رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید یک سیتم کامل (فقط کیس)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. خوبید؟

یکی از آشنایان بنده میخواد برای شرکت سیستم تهیه کنه.

بودجه برای کیس نهایت 1 میلیون هست.

کار شرکت هم کاملا سادست! دریافت اطلاعات مشتریان و پرونده سازی برای اون ها. همین! نه بازی نه برنامه سنگینی نه چیزی. نهایت اینترنت و آفیس.

من خودم این ها رو در نظر دارم

سی پی یو:  intel G540

135 تومن

مین بورد: asrock b75M

200 تومن

هارد 1 ترا:

260 تومن

رم: دو تا دو گیگ:

90 تومن

کیس

تا 100 تومن

پاور : GREEN gp430A

122 تومن

DVD RW

60 تومن

موس و کیبورد اسیپکر تا 100 تومن

میخواستم نظر شما رو بیشتر در مورد سی پی یو و مین بدونم. اینی که انتخاب کردم گرافیک داخلیش جوابگو هست دیگه؟ گزینه بهتر هست؟ مخصوصا از AMD ( تا 250 تومن دوتاش)

همچنین در مورد پاور تو این قیمت بهترش هست؟

برا کیس چی خوبه؟

روزی 10 ساعت زیر گرد و خاک کار خواهد کرد:D

پیشاپیش ممنونم.

لینک به دیدگاه

سلام،

به نظرم cpu رو بالاتر بگیر. مثل G860

کیس رو WEE بگیر. من برای سیستم شرکت گرفتم عالی بود. یعنی توپ بود، کوچیک، جادار. خوشکل، جیگر.

هارد رو اگه میتونی، وسترن آبی بگیر. 500 گیگ. خیلی سرعتش خوبه.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

ممنونم. آرمین جان فکر نکنم نیازی به سرعت باشه! حجم بیشتر مهمه. این سیتم رو منشی استفاده خواهد کرد که فقط اطلاعات افراد رو وارد کنه و بزنه تو برنامه. همین . هر چند 500 هم زیادشه ولی 1 ترا تا چند وقت از خرید هارد دیگه بینیازش خواهد کرد.

و اما در مورد سی پی یو. درسته که اون سی پی یو که گفتید بهتر است ولی قیمتش حدود 100 تومان بیشتر میشه. ارزش داره؟ من میگم این 100 تومان رو بذاره رو مونیتور و به جای 19 اینچ 22 اینچ انتخاب کنیم از برند AOC

لینک به دیدگاه

اینا رو ول کن امین ؛ اون رمای 2133 رو چیکار کردی؟ من میخواستمشون

لینک به دیدگاه

به نظر من  میتونی رم رو تبدیل کنی به یک ماژول 4 گیگ و پاور هم ضعیف تر بگیری. cpu را هم همین g860  بگیری یا g620 یا g640

من خودم از g620 دارم در محیط کار استفاده میکنم.  outlook photoshop pdf و همپنین virtual pc  و windows xp mode خم اجرا میکنم . هیچ مشکلی هم نیست. برای یک منشی قاعدتا فکر نکنم نیازی با سیستم قویتر از این یاشه. :D

لینک به دیدگاه

ممنونم. آرمین جان فکر نکنم نیازی به سرعت باشه! حجم بیشتر مهمه. این سیتم رو منشی استفاده خواهد کرد که فقط اطلاعات افراد رو وارد کنه و بزنه تو برنامه. همین . هر چند 500 هم زیادشه ولی 1 ترا تا چند وقت از خرید هارد دیگه بینیازش خواهد کرد.

و اما در مورد سی پی یو. درسته که اون سی پی یو که گفتید بهتر است ولی قیمتش حدود 100 تومان بیشتر میشه. ارزش داره؟ من میگم این 100 تومان رو بذاره رو مونیتور و به جای 19 اینچ 22 اینچ انتخاب کنیم از برند AOC

والا شما در پست اول از مانیتور دیگه صحبتی نکردین و اطلاع ندارم چقدر برای مانیتور در نظر گرفتین. به هر حال.

هارد یک ترا معمولی خیلی کنده. درسته سیستم منشی هستش ولی اون بنده خدا هم آدمه، سیستم اون بیچاره هم باید یه حدی از سرعت داشته باشه. گیم که بازی نمیکنه ولی ما هم نباید تا این حد سیستم رو کند کنیم که انگار پنتیوم 3 میبندیم. سرعت در هر کاری مهمه و در راندمان کارایی خود اون ادم تاثیر داره.

