رفتن به مطلب

مشکل با کارت گرافیک Sapphire 4870 512 Toxic هنگام اجرای بازیها

ُُsnake
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

کاملا حق با آقا امید عزیز هستش شما یک نگاه به GPU-Z که گذاشتید بیندازید کلاک Default که خیلی پایین تر هستش و روی 500 هستش که همان طور که امید جان فرمودند باید به حالت دیفالت برش گردونید 100 درصد مشکل حل میشه

این هم GPU-Z کارت من با کاتالیست 9.2 خودتون ببینید و متوجه تغییرات بشید البته کارت من4850 هستش ولی همه چیز واضحه

4hpi4h.jpg

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من در قسمت Ati Overdrive کلاک رو به حالت دیفالت یعنی 500 قرار دادم ولی باز هم همین مشکل وجود داره ولی باز هم در gpu-z کلاک رو 780 نشون میده

این هم تصویر gpu-z بعد از قرار دادن کلاکها روی حالت دیفالت

366560-gpu-z2-th.gif

366559-gpu-th.gif

حتی وقتی هم که gpu clock و memory clock رو روی حداقل ممکن یعنی 500 می زارم هم باز این مشکل وجود داره

همچنین در بازی Devil May Cry 4 فقط یک تیکه از دموی اونو نشون میده و بعد فقط صدا داره و ارور vpu recover هم می ده

لینک به دیدگاه

من در قسمت Ati Overdrive کلاک رو به حالت دیفالت یعنی 500 قرار دادم ولی باز هم همین مشکل وجود داره ولی باز هم در gpu-z کلاک رو 780 نشون میده

این هم تصویر gpu-z بعد از قرار دادن کلاکها روی حالت دیفالت

366560-gpu-z2.gif

366559-gpu.gif

حتی وقتی هم که gpu clock و memory clock رو روی حداقل ممکن یعنی 500 می زارم هم باز این مشکل وجود داره

همچنین در بازی Devil May Cry 4 فقط یک تیکه از دموی اونو نشون میده و بعد فقط صدا داره و ارور vpu recover هم می ده

لینک به دیدگاه

سلام ُُsnake عزیز

والا مشکله شما خیلی عجیبه.البته شک من به کارت هست و فکر میکنم با آپدیت بایوس مشکل حل بشه.اگه با آپدیت کردن بایوس آشنا هستید یکبار از بایوس کارت خودتون Backup بگیرید و بایوس فعلی رو برای من بفرستید تا یه نگاهی بهش بندازم.

کارت شما باید اینطوری باشه:

jrxlow.jpg

البته بایوس شما روش نیست.از طرفی بایوس کارخونه ای رو کارت شما هست که نباید مشکل ایجاد کنه..:D

یه بار هم ویندوز رو عوض کنید و بازم درایور 9.2 رو نصب کنید شاید مشکل حل بشه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

عزيز من متوجه نشدم شما اين کارت با مين ديگه و پاور ديگه تست کردی يا نه،البته بيشتر ميخوره خود کارت مشکل سازه،اگر امکانش هست برنامه ذيل دانلود کو ،بعد هنگام بوت برو تو سيف-مد ويندوز و کل ای تی آی آنيستال کن ،ريستارت کن و در حالت نرمال ويندوز اين برنامه ذيل اجرا کن که آول در يه درايو اکسترکت ميشه و بعد ازون جا بايد رانش کنی،حالا شايد خودتم اين روش قبلا انجام داده باشی

CATunistaller

لینک به دیدگاه

درود :

امیدوارم مشکل شما حل شود اما برای من هم عجیب که چرا کارتهای 4870 در اجرای بازیها مشکل داره چون به

غیر از اینجا من دو سه بار دیگه هم شنیده ام که کارتهای 4870 در اجرای بازیها مشکل داره حالا نمی دانم مشکل

از کجاست .

