بار پیغام زیر ظاهر می شود که باید سیستم ریست شود

vcxyya.jpg

اگر به این پیغام ها توجهی نکنم صفحه سیاه میشه و فن کارت گرافیک با سرعت خیلی بالایی شروع به چرخیدن میکنه و خیلی صدا می ده که باید سیستم رو ریست کرد

به نظرتون حالا چکار کنم و ایراد از چیه

آیا ایراد از کارت گرافیکه و باید چکار کنم

لینک به دیدگاه

درود :

متاسفانه من تا حالا چند بار شنیده ام که بعضی دوستان در اجرای بازی با گرافیک های سری ati دچار

مشکل شده اند

دوست عزیز به نظر من شما باید گرافیک خود را از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تست کنید یا با گرافیکی دیگر

امتحان کنید ببینید با گرافیک دیگر همچین مشکلی دارید یا خیر

امیدوارم مشکلتان حل شود.

لینک به دیدگاه

سلام

علی جان ولی فکر نمیکنم کارتشون با بازی مشکل داشته باشه حالا اگر با یه بازی باشه یه چیزی ولی این دوستمون با اکثر بازیها مشکل دارند در کل کارتهایati با هیچ یک از بازیها مشکل ندارند من خودم هم 4850 دارم و با هر بازی تست کردم و مشکلی نداشته :|

اگر امکان داره یک بار ویندوز رو عوض کنید ببینید چه اتفاقی میفته و اگر درست نشد ورژن جدید درایور کارتتون رو از سایت ati در یافت کنید و امتحان کنید احتمالا باید مشکلتون حل بشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

علی جان ولی فکر نمیکنم کارتشون با بازی مشکل داشته باشه حالا اگر با یه بازی باشه یه چیزی ولی این دوستمون با اکثر بازیها مشکل دارند در کل کارتهایati با هیچ یک از بازیها مشکل ندارند من خودم هم 4850 دارم و با هر بازی تست کردم و مشکلی نداشته :|

اگر امکان داره یک بار ویندوز رو عوض کنید ببینید چه اتفاقی میفته و اگر درست نشد ورژن جدید درایور کارتتون رو از سایت ati در یافت کنید و امتحان کنید احتمالا باید مشکلتون حل بشه.

موفق باشید.

درود :

رضا جان البته به نظر من هم ati گرافیک خوبی هست دوست خودم هم ati داره و مشکلی نداره اما خوب با

توجه به اینکه من چند بار شنیده ام که کسانی که از کارتهای ati استفاده می کنند در اجرای بعضی بازیها دچار

مشکل می شوند به نظر می رسه که nvidia از ati کمی در اجرای بازی ها بهتر عمل می کند.

ویرایش شده توسط Alireza_Pc
لینک به دیدگاه

والا چی بگم علی جان ولی فکر نمیکنم در درایور جدید ATI دیگه مشکلی وجود داشته باشه از نظر نا سازگاری که بعضی ها مشکل داشتند و پیشنهاد من اینه که با درایور جدید هم یک بار امتحان کنند خوب ولی باز هم بعید میدونم مشکل با درایور جدید هم حل بشه .

در بازی assassin و Prince of Peraia و بقیه بازیهای جدید هم در همان مرحله آزمایشی یا اوایل بازی بازی قفل می کنه

چون این دوستمون میشه گفت با همه بازیها مشکل داره و اگر ATI با بازیها مشکل داشته باشه با یک بازی مشکل داره نه با همه بازیها البته پاور این دوستمون هم نسبت به این سیستم ضعیف به نظر میاد و 4870 TOXIC مصرفش باید بالای 300 وات باید باشه.

2wf04f7.jpg

اینجاTOXIC4850 حدود 275 وات در لود مصرف داره که کارت ایشون یعنی TOXIC4870 دیگه مطمئنا بالای 300 مصرف داره که پاور این دوستمون power: AC Bel 560w active pfc هستش من نظرم اینه که یک بار با پاور قویتر امتحان کنند و اگر باز هم مشکل داشت سراغ تست سخت افزاری کارتشون بره.

تشکر.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یادمه اون اویل که سری کارت ها ati 4800 امده بود

یک مشکل همین جوری پیدا شوده بود

که در بعضی بازی ها ( فکر کنم کرایسیس) یک دفعه صحنه سیاه می شود که فکر کنم بعدش ریستارت می شود

که مربوط به اولین اپدیت گرافیکی بود که کارت گرافیک داده بود بیرون چون در اویل اپدیت درست حسابی براش نزده بودن اینطوری می شود که بعدان بعد از زدن سری جدید اپدیت های گرافیکی مشکل حل شود

برای این منظور شما اخرین ورژن کارت گرافیکی ati سری کاتالیست 9.1 رو دانلود و بعد نصب کنید

و دور فن رو روی 35 قرار بدید با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیزمون ُُsnake

شما یه لطفی بکنید ابتدا آخرین درایور مورد نیازتون رو از لینکهای زیر دانلود کنید:|با توجه به ویندوزتون)

Catalyst 9.1 For Windows XP 32 Bit

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

Catalyst 9.1 For Windows Vista 32 Bit

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista32/common-vista32

اگر مشکلتون حل شد که هیچ اگه نه شما یه عکس از GPU-Z کارتتون برام بزارید.

تذکر:مشکل به احتمال قوی به پاور برنمیگرده.مصرف این کارت هم بیشتر از 280W نیست و همچنین پاور هرچقدر واتش بالاتر باشه دلیل بر بهتر بودنش نیست.....

