رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام 

قیمت این سیستم کامل رو میخواستم

• پردازنده
    Intel 6600k
  • مادربورد
    z170 pro gaming
  • رم
    Corsair Vengeance LPX 8GB 4GBx2 2666MHz CL16 DDR4
  • ذخیره سازی
    Kingston SSDnow V300 120GB
    Seagate Barracuda ST500DM002
  • درایوهای نوری
    sony
  • منبع تغذیه
    Green 600HP
  • کیس
    Green X+ EAGLE
  • خنک کننده
    CPU Cooler Deepcool GAMMAXX 300
  • مودم
    D-Link Wireless XTERME N - DWA556
  • مانیتور
    Benq vw 2245
لینک به دیدگاه

سلام دوستان قصد فروش کیس ام رو داشتم 

M.B : asus prime b350ma (

h.h.d : seagate barracuda 1 TB 

power : green 550uk 

Case : master tech arka glass 

cpu : ryzen 5 2400g 

ram : geil evo x rgb 3200mhz 2.8

ssd : samsung 860evo 250gb

cpu fan : green notus200 

case fan : green kit fan  دو کیت

case fan : green fsb

Gpu : gigabyte auros rx580 8gb

ممنون میشم کمک کنید

قطعات گارانتی دارن همه برای مثال گرافیک تا اردیبهشت ۱۴۰۰

لینک به دیدگاه

در این وضعیت بعید میدونم کسی قیمت بده به شما. 

شما خودت باید توافقی عمل کنید.

اگرم قطعات آکبندش هست و گارانتی دارند میتونید 25 تا 30 درصد از قیمت آکبند کم کنید.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما 

قیمت مد نظرتون رو برام کل کیس ارسال کنید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

سلام

بنده قصد خرید کارت گرافیک rx 580 رو دارم

و همونطور ک میدونید بیشتر این کارت ها میرن زیر ماین و کلی اسیب میبینن

من قیمت دیوار رو چیزی حدود ۲.۷۵۰ تا ۴ میلیون دیدم که مطمعنن زیر ماین رفته 

و در سایت ها ۷.۵۰۰ میلیون اکبند هست😳 که قیمت خیلی زیادیه

البته یه مدل هم بود با وقت تست ۳.۶۵۰ با کل وسایل=/

ولی اصلا قصد خرید دست دوم ندارم چون احتمال ماین خیلی زیاده و میخوام عمر کنه=(

الان اکبند این کارت گرافیک چند قیمته؟ و از کجا میتونم خرید کنم ک مطمعن باشه؟ تهران هستم

ویرایش شده توسط امین موحدی
عوض شدن سوال
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

سلام

بنده قصد خرید کارت گرافیک rx 580 رو دارم

و همونطور ک میدونید بیشتر این کارت ها میرن زیر ماین و کلی اسیب میبینن

من قیمت دیوار رو چیزی حدود ۲.۷۵۰ تا ۴ میلیون دیدم که مطمعنن زیر ماین رفته 

و در سایت ها ۷.۵۰۰ میلیون اکبند هست😳 که قیمت خیلی زیادیه

البته یه مدل هم بود با وقت تست ۳.۶۵۰ با کل وسایل=/

ولی اصلا قصد خرید دست دوم ندارم چون احتمال ماین خیلی زیاده و میخوام عمر کنه=(

الان اکبند این کارت گرافیک چند قیمته؟ و از کجا میتونم خرید کنم ک مطمعن باشه؟ تهران هستم

کسی آکبند نداره دیگه اینو.باشه به تعداد انگشتان دست

لینک به دیدگاه

اکبند نیست 

ولی کارت انویدیا بخوای به قیمت بهتر از تهران میتونم براتون تهییه کنم

لینک به دیدگاه

خب اکبندش که نیست

ماین نشدش در چه حده؟

پ.ن کاش راهی بود ک مشخص میشد ماین شده یا نه=((((

لینک به دیدگاه

نمیشه فهمید از تمییز بودن فن ،لقی فن و تست دما شاید بشه فهمید

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

پ.ن کاش راهی بود ک مشخص میشد ماین شده یا نه=((((

فقط از دما و موندن کارت روی فرکانس بالا میشه فهمید 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Slasher گفته است :

فقط از دما و موندن کارت روی فرکانس بالا میشه فهمید 

ربطی نداره 

اینکه رو فرکانس نوسان نداشته باشه به ولتاژ دیفالتی که سازنده داده مربوطه و تحمل چیپ و خنک کننده قسمت هایی از مدار و مقادیر دیگه...