:D

لینک به دیدگاه

اکثرا هم کسانی که 4870 گرفتند مشکل داشتند ولی خوب این مشکل از یه جایی هست و 100% قابل حل شدنه :D

لینک به دیدگاه

من هنوز سیستمم رو با یه کارت گرافیک و پاور دیگه تست نکردم چون آنها را در اختیار نداشتم

من چی جوری از بایوس کارت گرافیک بک آپ بگیرم

همچنین چه جوری می تونم بایوس کارت گرافیک رو آپدیت کنم

به نظرتون با شرکت فونیران(گارانتی کننده کارت گرافیک) تماس بگیرم بهتره یا سیستم رو پیش یه خدمات کامپیوتری ببرم

لینک به دیدگاه

من هنوز سیستمم رو با یه کارت گرافیک و پاور دیگه تست نکردم چون آنها را در اختیار نداشتم

من چی جوری از بایوس کارت گرافیک بک آپ بگیرم

همچنین چه جوری می تونم بایوس کارت گرافیک رو آپدیت کنم

به نظرتون با شرکت فونیران(گارانتی کننده کارت گرافیک) تماس بگیرم بهتره یا سیستم رو پیش یه خدمات کامپیوتری ببرم

درود

اين مشكل از روزي كه خريدي بود يا الانا اينجوري شده؟

اين كارهارو انجام بده:

اول كارت رو با يك سيستم ديگه امتحان كن

دوم با برنامه اوركلاك كارتتو برعكس downclock كن يعني از مقدار هسته كم كن مثلا اگه 750 هستش بكن 700 و ادامه بده تا مشكلت حل بشه

سوم اگه جواب نداد برو گارانتي تا اونجا كارتت رو ببينن

لینک به دیدگاه

من هنگامی که برنامه Catalyst Control Center را نصب نمی کنم و فقط درایور کارت گرافیک رو نصب می کنم دیگه پیغام vpu recovery نمی ده ولی بعد از چند دقیقه بازی صفحه سیاه می شه و چراغ مانیتور چشمک می زنه که باید سیستم رو ریست کرد

راستی با عوض کردن ویندوز هم مشکل برطرف نشد

با گذاشتن کلاکها روی حداقل ممکن هم مشکل حل نشد

چی جوری از داخل بایوس کلاکها رو کم کنم و چطوری میتونم بایوس رو آپدیت کنم

لینک به دیدگاه

آقا آبديت کردن يک کار ريسکی ،اوّل يه شخص خبره بايد پيدا کنی بعس هم يه 5000000000 صلوات بفرستی ،بنظر من به شرکت گارانتی کننده مراجعه کنی بهتره،ولی با اين همه من نميدونم چرا به پاورت شک دارم

ATI win flash

لینک به دیدگاه

من هنگامی که برنامه catalyst control center را نصب نمی کنم و فقط درایور کارت گرافیک رو نصب می کنم دیگه پیغام vpu recovery نمی ده ولی بعد از چند دقیقه بازی صفحه سیاه می شه و چراغ مانیتور چشمک می زنه که باید سیستم رو ریست کرد

راستی با عوض کردن ویندوز هم مشکل برطرف نشد

با گذاشتن کلاکها روی حداقل ممکن هم مشکل حل نشد

چی جوری از داخل بایوس کلاکها رو کم کنم و چطوری میتونم بایوس رو آپدیت کنم

درود.

با كسب اجازه از اساتيد و دوستان.

دوست عزيز من بهت پيشنهاد مي كنم طرف دستكاري كردن بايوس نري چون اگه مشكلت حل نشه گارانتي هم كارتت رو قبول نمي كنه.

لینک به دیدگاه

با سلام مجدد

نظر من اینه که اگه اطمینان از مشکل داشتن کارت دارید حتما ببرید گارانتی.

در مورد آپدیت کردن بایوس و ... با پوریای عزیز و ZeroWatt موافقم.شاید برای شما مشکل ساز بشه.البته خراب شدن توسط اینجور کارا و OC و ... شامل گارانتی نمیشه ولی جالب اینجاست که کدوم شرکت گارانتی کننده میخواد متوجه این اعمال بشه..:D

البته به شخصه خیلی به دستکاری کردن بایوس علاقه دارم(یادش بخیر یه موقعی بود روزانه 10-20 باری کارتو فلش میکردم برای OC)

:)~x(:D:D:D:D:D

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود :

من هم با دوستان موافقم آبدیت کردن بایوس کمی سخت است و اگر مواظب نباشی گرافیک نابود خواهد شد

