رفتن به مطلب

مشکل در نصب ویندوز بر روی لپ تاپ توشیبا Satelite

Sky-System
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان عزیز این لپ تاپ روش ویندوز ارجینال 8 نصب بود

والان برای نصب ویندوز 7 به هیچ وجهی با هیچ چیزی بوت نمیشه

نه با دی وی دی نه فلش نه .....

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

مدل دقیق لپتاپ رو بفرمایید. احتمالا u925 نباشه؟

در ضمن شما انتخاب می کنید که از کجا بوت بشه؟ مثلا بعضی لپتاپ ها دگمه f12 یا del رو باید بزنید. و یا از بایوسش تنظیم کنید؟

لینک به دیدگاه

یا حضرت بیل گیتس،

نکنه لپ تاپ های جدید ویندوز هشتی فقط همون ویندوزهشت روشون نصب میشه؟!        بیا و درستش کن. :wacko:

لینک به دیدگاه

سلام مدل دقیق لپتاپ رو بفرمایید. احتمالا u925 نباشه؟ در ضمن شما انتخاب می کنید که از کجا بوت بشه؟ مثلا بعضی لپتاپ ها دگمه f12 یا del رو باید بزنید. و یا از بایوسش تنظیم کنید؟

سلام

Toshiba Satelite C855D-S5303 باید مدلش باشه فکر کنم

به هیچ عنوان بوت نمیشه

لینک به دیدگاه

یا حضرت بیل گیتس،

نکنه لپ تاپ های جدید ویندوز هشتی فقط همون ویندوزهشت روشون نصب میشه؟!        بیا و درستش کن. :wacko:

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جواب اینه که ویندوز ۷ قابل نصب رو سیستم شماست. من سرچ کردم یه نفر این لپتاپ رد داره و تونسته روش ویندوز ۷ رو هم نصب کنه.

اینم لینکش: http://forums.toshiba.com/t5/Drivers-and-Utilities/SM-Bus-Driver-for-Windows-7-on-C855D-S5303/td-p/352280

ولی من متوجه منظور شما نمی شم که اصلا بوت نمیشه؟ یعنی ویندوز ۸ هم بالا نمیاد؟! اگه ویندوز بال میاد یه پارتیشن جدید بسازین و dual boot با ویندوز ۷ درست کنین. حیفه ویندوز ۸ اورجینال رو از دست بدین!

خلاصه این کار شدنیه! به دفترچه لپتاپ نگاه کنید ببینید چیزی واسه بوت از سایر دستگاهها نوشته! در ضمن یه سی دی دیگه ویندوز ۷ یا xp رو هم امتحان کنین. شاید اصلا با دی وی دی ویندوز ۷ مشکل داره!

لینک به دیدگاه

جواب اینه که ویندوز ۷ قابل نصب رو سیستم شماست. من سرچ کردم یه نفر این لپتاپ رد داره و تونسته روش ویندوز ۷ رو هم نصب کنه. اینم لینکش: http://forums.toshiba.com/t5/Drivers-and-Utilities/SM-Bus-Driver-for-Windows-7-on-C855D-S5303/td-p/352280 ولی من متوجه منظور شما نمی شم که اصلا بوت نمیشه؟ یعنی ویندوز ۸ هم بالا نمیاد؟! اگه ویندوز بال میاد یه پارتیشن جدید بسازین و dual boot با ویندوز ۷ درست کنین. حیفه ویندوز ۸ اورجینال رو از دست بدین! خلاصه این کار شدنیه! به دفترچه لپتاپ نگاه کنید ببینید چیزی واسه بوت از سایر دستگاهها نوشته! در ضمن یه سی دی دیگه ویندوز ۷ یا xp رو هم امتحان کنین. شاید اصلا با دی وی دی ویندوز ۷ مشکل داره!

درود

با تشکر صمیمانه از همفکری شما دوست عزیز

من چندین سی دی ویندوز7 تست کردم بوت نشد یعنی سی دی ویندوز رو اصلا لود نمیکنه.....

فقط با 8 بوت میشه

روشی رو هم که گفتین حتما امتحان میکنم

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام منم دقبقا همین مشکلو باToshiba Satelite C850-b559 دارم.

به صد زحمت تونستم بایوس و بوتو بیارم ولی بازم دیتا فیلد میزنه و نه از دی وی دی و نه از فلش ویندوز 7 نصب نمیشه.