نهایت خشکیدگی خمیر باعث نوسانی شدنش و بالارفتن دما میشه که این برای هر کارتی پیش میاد و ربطی به ماین نداره

دما هم که اکثرن زیر کولر گازین و دمای اینکارت رو 70 خورده ای میچرخه ولی معمولا بهتره کارت ماینی خمیرش 1بار عوض بشه

لطفا اطلاعات درست بدید

در 20 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

احتمال ماین خیلی زیاده و میخوام عمر کنه

ببینید کارت طرف درست استفاده کرده باشه مشکلی نداره 

این کارت های اصلا از واحد های اصلی و مربوط به 3d شون استفاده ای نمیشه و کاملا فقط با هش کد سر و کار دارن و حافظه

در 20 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

زیر ماین و کلی اسیب میبینن

این حرفا از هوا درمیاد 

کارتی که دست ماینره پول خورده براش و تا زمانی که نفروختتش جزوی از مال خودش حساب میشه 

کسی هم به مالش نرسه اول از همه خودش ضرر میبینه چون هی باید برای خرید کارت جدید پول هزینه کنه ،هرچقدم سود کنه پرداخت این هزینه ها خودش ضرر حساب میشه و کسیم نمیخوام از سودی که درمیاره کسر بشه

لطفا طبق شنیده ها بدون بررسی  تصمیم نگیرید

البته بله ماینر دیوانه هم داریم که دست به همچین کارایی میزنه ولی خوب معمولا در اخر با ضرر کار رو ول میکنن و ترک میکنن صحنه رو (خداروشکر البته)

بهترین کار اینه شما کارت رو زیر تست و بازی ببرید و نتیجه کار رو تحلیل کنید

1-دما چقدره(مشکلی هم باشه با تعویض خمیر حل میشه پس جای نگرانی نیست)

2-فن ها در چه وضعیتن (اگه فن ها مشکل داشتن میتونید کارتو مرجوع کنید یا بگید خودشون با پول خودش فن جدید تهیه کنه)

3-مشکلی در بهم ریختگی رنگ و کرش کردن نداشته باشن (این مشکل وجود داشت کارت قطعا اسیب دیده پس مرجوع میکنید )

اگه در موارد 2 و3 مشکلی نبود یعنی کارت کاملا سالمه 

مورد اول معمولا هر 1یا2سال یبار پیش میاد که خمیر کارت دچار کاهش بازدهی میشه و دما میره بالا پس نمیشه خورده گرفت

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

ربطی نداره 

اینکه رو فرکانس نوسان نداشته باشه به ولتاژ دیفالتی که سازنده داده مربوطه و تحمل چیپ و خنک کننده قسمت هایی از مدار و مقادیر دیگه...

نهایت خشکیدگی خمیر باعث نوسانی شدنش و بالارفتن دما میشه که این برای هر کارتی پیش میاد و ربطی به ماین نداره

دما هم که اکثرن زیر کولر گازین و دمای اینکارت رو 70 خورده ای میچرخه ولی معمولا بهتره کارت ماینی خمیرش 1بار عوض بشه

لطفا اطلاعات درست بدید

ببینید کارت طرف درست استفاده کرده باشه مشکلی نداره 

این کارت های اصلا از واحد های اصلی و مربوط به 3d شون استفاده ای نمیشه و کاملا فقط با هش کد سر و کار دارن و حافظه

این حرفا از هوا درمیاد 

کارتی که دست ماینره پول خورده براش و تا زمانی که نفروختتش جزوی از مال خودش حساب میشه 

