رفتن به مطلب

طراحی خودرو پیشرفته ایرانی پیتون!

mm65
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

ایمان مقصودی عضو تحریریه هفته نامه دنیای خودرو و سر طراح «پیتون»(Python)، در مراسم رونمایی از کانسپت این خودرو گفت: خودروی مذکور مطابق با استانداردهای جهانی و با هدف ارائه به بازارهای خارجی طراحی شده و این برای اولین بار در کشور است که یک نشریه خودرویی با برگزاری مسابقه، بهره گیری از استعدادهای خلاق و استفاده از امکانات صنعتی کشور، نسبت به چنین کاری اقدام کرده است.

0.556244001358238185_taknaz_ir.jpg

به گفته وی، طراحی خودرو «پیتون» ۱۰۰درصد از ایده اولیه تا ساخت نمونه پروتوتایپ در داخل و از سوی بخش خصوصی انجام شده و برخی از اعضای تحریریه این هفته نامه به صورت مستقیم در آن شرکت داشته اند.

مقصودی با اشاره به اینکه اعضای تیم این پروژه از مقام آوران در مسابقات جهانی طراحی خودرو و همچنین از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک و طراحی هستند، اظهار داشت: این خودرو یک اتومبیل سدان در کلاس سی© است که در طراحی آن راحتی خانواده ها ملاک عمل قرار گرفته و قابلیت نصب موتورهای ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ سی.سی بر روی آن وجود دارد.

0.468787001358238186_taknaz_ir.jpg

در ادامه این مراسم، احمد عالی فر مدیرعامل دنتوس تهران که از حامیان اصلی این پروژه است، متذکر شد: کلاس C، کلاس خودروهای متوسط است که در حال حاضر بیشترین آمار فروش را در سطح جهان در اختیار دارد و خودروی «پیتون» نیز در این کلاس است.

0.635833001358238187_taknaz_ir.jpg

به گفته وی ، «پیتون» خودرویی منحصر به فرد و ۱۰۰درصد ایرانی در کلاس سدان چهار درب خانوادگی است و می توان گفت با ساخت آن در داخل شاهد انقلابی در زمینه طراحی خودروهای ایرانی خواهیم بود.

عالی فر خاطرنشان کرد: ساخت نمونه مشابه این خودرو در خارج از کشور توسط شرکت های خودروسازی جهان بالای ۱۵۰هزار دلار هزینه دارد درحالیکه خودرو فوق با استفاده از امکانات موجود کشور و تنها با هزینه ای در حدود یک میلیارد ریال طراحی و ساخته شده است.

منبع:تک ناز

لینک به دیدگاه

05435825360316493477.jpg

دیفیوزر جلو عیناً از روی لامبو طراحی شده :

23161838970450922812.jpg

چراغ های جلوش خیلی آشناست ، فکر کنم روی یک مدل لکسز یا اینفینیتی دیده بودم ولی الان یادم نمیاد چی بود. ولی طراحی دماغه و جلو پنجره از روی SUV میتسوبیشی الهام گرفته شده :

11934011725045620174.jpg

خط بدنه هم شبیه سوناتا 2012 هستش ، البته برعکس که زشتش کرده :

14922215170065930003.jpg

کاپوتشم آدم رو یاد پورشه می ندازه. البته امیدوارم این ماشین موتور جلو نباشه چون طراحی این کاپوت برای یک ماشین موتور جلو مناسب نیست.

یک عکسم از عقبش می گذاشتن ببینیم چی در میاد ... 

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
05435825360316493477.jpg

دیفیوزر جلو عیناً از روی لامبو طراحی شده :

23161838970450922812.jpg

چراغ های جلوش خیلی آشناست ، فکر کنم روی یک مدل لکسز یا اینفینیتی دیده بودم ولی الان یادم نمیاد چی بود. ولی طراحی دماغه و جلو پنجره از روی SUV میتسوبیشی الهام گرفته شده :

11934011725045620174.jpg

خط بدنه هم شبیه سوناتا 2012 هستش ، البته برعکس که زشتش کرده :

14922215170065930003.jpg

یک عکسم از عقبش می گذاشتن ببینیم چی در میاد ... 

نه. الان اکثر خودرو های کانسپت یا سوپر اسپرت یه جورایی به هم شباهت دارن مثل همین هیت سینک های کارت های گرافیک.

این پروژه شاید به سرانجام نرسه که احتمالش هم زیاده. قیافه مهم نیست باید ببینیم که سیستم فنیش چیه ( به احتمال زیاد L90 هست:دی)

راستی دوستان دسته گل جدید سایپا رو دیدید؟؟؟ وانت بار پراید قوی جادار و مطمئن:دی

لینک به دیدگاه

من فکر کنم ولو s60  را از روی پیتون کپی کردن. چون اصولا ما ها چنین کاری انجام نمی دیم :D

لینک به دیدگاه

اینم صاحب چراغ هاش 

mitsubishi evolution lancer x

http://upload.tehran98.com/img1/9ngt453zk5eku2lpx6b.jpg

البته کاپوتش هم بی شباهت نیست :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...