اگر بعدا سیستم هارد کم بیاره خوب بعدن بخرین. گاهی بعضی از خرج هارو باید به تاخیر انداخت. برای همین من رو پیشنهادم پافشاری میکنم.

از cpu هم نمیگذرم. :lol:  - همون 860 که پیشنهاد دادم. بازم به دلیل اینکه cpu هم باید اینقدری باشه که یه حد قابل قبولی از سرعت رو به همون خانم منشی بده. بیچاره گناه نکرده که به خاطر حجم بیشتر و cpu ارزونتر - اعصابش به خاطر سرعت سیستم تمام مدت خراب باشه. B)

شرمنده. (*)

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

آرمین جان شما احیانا عضو کمپین های فمینیستی یا دفاع از حقوق زنان نیستین ؟ :دی

ویرایش شده توسط red30b
لینک به دیدگاه

:lol:  نه، ولی تحمل کار کردن در کنار خانمی که اعصابش از سرعت سیستم خورده رو ندارم. تجربه اش رو دارم که میگم.   :wacko:

لینک به دیدگاه

پردازنده رو G645 بگیر . حدود 200 تومانه  .مادربورد رو چیپ H61 بگیر . ارزونتر در میاد . حدود 170 میتونی پیدا کنی . پاور رو میتونی 380 وات بگیری . ارزونتره . رم رو یک 4 گیگ بردار . ارزونتر از 2 تا 2 گیگه . چون نیازی به سرعت بالای رم نداره . کیس رو همون Wee بگیری خوبه . ارزونتره .

لینک به دیدگاه

اینا رو ول کن امین ؛ اون رمای 2133 رو چیکار کردی؟ من میخواستمشون

متاسفانه موجود نیست دیگه :(

به نظر من  میتونی رم رو تبدیل کنی به یک ماژول 4 گیگ و پاور هم ضعیف تر بگیری. cpu را هم همین g860  بگیری یا g620 یا g640

من خودم از g620 دارم در محیط کار استفاده میکنم.  outlook photoshop pdf و همپنین virtual pc  و windows xp mode خم اجرا میکنم . هیچ مشکلی هم نیست. برای یک منشی قاعدتا فکر نکنم نیازی با سیستم قویتر از این یاشه. :D

در مورد رم و  سی پی یو نظرمو پایین میگم :D ممنونم از راهنماییتون :x

والا شما در پست اول از مانیتور دیگه صحبتی نکردین و اطلاع ندارم چقدر برای مانیتور در نظر گرفتین. به هر حال.

هارد یک ترا معمولی خیلی کنده. درسته سیستم منشی هستش ولی اون بنده خدا هم آدمه، سیستم اون بیچاره هم باید یه حدی از سرعت داشته باشه. گیم که بازی نمیکنه ولی ما هم نباید تا این حد سیستم رو کند کنیم که انگار پنتیوم 3 میبندیم. سرعت در هر کاری مهمه و در راندمان کارایی خود اون ادم تاثیر داره.

اگر بعدا سیستم هارد کم بیاره خوب بعدن بخرین. گاهی بعضی از خرج هارو باید به تاخیر انداخت. برای همین من رو پیشنهادم پافشاری میکنم.

از cpu هم نمیگذرم. :lol:  - همون 860 که پیشنهاد دادم. بازم به دلیل اینکه cpu هم باید اینقدری باشه که یه حد قابل قبولی از سرعت رو به همون خانم منشی بده. بیچاره گناه نکرده که به خاطر حجم بیشتر و cpu ارزونتر - اعصابش به خاطر سرعت سیستم تمام مدت خراب باشه. B)

شرمنده. (*)

چشم به این دامادمون میگم یکم سر کیسه رو شل کنه :D ظاهرا سی پی ایی که میگید دوستان بیشتری تاییدش میکنن و چاره ای جز تسلیم نداریم :)

مونیتور حدود 440 تومن 22 اینچ مدنظرم هست. (ارزش گذاری اینه :D شاید هیچ وقت سرعت سی پی یو به چشمش نیاد، ولی اندازه مونیتور و راحتی کار با سایز بزرگتر قطعا به چشمش میاد :D)

الان وضع خانوما بهتره تا مردان! به لحاظ پیدا کردن شغل و تحصیل در دانشگاه و ... بهتره یه انجمن دفاع از حقوق مردها تشکیل بدیم! :D