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیزمون ُُsnake

شما یه لطفی بکنید ابتدا آخرین درایور مورد نیازتون رو از لینکهای زیر دانلود کنید:|با توجه به ویندوزتون)

catalyst 9.1 for windows xp 32 bit

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp

catalyst 9.1 for windows vista 32 bit

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista32/common-vista32

اگر مشکلتون حل شد که هیچ اگه نه شما یه عکس از gpu-z کارتتون برام بزارید.

تذکر:مشکل به احتمال قوی به پاور برنمیگرده.مصرف این کارت هم بیشتر از 280w نیست و همچنین پاور هرچقدر واتش بالاتر باشه دلیل بر بهتر بودنش نیست.....

موفق باشید.

امید جان شما مطمئنی که این کارت 280 وات مصرفشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه بار با بچه ها میزان مصرف کل سیستم ( قطعات درون کیس رو) کلان به دوتا هارد شود بود ببین 400 تا 430 وات

یه سایتی بود که میرفتی و اسم قطعات رو بهش می دادی بهت می گفت که چقدر برق مصرف می کنه سیستمت

فکر کنم ارمان یا بچه ها با تجربه اسم سایت رو بلد باشند

با تشکر

لینک به دیدگاه

امید جان شما مطمئنی که این کارت 280 وات مصرفشه؟؟؟

به عکس زیر نگاه کنید رضا جان(تازه یه مقدار بیشتر هم گفته بودم):

346srxf.jpg

اگه مدلی که دوستمون دارند PS2 560W باشه از 580W گرین هم بهتره.حالا دلیلش بماند چون اینجا جاش نیست...

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به عکس زیر نگاه کنید رضا جان(تازه یه مقدار بیشتر هم گفته بودم):

346srxf.jpg

اگه مدلی که دوستمون دارند PS2 560W باشه از 580W گرین هم بهتره.حالا دلیلش بماند چون اینجا جاش نیست...

موفق باشید.

سلام

امید جان پس اگر واقعا مصرف این کارت انقدر باشه میشه مطمئن شد که از پاور نمیتونه باشه من آخر مصرف 4870 و 4850 رو درست حسابی نفهمیدم آخه امید جان هر جا یه مصرفی رو در نظر گرفتن براش :|

لینک به دیدگاه

من جدیدترین ورژن درایور ATi یعنی 9.2 رو گرفتم و نصب کردم و یک مقدار مشکل قفل کردن در بازی کمتر شد یعنی قبلا که من وارد بازی می شدم در همان اوایل بازی قفل می شد و ارور vpu recover می داد و لی الان بعد از حدود یک ربع این پیغام رو میده و بعد از 3 بار دادن این پیغام سیستم قفل می کنه و ریست می سه و گاهی هم بدون دادن پیغام vpu recover صفحه مانیتور سیاه میشه و چراغ مانیتور چشمک می زنه و سیستم باید ریست بشه

یه مشکل دیگه که با نصب این درایور بوجود اومد در وسط بازی ناگهان رنگ بازی به هم ریخت که نمی شد چیزی رو تشخیص داد و هنگامی که از بازی هم بیرون اومدم در محیط ویندور هم تمام رنگها به هم ریخته بود و همچنین صفحه مانیتورهمش می پرید و مجبور شدم سیستم رو ریست کنم

حالا که مشکل قفل شدن در بازی با درایور جدید هم حل نشد به نظرتون مشکل از چیه و من چکار کنم تا این مشکل به طور کامل حل بشه

به نظرتون من سیستم رو ببرم بیرون بدم تا از نظر سخت افزاری چک بشه و با یک کارت گرافیک و پاور دیگه تست کنن

در ضمن این هم مشخصات گرافیک من در برنامه gpu-z

366348-gpu-z.jpeg

لینک به دیدگاه

عزيز يکبار ديگر ويندوز بريزيد،اگر امکان دارد پاور سيستم موقتا عوض کنيد و خبر بديد، با برنامه atitool يک تست آرتيفکت هم بگيريد

لینک به دیدگاه

با سلام

ُُsnake عزیز ای کاش GPU-Z تون رو زودتر میزاشتید.مشکل به احتمال 80% به کلاکهای Default کارتتون برمیگرده.شما وارد Catalyst Control Center بشید و در قسمت ATi Overdrive کلاکها رو به Default برگردونید.اگه درست شد که هیچ گه نشد راههای دیگه رو بهتون میگم.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من برنامه Ati Tool رو که اجرا میکنم میزان فعال بودن گرافیک رو 99درصد می زنه و انگار که این برنامه قفل شده و تنظیمی نمیشه کرد آیا بعد از اجرا باید بزارم چند ساعت به همین صورت بمونه

در ضمن آقا امید این تنظیمات دیفالت کارت کرافیکه که در برنامه gpu-z میبینید که حتی با پایین آوردن از میزان Default هم باز این مشکل وجود داره

همچنین من یه سیستم دیگه که خیلی ضعیفه توی خونه دارم که با اون بازی Splinter Cell Chaos Theory رو به راحتی اجرا کردم و چند ساعت هم بازی کردم ولی با این سیستمم که جدید خریدم وقتی این بازی رو اجرا کردم در همان اول بازی ارور vpu recovery داد

حالا به نظرتون ایراد از کارت گرافیکمه

در ضمن من بازی Devil May Cry 4رو نصب کردم ولی در همان دموی ابتدای بازی ارور vpu recovry داد و صفحه سیاه شد

مشخصات سیستم قدیمی من

cpu : duran 800 mhz

vga: fx5200

ram: 128 mb

مشخصات سیستم جدید من:

P5Q

Q6600

Saphhire 4870 512 Toxic

2gig 1066

power 560 AcBel active

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...