رفتن به مطلب

نرم افزار Anvil's storage Utikities برای بنچمارک هارد و SSD

maxel134
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

اگر دنبال سوژه میگردید تا دوباره یکسری تست انجام بدید ، فکر کنم که این نرم افزار ، بتونه رضایت شما عزیزان را جلب. فکر نکم توضیح اضافی نیاز باشه. SSD های خودتان را با این نرم افزار تست و نتیجه را آپلود کنید.

لینک

Anvil's Storage Utilities Download Version RC6
Anvil's Storage Utilities is a powerful tool that was designed in order to provide you with a simple means of assessing the read and writer performance of your Solid State Drive or Hard Disk Drive.

The benchmark tool helps you monitor and check the response time of your unit as well as view the system information collected using Windows Management Instrumentation (WMI).

Anvil’s Storage Utilities has been designed to be the most comprehensive benchmark tool for Solid State Drives on the market. That does not mean that you can’t use it for conventional platter based drives as well, but you do get the most out of the program when you test the speed and performance of SSDs with it. The program has gone through a series of beta and release candidate builds already, and is currently available as Release Candidate 3. It is usually linked from this forum thread, which currently is not the case for the RC build which you can download here directly. You can’t use previous builds as they are set to expire automatically.

You can run a benchmark right away by selecting a drive from the menu at the top right, or check out the settings first to make sure everything is configured correctly here. Here you can simulate a compression level of the test file, e.g. database, application or uncompressed, and whether you’d like to use the same test file on consecutive runs or generate a new one every time. As far as benchmarks go, you can run a standard SSD benchmark that is testing read, write, or both performances of the drive, or run threaded IO benchmarks only

post-7143-0-55315400-1358708508_thumb.jpg.

لینک به دیدگاه

این از نتیجه تست ssd خودم

Patriot Inferno 60 Gb SATA II

3pm8akq8j2wgzrvrmgry.jpg

لینک به دیدگاه

Adata S511 60GB + OCZ Agility 3 60GB  Raid 0

31063682031514201059.png

ویرایش شده توسط arsn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان این هم برای من هستش

ترنسند سری 720 با ظرفیت 128 گیگ

51209067124635572426.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

Kingston HyperX 3K SH103S3/120G

5uda69q8p1b8zrm79n1u.png

لینک به دیدگاه

با تشکر از هومن جان batting%20eyelashes.gif

این از تست SSD من - ببین OCZ چه کرده:

kzxoyyfqq0m0iis9o1ml.jpg

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نامردا شما ها چطور می تونین همچین امتیاز هایی بگیرین ؟؟ من خودمو کشتم تازه شد 2.000.00 . به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان بقیه قطعات هم توی امتیاز تاثیر داره؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

نامردا شما ها چطور می تونین همچین امتیاز هایی بگیرین ؟؟ من خودمو کشتم تازه شد 2.000.00 . به نظرتون مشکل از کجاست ؟؟

محمود جان،

مشکل از مادربردته، اگر خواستی با ازراک من تاخت بزنیم. :wub:

شوخی میکنم. گمون نکنم اصن مشکلی باشه عزیز. عکس رو آپلود کن ببینیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
محمود جان،

مشکل از مادربردته، اگر خواستی با ازراک من تاخت بزنیم. :wub:

شوخی میکنم. گمون نکنم اصن مشکلی باشه عزیز. عکس رو آپلود کن ببینیم.

از بس امتیازش پایینه روم نمیشه بزارم :(

ویرایش شده توسط MaHMooTi
لینک به دیدگاه

اصلا نگران امتیاز نباش محمود جان. هر وقت دید امتیازت کمه، یک نگاه به امتیاز ssd  من بنداز ، مشکل حل میشه.. ;)

آرمین جان شما هم با این امتیازی گرفتی ، حساب دل دوستان رو بکنید دیگه . :D . حد اقلش اینه هست که روی امتیاز کلی رو شطرنجی میکردی ، در دید عموم نباشه. :-j :-j

لینک به دیدگاه

اصلا نگران امتیاز نباش محمود جان. هر وقت دید امتیازت کمه، یک نگاه به امتیاز ssd  من بنداز ، مشکل حل میشه...