کسی هم به مالش نرسه اول از همه خودش ضرر میبینه چون هی باید برای خرید کارت جدید پول هزینه کنه ،هرچقدم سود کنه پرداخت این هزینه ها خودش ضرر حساب میشه و کسیم نمیخوام از سودی که درمیاره کسر بشه

لطفا طبق شنیده ها بدون بررسی  تصمیم نگیرید

البته بله ماینر دیوانه هم داریم که دست به همچین کارایی میزنه ولی خوب معمولا در اخر با ضرر کار رو ول میکنن و ترک میکنن صحنه رو (خداروشکر البته)

بهترین کار اینه شما کارت رو زیر تست و بازی ببرید و نتیجه کار رو تحلیل کنید

1-دما چقدره(مشکلی هم باشه با تعویض خمیر حل میشه پس جای نگرانی نیست)

2-فن ها در چه وضعیتن (اگه فن ها مشکل داشتن میتونید کارتو مرجوع کنید یا بگید خودشون با پول خودش فن جدید تهیه کنه)

3-مشکلی در بهم ریختگی رنگ و کرش کردن نداشته باشن (این مشکل وجود داشت کارت قطعا اسیب دیده پس مرجوع میکنید )

اگه در موارد 2 و3 مشکلی نبود یعنی کارت کاملا سالمه 

مورد اول معمولا هر 1یا2سال یبار پیش میاد که خمیر کارت دچار کاهش بازدهی میشه و دما میره بالا پس نمیشه خورده گرفت

والا که نمیشه فهمید یکی میگه  میزنه یکی میگه نمیزنه 

و البته از کجا بخرم مطمعن باشه ک اسیب ندیده؟ 

و چقد طول میکشه ک همه ی این تستارو انجام بدم ک وقت بگیرم؟

ویه سوال اگه کارت گرافیکا سالمن ماینرا چرا میفروشن؟؟

ویرایش شده توسط امین موحدی
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

و چقد طول میکشه ک همه ی این تستارو انجام بدم ک وقت بگیرم؟

اگه از این فروم خرید کنید با واسطه تا 48 ساعت مهلت تست دارید و میتونید تست انجام بشه 

در 3 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

کارت گرافیکا سالمن ماینرا چرا میفروشن

مگه هرکی هرچی میفروشه خرابه؟ 

این چه استدلال هایی هست که میارید

اکثرن دیگه تو کار دستگاه ماینینگ زدن و خیلی از ماینرا سودشونو کردن و کار کاسبیو جمع کردن 

پس قطعا در بازار این کارت ها باید فروش بره

بله ممکنه کارت مورد دار هم باشه داخلش

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

اگه از این فروم خرید کنید با واسطه تا 48 ساعت مهلت تست دارید و میتونید تست انجام بشه 

مگه هرکی هرچی میفروشه خرابه؟ 

این چه استدلال هایی هست که میارید

اکثرن دیگه تو کار دستگاه ماینینگ زدن و خیلی از ماینرا سودشونو کردن و کار کاسبیو جمع کردن 

پس قطعا در بازار این کارت ها باید فروش بره

بله ممکنه کارت مورد دار هم باشه داخلش

۹۰ درصد ماینرایی ک من میشناسم قطعاتی ک شیرشون رو کشیدن و چیزی ازشون نمونده رو میفروشن حالا یکی اومده میگه گیم بیشتر اسیب میزنه وقتی ۲۴.۷ داره کار میکنه میمیره و دیگه قابل استفاده نیست ک البته کسی ک قلقش رو بلده با یخوردع سود جمع نمیکنه بره 

اینا قلق رو تو این میبینن که بخوان قالب کنن

البته چه الان مخالفت کنید چه موافقت چیزیه که هست و نمیشه انوارش کرد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

درصد ماینرایی ک من میشناسم قطعاتی ک شیرشون رو کشیدن و چیزی ازشون نمونده رو میفروشن