البته درسته که ati در زمینه گرافیک توانست تا حدودی بر رقیب دیرینه خود nvidia غلبه کنه اما مشکل

کارتهای ati در زمینه سخت افزاری نیست و بیشتر در زمینه نرم افزاری مشکل داره که باعث شده در اجرای بازیها

به مشکل بر بخوره و این ثابت می کند که هنوز که هنوز nvidia در اجرای بازیها مشکل کمتری داره یا شاید اصلا نداره

آن هم فقط به خاطر اینکه nvidia در زمینه نرم افزاری خوب تونسته کار کنه و مشکل را برطرف کند من کمتر یا بگم

نشنیده ام که کسی کارتهای nvidia بخره و در اجرای بازی مشکل داشته باشه اما در مورد ati خیر

و بنابراین این نشان از این دارد کارتهای ati با توجه به اینکه از gddr5 هم استفاده

می کند باز هم در اجرای بازیها هنوز نتوانسته بر رقیب خود یعنی nvidia غلبه کند.

لینک به دیدگاه

من اول می خواستم کارت گرافیک gtx 260 بگیرم ولی در اکثر فروم ها گفته بودند که 4870 از gtx 260 قویتره و من به همین خاطر 4870 گرفتم

ولی الان از گرفتن 4870 خیلی خیلی پشیمونم نمی دونم چکار کنم

به نظرتون چکار کنم

لینک به دیدگاه

من اول می خواستم کارت گرافیک gtx 260 بگیرم ولی در اکثر فروم ها گفته بودند که 4870 از gtx 260 قویتره و من به همین خاطر 4870 گرفتم

به نظرتون چکار کنم

دوست عزیز به گارانتی ببرید اگه مشکل داشت تعویض میکنند احنمالا.

در ضمن hd4870 از gtx260 به نظر من هم بهتر هست برای خرید.چون حدود 60 فاصله قیمت دارند ولی قدرتی تقریبا مشابه دارند.در ضمن gtx260 مدلهایی که تو بازار ما هست اکثرا 192sp هستند.مگه شما چقدر هزینه کارت کردید؟

لینک به دیدگاه

به نظرتون چکار کنم

سلام ! خب اولا این یه تجربه شد ! ::D و ثانیا ! اقا ببر گارانتی دیگه ! منتظر چی هستید ؟ هم خیالتون راحت میشه و هم احتمالا یکی نوشو میدن ! از همه مهتر فکرتون ازاد میشه ! الان چند روزیه که این کارت داره روی اعصاب تون راه میره ! من میدونم چقدر سخته ! پس بی هیچ حرف و سوالی ببرید گارانتی و خیال خودتون و خلق خدا رو راحت کنید ! موفق باشید دوست عزیز !

بازنده :)

لینک به دیدگاه

من کامپیوترم را پیش دو خدمات کامپیوتری بردم تا کارت گرافیک و پاور اونو چک کنن ولی سیستم هیچ کدوم از اونا سوکت اتصال به کارت گرافیک رو نداشت و نتونستن کارت گرافیک رو چک کنن

حالا به نظرتون چی کار کنم

لینک به دیدگاه

من کامپیوترم را پیش دو خدمات کامپیوتری بردم تا کارت گرافیک و پاور اونو چک کنن ولی سیستم هیچ کدوم از اونا سوکت اتصال به کارت گرافیک رو نداشت و نتونستن کارت گرافیک رو چک کنن

حالا به نظرتون چی کار کنم

درود :

خوب دوست عزیز جای دیگر ببر

ولی بهتر که ببری گارانتی .

لینک به دیدگاه

• 8 ماه بعد...

سلام

من يه يك ماهي هست كه 4870 با برند سافاير خريدم . تاحالا بازي هايي مثل fallout 3 و assassins creed رو هم تا تش رفتم ولي اين ارور رو نداشتم . ديروز بازي هري پاتر 6 رو نصب كردم كه حين بازي اين ارور رو ميده . و معمولا سيستم احتياج به ريست پيدا مي كنه .

اخرين درايو گرافيك هم نصبه

مطمئنا مشكل از پاور نيست . چون بازي هري پاتر گرافيكش از بازي هاي قبلي كه كردم پايين تره و گرافيك كمتر به زحمت مي افته و در نتيجه مصرفش كمتر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...