:lol:  نه، ولی تحمل کار کردن در کنار خانمی که اعصابش از سرعت سیستم خورده رو ندارم. تجربه اش رو دارم که میگم.   :wacko:

یه ضرب المثل چینی میگه: اگه به یه خانوم 300 تومن بدن به نظرتون کفشی که 20 جفت داره رو میخره یا بین سی پی یو G540 و 2500k دومی رو انتخاب میکنه؟! جواب: هیچ کدوم و میره وام بانک رو پس میده :D

پردازنده رو G645 بگیر . حدود 200 تومانه  .مادربورد رو چیپ H61 بگیر . ارزونتر در میاد . حدود 170 میتونی پیدا کنی . پاور رو میتونی 380 وات بگیری . ارزونتره . رم رو یک 4 گیگ بردار . ارزونتر از 2 تا 2 گیگه . چون نیازی به سرعت بالای رم نداره . کیس رو همون Wee بگیری خوبه . ارزونتره .

ممنون از راهنماییتون. h61 خوبه. منتها این مین usb3 هم داره! رم تا فرکانس بیشتری ساپورت میکنه و ...  380 وات قیمتش چند هست؟ دوآل بودن رم تاثیر بیشتری داره. قیمتش هم زیاد تفاوت نمیکنه. چشم کیس wee انتخاب میکنم.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

دوستان . یک چیزی میگم در مورد تجربه شخصی خودم هست : ^_^

ببینید ما همگی علاقه وافری به کامپیوتر داریم برای همین همیشه دوست داریم با یک هزینه مشخص ، یک سیستم بهینه شده داشته باشیم. در این بین دوست داریم که سیستم هم بهترین راندمان و کارایی و سرعت را داشته باشه . ولی باور بفرمایید دیگران اصلا به این قضیه مانند ما نگاه نمی کنند. ( ننوشتم نمی فهمند که بی احترامی نشه) :blink:

الان در محل کار شرکت ما ، هر وقت برای  کامپیوتر همکارانم حالا چه خانم و چه آقا ، مشکلی پیش میاد، به من مراجعه میکنند . در این بین غر هم میزنند که سیستمشون کنده . ( الان خفن ترین و بروز ترین دستگاه تو شرکت سیستم بنده هست با سی پی یو g620 و نزدیکترین رقیبم که در مکان دوم قرار داره cpu e2160 با 1 گیگ رم هست).  بعد مبینید طرف یک سیستم ضعیف داره و دسکتاپ هم پر از فایل هست و درایو c از 20 گیگ فقط 300 مگ خالی داره.  حالا من کلی   disk clean up  انجام میدهم و برای بار 147638  ام توضیح می دم این درایو C را تا خر خره پر نکنید، بعدش هم میگم یا در خواست بدین به مدیر عامل که سیستم ارتقا پیدا کنه یا حداقل 1 گیگ رم بخره بندازه روسیستم شما که با 2 گیگ رم ، این ویندوز 7 بیچاره راحت تر بالا بیاد. . اولش همه میگن " حتما ، همین الان میرم میگم"  ولی بعد از این که مشکلشون حل شد، دوباره قضیه فراموش میشه و حتی حاضر نیستند برای خرید یک رم هم بروند با رییسشون صحبت کنند.  خلاصه دوباره یک هفته بعد دوباره میبینید همان آش و همان کاسه. :wacko:

حالا در کل منظورم این هست که . وقتی کاربر این کامپیوتر ، خودش اهمیتی به رفاه نمیده و از حرف های شما با بی توجهی میگذره، شما چرا برای طرف باید دل بسوزانید. . فرض کن شما برای آن شخصی منشی توضیح بدی 2 تا 2 گیگ بهتر از 1 4 گیگ هست چون dual channel میشه.   میدونیند در دلش چی میگه،  ؟ میگه " اه باز این یارو شروع کرد، زود تر بره سر کارش ، تا من هم به کارم برسم . هزار بار میاد میگه رمش ای باشه اون باشه، برو بابا حوصله داری، تو هم دلت خوشه ها.....)" :D :D

نکته : بقیه مردم از دیدگاه ما به یک کامپیوتر نگاه نمی کنند.  از نگاه انها کامپیوتر فقط برای تایپ و اینترنت گردی هست.  و فکر میکنن اگر کامپیوترش قوی ترین و آخرین مدل باشه ، سرعت اینترنتش هم بیشتره :unsure:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...