خوب این تو 24ساعت تست خودشو نشون میده

در 2 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

گیم بیشتر اسیب میزنه

ممکنه 

حرف غلطی نیست

طرز استفاده مهمه نه اسم استفاده

ماین و گیم و تدوین اسمه

طرز استفاده شرایط رسیدگی و... میشه

لینک به دیدگاه

داداش ماین نشده گیر نمیاری
انقد هم خودتو اذیت نکن

این همه فروشنده منصف داریم اینجا از یکیشون با مهلت تست تهیه کن دیگه این بحثا چیه
کارتی که درست ماین شده هیچ فرقی با کارت یه گیمر نداره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

ربطی نداره 

لطفا اطلاعات درست بدید

شما تو عمرت چنتا کارت داشتی میشه بگی ؟ خیلی کنجکاوم... 
من تجربه شخصیمو گفتم نیاز نبود شما بیای و از نظر من انتقاد کنی!! 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

خوب این تو 24ساعت تست خودشو نشون میده

ممکنه 

حرف غلطی نیست

طرز استفاده مهمه نه اسم استفاده

ماین و گیم و تدوین اسمه

طرز استفاده شرایط رسیدگی و... میشه

طرز استفاده مهمه و نه اسم ؟

دوست عزیز 90 درصد ماینر های ایرانی اصلا هیچ سر رشته ای در سخت افزار ندارن و فقط چون دیدن سود داره اومدن خریدن که مثلا سود کنن

یه گیمر اگه هفته ای 100 ساعت هم گیم بزنه بازم کارت اصلا فشاری که توی ماین بهش میاد تحمل نمیکنه

اون گیمری که سیستم جمع میکنه خون دل ها خورده و مطمئن باش خیلی خیلی بیشتر از یه مانیر رسیدگی میکنه نمونش همین انجمن و سوال های بسیار زیاد که همه نگران دمای کارت هاشونن و به اب اتیش میزنن که کم بشه اونم چه دمایی ؟ 70 درجه به نظرشون زیاده

کارت بنده بعد از 3 سال هنوز هیچ تفاوت دمایی نداره و همون ماکسیمم 68 درجه 3 سال پیشه نهایت 70 - 72 بشه اونم با دمای بالای اتاق

اما یه کارت ماین بعد از 6 ماه خمیرشو عوض نکنی راحت توی 80 درجه کار میکنه

حالا کاش طوری که شما میگی باشه اما تجربه ای که من دارم ریگ های ماین توی زیر زمین و گاراج بدون تهویه ! داشتن کار میکردن طرف هم اصلا هیچ سر رشته ای نداشته ماهیی یه بار 200 تومن میداده میومدن سرویس میکردن { مثلا سرویس }  میرفتن  زهی خیال باطل

در کل اگر شما انجمن و سایت های خارجی و مطالبشون رو خوب بلدی دلیل نمیشه همیشه علمی این اتفاق هایی که گفتی بیوفته

در کل زیاد دلتو به بنچمارک یوتیوب اینا خوش نکن توی یوتیوب از سیب زمینی هم برق میگیرن

تجربه عملی به ما خیلی چیزارو ثابت کرده چیزایی دیدم که اگه شما میدیدن هیچ موقع این حرفارو نمیزدین :)

موفق باشید

در 13 ساعت قبل، امین موحدی گفته است :

۹۰ درصد ماینرایی ک من میشناسم قطعاتی ک شیرشون رو کشیدن و چیزی ازشون نمونده رو میفروشن حالا یکی اومده میگه گیم بیشتر اسیب میزنه وقتی ۲۴.۷ داره کار میکنه میمیره و دیگه قابل استفاده نیست ک البته کسی ک قلقش رو بلده با یخوردع سود جمع نمیکنه بره 

اینا قلق رو تو این میبینن که بخوان قالب کنن

البته چه الان مخالفت کنید چه موافقت چیزیه که هست و نمیشه انوارش کرد

دوست عزیز کاملا حرف شما درسته

اگر قصد خرید کارت دارید تنها موردی که میتونید بهش دل خوش کنید دارا بودن گارانتیه اونم حداقل به مدت 1 ساله و تست هایی که میتونید بگیرید این دسوتمون بهتون گفتن