آرمین جان شما هم با این امتیازی گرفتی ، حساب دل دوستان رو بکنید دیگه . :D . حد اقلش اینه هست که روی امتیاز کلی رو شطرنجی میکردی ، در دید عموم نباشه. :-j

هومن جان،

خودت ميدونى تو بنچمارك Passmark دنبال 40 امتياز له له ميزنم، حالا اينجا اقبال به ما رو كرد و شانسى يه بنچ خوب زديم. ديگه اينم شطرنجى كنم، آخه مظلوميت تا چه قدر! :lol:  

لینک به دیدگاه

تست 2 هارد خاویار بلک و خاويار آبى وسترن ديجيتال:

تست هارد خاويار بلك وسترن:

u9kpmint620fux0armpq.jpg

تست هارد خاويار آبى وسترن:

w7g7vsjrf5gfwvqkrx6.png

اگر از دوستان كسى هارد خاويار گرين هم داره، تستش رو قرار بده، مقايسه ى خوبى ميشه بين مدل هاى مختلف هارد هاى وسترن. 

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

هومن جان،

خودت ميدونى تو بنچمارك Passmark دنبال 40 امتياز له له ميزنم، حالا اينجا اقبال به ما رو كرد و شانسى يه بنچ خوب زديم. ديگه اينم شطرنجى كنم، آخه مظلوميت تا چه قدر! :lol:  

:lol: :lol:

لینک به دیدگاه

خوب با توجه به ابنکه من تو صدر جدول اصلا جایی ندارم، حداقل سعی میکنم در ته جدول لیگ یک جایی برای خودم فراهم کنم.

این هم نتیجه یک هارد 160 قدیمی

c2e6dr1f8b7ue1p9tcjo.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان بقیه قطعات هم توی امتیاز تاثیر داره؟؟؟؟

نمیشه گفت بی تاثیر هست . ولی انقدر هم زیاد نیست مگر اینکه یکی از قطعات مثل کابل یا سوکت مادر برد مشکل داشته باشه.

ولی قطعا وضعیت نرم افزار در لحظه  تست مهمه چون اگر نرم افزاری در حال خواندن و نوشتن روی هارد باشه قطعا نتیجه تست را تحت تاثیر قرار میده و امتیاز کم میشه.

لینک به دیدگاه

تست هارد ديسك ها چه جالب درمياد ;)

تست هارد مكستور 7200 دور:

33e7tp39vq468fxqj0ue.png

تست هارد وسترن خاويار گرين يك تراى 5400 دور:

8vz8fw4zkqofw9k42sk.png

لینک به دیدگاه

آرمین جان . هنوز با امتیاز  140 در قعر جدول هستم.   به نظرم اصلا وقت نگذار که به امتیاز من برسی.  :D  =))  فکر کنم تنها رقیبم mahdi-lion باشه #-o

لینک به دیدگاه

آرمین جان . هنوز با امتیاز  140 در قعر جدول هستم.   به نظرم اصلا وقت نگذار که به امتیاز من برسی.  :D  =))  فکر کنم تنها رقیبم mahdi-lion باشه #-o

هومن جان، نجاتم دادى. راستش يك تراى بلك من پر شده، تو فكر اين بودم اين هارد بلك رو با يك هارد 2 تراى گرين تاخت بزنم تا فضاى بيشترى داسته باشم.

اما اين نرم افزار شما باعث شد از اين تصميم برگردم چون در قياس سرعت، هارد گرين خيلى خيلى سرعتش پايينه. دستت درد نكنه.

راستى اين هارد 160 كه ازش تست گرفتى از اين هارد هاى IDE هستش؟؟؟ شايد اگر ساتا بود امتياز بالاتر ميرفت.

يك مطلب ديگه، به نظر هاردت درست Align نشده، شايد براى همين امتيازش كمه. اون پايين اسكرين شات نرم افزار نشون ميده كه هارد يا SSD به درستى Align شده اند يا نه. مال شما گزارش داده درست Align نشده. زرد نشون داده.

لینک به دیدگاه

این هارد کلا قدیمی هست . مربوط به سیستک شرکت هست که حدود 4 سال هست که در حال درو زدن هست. البته هارد ساتا هست و ماردبردو Cpu تازگی آپگرید شده ( g620)  فکر کنم امتیاز پایین بیشتر به خاطر طول عمرش باشه. در مرود alignment بیاد چه کنم؟

.

فکر کنم امتیاز پایین گرین نصب به black  ، بیشتر در زمان دسترسی به اطلاعات باشه تا انتقال اطلاعات ؟ :-?

لینک به دیدگاه

سلام

هارد 80 گیگ ساتا مکستور (اگه ای دی ای بود چی می شد) :lol: 

7i7j6a7nhbr8s3zy3hp.jpg

لینک به دیدگاه

به هرحال هنوز جزو 3 نفر آخر هستم و غمی نیست. :D :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...