تورو خدا یکی کمک کنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دلیل اصلی اینه که بایوس لپتاپ شما در مود UEFI هست که فقط ویندوز ۸ از سری ویندوزها اون رو می شناسه. شما باید مود بایوس رو به حالت قدیمی عوض کنید. برای این کار:

برید به bios. تب security.و secure boot رو غیر فعال کنید. بعد برید به تب advanced. بعد system configuration و boot mode رو به csm تغییر بدید. الان باید حل شده باشه مشکل شما.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دلیل اصلی اینه که بایوس لپتاپ شما در مود UEFI هست که فقط ویندوز ۸ از سری ویندوزها اون رو می شناسه. شما باید مود بایوس رو به حالت قدیمی عوض کنید. برای این کار: برید به bios. تب security.و secure boot رو غیر فعال کنید. بعد برید به تب advanced. بعد system configuration و boot mode رو به csm تغییر بدید. الان باید حل شده باشه مشکل شما.

درود بر شما دوست گرامی

مشکلم حل شد.

یه  دنیا سپاس.

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

دوست عزیز دلیل اصلی اینه که بایوس لپتاپ شما در مود UEFI هست که فقط ویندوز ۸ از سری ویندوزها اون رو می شناسه. شما باید مود بایوس رو به حالت قدیمی عوض کنید. برای این کار: برید به bios. تب security.و secure boot رو غیر فعال کنید. بعد برید به تب advanced. بعد system configuration و boot mode رو به csm تغییر بدید. الان باید حل شده باشه مشکل شما.

سلام دوست عزیز

من هم همین مشکل رو با توشیبا c55t دارم ولی من می خوام ویندوز هشت 64 بیتی رو پاک کنم 32 بیتی نصب کنم اما نه با فلش بوت می شه نه با سی دی

طبق دستورات شما عمل کردم ولی گزینه boot mode نداره حالا چکار کنم ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنون

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام من هم مشکل ورود به بایوس دارم که ویندوز 10 نصب کنم . کسی میتونه کمکم کنه؟

toshiba z930 portege ( ultrabook )

لینک به دیدگاه

سلام من هم مشکل ورود به بایوس دارم که ویندوز 10 نصب کنم . کسی میتونه کمکم کنه؟
toshiba z930 portege ( ultrabook )

مشکلتون ورود به بایوسه؟
کلید f2 رو بعد از روشن کردن بزنین تا وارد بایوس بشین

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

مشکلتون ورود به بایوسه؟
کلید f2 رو بعد از روشن کردن بزنین تا وارد بایوس بشین

هرکاری میکنم نمیتونم وارد بشم .هم اف 2 رو نگه داشتم و هم چندین بار فشار دادم ولی نشد

ویرایش شده توسط MIOMIO
لینک به دیدگاه

شاید نیاز به زدن ۲ کلید هم زمان fn+f2 هست
بلافاصله بعد از روشن شدن باید کلید رو بزنید

لینک به دیدگاه

سلام . بلاخره تونستم وارد بایوس لبتاب بشم ابتدا باید قبل از خاموش کردن لبتاب شیفت رو نگه دارم که بایوس فعال بشه بعد با زدن دکمه f2 بعد از زدن دکمه پاور وارد بایوس میشه ولی هرکاری میکنم نمیتونم از طریق usb ویندوز 10 رو نصب کنم

ویرایش شده توسط MIOMIO
لینک به دیدگاه

فلشتون رو با rufus بوتیبل کنین. داخل اپشن های بوت گذینه usb رو به عنوان اولین بوت انتخاب و تنظیمات رو ذخیره کنین

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...
عرض سلام و ادب،

مطالبی در خصوص آموزش نصب ویندوز 10 (آموزش نصب سیستم عامل ویندوز از طریق بستر UEFI, BIOS) رو مطالعه کردم. اما در حین نصب ویندوز با مشکل روبرو شدم. من یک تبلت TOSHIBA WT8-B دارم که روی اون سیستم عامل ویندوز 8.1 بود. قصد کردم که اون رو به 10 ارتقا بدم. مراحل تنظیمات بایوس و فلش و فایل ISO مورد نظر برای نصب، کم و بیش همونطور که تویه تمام اون مقالات اشاره شده بود طی میشه (البته با ظاهری متفاوت به دلیل تفاوت های معمول سخت افزاری) تا میرسیم به مرحله اولیه ورود به محیط مورد نظر برای نصب ویندوز. یعنی همون جایی که باید Language to Install رو انتخاب کنم و گزینه next  رو بزنم تا پنجره ی Install Now به نمایش در بیاد. اتفاقی که رخ میده دقیقا این هست که وقتی من باید گزینه next رو بزنم، هر چقدر محل گزینه رو تاچ میکنم انتخاب نمیشه طوری که انگار تاچ کار نمیکنه. البته تاچ اسکیرین خراب نیست چون مراحل قبلی که تنظیمات بایوس هست تاچ کار میکنه. من هر دو نسخه ویندوز 10 (32 و 64 بیتی) رو امتحان کردم.

اگه بگم این تبلت عصای دست من حساب میشه، بی راه نگفتم.

ممنون میشم اگر که منو راهنمایی کنید.

با تشکر، فرید رحیمی
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...