اما بازم اصلا نمیشه بهشون اعتماد کرد شاید شما تست هارو گرفتی همه چی اوکی بود اما بعد از 1 ماه کارت به مشکل برخورد که من خودم خیلی خیلی از این موارد داشتم

در کل با شرایط مملکت تو هر زمینه ای باید دلتو بزنی به دریا و خرید کنید یا اینکه از خیلی چیزا بگذری که به چیزی برسی

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Slasher گفته است :

شما تو عمرت چنتا کارت داشتی میشه بگی ؟ خیلی کنجکاوم... 
من تجربه شخصیمو گفتم نیاز نبود شما بیای و از نظر من انتقاد کنی!! 

اخه اینا بهم ربطی ندارن اصلا بحث تعداد و ارقام نیست اگه به ارقام باشه یه ماینر بیشتر از جفتمون کارت داشته😉

خشگیدگی خمیر باعث نوسان فرکانس میشه و خشگیدگی برای هر کارتی رخ میده 

کلا هیچ راهی برای تشخیص اینکه کارت ماین شده یا نشده وجود نداره 

در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز 90 درصد ماینر های ایرانی اصلا هیچ سر رشته ای در سخت افزار ندارن و فقط چون دیدن سود داره اومدن خریدن که مثلا سود کنن

درسته ولی این امار 90 درصدتون از کجاست؟ از مشاهده اطرافیان نمیشه امار 90 درصدی برای کل ایران زد که

منکر این مسئله نیستم و خودمم دیدم ولی اماری که شما میگی دقیقا اماریه که خودتون ساختید

شاید امار این افراد زیاد باشه مثلا 70 به 30 ولی 90 درصدی که شما میگی قطعا ساختگی هست 

اون گیمری که سیستم جمع میکنه خون دل ها خورده و مطمئن باش خیلی خیلی بیشتر از یه مانیر رسیدگی میکنه

نه متاسفانه شما این انجمن رو نگاه نکن

واقعا این افراد خیلی کمن و مشت اینجا نشان خروار نیست

اما یه کارت ماین بعد از 6 ماه خمیرشو عوض نکنی راحت توی 80 درجه کار میکنه

مشخصه خوب 

کارت در اونجا تحت تهویه باز انجام میشه و 24ساعت هم داره 1دمارو تحمل میکنه قطعا خمیرش زودتر از کارت شما که در داخله محفظه با مسیر خاصی تهویه میشه و نهایت روزی 6 ساعت گیم میزنید ، خشک میشه

ازین نظر بله کاملا درسته 

ولی  ولتاژ و فشاری که به کارت ماینینگ میاد خیلی کم تره 

عمده مشکل این کارت ها از نظر دماییه  و در اخر اگر اورکلاک حافظه کرده باشن مشکل بهم ریختگی رنگ یا مشکل حافظه میگیرن 

یه گیمر اگه هفته ای 100 ساعت هم گیم بزنه بازم کارت اصلا فشاری که توی ماین بهش میاد تحمل نمیکنه

دلیل میتونید بیارید؟

من میتونم بیارم

تو ماینینگ 2چیز بیشتر کار ندارید 1-حافظه 2- هش ( تحت gpgpu )

تو گیمینگ چندتا چیز :1-حافظه 2-واحد های مرتبط با 3d( سایه زنی - تکسچرینگ- rops- tmu- geometry و...) 3- فریم ورک های مرتبط با فیزیک ( تحت gpgpu)  و* 4- پردازش های هوش مصنوعی (تحت هسته های tensor) و *5- پردازش های رهگیری نور (تحت هسته های RT)

2مورد اخر رو برای کارت های RTX درنظر بگیرید

حالا کدومش بیشتر فشار میاره؟ ولتاژی که به خود چیپ gpu میرسه در شرایط دوم بیشتره تا شرایط اول پس قطعا گیمینگ بیشتر فشار میاره و این قابل تست و بررسی هست

ولی اگه طرز نگهداری و تهویه اش درست باشه مشکلی نداره چه ماینینگ باشه چه گیمینگ چه هر استفاده دیگه ای

نقل انتقالات به حافظه هم اصولا ماینینگ باید بیشتر باشه ولی در ماینینگ این انتقالات بعد از DAG اولیه به بایت و کیلوبایت میرسه ولی در گیمینگ از محیط به محیط دیگه شما نقل انتقالات چند صد مگابایتی دارید شایدم به گیگابایت برسه پس بازم گیمینگ بیشتر نقل و انتقال داره 

اگه فکر میکنید غلطه من مشکل ندارم ولی با دلیل بگید غلطه

به طور کلی گفتم اسم استفاده کننده مهم نیست

طرز نهگداری و سرویسینگ مهمه

میتونه طرف ماینر باشه کارتو بهترین روش ممکن نگهداری کنه و کارتش دوره ای سرویس بشه و ...

میتونه طرف گیمر باشه و کارتو در 1سال نابود کنه 

برعکسشم صادقه

حالا اینکه در ایران تعداد افرادی که در ماینینگ رعایت حال قطعه رو نمیکنن زیاده دلیل نمیشه این مطلب رو نپذیریم و همه رو به 1 چشم نگاه کنیم و به ذات ماینینگ خورده بگیریم

*اصل مطلب اینه ذات عمل ماینینگ هیچ خدشه ای به کارت وارد نمیکنه ولی طرز نگهداری و سرویسینگ بد بله میتونه هر کارتیو خراب کنه

که متاسفانه چون در ایران این افراد ناوارد زیادن همه میگن ذات ماینینگ مورد داره و هرکارت ماینی،نابود شدست

درصورتی که ذاتش موردی نداره، اون شخص بلد نیست از کارتش نگهداری کنه و بلد نیست اصول اولیه ماینینگ رو رعایت کنه

ذات گیمینگ هم همینطور موردی نداره

کلیت مطلب بنده همین بود شاید بد توضیح دادم

لینک به دیدگاه

درود

یک پردازنده با مشخصات فوق از آمازون خریداری شده پلوم هست و باز نشده و قیمت ها خیلی متفاوت هستند توی سایت ها ولی تا جایی که چک کردم سایت هایی که موجود و آماده تحویل دارند 9.5 به بالا قیمت زدند اما میخواستم دوستانی که وارد هستند قیمت برای فروش بذارند .مرسی

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید خدمت دوستان لیونی

متاسفانه طی چند روز گذشته بنده با بلای جان سوزی که تو تاپیک «خاموش شدن ناگهانی لب تاپ» عنوان کردم مواجه شدم

بنده به یه تعمیرکار معتبر مراجعه کردم و به صورت سرپایی لب تاپ بنده رو چک کردن و گفتن که چیپ جنوبیش شورت کات میده 

خب بنده دو راه دارم »تعویض چیپ که البته گفتن قابل تعویضه ولی صد درصدی نیستش و یا تعویض مادربرد که این مورد هم بخاطر موجود نبودن مادربرد تا حدودی منتفیه

میخواستم دوستانی که سال ها دستی بر اتش دارن راهنماییم کنین 

بفروشم؟اگه بخوام بفروشم چقدر میخرن؟جایی هست که برد رو موجود داشته باشن؟جایی هستش که ارسال کنیم برای مداوا...

البته فقط یکی از پایه های چیپ رو چک کردن و گفتن که بوق میزنه و نباید بزنه(یه همچین چیزی)

ویرایش شده توسط EHSANRF
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

من اخیرا یک مورد خریدم 7500

و از دوستان واسم وارد کردن

به نظر من حدود 8500 قیمت منصفانه میتونه باشه

لینک به دیدگاه

دوستان خواهشن راهنمایی کنید ،میخوام تصمیم بگیرم که فردا بفرستمش تهران یا نه

لینک به دیدگاه

مخصوصا اگر تعمیرکار حرفه ای تو تهران میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...